دفترچه انتخاب رشته علوم انسانی ۹۹دفترچه انتخاب رشته علوم انسانی ۹۹ را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته انسانی 99

مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.
دانلود ویدیوی بالا

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی 99

داوطلبان کنکور سراسری انسانی 99 که با توجه به کارنامه اولیه کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته دوره های روزانه و غیر روزانه و دانشگاه فرهنگیان شده اند می بایست در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99 که احتمالا نیمه دوم مرداد ماه باشد به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند و دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی را دانلود نمایند .

داوطلبان پس از بررسی بخش های مختلف این دفترچه ( لیست رشته محل های ارائه شده در هر کد رشته محل و ظرفیت پذیرش ) می توانند 150 کد رشته محل متناسب با علایق خود انتخاب نمایند . با توجه به اینکه اولویت بندی انتخاب های داوطلب در این مرحله از حساسیت بالایی برخوردار بوده و نرم افزار سازمان سنجش فرم انتخاب رشته داوطلبان را به ترتیب از بالا به پایین بررسی کرده و اولین رشته محل دارای ظرفیت را به عنوان محل قبولی در زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۹۹ منتشر می کند توجه به عواملی مثل استفاده از تجربیات کارشناسان مجرب و اطلاع از آخرین رتبه قبولی کنکور سراسری 98 در این زمینه بسیار موثر خواهد بود . 

 دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی 99 ، منتشر شد .
 

جزئیات دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی 99

دفترچه انتخاب رشته انسانی از بخش های مختلفی تشکیل شده است که مطالعه آن برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد . به منظور سهولت داوطلبان در این بخش به کلیات دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99 اشاره شده است .

بخش اول : کلیات ، شرایط و ضوابط

بخش او دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی به توضیحات مربوط به نحوه گزینش داوطلبان ، شرایط پذیرش رشته های دارای شرایط خاص ، ضوابط کلی پذیرش دانشجو ، نحوه تاثیر سهمیه مناطق در کنکور ، نحوه تاثیر سهمیه ایثارگران 25 درصدی ، تاثیر سهمیه ایثارگران 5 درصدی در انتخاب رشته کنکور ، تاثیر سهمیه خانواده شهدا و ظرفیت پذیرش کنکور سراسری انسانی در دوره های روزانه ، شبانه ، پردیس خودگردان ، نیمه حضوری ، مجازی ، پیام نور و غیرانتفاعی ، جزئیات مندرج در کارنامه اولیه کنکور و نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 99 شرح داده شده است .

بخش دوم : شرایط ، ضوابط عمومی و اختصاصی موسسات 

این بخش به توضیح مختصری در خصوص شهریه دوره های غیر روزانه شامل شهریه کارشناسی شبانه ، شهریه دانشگاه پیام نور ، شهریه دانشگاه غیر انتفاعی و شهریه پردیس خودگردان پرداخته و در بخش های بعدی به شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و همچنین توضیحات شرایط دانشگاه های خاصمی پردازد . 

بخش سوم : لیست کد رشته محل ها ، فرم پیش نویس انتخاب رشته 

در این بخش از دفترچه دوره تحصیلی، کد رشته محل ، نام دانشگاه یا مؤسسه محل تحصیل ، نام رشته تحصیلی ، ظرفیت پذیرش در دو نیم سال اول و دوم ودر انتها نیز فرم پیش نویس انتخاب رشته قرار گرفته است 

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری انسانی 99

در نظر داشته باشید جزئیات و شرایط نوشته شده در دفترچه انتخاب رشته انسانی همان شرایط ثبت نام کنکور سراسری 99 است که علاوه بر دفترچه ثبت نام کنکور سراسری مجدد در اوایل دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ به آن اشاره شده است . 

از شرایط مهمی که در مرحله انتخاب رشته باید مد نظر داوطلبان باشد ، وضعیت مجاز یا غیر مجاز بودن آن ها است که در کارنامه اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۹ مشخص می شود و داوطلبان با توجه به دوره هایی که در آن مجاز شدند می توانند انتخاب رشته انسانی خود را انجام دهند .

 به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته محل های دانشگاه آزاد توصیه می کنیم پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 ، شرایط و ضوابط آن را مطالعه کرده ، سپس برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 اقدام نمایند و داوطلبانی که کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای آن ها تعریف نشده است و به عبارتی مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیستند توصیه می کنیم با اطلاع از رشته های بدون کنکور انسانی در ثبت نام بدون کنکور سراسری 99 شرکت کنند .

سوالات متداول

خیر ، لیست رشته محل های دانشگاه آزاد به صورت مجزا در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد منتشر می شود ، در این مقاله توضیحات مربوط به رشته محل های ارائه شده در دفترچه انتخاب رشته انسانی ارائه شده است .  

امکان انتخاب 150کد رشته محل برای داوطلبان انسانی وجود دارد ، توضیحات تکمیلی در این مقاله ارائه شده است .

خیر - از بخش های مختلفی مانند شرایط و ضوابط ، شرایط ، ضوابط عمومی و اختصاصی موسسات ، لیست کد رشته محل ها و ظرفیت پذیرش ، فرم پیش نویس انتخاب رشته تشکیل شده است که در این مقاله به بخش های مختلف دفترچه انتخاب رشته انسانی  پرداخته شده است .

منبع مطلب : www.heyvagroup.com

مدیر محترم سایت www.heyvagroup.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.
دانلود ویدیوی بالا

شرایط انتخاب رشته کنکور سراسری 99

تنها داوطلبانی مجاز به انتخاب رشته کنکور 99 خواهند بود که در کنکور سراسری 99 ثبت نام و شرکت کرده و در کارنامه اولیه که برای آن ها صادر شده ، مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه و غیر روزانه و دانشگاه آزاد شوند . لازم به ذکر است که هر داوطلبی ممکن است در یک یا چند دوره مجاز به انتخاب رشته اعلام شده باشد یا به طور کلی در هیچ دوره ای مجاز به انتخاب رشته نباشد . 
با توجه به ادغام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد ، وضعیت مجاز بودن همه داوطلبان گروه های آزمایشی تجربی ، انسانی ، ریاضی ، هنر و زبان برای انتخاب رشته محل های دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد در یک کارنامه درج می شود ولی انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد به صورت جداگانه از طریق سایت azmoon.org انجام می شود .

کلیات دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99

دفترچه انتخاب رشته کنکور 99 شامل توضیحات :

 نحوه تاثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری (  کدام سهمیه مناطق بهتر است ؟ منطقه 1 ، 2 یا 3 )

 نحوه تاثیر سهمیه خانواده شهدا در کنکور سراسری

 تعهدات تحصیل رایگان پذیرفته شدگان سهمیه های مختلف 

 نحوه تاثیر بومی گزینی 

 توزیع ظرفیت در رشته ها و دوره های مختلف 

 شرایط کلی تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ( دوره های روزانه ، شبانه ، دانشگاه فرهنگیان ، نیمه حضوری ، پیام نور و غیرانتفاعی ، مجازی ( الکترونیکی ) ، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد ) 

 آمار کل پذیرش در تمامی دوره های روزانه ، شبانه ( نوبت دوم ) ، پردیس خودگردان ، ظرفیت مازاد ، مجازی ، سهمیه مناطق محروم ، دانشگاه فرهنگیان ، دانشگاه غیرانتفاعی و پیام نور 

 محرومیت از کنکور سراسری

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان

مراحل انتخاب رشته کنکور سراسری 99

متقاضیان پس از دریافت کارنامه اولیه کنکور 99 می بایست مراحل زیر را طی کنند :
 
 بررسی وضعیت مجاز بودن خود برای شرکت در انتخاب رشته 

 مراجعه به سایت انتخاب رشته
 دریافت دفترچه انتخاب رشته و بررسی شرایط و ضوابط شرکت در این مرحله
 استخراج رشته محل های متناسب با گروه آزمایشی امتحانی خود
 اولویت بندی رشته محل های مورد علاقه
 تکمیل فرم انتخاب رشته 

به منظور کاهش خطا فرم پیش نویسی در انتهای دفترچه انتخاب رشته قرار داده شده است که داوطلبان می توانند انتخاب های خود را در این فرم درج نموده و پس از بررسی و تایید نهایی به سایت sanjesh.org مراجعه کرده و در فرم اینترنتی مربوطه ثبت نمایند . شرکت در این مرحله هزینه ای تحت عنوان هزینه انتخاب رشته کنکور 99 در بر نداشته و متقاضیان می توانند نسبت به انتخاب حداکثر 150 کد رشته محل اقدام نمایند .

توجه داشته باشید اولویت بندی انتخاب های داوطلب مهم ترین بخش این مرحله می باشد که عوامل مختلفی چون علاقه ، هزینه ، مسیر و کیفیت در آن تاثیرگذار می باشد .

برای دریافت فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری 99 کلیک کنید .

در نظر داشته باشید کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی هیوا نیز به منظور مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری  آماده خدمت رسانی به داوطلبان می باشند . متقاضیان می توانند با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا با این کارشناسان در ارتباط باشند . نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری هیوا نیز راهنمای مناسبی در این خصوص می باشد .

سوالات متداول

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دانشگاه های سراسری می توانند در دهه دوم مرداد ماه جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند که البته به محض انتشار این دفترچه لینک دانلود در این مقاله قرار می گیرد .

در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه های سراسری برخی از رشته های دانشگاه آزاد مانند پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و دامپزشکی درج می شود و سایر رشته های به صورت مجزا در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد منتشر می شود که البته در این مقاله لینک دانلود دفترچه قرار گرفته است .

داوطلبان می توانند حداکثر 150 کدرشته محل را متناسب با گروه آزمایشی امتحانی خود انتخاب نمایند که البته در این مقاله به منظور کاهش خطای داوطلبان ، راهنمای انتخاب رشته کنکو سراسری قرار گرفته شده است .

منبع مطلب : www.heyvagroup.com

مدیر محترم سایت www.heyvagroup.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی 99 - انتخاب رشته انسانی دانشگاه سراسری و آزاد

ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی

دانلود دفترچه انتخاب رشته انسانی 99

در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 99 بهتر است اطلاعات لازم در مورد شانس قبولی در رشته ها و دانشگاه های مختلف را با توجه به رتبه خود در هر زیرگروه جمع آوری کنید و پس از اولویت بندی همه انتخاب های خود، اقدام به انتخاب رشته نهایی کنید. سعی کنید در پر کردن فرم نهایی انتخاب رشته کنکور انسانی سنجش عجله نکنید.

انتخاب رشته انسانی 99 وقتی صحیح انجام می شود که شما براساس علاقه انتخاب های خود را چیده باشید و اولیت بندی انتخاب رشته خود را براساس علاقه به رشته و دانشگاه قرار دهید. برای این که بتوانید شانس قبولی خود را به دقت ارزیابی کنید و اولویت بندی خود را به خوبی انجام دهید، می توانید از نرم افزار انتخاب رشته کنکور 3گاماستفاده کنید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی 99

ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی

دانلود دفترچه انتخاب رشته انسانی 99 - انتخاب رشته کنکور انسانی 99 دانشگاه سراسری

دفترچه انتخاب رشته سراسری 99بعد از کنکور سراسری انسانی در سایت سنجش به آدرس sanjesh.org منتشر می شود و بعد از آن سامانه انتخاب رشته کنکور سراسری 99 باز می شود. به محض انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی 99 دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99 در همین صفحه قابل دانلود می شود.

داوطلبان برای انتخاب رشته کنکور سراسری 99 تا یک هفته فرصت دارند با وارد کردن شماره پرونده، نام کاربری، رمز ورود و شماره شناسنامه یا شماره پرونده، کدرهگیری و شماره شناسنامه، حداکثر 150 رشته از دانشگاه های روزانه، نویت دوم، پیام نور، مجازی، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان را انتخاب و در فرم انتخاب رشته خود وارد کنند. 

لازم است داوطلبان گروه آزمایشی انسانی قبل از شروع به انتخاب رشته کنکور انسانی، دفترچه انتخاب رشته انسانی 99 را مطالعه کنند و کد رشته محل های مورد نظر خود را (بر اساس ضوابطی که در دفترچه انتخاب رشته انسانی 99درج شده) انتخاب و بر اساس اولویت بندی،  چیدمان آن ها را ابتدا در فرم پیش نویس مندرج در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99 درج کنند و پس از اطمینان آن ها را در فرم انتخاب رشته خود وارد کنند.

بدیهی است پس از تائید نهایی کد رشته های انتخابی داوطلب، شماره 15 رقمی توسط سیستم به عنوان رسید انتخاب رشته در اختیار داوطلب قرارداده خواهد شد. این رسید پس از انجام کامل مراحل و ارسال اطلاعات در یک صفحه مجزا ارائه می شود. داوطلبان باید توجه کنند که فقط یک بار اجازه انتخاب رشته انسانی 99 به هر داوطلب داده می شود. همچنین پس از انتخاب رشته و دریافت رسید 15 رقمی نیز داوطلبان می توانند فرم انتخاب رشته خود را تصحیح و یا ویرایش کنند.

ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی

دانلود دفترچه انتخاب رشته انسانی 99 - انتخاب رشته کنکور انسانی 99 دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کنکور سراسری 99 و دانشگاه آزاد 99 به صورت جداگانه است. زمان انتخاب رشته کنکور انسانی دانشکاه آزاد 99، لیست رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد در دفترچه ای جداگانه تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org منتشر می شود و همه ی داوطلبان می توانند برای انتخاب رشته این دانشگاه، به سایت ذکر شده مراجعه کنند و پس دریافت دفترچه، انتخاب رشته خود را انجام دهند.

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 ارائه شدههم می توانید استفاده کنید. مشاوره حضوری در محل موسسه واقع در میدان انقلاب توسط مشاوران بسیار باتجربه و خبره انجام خواهد شد. از مشاوره های تلفنی انتخاب رشته کنکور انسانی 99 نیز می توانید بنا به نیاز و به خصوص داوطلبان شهرستانی استفاده نمایند.

می توانید دفترچه انتخاب رشته انسانی 99 را از طریق لینک های زیر دانلود نمایید. همچنین می توانید از نرم افزار انتخاب رشته کنکور انسانی 99در سایت 3گام استفاده کنید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور انسانی 99

ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی

منبع مطلب : 3gaam.com

مدیر محترم سایت 3gaam.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب