پایین آوردن سریع قند خون طب سنتیپایین آوردن سریع قند خون طب سنتی را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

11 گیاه دارویی پایین آورنده قند خون

11 گیاه دارویی پایین آورنده قند خون

11 گیاه دارویی پایین آورنده قند خون

این یادداشت، اشاره ‌ای دارد به برخی از مهم‌ ترین گیاهان دارویی با خواص کاهش‌ دهندگی قند خون که گزارش‌ های بالینی و آزمایشگاهی معتبر مبنی بر موثر بودن آن ها موجود است و همچنین نگاهی می ‌اندازد به گیاهان دارویی که در طب سنتی ایران در درمان بیماری دیابت تجویز می ‌شوند.

1- پیاز و سیر

سیر از سبزی‌ هایی است که تاریخی بسیار کهن دارد. این گیاه حداقل 3 هزار سال در طب چین کاربرد داشته است.

پیاز نیز یکی از قدیمی ‌ترین گیاهان زراعی است که از هزاران سال قبل به عنوان طعم ‌دهنده غذاها و همچنین دارو از آن استفاده می ‌شود. ‏ترکیبات فعال گوگردی مانند آلیل‌ پروپیل دی ‌سولفید موجود در پیاز و اکسیدآلیل دی‌ سولفید موجود در سیر نقش اصلی را در کاهش قندخون دارند.

پیاز و سیر باعث افزایش میزان انسولین در خون می ‌شوند. هر چقدر مصرف این مواد بیشتر باشد، قند خون بیشتر کاهش می ‌یابد. مصرف قرص ‌های سیر به میزان 2400 میلی‌ گرم در روز به مدت 3 ماه، قند خون را مختصرا کاهش می ‌دهد.

گیاهان دارویی توسط بیماران دیابتی تحت هیچ شرایطی نباید بدون نظر تیم پزشکی مصرف شوند.

2- خیار تلخ

این میوه شبیه کدوی زگیل‌ دار است و در نواحی گرمسیر مانند آمازون، آفریقای‌ شرقی و آسیا رشد می‌ کند و در آمریکای‌ جنوبی به عنوان غذا و دارو کشت می ‌شود. میوه تازه آن به رنگ سبز است که با رسیدن به رنگ نارنجی- زرد تبدیل می ‌شود.

تمام قسمت ‌های این میوه بسیار تلخ است. میوه خیار تلخ حاوی ماده ‌ای شبیه انسولین است و مصرف روزانه حدود 60 گرم شیره این گیاه به کاهش مختصر قندخون منجر می ‌شود.

3- شنبلیله

این گیاه بومی ‌ایران است و در بیشتر نواحی ایران می‌ روید و به عنوان سبزی خوراکی کاشته ‌شده و مصرف می ‌شود.

تجویز 15 تا 50 گرم پودر دانه شنبلیله خیسانده در آب موجب کاهش قندخون ناشتا و بعد از غذا می‌ شود. پودر دانه شنبلیله علاوه بر کاهش مختصر قندخون باعث کاهش چربی ‌های خون نیز می ‌شود.

4- سیاه گیله

در ایران تنها یک گونه از قره ‌قات وجود دارد که آن هم در جنگل‌ های تالش و نواحی مرطوب رشد می‌ کند که در زبان محلی به آن سیاه گیله می ‌گویند. میوه آن را می ‌توان هم به صورت تازه و هم خشک شده مصرف کرد یا در تهیه انواع مرباها و دسرها به کار برد. برگ‌ های این گیاه در طب سنتی در درمان بیماری دیابت استفاده می‌ شود.

اثر ضددیابت یک بار مصرف عصاره این گیاه که اثری مشابه انسولین دارد، تا چند هفته در بدن باقی می ‌ماند. به علاوه این گیاه دارویی در پیشگیری از عوارض بلندمدت دیابت مانند عوارض قلبی- عروقی، عصبی، کلیوی و چشمی‌ تا حدی موثر است. عصاره آن به مقدار80 تا 160 میلی ‌گرم 3 بار در روز برای بیماران مبتلا به دیابت توصیه می ‌شود.

5- خار مریم

خار مریم اصالتا بومی ‌منطقه مدیترانه است. این گیاه امروزه در سراسر نقاط دنیا از اروپا تا آسیا و از آفریقا تا آمریکای شمالی گسترده شده است. این گیاه دارویی موجب افزایش حساسیت سلول‌ ها به انسولین و کاهش قندخون می ‌شود. ماده موثر آن سیلی مارین نام دارد که تجویز آن به مقدار 200 میلی ‌گرم 3 بار در روز موجب کاهش مختصر قندخون ناشتا و هموگلوبین HbA1C و چربی ‌های خون می‌ شود.

6- هندوانه ابوجهل

هندوانه ابوجهل یا خربزه روباه یکی از گیاهان دارویی متعلق به خانواده خیارها و کدوها است. این گیاه بومی ‌ایران بوده و در نواحی جنوبی کشور و مناطقی مانند جنوب استان خراسان یافت می ‌شود. میوه این گیاه دارای گلوکوزید قابل ‌تبلوری با طعم بسیارتلخ به نام کولوسنتین است. این گلوکوزید که به حالت متبلور و خالص به رنگ زرد است، در آب به نسبت 20 درصد حل می ‌شود و اگر هیدرولیز شود، گلوکز و ماده‌ ای به نام کولوسنتتین می ‌دهد.

در طب سنتی بسیاری از کشورها از جمله ایران تجویز میوه این گیاه جهت کاهش قند خون متداول است. میوه این گیاه بسیار سمی ‌است و مصرف مقدار زیاد آن باعث اسهال ‌خونی و درنهایت مرگ می‌ شود.

تجویز مقدار 100 میلی ‌گرم 3 بار در روز ماده موثر هندوانه ابوجهل به مدت 2 ماه در بیماران دیابتی نوع دوم، موجب کاهش مختصر میزان هموگلوبین HbA1C و قندخون ناشتا می ‌شود. تجویز این مقدار به مدت 2 ماه در این بیماران بدون هیچ ‌گونه عوارض جانبی گوارشی، کبدی و کلیوی است.

7- پسیلیوم یا اسفرزه

پسیلیوم یا اسفرزه، گیاهی از خانواده پلانتاجیناسه‌ آ و یک داروی ملین گیاهی است که از طریق جذب آب باعث حجیم‌ شدن محتویات روده شده و با افزایش حرکات دودی شکل باعث تخلیه مدفوع می‌ شود. مصرف پودر پسیلیوم به مقدار 10 گرم در روز و به مدت 8 هفته هموگلوبین HbA1C را مختصرا کاهش می‌ دهد.

8- عدس ‌الملک

این گیاه بومی ‌ایران است و در طب سنتی جهت کاهش قندخون بیماران دیابتی تجویز می‌ شود. با این حال مصرف روزانه پودر بذر گیاه به مقدار 1500 میلی‌ گرم در روز به مدت 2 ماه اثر مفیدی بر قندخون نشان نداده است و فعلا اطلاعات علمی کافی در مورد اثرات این گیاه در دسترس نیست.

9- چای سبز

بسیاری از خواص چای سبز مربوط به ماده ‌ای به نام کاتچین است که فعالیت آنتی ‌اکسیدانی آن بسیار بالا است. مصرف روزانه 5/1 گرم پودر چای سبز خشک موجب کاهش مختصر قندخون در بیماران دیابتی می‌ شود. مقدار توصیه ‌شده برای بیماران دیابتی مصرف 2 فنجان چای دم ‌کرده در روز است.

10- دم‌ کرده گزنه

ساقه این گیاه را پرزها و تارهای مخروطی ‌شکل پوشانده است که در صورت لمس کردن ساقه به دست می ‌چسبد و پوست را می ‌گزد و تولید خارش و سوزش می‌ کند و شاید به همین دلیل آن را گزنه نامیده ‌اند. تخم آن نرم، ریز و تیره رنگ و مانند تخم‌ کتان است. قسمت مورد استفاده این گیاه برگ‌ های تازه، ریشه، شیره و دانه آن است.

گزنه در طب سنتی ایران به عنوان یک داروی کاهنده گلوکز خون معرفی شده است. عصاره برگ گزنه می ‌تواند یک نقش حفاظتی در برابر افزایش میزان قندخون و تخریب سلول ‌های پانکراس داشته باشد.

11 - کلپوره همدانی، مریم نخودی همدانی

استفاده از این گیاه به ‌طوری که در کتب دارویی قدیمی ‌آمده است به زمان‌ های دور نسبت داده می‌ شود. بقراط، دیوسکورید، پلین و جالینوس از این گیاه در آثار خود نام برده ‌اند. عصاره این گیاه محتوی مواد موثره زیره است. مصرف عصاره این گیاه به مقدار 125 میلی ‌گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن به مدت 6 هفته قندخون را مختصرا کاهش می‌ دهد.

حرف آخر

در مجموع، مصرف گیاهان دارویی توسط بیماران دیابتی تحت هیچ شرایطی نباید بدون نظر تیم پزشکی انجام شود. این گیاهان دارویی نباید جایگزین داروهای ضددیابت یا انسولین در بیماران دیابتی شود چرا که اولا اثر این گیاهان بر کاهش قندخون خفیف است و ثانیا از فردی به فرد دیگر متفاوت بوده و ثالثا ممکن است با دیگر داروهای مورد استفاده بیماران تداخل داشته باشند. همچنین عوارض و اثرات مصرف طولانی مدت این گیاهان ناشناخته است. در حال حاضرهیچ‌ گونه توصیه ‌ای علمی ‌در ارتباط با مصرف آن ها وجود ندارد.

منبع:chamranhospital.ir

منبع مطلب : www.beytoote.com

مدیر محترم سایت www.beytoote.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

درمان سریع دیابت – درمان دیابت

درمان سریع دیابت – درمان دیابت

توجه توجه : درمان سریع دیابت امکان پذیر شد!

شاید ندانید که پزشکان طب نوین بیماری دیابت را یک بیماری لاعلاج دانسته اند و تنها کاری که برای افراد مبتلا به دیابت انجام میدهند، کاهش سطح قند خون آنان و یا فقط کنترل بیماری آن ها برای جلوگیری از پیشرفت آن است. اما آیا واقعا درمان دیابت هیج راهی ندارد؟ آیا تمامی افراد دیابتی نیاز دارند تا آخر عمر خود با این بیماری سرکنند و از داروهای خسته کننده این بیماری استفاده کنند؟ در صورتی که نیاز به درمان فوری دارید با ما تماس بگیرید.

به تازگی در طب سنتی ایرانی متخصصانی ادعا کرده اند که توانایی درمان سریع دیابت و حتی توانایی درمان قطعی دیابت را دارند. در ادامه مقاله به شما درمورد درمان سریع دیابت توضیحاتی میدهیم و ادعای این متخصصان را بررسی میکنیم و پس از آن هم به ارائه روش های گیاهی برای درمان سریع دیابت (کاهش سریع قند خون) میپردازیم. امیدواریم که این مقاله بتواند شما را برای رفتن به سمت درمان سریع دیابت و حتی درمان قطعی آن راهنمایی کند.

داروی درمان دیابت

درمان سریع دیابت با طب سنتی

درمان سریع دیابت

قبلا بار ها و بار ها درمورد درمان قطعی دیابت با طب سنتی شنیده بودیم. البته ما درجایگاهی نیستیم که بخواهیم این ادعا ها را رد یا تایید کنیم اما درهر حال به هیچ عنوان نمیتوان از دست آورد های وسیع طب سنتی ایرانی در علم پزشکی و نتایج شگفت انگیز آن چشم پوشی کرد. در طول این چند سالی که دوباره طب سنتی درمیان مردم جا باز کرده است بیماری های بسیاری درمان شده است که تا قبل از آن پزشکان طب نوین از کشف درمان آنها قطع امید کرده بودند.

میدانید که یکی از مهم ترین اهداف این سایت کمک به بیماران دیابتی و افرادی است که به زندگی سالم اهمیت میدهند، برای رسیدن به این هدف نیز ما از هیچ اقدامی دریغ نمکنیم، از جمله تحقیقات وسیع در مورد بهبود درمان دیابت، کمک به آشنایی بیشتر با این بیماری، معرفی محصولات رژیمی در فروشگاه دیابت و… است.

با توجه به این نکات تصمیم گرفتیم که در این مقاله از سری مقالات خود به بررسی ادعای درمان سریع دیابت و سریع ترین راه های درمان دیابت در طب سنتی بپردازیم تا شاید کمکی به بیماران دیابتی کرده باشیم:

سریع ترین راه درمان دیابت با طب سنتی

سریع ترین راه درمان دیابت چیست؟

به تازگی ویدیوی مستندی در سطح وب فارسی پخش شده است که در آن یک فرد مسن مبتلا به دیابت را نشان میدهد که درمورد مشکلات خود صحبت میکند، در این ویدیو این فرد درمورد این موضوع صحبت میکند که در بیمارستان های مختلف از سلامتی وی قطع امید کرده بودند و همه پزشکان رأی به قطع پای ایشان داده اند تا اینکه با یک پزشک طب سنتی آشنا میشوند.

پس از آن، این پزشک با تجویز دارو های گیاهی خود نه تنها باعث جلوگیری از قطع پای این فرد میشود، بلکه درمدت زمان کوتاهی درمان های این پزشک سنتی جواب میدهد و علاوه بر درمان سریع دیابت، باعث میشود تا این فرد مبتلا به دیابت بتواند حتی به تنهایی رانندگی کند.
در انتهای این ویدیو نیز پزشک ایشان درمورد روند کار خود توضیح میدهد و میگوید که ۹۹ درصد دیابت های جهان قابل درمان هستند و درمان سریع دیابت در دستان اطباء سنی است.

این پزشک در ادامه صحبت های خود این موضوع را عنوان میکند که: اغلب بیماران من را افراد دیابتی تشکیل میدهند که من با تجویز داروهای گیاهی ساده خود در مدت زمان کوتاه و سریع یک تا دو هفته آنها را از تزریق انسولین بی نیاز میکنم.
اگر این ادعا ها واقعیت داشته باشند میتوان این را درمان سریع دیابت و یا حتی سریع ترین راه درمان دیابت دانست که صرفا با استفاده از طب سنتی قابل اجراست.

در مورد بررسی این ادعا باید گفت که ۹۰ درصد افراد مبتلا به دیابت، نه با مشکل کمبود انسولین در بدن، بلکه با مشکل مقاوت بدن در مقابل انسولین مواجه اند (دیابت نوع دو). طبق گفته متخصصان طب سنتی مواد و داروهای گیاهی تجویز شده توسط آنها باعث کاهش قند خون در بدن و احتمالا باعث کاهش مشکلات مقاوت بدن در مقابل انسولین میشود.

برای اطلاع دقیق از درست یا اشتباه بودن این ادعا باید به “متخصصان” طب سنتی مراجعه کرد اما به نظر میرسد این بار به صورت واقعی یک راه برای درمان سریع دیابت پیدا شده باشد. در ادامه مقاله گیاهان دارویی که باعث کاهش قند خون و بهبود و درمان دیابت میشود را به شما معرفی کرده و مزایای آنها را برای شما بیان میکنیم.

اطلاعات تکمیلی …  درمان گیاهی دیابت / کلیک کنید

درمان سریع دیابت با گیاهان دارویی

طب سنتی و درمان زودهنگام دیابت

قبل از اینکه به سراغ درمان دیابت با استفاده از گیاهان دارویی برویم باید این نکته را یادآوری کنیم که، چیزی که مهم تر از درمان دیابت با دارو ها است، تصحیح رفتار و عادات غذایی برای افراد دیابتی است تا قبل از شروع درمان، بتوانند به خوبی بدن خود را آماده آن کنند.

برای آماده کردن بدن جهت استفاده از دارو های گیاهی باید به این نکات دقت کنید: شیرینی مواد غذایی موجود در سبدغذایی یک فرد دیابتی باید با استفاده از شیرین کننده های طبیعی مانند گیاه استویا باشد، در تولید آن ها از اسید های چرب و اسید های ترانس استفاده نشده باشد، مواد به کار رفته در آنها بتواند به کاهش فشار و قند خون این افراد کمک کند و… برای خرید چنین محصولات غذایی میتوانید به فروشگاه محصولات رژیمی مراجعه کنید و در آنجا با بالاترین کیفیت و بدون نگرانی نیاز خود را رفع کنید.

پس از این موارد نوبت به درمان سریع دیابت با گیاهان دارویی میرسد. گیاهان دارویی بسیاری وجود دارند که خاصیت کاهش قند خون را در خود جای داده اند. قبل از معرفی این گیاهان باید از شما درخواست کنیم تا به هیچ عنوان بدون مشورت با یک پزشک طب سنتی از این گیاهان استفاده نکنید. ممکن است استفاده بی رویه از این گیاهان دارویی باعث کاهش بیش از حد قند خون و طبعات جدی حاصل از آن شود.

همینطور ممکن است تغذیه کردن از بعضی از این داروهای گیاهی در کنار یکدیگر، جهت درمان سریع دیابت، نتیجه ای عکس داشته باشد و باعث ایجاد دیگر مشکلات در بدن فرد دیابتی شود.

درمان سریع دیابت نوع دو با زردچوبه

زرد چوبه و درمان سریع دیابت

از جمله داروهای مناسب برای کاهش قند خون و درمان سریع دیابت در طب سنتی، زردچوبه است. خوشبختانه این ادویه در سبد غذایی ما ایرانیان از جایگاه خوبی برخوردار است اما اینکه بدانیم وجود آن تا چه حد میتواند به درمان سریع دیابت کمک کند مطمئنا باعث میشود تا جایگاه خاصی برای آن قائل شویم.
زردچوبه دارای فواید بسیاری برای بدن انسان است، اما در ابتدا به فواید آن برای دیابتی ها میپردازیم. یکی از ماده های موجود در زردچوبه کورومین یا کورکومین است. میدانید که ۹۰ درصد از افراد مبتلا به دیابت، دچار دیابت نوع دوم هستند. بدن بیماران مبتلا به دیابت نوع دو در جذب انسولین مشکل دارد. کورومین موجود در زردچوبه باعث میشود تا آنزیم AMPK در بدن فعال شود که فعالیت این آنزیم به جذب بهتر انسولین به بدن کمک بسیار شایانی میکند. از این رو تغذیه به اندازه و صحیح از زردچوبه میتواند باعث کاهش قند خون و درمان سریع دیابت نوع دو شود.

از دیگر فواید زردچوبه میتوان به ضد التهاب بودن آن اشاره کرد. آسپرین، دیکلوفناک و ایبوبروفن از جمله داروهای ضد التهاب هستند که زردچوبه به دلیل دارا بودن خاصیت ضد التهابی میتواند جایگزین مناسبی برای آنها باشد. علاوه بر این موارد، وجود کورومین باعث ضدانعقاد بودن این داروی گیاهی میشود.

انعقاد و لخته شدن خون در بدن باعث ایجاد بسیاری از مشکلات در بدن افراد دیابتی و افراد مختلف میشود. استفاده از زردچوبه به خوبی میتواند باعث از بین رفتن این انعقاد ها شده و مشکلات ناشی از آن را از بین برد.
از دیگر فواید زردچوبه میتوان به ضد سرطان بودن آن اشاره کرد و دلیل آن نیز وجود بیش از ۲۵۰ نوع آنتی اکسبدان در زردچوبه است که به پیشگیری و مبارزه با سرطان میپردازند. تا اینجا شاید بتوان نام دیگر زردچوبه را داروی شفابخش گذاشت. در ادامه نیز یک دستور کوتاه برای مصرف بهتر زردچوبه را برای شما بیان میکنیم.

آب یک عدد پرتغال به علاوه دو عدد لیموترش را بگیرید. این مایع را همراه با قسمت کوچکی زنجبیل، ۴ تا ۵ عدد هویج و مقدار بسیار کمی فلفل سیاه ( یک چهارم قاشق چای خوری) و ۱ قاشق غذاخوری زردچوبه در مخلوط کن بریزید و مخلوط کنید. اگر با غلیظ بودن این ترکیب مشکل دارید میتوانید کمی آب به ترکیب آن اضافه کنید (الزامی در گرفتن پوست هویج و خیار وجود ندارد)

بزرگترین مشکل افراد دیابتی در دیابت نوع دو، قند خون بالای آنها نیست. بلکه مقاومتی است که بدن نسبت آنها نسبت به استفاده از انسولین دارد. به همین دلیل یک داروی گیاهی که بتواند علاوه بر کاهش قند خون به کاهش حساسیت بدن نسبت به انسولین کمک کند را میتوان درمان سریع دیابت نامید.

ترخون دقیقا هر دو این ویژگی ها را دارد. ترخون در ابتدا از مقاومت بدن نسبت به انسولین میکاهد و پس از آن به کاهش قند خون کمک میکند. البته برای استفاده از ترخون پیشنهاد میکنیم که از ترخون نوع فرانسوی استفاده کنید که خاصیت درمانی آن برای دیابت بسیار بیشتر از انواع دیگر  (آمریکایی و روسی) آن است.

درمان سریع دیابت نوع یک

اثر سریع درمان دیابت

مشکل اصلی در دیابت نوع یک، کمبود ترشح انسولین در بدن است و این مشکل را میتوان علاوه بر داروهای گیاهی با تغذیه سالم رفع کرد. همانطور که گفته شد رفتار صحیح در تغذیه میتواند به شدت به کاهش قند خون کمک کند. خرید و استفاده از محصولات رژیمی بخش مهمی از درمان دیابت نوع یک نیز به شمار میرود.

پس از تصحیح عادات غذایی نوبت به استفاده از داروهای گیاهی برای درمان سریع دیابت نوع یک میرسد. در ادامه این داروها را به شما معرفی میکنیم.

از جمله گیاهان مفید برای درمان سریع دیابت نوع یک میتوان به موارد پایین اشاره کرد (گیاهانی که در پایین معرفی میشود  علاوه بر درمان سریع دیابت نو یک، برای درمان دیابت نوع دو نیز بسیار مؤثر اند)

ریحان به دلیل دارا بودن فلاوونوید‌ها به شدت باعث کاهش قند خون میشود. مصرف ریحان اغلب در کنار دیگر سبزیجات صورت میگیرد اما بهتر است آن ها در کنار دیگر مواد غذایی و به صورت روزانه نیز مصرف شوند. علاوه بر آن میتوان ریحان را به صورت دم کرده و جوشانده مصرف کرد.

بلوبری و درمان سریع دیابت

رنگ آبی بلوبری و میوه بیلبری (نژاد اروپایی میوه بلوبری) به دلیل وجود آنتی‌سیانین زیاد است. آنتی‌سیانین نوعی آنتی اکسیدانِ کاهنده قند خون و درمان سریع دیابت نوع یک است. علاوه بر آن این میوه میتواند باعث کاهش فشار خون شود و قدرت و کارکرد قلب را افزایش دهد.
مصرف منظم بیل بری در طول روز میتواند باعث فزایش مقاومت بدن به گلوکز شده و دیابت را درمان کند. شاید پیدا کردن این دو میوه در تمامی فصول سال کار سختی باشد از همین رو میتوانید از دم نوش آنها استفاده کنید.

گیاهان برای درمان سریع دیابت

بابونه باعث کاهش سریع قند خون و درمان سریع دیابت میشود. میتوانید برای مصرف آن از دمنوش بابونه استفاده کنید. این دمنوش علاوه بر کاهش قند خون میتواند به افزایش آرامش نیز کمک کند.

دارچین دشمن سرسخت چربی هاست. یکی از بهترین دارو های درمان سریع دیابت گیاه دارچین است. بهتر است برای استفاده از دارچین، به جای ریختن آن در قابلمه غذا و حرارت دادنش، آن را به صورت خام بر روی مواد غذایی خوراکی بپاشید. اگر آن را به همراه غذاهایی چون لوبیا و گوشت امتحان کنید بازخورد بهتری دریافت میکنید. دارچین با افزایش سوخت و ساز بدن باعث افزایش سوخت کلسترول میشود.

با گیاه زیره در ایران به خوبی آشنایی داریم اما زیره سبز کمتر در سفره غذایی ما شناخته شده است. این گیاه میتواند علاوه بر کاهش قند خون، به کاهش کلسترول در بدن کمک کند و پس از آن با بیماری های ناشی از فشارِ دیابت بر بدن مبارزه کند.

منظور از گیاه قاصدک همان علف هرزی است که در باغچه اغلب خانه ها رشد میکند. زیبایی گل این گیاه بی دلیل نیست و خبر از سر درون ساقه خود میدهد. قسمت های سبز این گیاه دارای خاصیتی است که باعث کاهش قند خون شده و به بهبود حال کبد نیز کمک میکند.
علاوه بر این، به افزایش دفع ادرار و پاکسازی بدن کمک میکند.

به گفته یکی از محققان اروپایی وجود ۶۰ نوع ماده مفید در شوید باعث درمان سریع دیابت میشود. این گیاه در کشور های اروپایی و آمریکایی از جایگاه بسیار خوبی در سبد غذایی برخوردار است اما در ایران کمی به آن کم لطفی میشود. با قرار دادن شوید در سبد غذایی خود و استفاده منظم از آن مطمئنا میتوایند کمک زیادی به روند درمان بیماری دیابت خود کنید.

استویا برای جلوگیری از مصرف شکر

شاید نام این گیاه برای شما کمی نا آشنا باشد. شیرین برگ که نام های دیگر آن “سرده” یا “استویا” است، یک انقلاب جدید در صنعت غذایی جهان به وجود آورده است. جالب است بدانید که خاصیت شیرین کنندگی این گیاه ۸۰۰ برابر بیشتر از شکر است در حالی که این شیرینی برای افراد دیابتی مضر نیست. استویا یک ماده شیرین کننده گیاهی است که به تازگی استفاده از آن در بعضی از صنایع غذایی مورد توجه قرار گرفته است و رشد روز افزون آن باعث شده تا بتوان به آینده آن امیدوار بود.

میتوانید استویا را برای استفاده در غذاهای خود از عطاری ها خریداری کنید و اگر نه میتوانید بذر آن را در خانه خود بکارید و پس از رشد آن که به سرعت هم اتفاق می افتد، از شیرینی برگ های آن استفاده کنید.

آویشن برای درمان دیابت

اگر به بیماری دیابت مبتلا باشید، شاید بتوان گفت بدون شک با خواص آویشن آشنایی دارید. امروزه با توجه به رشد طب سنتی و آموزه های آن، اغلب افراد با گیاهان درمان کننده دیابت آشنا هستند که آویشن نیز مانند زردچوبه، از مهم ترین گیاهانی است که به درمان سریع دیابت کمک میکند. طبق گفته محققان، ۷۰ نوع از ماده های تشکیل دهنده این گیاه، خواص ضد دیابت دارند و با این بیماری مبارزه میکنند.

یکی از مشکلات بیماران دیابتی التهابات موجود در بدن آن هاست. وظیفه مبارزه این التهابات به عهده “سیتوکین” هاست و آویشن باعث تقویت سیتوکین های مبارز و در نهایت کاهش التهابات میشود. علاوه بر سیتوکین ها، سلول های ماکروفاژ نیز با ترشح موادی، باعث کاهش التهابات میشوند که آویشن به این ترشحات کمک میکند و باعث درمان بهتر التهابات میشود.

به هیج عنوان از مصرف آویشن خودداری نکنید. عطر مناسب آن بهانه خوبی برای استفاده در اغلب غذاهاست اما اگر با طعم آن مشکل دارید، مقدار کمی از آن نه باعث برگشت طعم غذا میشود و نه عطر غذا را تغییر میدهد پس دیگر بهانه ای برای استفاده نکردن از آن وجود ندارد.

آنتول موجود در رازیانه میتواند به درمان دیابت کمک کند. این دارو میتواند برای موارد دیگر چون رفع مشکلات گوارشی، جلوگیری از سرطان و… نیز مناسب باشد. میتوانید رازیانه را به صورت دمنوشی مصرف کنید.

زنجبیل و خواص شگفت انگیز آن

صرفا به عنوان یکی از فواید زنجبیل میتوان به ضد دیابت بودن آن اشاره کرد. مصرف زنجبیل در امر کاهش وزن بسیار کمک کننده است زیرا علاوه بر ایجاد احساس سیری بیشتر، باعث افزایش سوخت کالری میشود.
از دیگر خواص زنجبیل برای دیابت میتوان به این موارد اشاره کرد: کاهش تری‌گلیسیرید، کلسترول، لیپوپروتئین و… زنجبیل را میتوان به صورت چایی، دم نوش و با خوراکی هایی چون خورش، مرغ و گوشت مصرف کرد.

درمان سریع خانگی دیابت

درمان سریع دیابت خانگی

گاها ممکن است که افراد دیابتی به دلایلی از جمله مصرف غذاهای ناسالم، دچار افزایش ناگهانی قند خون شوند و این موضوع بسیار برای آنها خطرناک است. از همین رو تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به معرفی یک درمان خانگی دیابت بپردازیم که بتواند به سرعت باعث کاهش قند خون شود.

بسیاری از میوه ها و سبزیجاتی که ما در طول روز مصرف میکنیم، دارای خاصیت هایی برای کاهش سریع دیابت هستند اما گاها ترکیب یک یا چند تا از این میوه ها میتواند به شدت باعث افزایش اثرگذاری آن ها شود. از جمله این سبزیجات و میوه ها میتوان به سیب، کرفس و هویج اشاره کرد.
برای درست کردن معجونِ درمان سریع خانگی دیابت، ۲ سیب و یک هویج پوست کنده را به همراه ۳ ساقه کرفس در مخلوط کن خانگی خود بیندازید و آنها را باهم مخلوط کنید تا محصول خروجی کاملا صاف و یکدست شود. طعم این معجون، به دلیل وجود سیب، دارای طعم مناسبی است اما در صورتی که باب میل شما نبود بهتر است از همین میوه ها برای خوش طعم کردن آن استفاده کنید و مواد شیرین کننده به هیچ عنوان به آن اضافه نکنید.

یک فنجان از این دستور را هر روز صبح قبل از میل کردن صبحانه بخورید تا به خوبی، قند خون شما را کاهش دهد.

درمان سریع زخم دیابتی

یکی از مشکلات شایعی که در افراد دیابتی به وجود می آید، زخم دیابت است. زخم های دیابتی ظاهر بسیار ترسناکی دارد و میتواند به شدت برای افراد مبتلا به دیابت و اطرافیان آنها ناراحت کننده باشد. اگر برای درمان دیابت خود به پزشکان طب سنتی مراجعه کرده اید بهتر است از تجویزات آنان برای درمان سریع زخم دیابتی پیروی کنید اما اگر به دنبال درمان سریع زخم دیابت از طریق طب سنتی هستید، در ادامه یک دستور عالی برای آن را به شما معرفی میکنیم و پس از آن نیز اخبار منشتر شده در مورد درمان سریع و قطعی زخم دیابت را مرور میکنیم.

به عنوان تایید شده ترین درمان زخم دیابت، میتوان عسل را معرفی کرد. عسل از گذشته برای درمان جای زخم ها، سوختگی و … استفاده میشده است و به تازگی در بعضی از مقالات پزشکی عنوان شده که عسل درمانی یک راه مناسب برای درمان سریع زخم دیابت است.
عسل به دلیل دارا بودن مواد ضد باکتری میتواند به خوبی باعث درمان انواع زخم ها شود. برای استفاده از این روش درمان بهتر است با پزشکان طب سنتی مشورت کنید و به با توجه به وجود انواع مختلف از عسل های تقلبی در بازار به هیچ عنوان خودتان برای درمان زخم دیابت خود روی پا یا دیگر اعضایتان اقدام نکنید.

اخرین اخبار مربوط به درمان سریع زخم دیابت

طبق آخرین اخبار منتشر شده به تازگی دارویی در یکی از شرکت های دانش بنیان تولید شده که میتواند به درمان سریع زخم دیابت کمک کند. این دارو ها که قرار است در تیوب ها و به صورت پماد تولید شوند، میتواند در صورت استفاده در چند هفته پیاپی باعث بهبود و درمان زخم دیابت شود. این دارو تولید شده از روغن کنجد، موم عسل دیگر گیاهان دارویی است.

در اخباری دیگر از ایرنا، گفته شده که محققان اروپایی با استفاده از نوعی پروتئین، یک داروی درمان سریع زخم دیابت را کشف و تولید کرده اند. این پروتئین که به صورت طبیعی در بدن هر انسانی وجود دارد، وظیفه بازسازی اندام های زخمی بدن را بر عهده دارد که حالا با استفاده از آن میتوان جای بسیاری از زخم ها از جمله زخم دیابت را درمان کرد. با توجه به این اخبار میتوان در آینده ای نزدیک منتظر ارائه دارو های درمان قطعی زخم دیابت باشیم.

درمان سریع دیابت بارداری

دریابت بارداری و درمان سریع

دیابت بارداری که گاها در زنان باردار اتفاق می افتد، یکی از دلایل نگران کننده برای خانواده ها است. البته که نگرانی این خانواده ها کاملا منطقی است زیرا این مشکل میتواند علاوه بر مادر، به فرزند نیز آسیب هایی را وارد کند. برای درمان سریع دیابت بارداری با توجه به حساس بودن این موضوع، از ارائه راهکار درمان معذوریم اما در ادامه توصیه های بسیار مهمی را که در این زمینه باید بدانید برای شما عنوان میکنیم:

راز های درمان دیابت بارداری

درمان سریع دیابت بارداری

اولین مورد بسیار مهم برای درمان دیابت بارداری یا درمان سریع آن، تغذیه سالم است. در زمان بارداری اغلب مادر ها میل زیادی به تغذیه بیش از حد پیدا میکنند و متأسفانه میل آنها، بیشتر به تغذیه از مواد غذایی شیرین است. برای رفع این مشکل مهم، ابتدایی ترین کار، جلوگیری از میل بی انتها به مواد ناسالم است و پس از آن نیز میتوان برای رفع نیاز آنها به تغذیه از مواد غذایی شرین و دیگر مواد غذایی، به فروشگاه محصولات دیابتی مراجعه کنید. در این فروشگاه ها به جای محصولات نا سالم، محصولات مناسب برای افراد دیابتی موجود است که شیرینی این محصولات نه با استفاده از شکر بلکه با مواد گیاهی چون استویا افزایش یافته و برای آنان مضر نیست.

پس از پرهیز از تغذیه نا سالم، راهکار های دیگری نیز وجود دارند که باعث درمان دیابت در زنان باردار میشود؛ از جمله ورزش منظم زیر نظر پزشک، استفاده از موارد فیبر دار، ویتامین D، ویتامین c، دوری از کربوهیدارت، تغذیه کامل از صبحانه و خواب کافی.

درباره سایت درمان دیابت

سایت درمان دیابت یکی از فعالترین سایت هایی است که دغدغه اصلی اش کمک به بهبود بیماران دیابتی از طرق طبیعی و به صورت قطعی و دائمی است. امیدواریم با همکاری و مشارکت شما عزیزان به این هدف مهم دستیابی پیدا کنیم.

تماس با ما

شما عزیزان می توانید سوالات خود را در بخش تماس با ما مطرح نموده و اوامر خود را مطرح نمایید.

امیدواریم مطالعه این مقاله کامل در مورد درمان سریع دیابت توانسته باشد به خوبی نیاز های شما را در مورد این عنوان برطرف کند و سؤالات بی جواب شمارا در ذهنتان پاسخ داده باشد. در این مقاله سعی شد تا درمورد درمان سریع دیابت، درمان سریع دیابت با گیاهان دارویی، درمان سریع دیابت نوع یک و نوع دو، درمان سریع زخم دیابت، درمان سریع دیابت بارداری و… صحبت شود. اگر هنوز هم سوالی در مورد متن این مقاله برای شما موجود است میتوانید ان را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.
منبع : پایگاه درمان دیابت
سایت های معتبر پزشکی
وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران

منبع مطلب : diabeticdiets.org

مدیر محترم سایت diabeticdiets.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

10 داروی گیاهی پایین اورنده سریع قند خون

مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.
دانلود ویدیوی بالا

چکیده                                 تخمین زمان مطالعه: 6 دقیقه

بیماری دیابت در حال حاضر یکی از شایع ترین بیماری های مزمن در سطح جهان می باشد، که متاسفانه روند رو به رشدی را در بین مردم در پیش گرفته است.گزارش فدراسیون بین المللی دیابت نیز حاکی از همین مسئله است و این طور بیان می کند ، که از هر 10 نفر در سطح جهان، یک نفر به دیابت یا قند خون بالا مبتلا است.عمق فاجعه جایی است که، آمار ها نشان می دهد در هر 6 ثانیه، یک نفر از افراد دیابتی جان خود را از دست می دهند، اما با این وجود خوشبختانه مشخصه ی مثبت این بیماری، قابل کنترل بودن آن است.ما در این مقاله علاوه بر معرفی بیماری دیابت و عوارض ناشی از آن، به بررسی 10 داروی گیاهی پایین اورنده سریع قند خون  پرداخته ایم.

دیابت چیست؟

قند وارد شده به بدن انسان از طریق مواد غذایی به گلوکز و در نهایت به انرژی تبدیل می شود.بنابراین قند به عنوان مهم ترین منبع انرژی در بدن انسان شناخته می شود، که هورمون انسولین سبب مورد استفاده قرار گرفتن آن در بدن می شود.مقدار قند خون در بدن تا حدودی طبیعی و مجاز است، اما اگر از آن حد پیش روی کرد، دیابت رخ می دهد.در جدول زیر میزان قند موجود در خون در سنین مختلف مشخص شده است. 

عوارض زیان بار دیابت

وجود مقدار فراوان قند در خون در درازمدت می‌تواند به بخش‌های مختلف بدن مانند قلب، رگ‌های خونی،‌ کلیه‌ها، ‌دستگاه تناسلی و دستگاه عصبی آسیب برساند.براساس آخرین آمارهای سازمان بهداشت جهانی، ۲۲۴ میلیون نفر در دنیا مبتلا به دیابت هستند به این معنا که از هر ۱۱ نفر ۱ نفر مبتلا می‌شود. همچنین ۷.۳ میلیون مرگ سالانه بر اثر دیابت و قند خون به‌ وجود می‌آید.

avarez diabet

تاثیرات مختلف دیابت روی بدن به شرح زیر است:

معرفی 10 داروی گیاهی پایین اورنده سریع قند خون

 بسیاری از مردم روش‌های مختلفی را برای درمان انتخاب می‌کنند اما در سال‌های اخیر استفاده از داروهای گیاهی و سنتی طرفداران بسیاری پیدا کرده است، هرچند نمی‌توان مداخلات دارویی و پزشکی را در درمان برخی بیماری‌ها نادیده گرفت.

بامیه، یک گیاه دارویی است که به‌عنوان غذا نیز بسیار لذیذ بوده و برای سلامتی مفید است. این گیاه دارای میزان فیبر بالا، ویتامین سی، فولات (اسیدفولیک) و محتوای فنلی طبیعی در دانه خود است. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در بامیه دارای اثرات درمانی علیه چربی و قند خون بالا هستند.

در طب سنتی، مصرف گیاه گزنه سبب کاهش گلوکز خون می‌شود همچنین عصاره برگ گزنه نقش حفاظتی در برابر افزایش میزان قندخون و تخریب سلول‌های پانکراس دارد.
طرز تهیه دمنوش گزنه برای تهیه دمنوش گزنه باید ۴۰ گرم برگ گزنه را در یک لیتر آب جوش بریزید و به مدت ۱۰ دقیقه آن را دَم و روزانه سه فنجان از این دمنوش را بعد از غذا میل کنید.

جنسینگ حاوی فیتوکمیکال‌ها و ترکیبات فعال متعدد، ازجمله چندین ماده منحصربه‌ فرد به نام جین ‌سنوزید است. جینسنوزید موجود در جنسینگ به 2 روش به کاهش قندخون کمک می‌کند: اول محافظت از سلول‌های بتا در لوزالمعده که باعث تولید و آزادسازی انسولین می‌شوند و دوم مقاومت به انسولین را کاهش می‌دهد. گفته شده که ریشه جنسینگ مستقیماً بر لوزالمعده موثر است و تولید انسولین را افزایش می‌دهد. مطالعات متعددی نشان داد که جنسینگ پاسخ گلایسمی را کاهش و سطوح انسولین را پس از صرف وعده غذایی افزایش می‌دهد و در برداشت گلوکز توسط غشای سلولی با واسطه انسولین کمک می‌کند لذا انرژی سلول را تأمین و قندخون را کاهش می‌دهد.

جینسینگ را به روش های مختلفی می توانید استفاده کنید: به شکل خام، اضافه کردن به سوپ، دم کردن به شکل چای و مصرف مکمل های آن.

دم کردن جینسنگ به شکل چای

چای جینسنگ دم کنید. ۵ تکه از ریشه جینسنگ را در فنجان بریزید. به آن آب داغ اضافه کنید و بگذارید ۵ دقیقه بماند تا دم بکشد. مایع را بنوشید. اگر می‌خواهید چای قوی‌تری داشته باشید یا از تکه‌های جینسنگ بیشتری استفاده می‌کنید، می‌توانید بگذارید مدت زمان بیشتری دم بکشد. یک قاشق چایخوری پودر جینسنگ را نیز می‌توانید به عنوان جایگزین ریشه‌های خام جینسنگ برای دم کردن چای استفاده نمایید.

نکات مهم

jensing

دارچین بهترین داروی گیاهی پایین اورنده سریع قند خون می باشد.مصرف دارچین، در کنترل گلوکز (قند) و لیپید (چربی) خون بیماران دیابتی مؤثر است. همچنین ترشح انسولین را (تا بیست برابر) تشدید می‌کند و نیز باعث تقویت عمل انسولین می‌شود و مقاومت بدن نسبت به آن را کاهش می‌دهد. دارچین باعث افزایش سوخت و ساز گلوکز و ورود آن به سلول‌ها می‌گردد.

ریحان به دلیل دارا بودن فلاوونوید‌ها به شدت باعث کاهش قند خون میشود. مصرف ریحان اغلب در کنار دیگر سبزیجات صورت میگیرد اما بهتر است آن ها در کنار دیگر مواد غذایی و به صورت روزانه نیز مصرف شوند. علاوه بر آن میتوان ریحان را به صورت دم کرده و جوشانده مصرف کرد.

یکی از مهم ترین خواص چای قرمز شباهت ترکیبات آن با انسولین است و به همین جهت این گیاه خواص ضد دیابتی هم دارد.
اگر شما مبتلا به دیابت هستید، می‌توانید روزانه یک تا ۲ فنجان چای‌قرمز بنوشید. برای تیه این چای باید پنج گرم گلبرگ‌های چای‌قرمز را داخل یک فنجان بریزید و یک لیوان آب جوش به آن بیفزایید، سپس چای را صاف کنید و بنوشید.

darman diabet

شوید تازه، از منظر طب سنتی، تحلیل برنده اخلاط بدن، بازکننده انسداد عروق، اشتهاآور، مدر و قاعده‌آور است و می‌تواند با افزایش ترشح انسولین، سطح قند خون را در بیماران دیابتی کاهش دهد.

شنبلیله نقش موثری در کاهش قند خون دارد؛ طبق مطالعات متعدد صورت گرفته مصرف روزانه ۵۰۰ میلی‌گرم شنبلیله، تری‌گلیسرید Triglyceride را کاهش و HDL (چربی خوب) را افزایش می‌دهد؛ در دانه شنبلیله اسید آمینه‌ای به نام هیدروکسی ایزولوسین Hydroxy isoleucine وجود دارد که این اسید آمینه ترشح انسولین را تسریع می‌کند.
برای تهیه دمنوش شنبلیله، یک قاشق چای‌خوری تخم شنبلیله را بکوبید، سپس آن را در یک قوری آب جوش بریزید و به مدت ۳۰ دقیقه دَم کنید.

زردچوبه یک طلای خوراکی است که در تهیه ی غذاها به وفور استفاده می شود. این ادویه به کاهش قند خون کمک می کند. زردچوبه یک ماده ی ضدالتهاب و حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی است که برای سلامت قلب مفید و به کاهش وزن کمک می کند. نتایج بررسی ها نشان می دهند که زردچوبه برای افرادی که از اختلالات مربوط به کلیه ها رنج می برند نیز مفید است.  زردچوبه سرشار از نیاسین، ویتامین B3، کلسیم، آهن، روی، مس، پتاسیم و منیزیم است.زردچوبه موجب افزایش ترشح انسولین و کاهش قند خون می شود و ادویه ای مناسب برای دیابتی ها است.

زیره سیاه باعث افزایش حساسیت به انسولین و افزایش برداشت گلوکز از طریق سلول و متعاقباً کاهش قندخون می‌شود. همچنین دانه زیره از تشکیل محصولات نهایی گلیکاسیون که در دیابت معمول است- و اغلب منجر به عوارض دیابت می‌گردد- جلوگیری می‌کند. زیره سیاه ترشح انسولین از لوزالمعده را افزایش داده و نیز باعث افزایش حساسیت به انسولین در عضلات اسکلتی، سلول‌های کبدی و افزایش برداشت قند توسط بافت عضلانی می‌شود. زیره سیاه حاوی بیش از صد ماده فعال و مفید در یک دانه کوچک است و حاوی ویتامین‌های گروه B و مواد معدنی نظیر کلسیم، روی، مس و آهن است.

یک قاشق چایخوری از دانه‌های زیره سیاه را در هاون سنگی یا چینی آسیاب کنید و آن را در یک لیوان آب جوش و در قوری چینی به مدت ۱۰ دقیقه روی شعله غیر مستقیم و با حرارت ملایم دم کنید.

توجه: زیره سیاه دارای اسانس و مواد فرّار است؛ از همین رو لازم است بعد از آسیاب کردن بلافاصله مصرف شود، نگهداری زیره آسیاب شده، باعث هدر رفتن بخش زیادی از مواد موثر و ترکیبات شمیایی مفید آن خواهد شد.

zire siah

حرف آخر

در مجموع، مصرف گیاهان دارویی توسط بیماران دیابتی تحت هیچ شرایطی نباید جایگزین داروهای ضددیابت یا انسولین در بیماران دیابتی شود چرا که اولا اثر این گیاهان بر کاهش قندخون خفیف است و ثانیا از فردی به فرد دیگر متفاوت بوده و ثالثا ممکن است با دیگر داروهای مورد استفاده بیماران تداخل داشته باشند پس بهتر است قبل از مصرف هر کدام با پزشکتان مشورت کنید.

منبع مطلب : www.doctor-mohandes.com

مدیر محترم سایت www.doctor-mohandes.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب