بازی استقلال با صنعت نفت آبادانبازی استقلال با صنعت نفت آبادان را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

گزارش بازی استقلال و صنعت نفت آبادان تاریخ 1399/19/17 :: ورزش سه

گزارش بازی استقلال و صنعت نفت آبادان تاریخ 1399/19/17 :: ورزش سه

به گزارش"ورزش سه" محمود فکری بعد از تساوی هفته گذشته تیمش برابر پیکان ، می داند که باید در بازی هفته پنجم در تهران سه امتیاز را بگیرد. حریف این تیم امروز صنعت نفت آبادان است که در این با تغییر زیادی در ترکیب و جا به جایی های اساسی روی نیمکتش مواجه شده است.


سیروس پورموسوی در 4 هفته ابتدایی دقیقا مثل فکری و استقلال نتیجه گرفته و این تیم هم هفت امتیازی است . در واقع شاهد دوئل تیم هایی هستیم که به دنبال کسب امتیاز 10 هستند تا با توجه به فعل و افعالات بازی های امروز بتوانند به رتبه های بالاتر برسند.


استقلال امروز اما چند غایب سرشناس در ترکیب تیمش دارد و وریا غفوری، مسعود ریگی و شیخ دیاباته شاخص ترین بازیکنانی هستند که در ترکیب اصلی حضور ندارند. همین با این حال استقلال حتی بدون این ستاره ها نیز تیمی پرمهره است که نبود این بازیکنان باعث شده بازیکنان مطرح دیگری مثل مهدی مهدی پور ، ارسلان مطهری و سیداحمدموسوی در ترکیب قرار بگیرند.  


هفته پنجم لیگ برتر
دوشنبه 17 آذر 1399 /ورزشگاه آزادی


داور: حسن اکرمی
کمک ها: یعقوب سخندان – امیرمحمدداود زاده – مرتضی منصوریان
‌ناظر: علیرضا کهوری

ترکیب استقلال


رشید مظاهری
 محمدحسین مرادمند
عارف غلامی
محمد نادری
سیداحمد موسوی
داریوش شجاعیان
فرشید باقری
آرش رضاوند
مهدی مهدی پور
مهدی قایدی
ارسلان مطهری


سرمربی : محمود فکری

ترکیب صنعت نفت آبادان


حامد فلاح زاده
محمد طیبی
محمد اهل شاخه
عبداله ناصری
حسین ساکی
محمود مطلق‌زاده
امید حامدی‌فر
سید فاخر تهامی
حسن بیت سعید
طالب ریکانی
رضا خالقی‌فر


سرمربی: سیروس پورموسوی

اخطار:

لحظات حساس:

دقیقه 15 : فکری از بازی بازیکنانش تا اینجا راضی نیست و با چهره ای عصبانی و در حالیکه دستهایش را در جیبش فرو برده کنار نیمکت ایستاده است. این در حالی است که جواد خیابانی گزارشگر بازی نیز معتقد است بازی کیفیت چندانی ندارد و دو تیم بی هدف بازی می کنند.

دقیقه 22 : استقلال که سعی دارد از کناره ها و روی ارسال ها به گل برسد در این دقیقه روی یک ارسال می توانست خطرساز شود. سانتر موسوی را فلاح زده با خروجی نامتعادل دفع کرد اما استقلالی ها نتوانستند در برگشت از این فرصت استفاده کنند.

دقیقه 25 استقلال صاحب یک اوت شد و نادری قصد داشت توپ را بلند بیندازد اما توپ به خاطر باران خیس شده بوده از دستش لیز خورد و در نهایت داور خطا گرفت تا این اوت برای آبی ها تبدیل به فرصت نشود.

دقیقه 29: مصدومیت فرشید باقری که در این بازی و در غیاب وریاغفوری بازوبند کاپیتانی را به بازود بسته باعث نگرانی نیمکت استقلال شد اما باقری به بازی برگشت تا فکری بیش از این باکمبود بازیکن مواجه نشود.

دقیقه 35: ارسلان مطهری در یک و دو با احمدموسوی به توپ رسید و با یک فرار از راست از روی خط کرنرتوپ را به بیرون فرستاد اما مدافع نفت توپ را از مقابل پای قائدی به بیرون زد.

دقیقه  40 داریوش شجاعیان وقتی دید محمد نادری از چپ فرار گرفته با یک پاس قوس دار و دقیقا او را در گوشه محوطه جریمه صاحب توپ کرد اما ضربه نادری که مشخص نبود پاس است یا شوت را فلاح زاده زودتر از قائدی گرفت.

حاشیه:


 در دقیقه 13 و در حالیکه صنعت نفتی ها پرس سنگینی را روی هافبک استقلال کرده بودند داریوش شجاعیان در یک صحنه تعادلش را ازدست داد و معتقد به خطا بود اما داور به ادامه بازی رای داد. موضوعی که باعث ناراحتی شجاعیان شد و در حالی که انگشتش را به سمت داور تکان می داد به او می گفت که اشتباه کرده است.

مهدی مهدی پور خرید جدید این فصل استقلال که با شماره 9 در این بازی به میدان رفته ، در غیابت ضربات ایستگاهی را هم می زند .هر دو ضربه ایستگاهی او در نیم ساعت اول راه به جایی نبرد.

منبع مطلب : www.varzesh3.com

مدیر محترم سایت www.varzesh3.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

رخ به رخ؛ استقلال – صنعت نفت؛ بیزار از تساوی!

رخ به رخ؛ استقلال – صنعت نفت؛ بیزار از تساوی!

به گزارش ورزش سه، تیم های استقلال تهران و صنعت نفت آبادان در چارچوب هفته پنجم لیگ برتر از ساعت 15 روز دوشنبه هفدهم آذر ماه به مصاف هم خواهند رفت. در ادامه نگاهی داریم به وضعیت فعلی دو تیم در لیگ برتر و تقابل های قبلی شان در لیگ برتر.

وضعیت دو تیم در لیگ بیستم:
استقلال که موفق به شکست دادن دو تیم قعرنشین مس رفسنجان و ماشین سازی در هفته های ابتدایی شده، یک شکست مقابل فولاد و یک تساوی هم مقابل پیکان کسب کرده است. این تیم با 7 امتیاز و تفاضل گل کمتر از نساجی در رده چهارم جدول قرار دارد.


صنعت نفت هم شروعی مشابه استقلال در لیگ بیستم داشته است. این تیم دو برد، یک مساوی و یک باخت تا هفته چهارم بر جای گذاشته و با 7 امتیاز، پایین تر از نساجی و استقلالِ 7 امتیازی در رتبه پنجم جدول رده بندی قرار دارد.

تقابل های قبلی دو تیم:
به دلیل اینکه تیم صنعت نفت در 10 دوره از 19 دوره برگزار شده رقابت های لیگ برتر در دسته اول حضور داشت، این تیم تاکنون 18 بار در رقابت های لیگ برتر به مصاف استقلال رفته است.


نخستین بازی دو تیم در دومین دوره لیگ برتر و در تاریخ 8 آبان 81 برگزار شد. آن دیدار که در آبادان به انجام رسید، با یک گل به سود برزیلی های ایران تمام شد. تک گل آن بازی را حمیدرضا خدمتکاری وارد دروازه استقلال کرد.
در طول برگزاری 18 بازی میان دو تیم، استقلال 10 بار موفق شده از سد حریف خود عبور کند و در عین حال در 7 دیدار نیز زمین بازی را با شکست ترک کرده و آن بازی ها به سود زردپوشان آبادانی به اتمام رسیده است.


تنها دیدار دو تیم که با نتیجه تساوی به پایان رسید، به دیدار هفته بیست و نهم و ماقبل پایانی لیگ هجدهم برمیگردد که تلاش دو تیم در آبادان با تساوی بدون گل به پایان رسید. همان دیدار جنجالی که روح الله باقری دروازه صنعت نفت را باز کرد ولی مهدی الوندی کمک داور بازی تشخیص داد مهدی قایدی در زمانیکه پاس گل داد، توپ در بیرون از زمین بازی بوده است.

آخرین تقابل:
استقلال و صنعت نفت آخرین بار در تاریخ 27 تیر ماه سال جاری و در آبادان به مصاف هم رفتند. در آن دیدار که فرهاد مجیدی به دلیل اتفاقات پیش آمده در بازی با فولاد و به دلیل یک جلسه محرومیت کار را از روی سکوها آغاز کرد، استقلال با 2 گل بازی را برنده شد.


شیخ دیاباته در دقیقه 30 آن بازی گل نخست را وارد دروازه صنعت نفت کرد و در آخرین دقیقه بازی نیز ارسلان مطهری روی یک فرار 70 متری، گل دوم را به ثمر رساند تا استقلال با 2 گل از سد میزبان خودش عبور کند.

پرگل ترین تقابل:
دیدارهای استقلال و صنعت نفت اغلب پرگل و زیبا دنبال شده است اما پرگل ترین تقابل دو تیم به تاریخ سوم اردیبهشت 1390 و در دیدار برگشت لیگ دهم بازمیگردد. در آن مسابقه استقلال با نتیجه 6 بر 2 از سد حریف آبادانی خود عبور کرد. مهدی سیدصالحی (2)، مجتبی جباری، هادی شکوری، فرهاد مجیدی و آرش برهانی گل های استقلال را در آن دیدار به ثمر رساندند.

تقابل خارج از لیگ:
این دو تیم تنها یکبار در رقابت های جام حذفی به مصاف هم رفته اند که آن بازی با برتری استقلال به پایان رسید. در مرحله نیمه نهایی جام حذفی فصل 96-97 دو تیم در آبادان به مصاف هم رفتند که استقلال با گل های پژمان منتظری و داریوش شجاعیان به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد که در نهایت به قهرمانی نیز رسید.
لوسیانو پریرا مهاجم امروز فولاد تک گل آبادانی ها را وارد دروازه استقلال کرد. آن گل، آخرین گلی است که صنعت نفت توانسته وارد دروازه استقلال کند. آنها در 4 تقابل پس از آن دیدار، در امر گلزنی به آبی پوشان ناکام بوده اند.

منبع مطلب : www.varzesh3.com

مدیر محترم سایت www.varzesh3.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

ساعت بازی استقلال تهران و صنعت نفت آبادان+ برنامه هفته پنجم لیگ برتر

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب