داستان سریال ملکه گدایان چیستداستان سریال ملکه گدایان چیست را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

سریال ملکه گدایان چند قسمت است؛ معرفی کامل

سریال ملکه گدایان چند قسمت است؛ معرفی کامل

دوات آنلاین -سریال ملکه گدایان سریال جذابی است که قطعا از تماشای آن لذت خواهیم برد. آنچه درباره این سریال باید بدانید را در ادامه به نقل از خراسان بخوانید:

پوستر سریال ملکه گدایان

داستان سریال ملکه گدایان چیست؟

«امروز تو، می‌تونه فردای من باشه... هیچ کس از سرنوشت خبر نداره. حتی شما...» این جمله به عنوان خلاصه داستان «ملکه گدایان» منتشر شده که اطلاعات خاصی به مخاطب نمی‌دهد. آن‌طور که در تیزرها و تصاویر مجموعه دیده می‌شود، به نظر می‌رسد ماجرای این سریال به شبکه گدایان سازمان‌یافته پایتخت مرتبط است. تصاویری از باران کوثری با شمایل یک گدا نیز منتشر شده است.

سهیلی‌زاده پیشتر در سریال تلویزیونی «آوای باران» به موضوع تکدی‌گری سازمان‌یافته پرداخته بود که با استقبال زیادی از سوی مخاطبان مواجه شد. حتی زمانی قرار شد ادامه آن ساخته شود که به سرانجام نرسید. می‌توان حدس زد که سهیلی‌زاده با خاطره خوبی که از «آوای باران» داشته، می‌خواسته روزی بحث تکدی‌گری سازمان‌یافته را ادامه بدهد که در نهایت پس از 7 سال به «ملکه گدایان» رسیده است.

در مقابل این ماجرا، چهره‌هایی چون پانته‌آ بهرام، رویا نونهالی و فرزاد فرزین نیز در «ملکه گدایان» حضور دارند که نوعی تم فقیر و غنی را در سریال ایجاد می‌کنند. همین مضمون به نوعی در «آوای باران» نیز وجود داشت؛ با دختری از یک خانواده متمول که میان گروه‌های تکدی‌گر زندگی می‌کرد.

عکسی از سریال ملکه گدایان

تعداد قسمت های سریال ملکه گدایان

سریال ملکه گدایان که تصویربرداری آن تا پایان سال ادامه خواهد داشت، برای انتشار در 36 قسمت پیش‌بینی شده است.

عکسی از سریال ملکه گدایان

ملکه گدایان؛ کاری از سازنده مانکن

حسین سهیلی‌زاده که پیشتر کارگردان ملودرام‌های تلویزیونی بوده، سال گذشته برای نخستین بار به نمایش خانگی پا گذاشت و مجموعه «مانکن» را ساخت. «مانکن» به قلم بابک کایدان قصه عامه‌پسندی داشت و طیف گسترده‌ای از مخاطبان را جذب کرد؛ آن چنان که به‌رغم پخش تقریبا همزمان با «هیولا» اثر مهران مدیری، مخاطب بیشتری از این مجموعه جذب کرد و در مجموع موفق‌تر بود.

فیلم نامه «ملکه گدایان» را حامد افضلی و امین محمودی نوشته‌اند. کار شاخص افضلی پیشتر سریال «از یادها رفته» بوده، اما امین محمودی سابقه فیلم نامه‌نویسی چندانی ندارد و اغلب دستیار سهیلی‌زاده در امر کارگردانی بوده است. در این زمینه، کفه به سمت «مانکن» سنگین‌تر است که توسط بابک کایدان فیلم نامه‌نویس باسابقه سریال‌های عامه‌پسند، نوشته شده بود.

عکسی از سریال ملکه گدایان

زنان ستاره، مردان جویای نام

رویا نونهالی ایفاگر نقش کاراکتر محوری «ملکه گدایان» است و باران کوثری، آرمان درویش، محمدرضا غفاری، پانته‌آ بهرام و فرزاد فرزین دیگر بازیگران اصلی این مجموعه هستند. رضا بهبودی، الهام کردا، یسنا میرطهماسب، علی اوجی و سولماز غنی دیگر چهره‌های شناخته‌شده «ملکه گدایان» را تشکیل می‌دهند. مانند «مانکن» سریال قبلی کارگردان در نمایش خانگی، این جا نیز گروه بازیگران زن سریال، وزن بالاتری از نظر شهرت و اعتبار نسبت به بازیگران مرد مجموعه دارد. آرمان درویش، محمدرضا غفاری و یسنا میرطهماسب از بازیگران مرد «ملکه گدایان»، چهره‌های جویای نام این روزهای سینما هستند و در مقابل حضور چهره‌های باسابقه مانند رویا نونهالی و باران کوثری برگ برنده این سریال در قسمت‌های نخست خواهد بود.

رقابت با سریال قورباغه

شبکه نمایش خانگی این روزها خلوت شده و قرار است جمعه با پایان «آقازاده» خلوت‌تر هم بشود. بنابراین بازار تا مدتی شاهد رقابت «ملکه گدایان» محصول انحصاری فیلیمو و سریال قورباغه محصول انحصاری نماوا خواهد بود. رقابت سریال‌های حسین سهیلی‌زاده و هومن سیدی به عنوان نشانه رقابت دو پلتفرم اصلی بازار وی‌اودی‌ها هم مطرح شده است. با این تفاوت که «قورباغه» تا نوروز به پایان می‌رسد، ولی انتشار هفتگی «ملکه گدایان» تا اواخر تابستان 1400 به طول می‌انجامد.

منبع مطلب : davatonline.ir

مدیر محترم سایت davatonline.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

ملکه گدایان (مجموعه نمایش خانگی)

نقد و بررسی قسمت اول سریال ملگه گدایان - تیتربرتر

نقد و بررسی قسمت اول سریال ملگه گدایان - تیتربرتر

به گزارش تیتربرتر؛ قسمت اول سریال ملکه‌ گدایان به کارگردانی حسین سهیلی زاده و تهیه کنندگی علی طلوعی و رحمان سیفی آزاد، چهارشنبه ۱۷ دی ماه ۹۹ وارد شبکه‌ی نمایش خانگی شد.

 این دومین تجربه سهیلی‌زاده در سریال‌سازی برای نمایش خانگی است و به نظر می‌رسد تجربه کاملا متفاوتی نسبت به « مانکن » باشد و بخش‌هایی از این سریال در استانبول ترکیه فیلم برداری شده است.

«ملکه گدایان» بر اساس فیلمنامه حامد افضلی و امین محمودی ساخته شده است.

. این سریال هر هفته چهارشنبه ها از شبکه نمایش خانگی پخش می شود.

آشنایی با سریال ملکه گدایان

ملکه گدایان از خرداد امسال وارد فاز پیش تولید و سپس از 15 امرداد 99 رسما کلید خورد و پخش آن از 17 دی ماه شروع شد. در خلاصه داستان این سریال جذاب شبکه نمایش خانگی می خوانیم که: امروز تو، می تونه فردای من باشه … هیچ کس از سرنوشت خبر نداره….حتی شما… قسمت اول ملکه گدایان به زودی و تا چند روز دیگر پخش خواهد شد.

باران کوثری, رویا نونهالی, سولماز غنی, فرزاد فرزین ، ارمان درویش، محمدرضا غفاری، پانته آ بهرام، الهام کردا، امین بهبودی، یسنا میر تهماسب، بهشاد شریفیان، علی اوجی بازیگران ملکه گدایان را تشکیل داده اند و تیتراژ ابتدایی و انتهایی آن با ترانه و صدای روزبه بمانی پخش می‌شود.

لازم به ذکر است که ملکه گدایان با اسپانسری نبراس پیکچرز Nebras Pictures تهیه و تولید شده است و پیش بینی می شود سریال پربیننده ای از آب در بیاید.

مجموعه «ملکه گدایان» که تصویربرداری آن تا پایان سال ادامه خواهد داشت، برای انتشار در 36 قسمت پیش‌بینی شده و قرار است از 17 دی تا پایان تابستان سال آینده پخش آن ادامه داشته باشد.

آن‌طور که در تیزرها و تصاویر مجموعه دیده می‌شود، به نظر می‌رسد ماجرای این سریال به شبکه گدایان سازمان‌یافته پایتخت مرتبط است. تصاویری از باران کوثری با شمایل یک گدا نیز منتشر شده است. سهیلی‌زاده پیشتر در سریال تلویزیونی «آوای باران» به موضوع تکدی‌گری سازمان‌یافته پرداخته بود که با استقبال زیادی از سوی مخاطبان مواجه شد. حتی زمانی قرار شد ادامه آن ساخته شود که به سرانجام نرسید.

می‌توان حدس زد که سهیلی‌زاده با خاطره خوبی که از آوای باران داشته، می‌خواسته روزی بحث تکدی‌گری سازمان‌یافته را ادامه بدهد که در نهایت پس از 7 سال به «ملکه گدایان» رسیده است. در مقابل این ماجرا، چهره‌هایی چون پانته‌آ بهرام، رویا نونهالی و فرزاد فرزین نیز در «ملکه گدایان» حضور دارند که نوعی تم فقیر و غنی را در سریال ایجاد می‌کنند. همین مضمون به نوعی در آوای باران نیز وجود داشت؛ با دختری از یک خانواده متمول که میان گروه‌های تکدی‌گر زندگی می‌کرد.

حسین سهیلی‌زاده که پیشتر کارگردان ملودرام‌های تلویزیونی بوده، سال گذشته برای نخستین بار به نمایش خانگی پا گذاشت و مجموعه «مانکن» را ساخت. «مانکن» به قلم بابک کایدان قصه عامه‌پسندی داشت و طیف گسترده‌ای از مخاطبان را جذب کرد؛ آن چنان که به‌رغم پخش تقریبا همزمان با «هیولا» اثر مهران مدیری، مخاطب بیشتری از این مجموعه جذب کرد و در مجموع موفق‌تر بود.

فیلم نامه «ملکه گدایان» را حامد افضلی و امین محمودی نوشته‌اند. کار شاخص افضلی پیشتر سریال «از یادها رفته» بوده، اما امین محمودی سابقه فیلم نامه‌نویسی چندانی ندارد و اغلب دستیار سهیلی‌زاده در امر کارگردانی بوده است. در این زمینه، کفه به سمت «مانکن" سنگین‌تر است که توسط بابک کایدان فیلم نامه‌نویس باسابقه سریال‌های عامه‌پسند، نوشته شده بود.

نگاهی به قسمت اول سریال ملکه گدایان

 قسمت اول سریال ملکه‌ی گدایان روز گذشته چهارشنبه ۱۷ دی ماه ۹۹ وارد شبکه‌ی نمایش خانگی شد و این قسمت با محوریت کشتن هویت البرز شمس شروع شد.

در خلاصه‌ی داستان این سریال آمده است: «البرز شیمیدان ساکن آلمان است. قرار است در ترکیه با نامزدش ازدواج کند. همه چیز برای یک مراسم به یاد ماندنی مهیا است که خبر می‌رسد پدر البرز به کما رفته است. البرز با گذشته‌ای مبهم، از بازگشت به ایران هراس دارد، اما برای آخرین ملاقات با پدر، راهی جز بازگشت به ایران ندارد...»

ملکه‌ی گدایان از استانبول شروع می‌شود. جایی که سارا و مادرش به تازگی پا به آن جا گذاشته اند و خود را برای مراسم عقد آماده می‌کنند. مراسم عقد سارا و البرز.

البرز شمس، پسر خسرو شمس، پزشک دارو ساز ساکن آلمان. البرز منتظر رسیدن پدرش به مراسم است که ناگهان همه چیز به هم می‌ریزد. تماسی به مادرش خبر سکته‌ی پدر و به کما رفتنش را می‌دهد. مراسم کنسل می‌شود، البرز مادر و نامزدش را راهی تهران می‌کند و خودش نیز دو روز بعد به صورت قاچاقی به ایران می‌آید.

اما با رسیدن به ایران دیگر همه چیز از کنترل البرز خارج می‌شود. سارا به تماس‌های او اهمیتی نمی‌دهد و می‌گوید که او را نمی‌شناسد. البرز بدون پول گرفتار قاچاقچی‌ها می‌شود و دو روز بعد خودش را روی تخت بیمارستانی در تهران می‌یابد. جایی که با هویت جدید خودش آشنا می‌شود: فرهاد بابایی.

هیچ کس البرز را نمی‌شناسد حتی مادرش. او نه تنها نمی‌تواند خود را با نام البرز شمس به کسی ثابت کند بلکه حالا جزئیات و عواقبی هم از فرهاد بابایی بودن به سراغش می‌آید.

نقد و بررسی قسمت اول سریال ملکه گدایان

قسمت اول ملکه گدایان شروعی ناامید کننده دارد. از ترکیه، جایی که بیشتر ملودرام‌های آبکی این سال‌های ایران را الگو گرفته از تولیدات آن دیار می‌دانند. دختر آرزو به دلی که چیزی جز عقد یا محبوبش نمی‌خواهد، مادرش که رضایت قلبی ندارد و هر از گاهی چشم غره‌ای به او می‌رود و حرفی می‌زند که موجب آبرو ریزی دختر است. دامادی پول، خوش تیپ و تحصیل کرده که رابطه‌ای بسیار صمیمی با مادرش دارد و مادرش هم قربان صدقه‌ی او می‌رود و در فرصت اندکی که با دختر تنها می‌شود برایش خط و نشان می‌کشد.

همه چیز برای یک ملودرام کش دار و مشمئز کننده فراهم است. اما با رسیدن پای البرز به ایران ورق بر می‌گردد و داستان رنگ و بویی مرموز و معمایی به خود می‌گیرد. همه‌ی آن چیزی که در نیمه‌ی اول قسمت اول ساخته شده بود مورد شک قرار می‌گیرد و قصه سمت و سوی اصلی خود را پیدا می‌کند.

حسین سهیلی زاده در این سریال هم همان فرمول مانکن را پیش می‌گیرد. او قصه و شخصیت‌هایی که پتانسیل ملودرام‌های طولانی را دارند را پر از ماجرا و اتفاق تعریف می‌کند. این فرمول در مانکن هم که رقبای سرسختی داشت به خوبی جواب داد و مخاطبان زیادی را جذب کرد.

این‌ها به آن معنا نیست که با سریالی درجه یک و در حدود استاندارد‌های جهانی مواجهیم. قهری است که نه. در جدول رده بندی لیگ‌های فوتبال هم همیشه تیم‌هایی هستند که توانایی رسیدن به سطوح بالایی جدول را ندارند و گه گاه خطر سقوط را هم احساس می‌کنند. ملکه‌ی گدایان مانند «دل» یا «رقص روی شیشه»، «احضار» و یا تولیدات صدا و سیما جزء فانوس به دست‌های جدول نیست، اما تا رسیدن به استاندارد‌های سریالی درجه یک هم فاصله‌ی زیادی دارد.

بازیگران سریال ملکه گدایان

رویا نونهالی ایفاگر نقش کاراکتر محوری «ملکه گدایان» است و باران کوثری، آرمان درویش، محمدرضا غفاری، پانته‌آ بهرام و فرزاد فرزین دیگر بازیگران اصلی این مجموعه هستند.

رضا بهبودی،الهام کردا، یسنا میرطهماسب، علی اوجی و سولماز غنی دیگر چهره‌های شناخته‌شده ملکه گدایان را تشکیل می‌دهند.

مانند مانکن سریال قبلی کارگردان در نمایش خانگی، این جا نیز گروه بازیگران زن سریال، وزن بالاتری از نظر شهرت و اعتبار نسبت به بازیگران مرد مجموعه دارد.

آرمان درویش، محمدرضا غفاری و یسنا میرطهماسب از بازیگران مرد ملکه گدایان، چهره‌های جویای نام این روزهای سینما هستند و در مقابل حضور چهره‌های باسابقه مانند رویا نونهالی و باران کوثری برگ برنده این سریال در قسمت‌های نخست خواهد بود.

گردآورنده: الهام خلیلی خو

منبع مطلب : www.titrebartar.com

مدیر محترم سایت www.titrebartar.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب