وام یک میلیونی واریز شد یا نه

وام یک میلیونی واریز شد یا نهوام یک میلیونی واریز شد یا نه را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

آخرین مرحله واریز وام کرونا / ثبت‌‌نام وام کرونا تمدید می‌شود؟

آخرین مرحله واریز وام کرونا / ثبت‌‌نام وام کرونا تمدید می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، متقاضیان وام کرونا تا 11 آذرماه فرصت داشتند کد ملی سرپرست خانوار را به سامانه پیامکی اعلام شده ارسال کنند تا اطلاعات خانوار آنها پالایش و وام به حساب آنها واریز شود.

همان زمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده بود مهلت ثبت‌نام خانوارها تنها تا 11 آذرماه است و این مهلت تمدید نمی‌شود و هنوز هم خبری از تمدید ثبت‌نام نیست.

4 میلیون و 660 هزار نفر ظرف روزهای گذشته وام یک میلیون تومانی را دریافت کرده‌اند و آنگونه که این وزارتخانه خبر داده دو میلیون و 480 هزار نفر دیگر هم فردا وام را دریافت می‌کنند. این در حالی است که وزارت کار گفته بود حدود 11 میلیون خانوار مشمول این وام هستند.

آنگونه که مقامات این وزارتخانه خبر داد‌ه‌اند تنها 7 میلیون نفر از متقاضیان، شرط دریافت وام کرونا را داشته‌اند و دیگر افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند مشمول وام نشده‌اند. چون این وام قرار بود به افرادی تعلق بگیرد که مرحله اول وام کرونا را گرفته باشند، بیمه نداشته و حقوق ثابت هم نگیرند.

اما عده‌ای از مخاطبان تجارت‌نیوز می‌گویند این چند شرط را دارند اما هنوز یارانه کرونا به حساب آنها نیامده و برخی دیگر هم می‌گویند در جریان زمان ثبت‌نام نبوده‌اند و از ثبت‌نام جامانده‌اند. آنها درخواست تمدید مهلت ثبت‌نام را دارند.

در این شرایط با توجه به اینکه هنوز این وزارتخانه امکان پرداخت وام به 4 میلیون خانوار دیگر را دارد، باید دید آیا مهلت ثبت‌نام این وام تمدید می‌‌شود یا نه؟

جاماندگان وام یک میلیونی کرونا

بسیاری می‌گویند متقاضی دریافت وام یک میلیون تومانی بوده‌اند اما برخی به دلیل مطلع نشدن و برخی به دلیل نداشتن گوشی همراه، نتوانسته‌اند ثبت‌نام کنند.

«اکثر روستایی‌ها اطلاعی از زمان ثبت‌نام نداشتن و از ارسال پیامک عقب موندن لطفا ثبت نام وام را تمدید کنید.»

«پدر من کارگر هست ولی چون سیم کارتش خراب بود نتونستم پیامک بفرستیم. الان سیم کارت به اسمش گرفتم ولی میگن مهلتش تموم شده . لطف کنید دوباره تمدید کنید.»

«منو مادرم باهم زندگی می‌کنیم جفتمونم معلول هستیم خیلی به این یک میلیون وام احتیاج داشتیم. الان متوجه شدم یه رقم از شماره کارت ملی مادرمو اشتباه تایپ کردیم فرستادیم.»

«من سرپرست خانوار هستم و حقوق ثابتی ندارم. شغلم فروشندگیه اونم بخاطر کرونا ۶ ماهی میشه درست و حسابی نرفتم سر کار. من خبر نداشتم وقتی متوجه شدم مهلت ثبت نام تموم شده بود.»

«آقام کارگر جاده است. سیم کارت بنام خودش نداره نرسیده بره سیم بگیره وقت تمام شده. رسیدگی کنید.»

«اگه قراره به نیازمند داده بشه چرا اولا در زمان محدود ثانیا چرا تمدید نمیکنید؟ »

«خواهشا اگه امکانش هست دوباره تمدیدش کنن تا بقیه هم بگیرن چون واسه کسایی یک ملیون هم یک میلیونه و به زخمی میزنن.»

«بخدا به خاطره یکی دو تومن مشکل مالی زندگیم داره از هم میپاشه.»

مشمولانی که وام نگرفتند

برخی دیگر از پیام‌ها می‌گوید شرایط دریافت وام را داشته‌اند، پیامک را هم ارسال کرده‌اند اما مشمول وام نشده‌اند.

«ما نه ‌بیمه داریم ‌نه ‌حقوق ثابت. ثبت‌نام کردیم ولی ‌واسمون پول نیومد چیکار کنیم؟»

«سلام واسه منم واریز نشده در صورتی که خیلی بهش احتیاج دارم هیچ گونه بیمه ای ندارم پیامک هم دادم اما واریز نشده تورا خدا باز یک باردیگه تمدید کنید.»

«لطفا رسیدگی کنید من دوتا دختر دارم. بچه مدرسه ای دارم اما چون گوشی نداشتم نتونستم کد ملی ارسال کنم. خواهش میکنم تمدید کنید.»

«تو رو خدا تمدید کنین ما جا موندیم روز آخر فرستادیم اما جواب نداد شوهرم بیکار خونه نشسته اجاره میدیم بچه کوچیک داریم.»

«جان من بگین من باسه تا بچه چیکار کنم سرپرست خوانواده هستم شوهرم اعتیاد داره فرار کرده نه کار دارم نه حقوق نه بیمه. سیم کارت بنامم نداشتم با یک خط دیگه پیام دادم این چه مسخره بازیه زمانشو تمدید کنید یه سیم کارت بگیرم.»

منبع مطلب : tejaratnews.com

مدیر محترم سایت tejaratnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

وام یک میلیونی کرونا واریز شد / چه کسانی مشمول وام نشدند؟

وام یک میلیونی کرونا واریز شد / چه کسانی مشمول وام نشدند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قرار بود مرحله دوم وام کرونا از ۲۰ آذر به بعد به حساب ۱۱میلیون خانوار واریز شود. اما اکنون به گزارش بانک مرکزی، بخش اول این وام، ‌امروز ۱۳ آذر ماه و یک هفته زودتر از موعد به حساب ۴ میلیون و ۶۶۰ هزار خانوار واریز شد.

بر این اساس حدود ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار خانوار دیگر در انتظار دریافت وام کرونای یک میلیون تومانی هستند. حال باید دید که آیا اطلاعات ۱۱ میلیون خانوار در اختیار وزارت رفاه و سازمان هدفمندی قرار گرفته و این وام قرار است در چند مرحله به حساب سرپرستان خانوار واریز شود یا اطلاعات برخی از مردم دریافت نشده است.

چراکه همزمان با ثبت نام این وام در روز چهارم آ‌ذر ماه، سامانه پیامکی دچار مشکل شد و اختلال در سامانه مانع ارسال پیامک بسیاری از افراد شد.

چه کسانی مشمول وام نشدند؟

همچنین حدود دو هزار نفر از متقاضیان هم به دلایلی از جمله مسدودی حساب، فوت سرپرست خانوار و سایر خطا‌ها شامل این وام نشده‌اند. این در حالی است که مهلت ثبت‌نام این وام از ۴ تا ۱۱ آذرماه بوده است.

طبق اعلام وزارت رفاه، تمامی افرادی که در نوبت قبل، وام کرونای معیشتی دریافت کرده‌اند و درآمد ثابت ندارند، می‌توانند متقاضی دریافت وام یک‌ میلیون‌ تومانی باشند. اما  افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت، شرکت‌های دولتی یا نهادهای عمومی غیردولتی، بازنشستگان، بیمه‌پرداز سازمان تأمین اجتماعی یا سایر صندوق‌های بازنشستگی شامل این طرح نمی‌شوند.

متقاضیان دریافت این وام باید کد ملی سرپرست خانوار را از طریق سیم کارتی که به نام سرپرست خانواده است به سرشماره 6369 ارسال کنند.

چه کسانی وام را گرفتند؟

برخی از مخاطبان تجارت‌نیوز هم امروز اعلام کرده‌اند که وام یک میلیون تومانی کرونا به حساب آنها واریز شده است:

«امروز چهارشنبه ۱۲اذر برا من وام کرونا ریختن من خانم هستم بدون بیمه و حقوق و درآمد انشالله خدا برا همه وسیله خیر کنه.»

«وام که گفتن چه زود واریز شد ممنون قرار بود اخر ماه واریز بشه»

«وام یک میلیونی شروع شده همین الان برای مادرم که کمیته امدادی هست واریز شد ۹۹٫۹٫۱۳»

«وام یک میلیونی الان برای من واریز شد منم فکرکردم بعدا واریز میشه چون گفتن از ۲۱ ام ببعد اما الان پیامش اومد واریزشده…»

«وام کرونای من واریز شد امروز خیلی تعجب کردم با این سرعت واریز شد.»

منبع مطلب : tejaratnews.com

مدیر محترم سایت tejaratnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

واریز وام یک میلیون تومانی کرونا ادامه دارد؟

واریز وام یک میلیون تومانی کرونا ادامه دارد؟

به گزارش شهرآرانیوز، در حالی که قرار بود واریز وام کرونا در دهه سوم آذر ماه انجام شود، ظهر روز پنجشنبه برخی از مردم از دریافت مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا خبر دادند.

پس از ساعاتی بانک مرکزی این موضوع را تایید و اعلام کرد: بخش اول وام کرونا یک هفته زودتر از موعد به حساب چهار میلیون و ۶۶۰ هزار خانوار واریز شد.

همچنین حدود دو هزار نفر از متقاضیان هم به دلایلی از جمله مسدودی حساب، فوت سرپرست خانوار و سایر خطا‌ها شامل این وام نشده‌اند.

پس از اعلام این خبر، بسیاری از متقاضیانی که این یک میلیون تومان برایشان واریز نشده بود، گلایه‌مند بودند که چرا علی‌رغم واجد شرایط بودن چرا مشمول نشده‌اند.

طبق اعلام وزارت کار ۱۱ میلیون نفر برای واریز وام یک میلیون تومانی شناسایی شده‌اند، اما براساس اطلاعیه بانک مرکزی این وام به ۶/۵ میلیون نفر تعلق گرفته، مهم‌ترین سوال متقاضیان این است که آیا واریزی‌ها ادامه دارد؟

شهرزاد دانشمندی، مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی از ادامه واریزی‌های وام کرونا خبر داده است.

به گفته او، در صورت ارسال لیست یارانه‌بگیران معیشتی بعدی که فاقد درآمد ثابت هستند از سوی «وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» در مراحل بعدی تسهیلات یک میلیون تومانی به افراد جدید هم تعلق خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید:عیدی امسال کارگران اعلام شد + جزئیات

منبع: تجارت نیوز

منبع مطلب : shahraranews.ir

مدیر محترم سایت shahraranews.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب