مشاهده ابلاغیه با موبایل

مشاهده ابلاغیه با موبایلمشاهده ابلاغیه با موبایل را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

مشاهده ابلاغیه با موبایل

مشاهده ابلاغیه با موبایل

قوه قضاییه به منظور راحتی هرچه بیشتر کاربران و مراجعین خود و همچنین صرفه جویی در وقت و هزینه آن ها اقدام به راه اندازی سامانه الکترونیکی تحت عنوان سامانه ثنا با هدف ارائه خدمات خود مانند ارسال اطلاعیه ها و ابلاغیه ها به طرفیه دعوا ، نمایندگان ، ظابطان قانونی آن ها و سایر موارد از این دست به صورت آنلاین کرده است .

افراد می توانند با مراجعه به سایت سامانه ثنا و ایجاد حساب کاربری برای دریافت خدمات مختلف مانند مشاهده ابلاغیه ها و اطلاعیه های قوه قضاییه و ... تنها با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد حساب کاربری شخصی خود شده و خدمات مورد نظر را از طریق این سامانه دریافت کنند .

یکی دیگر از خدمات ویژه قوه قضائیه به مراجعین خود طراحی و ارائه نرم افزار ویژه تلفن همراه به منظور مشاهده ابلاغیه ثنا با موبایل و تلفن همراه شخصی خود می باشد که در این صورت افراد با دانلود و نصب این اپلیکیشن بر روی گوشیخود قادر به مشاهده اطلاعیه ها و ابلاغیه های مربوط به قوه قضائیه در هر ساعتی از شبانه روز می باشند ، لذا در ادامه به ارائه مطالبی در رابطه با نحوه مشاهده ابلاغیه با گوشی موبایل به صورت تصویری پرداخته شده است .

دانلود نرم برنامه مشاهده ابلاغیه با موبایل

به منظور دانلود برنامه نسخه مخصوص گوشی موبایل سامانه ثنا بهسایت اصلی سامانه ثنا با آدرس eblagh.adliran.ir مراجعه کرده که با ورود به صفحه اصلی پیغامی مانند تصویر زیر برای شما نمایش داده می شود ، روی گزینه سوم آن که با کادر قرمز رنگ مشخص شده است کلیک کنید . مانند تصویر زیر :

برای دانلود برنامه ورود به سامانه ثنا با موبایل کلیک کنید .

دقت شود که این نرم افزار تنها برای سیستم عامل های اندروید موجود بوده و کاربرانی که دارای گوشی موبایل با سیستم عامل IOS و یا در ورژن های قدیمی هستند قادر به استفاده از این نرم افزار نخواهند و بود . همچنین لازم به ذکر است تنها افرادی که در سامانه ثنا ثبت نام به عمل آورده اند مجاز به نصب و دریافت خدمات این اپلیکیشن هستند .

نصب برنامه ویژه مشاهده ابلاغیه با موبایل

همانطور که گفته شد برای مشاهده ابلاغیه ثنا با استفاده از موبایل تنها کافیست تا به سایت اصلی آن با نشانی eblagh.adliran.ir مراجعه و با طی کردن مراحل زیر اقدام به دانلود برنامه ورود به سامانهثنا با گوشی و نصب آن بر روی تلفن همراه خود کنند . این مراحل عبارتند از :

 پس از دانلود نرم افزار مربوطه وارد صفحه ای می شوید که باید اطلاعات حساب کاربری خود را در آن وارد کرده و همچنین نوع شخص ( حقیقی و یا حقوقی ) را نیز مشخص کنید . مانند تصویر زیر :

  با کلیک کردن بر روی دکمه ورود کد امنیتی به شماره موبایلی که در هنگام ثبت نام در سامانه ثنا وارد کرده اید ارسال می گردد که باید در کادر مربوطه وارد کنید . مطابق تصویر زیر :

 در نهایت وارد حساب کاربری خود می شوید و باید از منو سمت چپ آن گزینه ابلاغیه های جدید را که با کادر قرمز رنگ مشخص شده است جهت مشاهده ابلاغیه ها و اطلاعیه های جدید که هنوز مطالعه نکرده اید انتخاب کنید . به تصویر زیر دقت کنید :

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مشاهده ابلاغیه با موبایل در کانال تلگرام حقوقی دینا عضو شوید ، همچنین کارشناسان مرکز مشاوره دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون مشاهده ابلاغیه با موبایل پاسخ دهند .

سوالات متداول

منبع مطلب : www.heyvalaw.com

مدیر محترم سایت www.heyvalaw.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

برای دانلود برنامه ورود به سامانه ثنا با موبایل کلیک کنید .
برای دانلود برنامه ورود به سامانه ثنا با موبایل کلیک کنید .

مشاهده ابلاغیه الکترونیک قضایی سامانه ثنا(+نسخه موبایل سامانه ثنا)

مشاهده ابلاغیه الکترونیک قضایی سامانه ثنا(+نسخه موبایل سامانه ثنا)

با یادگیری نحوه کار و مشاهده ابلاغیه سامانه ثنا ، در کمتر از 5 دقیقه می توانید از شر مراجعه حضوری به دادگاه ها و دادسراها برای پیگیری پرونده هایتان خلاص شوید.

فکر می کنم شما نیز با من موافق هستید که مراجعه حضوری به دادگاه ها و دادسراها موجب اتلاف وقت و زمان بسیاری از شهروندان می گردد.

بنابراین در اینجا سعی شده است که نحوه ورود به سامانه ثنا،مشاهده ابلاغیه الکترونیک قضایی و استفاده از نسخه موبایل سامانه ثنا به شما نشان داده شود.

اما در ابتدا باید یک توضیحی بدهیم :

ابلاغیه چیست ؟

در فرآیند دادرسی در دادگاه ها طرفین باید از دعوا و مفاد آن مطلع باشند.بنابراین با توجه به اهمیت این موضوع قانونگذار این امر را پیش بینی نموده و جزء قوانینی قرار داده است که حتما باید اجرا شوند.

پس از اینکه دعوایی در دادگستری مطرح شد، اولین دستور قضایی که از طرف دادگاه در مورد آن صادر می‌شود، ابلاغ است. ابلاغیه در واقع فرآیند آگاه سازی طرفین دعوا از مفاد دادرسی می باشد.

جزئیات بیشتر در ماده 302 قانون دادرسی مدنی آمده است :

مشاهده ابلاغیه الکترونیک

قبل از اجرای ماده 175 قانون آیین دادرسی کیفری، ابلاغ پرونده ها از طریق مامور ابلاغ انجام می گرفت.این قانون که در سال 1392 مصوب شد به قوه قضاییه اجازه می دهد که :

همچنین ماده 655 آیین دادرسی کیفری تایید دیگری بر فرآیند الکترونیکی شدن اوراق قضایی می باشد :

ورود به سامانه ابلاغیه الکترونیک

پس از دریافت رمز شخصی می توانید از طریق سامانه ثنا به ابلاغیه هایی که برای شما صادر می شود دسترسی داشته و آنها را مشاهده کنید.برای دسترسی به این سامانه مراحل زیر را انجام دهید:

1- به سامانه خدمات الکترونیک قضایی (adliran.ir ) مراجعه کنید.

2- در سمت راست صفحه گزینه “سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی” را انتخاب کنید.

3- شماره ملی و رمز شخصی که از دفاتر خدمات قضایی دریافت کرده اید را وارد کنید.

4- پس از ورود به سامانه، یک رمز موقت برای شما پیامک می شود که با وارد کردن رمز موقت می توانید به سامانه وارد شوید. 

رمز موقت ارسالی تا ۲۴ ساعت معتبر است و همچنین در صورتی که رمز موقت را در اختیار ندارید، می توانید با کلیک بر روی عبارت “ارسال مجدد رمز موقت” رمز را بر روی موبایل خود دریافت نمایید.

می توانید برای یادگیری کامل ثبت نام اشخاص حقیقی و حقوقی در سامانه ثنا از کاملترین راهنمای ثبت نام اشخاص حقیقی و حقوقی استفاده کنید.

همچنین برای رفاه حال مراجعه کنندگان سایت دادمهر امید امکان درخواست لایحه حقوقی و کیفری به صورت آنلاین فراهم گردید :

مشاهده ابلاغیه ها در سامانه ثنا

پس از وارد کردن رمز موقت صفحه زیر برای شما نمایش داده می شود:

در این صفحه می توانید ابلاغیه های خود را مشاهده کنید. این صفحه موارد زیر را شامل می شود:

راهنما: با توجه به اینکه متن ابلاغیه ها بصورت pdf است ، باید نرم افزاری که قابلیت نمایش pdf را دارد مثل (foxit reader) بر روی سیستم شما نصب شده باشد.

نحوه پرینت ابلاغیه در سامانه ثنا چگونه است ؟

در مرحله بالا پس از ورود به سامانه ثنا ابلاغ الکترونیک گزینه ” ابلاغیه های جدید ” را انتخاب می کنیم.پس از آن اطلاعات ابلاغیه ها را مشاهده می کنیم.

اکنون در گوشه سمت چپ تصویر بر روی “مشاهده” کلیک می کنیم :

سپس در پایین همین صفحه متن ابلاغیه با تمامی جزئیات آن برای شما نمایش داده می شود.سپس گزینه دریافت نسخه چاپی و یا مشاهده نسخه چاپی را انتخاب می کنیم.

“دریافت نسخه چاپی”، فایل pdf ابلاغیه را برای دانلود در کامپیوتر و موبایل در اختیار شما می گذارد.سپس می توانید ابلاغیه را هر وقت که دوست داشتید چاپ بگیرید.

“مشاهده نسخه چاپی” می توانید با مرورگر خود(مثل گوگل کروم) همان لحظه به صورت آنلاین ابلاغیه خود را منتشر کنید.

بسته به نیاز خود برای چاپ ابلاغیه یک از دو گزینه بالا را انتخاب کنید.

شما همچنین می توانید پرونده های قضایی خود را به وسیله کدملی و شماره پرونده پیگیری کنید.برای آشنایی با چگونگی پیگیری پرونده های قضایی به مقاله پیگیری پرونده قضایی با کدملی و شماره پرونده مراجعه کنید.

نمونه یک ابلاغیه واقعی

در زیر می توانید یک نمونه ابلاغیه واقعی به همراه مشخصاتی که در آن درج می شود را مشاهده کنید.همچنین قالب کلی تمام ابلاغیه های دریافتی نیز به همین صورت می باشد.

فراموشی رمز عبور سامانه ثنا

اگرچه باید در نگهداری رمز عبوری که به شما داده می شود کوشا باشید.اما در صورتی که رمز عبور خود را گم کرده و یا فراموش کرده باشید،امکان بازگردانی آن وجود دارد:

مراحل کار به این صورت می باشد :

1- به سامانه خدمات الکترونیک قضایی (adliran.ir ) مراجعه کنید.

2- قسمت اطلاع رسانی برای اشخاص حقیقی را انتخاب کنید.

3- در صفحه باز شده در پایین قسمت ورود شماره ملی و رمز شخصی گزینه ” رمز عبور خود را فراموش کرده ام !” را انتخاب کنید.

4-در صفحه جدید برای بازیابی رمز عبور خود و ارسال رمز جدید به تلفن همراه شما باید اطلاعات زیر را به درستی وارد کنید:

مرحله اول شامل این موارد است :

در صورتی که صحت اطلاعات شما توسط سامانه ثنا تایید شود یک کد فعالسازی برای تلفن همراه شما پیامک می شود. پس از پیامک باید اطلاعات مرحله دوم را وارد کنید:

پس از وارد کردن اطلاعات بر روی گزینه دریافت رمز شخصی جدید زده تا رمز عبور جدید برای شما ساخته شود.

نسخه موبایل سامانه ثنا

برای کسانی که می خواهند از اپلیکیشن اندروید موبایل خود به سامانه ثنا دسترسی داشته باشند،نسخه موبایل سامانه ثنا راه اندازی شده است.پس از نصب این اپ بر روی گوشی خود صفحه زیر ظاهر می گردد:

همانند نسخه کامپیوتر باید شماره ملی و رمز عبور خود را وارد کرده و سپس یک رمز موقت برای شما ارسال می شود که با آن می توانید ابلاغیه های خود را مشاهده کنید.

در زیر منوی دسترسی این اپلیکیشن برای شما نمایش داده شده است :

ثبت طلاق توافقی در سامانه ثنا

پس قانون طلاق در سال 99 پروسه ثبت طلاق پس از انجام دادن مراحل طلاق توافقی باید در سامانه تصمیم انجام گیرد.که پس از ثبت نام زوجین در سامانه تصمیم روند طلاق توافقی آغاز می گردد.

ثبت مهریه در سامانه ثنا

ثبت مهریه نیز به سامانه ثنا ارتباطی ندارد.پس از اینکه زوجین برایاجرا گذاشتن مهریه به توافق رسیدند می توانند از بین روش اجرا گذاشتن از طریق دادگاه و یا از طریق ثبت یک گزینه را انتخاب کنند.در صورتی زوج قادر به پرداخت مهریه نباشد باید درخواستقسط بندی مهریه را به دادگاه ارائه کند.

طبق قانون زندان مهریه 99 برای مهریه های بالای 110 سکه امکان زندانی کردن شوهر بسیار دشوار گشته است.مرد نیز تنها تحت پروسه ای خاص می تواند شرایط پرداخت نکردن مهریه را دارا شود.

سوالات متداول

در صورتی که از این نوشته خوشتان آمده در پایین می توانید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذارید. همچنین کارشناسان ما آماده پاسخگویی به نظرات شما هستند.

منبع مطلب : dadmehromid.com

مدیر محترم سایت dadmehromid.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

جمشید قسمت پور : دریافت ابلاغیه جدیددادگستری

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب