تفکر در این شگفتی هاچه ارتباطی باموضوع خداشناسی داردتفکر در این شگفتی هاچه ارتباطی باموضوع خداشناسی دارد را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

به نظر شما، تفکر در این شگفتیها چه ارتباطی با موضوع خداشناسی دارد؟

سایت آموزش و پرورش

رتبه الکسا سایت

ویکی پدیا

معلم سایت

جواب فعالیت های درس اول مطالعات اجتماعی پایه نهم

جواب فعالیت های درس اول مطالعات اجتماعی پایه نهم

جواب فعالیت های درس اول جغرافیا پایه نهم

جهت مشاهده جواب فعالیت های درس اول مطالعات اجتماعی پایه نهم به ادامه مطلب مراجعه کنید ...

1-زمین و سه سیاره دیگر درونی منظومه خورشیدی(تیر،زهره،بهرام)چه تفاوت هایی دارند؟

جواب :

از نظر فاصله تا خورشید-گاز ها یا جو موجود در آنها-تعداد قمر-حجم-مدت زمان چرخش به دور خورشید

2-سه تفاوت سیاره های درونی و بیرونی منظومه خورشیدی را بیان کنید(مدار گردش،جنس و ترکیب،قمر).

جواب :

تعداد قمر های سیاره های بیرونی بیشتر از سیاره های درونی است-سیارات درونی از سطوح سنگی و جامد و سیارات بیرونی از گاز های مختلف تشکیل شده اند-مدت زمان گردش مدار های سیاره های بیرونی بیشتر از سیاره های درونی است.

3-الف)پرس و جو کنید که آیا تاکنون در اکتشافات فضایی،اثری از حیات در نقاط دیگر فضا یافت شده است.

جواب :

بله،بر اساس مکانیزم بقای موجودات،موجودات به خصوص انسان برای بقا نیازمند اکسیژن(هوا)،آب و غذا است.به گفته کارشناسان به غیر از زمین سه ستاره دیگر وجود دارد1-بهرام(مریخ)2-یکی از ماه های (قمر های)مشتری3-یکی از ماه های کیوان.کمربندخ خورشید یعنی جایی که سیاره ای دارای آب و جو مناسب است،مانند زمین،ناهید وبهرام

ب)به نظر شما چرا در کاوش های فضایی به تحقیق درباره سیاره مریخ(بهرام)بسیار توجه می شود؟

جواب :

به علت دارا بودن یخ های قطبی،دره های گود،کوه،غبار توفان و کج بودن محور گردش که باعث شده مانند زمین دارای فصل باشد.

4-الف)با مراجعه به کتاب های علوم و نجوم با پایگاه های اینترنتی،چند مورد از شگفتی های کهکشان ها و اجرام آسمانی،منظومه خورشیدی و سیاره زمین را استخراج کنید و در کلاس بخوانید.

جواب :

سیاره ناهید:دومین سیاره سامانه خورشیدی است.میان زمین و تیر قرار گرفته است.نزدیک ترین سیاره به زمین و بعد  از ماه،درخشان ترین جرم آسمانی و طبیعی است.ناهید داغ ترین سیاره در سامانه خورشیدی است.این سیاره ماه یا قمر ندارد و از چند دیدگاه مانند :جرم،گرانش و ترکیبات ساختاری به زمین شبیه است،به همین دلیل خواهر زمین نامیده است.

خورشید:یک توپ شعله ور بزرگ در مرکز منظومه خورشیدی است.خورشید فقط از گاز تشکیل شده است و نزدیک ترین ستاره به کره زمین است.فاصله خورشید از زمین 149/680/000 کیلو متر است.جرم خورشید 332/900 برابر جرم زمین است.خورشید حدود 4/5 میلیارد سال قبل،همان زمانی که منظومه شمسی(خورشید)ابری از گاز و گرد و غبار بود،به وجود آمده است.

ب)به نظر شما ،تفکر در این شگفتی ها چه ارتباطی با موضوع خداشناسی دارد؟

جواب:

جهان آفرینش مجموعه ای از شگفتی هاست و وقتی این شگفتی ها را می نگریم،عظمت خداوند را در جهان احساس می کنیم و هر چه را که جز اوست،کوچک و حقیر می شماریم.جهان آفرینش و نقش های زیبای آن ،کتاب بزرگی است که هر کلمه آن دلیل روشنی بر وجود آفریدگار جهان است.جهان هستی بهترین و زیباترین کلاس خداشناسی و زبان گویای علم و قدرت الهی است.

پ)از معنی آیه 57 سوره غافر چه میفهمید؟

جواب:

آفرینش آسمان ها و زمین بسیار بزرگ تر از آفرینش انسان است.بدین معنی که آفرینش انسان و زنده کردن او در روز قیامت در مقایسه یا عظمت عالم  هستی ذره ناچیزی است و نشان دهنده روز معاد است

منتظر نظرات شما عزیزان هستیم

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب