نکات جالب درباره فیلم های جیغ که نمی دانید / از قتل های دانشجویی تا مایکل جکسوننکات جالب درباره فیلم های جیغ که نمی دانید / از قتل های دانشجویی تا مایکل جکسوننکات جالب درباره فیلم های جیغ که نمی دانید / از قتل های دانشجویی تا مایکل جکسون

باورش سخت است که حداقل یک بار با ماسک جیغ برخورد نکرده باشید. در واقع، فیلم ترسناک جیغ در سال ۱۹۹۶ و نسخه‌های بعدی آن از بهترین‌هایی بودند که وس کریون تولید کرده است. نکات جالبی در مورد فیلم های جیغ وجود دارد که احتمالا نمی دانستید.

فیلم های جیغ برگرفته از سری قتل های واقعی دانشجویی

تا حدی، فیلم جیغ از یک سری قتل های واقعی دانشجویی در گینزویل، فلوریدا که در سال ۱۹۹۰ اتفاق افتاد، الهام گرفته شد.در آگوست ۱۹۹۰، رولینگ مرتکب پنج قتل شد و در سپتامبر همان سال به سرعت پیدا شد. او با نشان دادن بدن ها به روش های عجیب و غریب تأثیر وحشتناکی از خود بر جای گذاشت و در سراسر فلوریدا مورد توجه قرار گرفت.

کوین ویلیامسون در یک روز خوب در حالی که به پنجره باز خود نگاه می کرد، متوجه شد که چقدر آسان است که هر کسی وارد شود و به او آسیب برساند. این الهام بخش او برای نوشتن فیلم ترسناک شد.

کارگردان فیلم های جیغ

فیلم جدید جیغ توسط وس کریون کارگردانی نشده است زیرا او در آگوست ۲۰۱۵ به طرز غم انگیزی در اثر سرطان درگذشت. شخصیت وس به افتخار کارگردان سابق نامگذاری شده است و فیلم در تیتراژ پایانی به او تقدیم شده است. کریون کارگردان سه گانه اولیه Scream بود. او کار را در سال ۲۰۱۱ برای دنباله چهارم از سر گرفت اما در سال ۲۰۱۵ به دلیل تومور مغزی درگذشت.

ماسک نمادین فیلم جیغ

ماسک نمادین فیلم جیغ در حین جستجوی مکان پیدا شد. این یک ماسک ساده و آماده هالووین بود که کریون و یک تهیه کننده در خانه ای که در حال جستجو بودند پیدا کردند. ماسک داخل جعبه ای از وسایل در یک گاراژ پیدا شد. وقتی کارگردان، کریون، با این قطعه مواجه شد، می خواست از آن به عنوان اساس ماسک خود استفاده کند.بخشی از دلیلی که او می خواست از این مورد خاص استفاده کند این بود که فکر می کرد شبیه نقاشی معروف ادوارد مونک فیلم جیغ است. مالک به او اجازه داد ماسک را بردارد، اما مدت زیادی طول کشید تا بتواند از آن در فیلمبرداری استفاده کرد. حتی پس از ارائه ۲۰ نسخه اصلاح شده مختلف، استودیو مدام آنها را رد می کرد. این زمانی است که همه موافقت کردند که فقط از نسخه اصلی ماسک استفاده کنند و حقوق استفاده از آن را دریافت کنند.

این مطلب رااز دست ندهید. حقیقت خونین درباره خون آشام ها

عنوان فیلم جیغ از آهنگی از مایکل جکسون الهام گرفته شده است

عنوان فیلم جیغ از آهنگی از مایکل جکسون الهام گرفته شده است. باب و هاروی واینستین از عنوان فیلم ترسناک راضی نبودند و به کارگردان و عوامل فیلم نزدیک شدند. هاروی در حال گوش دادن به آهنگی به نام “جیغ” از مایکل جکسون و جانت جکسون بود و این آهنگ الهام بخش عنوان فیلم شد.

باب یکی از مدافعان قوی تغییر عنوان بود. در نهایت هاروی تصمیم گرفت نام آن را به خاطر دوئت تازه منتشر شده توسط مایکل جکسون و جانت جکسون، جیغ بگذارد.

بازیگران هرگز صداپیشه را ملاقات نکردند

صداپیشه کهنه کار، راجر ال جکسون، پشت قاتل نقابدار در جیغ است. هر زمان که درو بریمور و نیو کمپبل با قاتل تلفنی صحبت می کنند، با جکسون صحبت می کنند. بازیگران هرگز صداپیشه را ملاقات نکردند زیرا کارگردان، کریون، فکر می کرد که بهتر است پس از شنیدن صدا، شگفتی مورد نیاز خود را از همه بیرون آورد.

جکسون پشت صدای Ghostface بود، از اولین فیلم جیغ تا آخرین فیلم. این واقعیت که بازیگران هرگز نتوانستند جکسون را ببینند آنها را وحشت زده کرد که به بازیگری آنها کمک کرد. آنها تصویری بصری از شخص پشت چهره وحشتناک Ghostface نداشتند، اما او در تمام مدت آنها را تماشا می کرد.

بازیگر نقش کیسی، به طور تصادفی چندین بار با پلیس تماس گرفت

در حین فیلمبرداری جیغ، درو بریمور، بازیگر نقش کیسی، به طور تصادفی چندین بار با ۹۱۱ تماس گرفت. تقصیر استاد پروپاقرص بود که قبل از فیلمبرداری گوشی را از برق جدا نکرد. در یک مورد، پلیس ها از آنجایی که گیج شده بودند، تماس گرفتند و پرسیدند که چرا مدام تماس می گیرند.

باریمور، یا شخصیت کیسی، با پلیس تماس می گرفت. زنگ میزد، با صدای بلند جیغ میزد و قطع میکرد. پس از دریافت چندین تماس عصبی، پلیس نگران شد و برای اطلاع از وضعیت تماس گرفت. پس از این رویداد، خدمه از اشتباه استاد پروپ در عدم قطع کردن گوشی از برق آگاه شدند.

معصومه لطفی ( پایگاه خبری دخالت)

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب