نقاشی درباره رعایت بهداشت فردی و اجتماعینقاشی درباره رعایت بهداشت فردی و اجتماعی را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور

مسابقه بین‌المللی نقاشی دست‌های پاک با هدف فرهنگ‌سازی در حوزه بهداشت فردی برگزار شد - ایسنا

مسابقه بین‌المللی نقاشی دست‌های پاک با هدف فرهنگ‌سازی در حوزه بهداشت فردی برگزار شد - ایسنا

محمدرضا زمردیان در مراسم اختتامیه جشنواره نقاشی «دست‌های پاک، نجات‌بخش زندگی» که شامگاه دوشنبه در مرکز شماره پنج کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، اظهار کرد: امروز دنیا در حال مبارزه با مساله‌ای به نام بیماری کرونا به عنوان یک بیماری همه‌گیر جهانی است. 

وی افزود: هم‌زمان با شیوع کرونا موضوع بهداشت فردی و شستشوی دست‌ها اهمیت بیشتری پیدا کرد و پزشکان در کنار قرنطینه خانگی، رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک، رعایت بهداشت دست‌ها را یکی از مهم‌ترین عوامل قطع چرخه انتقال این بیماری عنوان کردند. 

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور ادامه داد: از این‌رو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران که یکی از سازمان‌های دوستدار کودک است و کودکان را با کتاب، ادبیات، فرهنگ و هنر آشنا می‌کند تصمیم به برگزاری مسابقه بین‌المللی نقاشی «دست‌های پاک، نجات‌بخش زندگی» برای کودکان و نوجوانان سرتاسر دنیا با هدف فرهنگ‌سازی در حوزه بهداشت فردی گرفت.

زمردیان با بیان اینکه موضوع این مسابقه «بهداشت دست‌های من» با موضوعات لباس‌ها، اسباب‌بازی‌ها، خوراکی‌ها، خانواده، دوستان، خانه، شهر و دنیایی که در آن زندگی می‌کنم و دست‌هایی که مراقب سلامتی من هستند مانند پدر، مادر، پزشکان، پرستاران و همه کسانی برای سلامتی کودکان فعالیت می‌کنند تعیین شد، عنوان کرد: ارسال بیش از ۹۰۰۰ اثر به دبیرخانه و مشارکت کودکان و نوجوانان از حدود ۳۰ کشور دنیا در این‌ رویداد بزرگ، باعث خوشحالی و دلگرمی ما برای ادامه این راه شد.

وی خطاب به بچه‌ها بیان کرد: ما از دریچه نقاشی‌های زیبای شما به دنیای خیال و رؤیاهایتان سفر کردیم و از دیدن نگاه نو خلاق شما لذت بردیم. ما خوب می‌دانیم  نقاشی، یک دوست مهربان و همیشگی برای شما کودکان است. نقاشی به شما کمک می‌کند تا فکر و احساستان را با ما در میان بگذارید؛ نقاشی به شما شجاعت می‌دهد تا از چیزهای ناشناخته، ترس واهمه‌ای نداشته باشید و برای مشکلات راه‌حل‌های خوب پیدا کنید.

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور ادامه داد: از شرکت شما در مسابقه بین‌المللی «دست‌های پاک، نجات‌بخش زندگی» و همچنین از حمایت سازمان بهداشت جهانی و سازمان‌های همراه، تشکر می‌کنم و امیدوارم به زودی شاهد پیروزی جهان بر ویروس کرونا و همه بیماری‌ها و بدی‌هایی که روح و جسم انسان و دل طبیعت را می‌آزارد، باشیم.

تلاش کانون در زنده نگه‌داشتن خوبی، دوستی و مهربانی در دنیای کودکان است

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همیشه در تلاش است  خوبی، دوستی و مهربانی را در دنیای بچه‌ها زنده نگه دارد و ذهن و نگاه آن‌ها را با فکرهای زیبا آشنا کند.

ابراهیم زره ساز اظهار کرد: دنیا بدون لبخند کودکان، نوجوانان و بدون صدای بازی و شادی‌شان زیبایی‌اش را از دست می‌دهد. 

وی افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همیشه در تلاش است  خوبی، دوستی و مهربانی را در دنیای بچه‌ها زنده نگه دارد و ذهن و نگاه آن‌هارا با فکرهای زیبا آشنا کند. 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی خطاب به بچه‌ها گفت: این بار با توجه به شرایطی که بیماری کرونا در جهان و زندگی مردم به وجود آورده، تصمیم گرفتیم با کمک گرفتن از هنر نقاشی، با نگاه و ایده‌های خلاق شما در مورد بهداشت دست‌ها آشنا شویم؛ به همین دلیل مسابقه بین‌المللی نقاشی «دست‌های پاک، نجات‌بخش زندگی» با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مرکز کنترل عفونت بیمارستان‌های دانشگاه ژنو سوئیس ویژه شما کودکان و نوجوانان خوب سراسر دنیا برگزار شد. 

زره‌ساز اضافه کرد: در این فراخوان ارسال ۹۰۰۰ نقاشی زیبا، تبدیل به اتفاقی بی‌نظیر، شادی‌بخش و هیجان‌انگیز شد. نگاه خلاق و مهربان شما کودکان و نوجوانان باعث شد تا ما یک آفرینش رنگارنگ را تماشا کنیم و باور کنیم که در مسیر درستی قدم گذاشته‌ایم و نقاشی‌های زیبای شما ما را به ادامه این راه روشن ، امیدوار کرد. 

وی عنوان کرد: امروز اگرچه داوری در میان این‌همه نقش و رنگ و استعداد کار بسیار سختی است، اما این مسابقه در مراسم اختتامیه خود، برگزیدگان نهایی‌اش را اعلام شناخت.

انتهای پیام

منبع مطلب : www.isna.ir

مدیر محترم سایت www.isna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

دانلود برنامه مخصوص اندروید
دانلود برنامه مخصوص اندروید

همایش سلامت سفیران سلامت دانش آموزی در بندرگز برگزار شد - دانشگاه علوم پزشکی گلستان - شبکه بهداشت و درمان بندرگز

همایش سلامت سفیران سلامت دانش آموزی در بندرگز برگزار شد - دانشگاه علوم پزشکی گلستان - شبکه بهداشت و درمان بندرگز

همایش سفیران سلامت دانش آموزی شهرستان بندرگز با حضور معاون پرورشی آموزش و پرورش ، کارشناسان مرکز بهداشت ، مربیان و دانش آموزان مدارس شهرستان بندرگز در محل کانون باهنر این شهرستان برگزار شد .

  قلندری معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان بندرگز در این مراسم در خصوص اهمیت برنامه ی سفیران سلامت دانش آموزی در جهت نهادینه کردن باورهای سلامتی در بین دانش آموزان و جامعه برای حاضرین صحبت کرد .

مسعودی مسئول واحد آموزش سلامت مرکز بهداشت بندرگز هم در این مراسم  در خصوص خودمراقبتی ، بیماری های غیر واگیر شایع در جامعه و راه های جلوگیری از شیوع این بیماری ها ، رعایت بهداشت فردی و سلامت روان برای سفیران سلامت دانش آموزی بندرگز صحبت کرد .

نمایش دانش آموزی با موضوع بیماری های غیر واگیر و تغذیه ی سالم ، اجرای سرود و نمایش کلیپ و انیمیشن و معرفی نفرات برتر مسابقات نقاشی ، روزنامه دیواری و آشپزی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در حاشیه برگزاری مراسم،  مسابقات نقاشی و روزنامه دیواری با موضوع بهداشت و سلامتی و جشنواره ی غذای سالم نیز برگزار شد و دانش آموزان در  رشته های مختلف این مسابقات شرکت کردند .

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

منبع مطلب : goums.ac.ir

مدیر محترم سایت goums.ac.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب