بازی های مقدماتی جام جهانی 2022بازی های مقدماتی جام جهانی 2022 را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

اعلام تاریخ بازی‌‌های انتخابی جام جهانی 2022 و جام ملت‌های آسیا 2023- اخبار فوتبال جهان - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnim

اعلام تاریخ بازی‌‌های انتخابی جام جهانی 2022 و جام ملت‌های آسیا 2023- اخبار فوتبال جهان - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnim

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، کمیته برگزاری مسابقات این سازمان امروز (چهارشنبه) در سومین اجلاس خود برای مسابقات بازه زمانی 2019 تا 2023، زمان برگزاری بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی 2022 را مشخص کرد.

در این جلسه که به صورت آنلاین و با ریاست دکتر تران کوک توان برگزار شد، مقرر شد که تمامی بازی‌های دور دوم مرحله انتخابی جام جهانی در قاره آسیا باید حداکثر تا تاریخ 15 ژوئن 2021 (26 خرداد سال 1400) انجام شده‌ باشند. بر این اساس هفته‌‌های هفتم و هشتم این دور در ماه مارس سال 2021 و هفته‌های نهم و دهم در ماه ژوئن سال 2021 برگزار خواهند شد و دور نهایی مرحله انتخابی جام ملت‌های آسیا نیز در ماه سپتامبر سال 2021 آغاز خواهد شد.

همچنین طی هماهنگی با فیفا توافق شد که 10 هفته دور نهایی (دور سوم) بازی‌های انتخابی جام جهانی 2022 در قاره آسیا باید تا انتهای ماه مارس سال 2022 به پایان رسیده باشد و ماه‌های می و ژوئن همان سال نیز به‌عنوان فرصتی برای برگزاری بازی‌های پلی‌آف بین قاره‌ای به فیفا پیشنهاد داده شده است. پیشنهاد دیگر AFC به فیفا تک بازی شدن مصاف پلی‌آف دور نهایی مرحله انتخابی جام جهانی 2022 است (مصاف میان تیم‌های سوم دو گروه اول و دوم دور سوم مرحله انتخابی).

در همین حال در مورد زمان برگزاری مسابقات قهرمانی زیر 23 ساله‌های آسیا در سال 2022 هم توافق‌هایی صورت گرفته است. این تورنمنت در ابتدا قرار بود سال 2022 در چین و به عنوان یک تورنمنت آماده‌سازی برای میزبانی چینی‌ها از جام ملت‌های آسیا در سال 2023 برگزار شود، اما اکنون اتحادیه فوتبال چین اعلام کرده است که دیگر قادر به برگزاری آن نخواهد بود. از این رو اکنون کمیته برگزاری مسابقات AFC توافق کرده است که برای مسابقات قهرمانی زیر 23 ساله‌های آسیا در سال‌های 2022 و 2024 میزبانانی جدید تعیین خواهد شد و اتحادیه‌ها و فدراسیون‌ها عضو در منطقه غرب امکان گرفتن این امتیاز را خواهند داشت.

در همین حال AFC قصد دارد میزبانی از مسابقات قهرمانی زیر 23 ساله‌ها در سال‌های غیرالمپیکی را به فدراسیون‌هایی محول کند که سال پس از آن میزبان جام ملت‌های آسیا خواهند بود. البته هنوز درباره زمان برگزاری این تورنمنت در سال 2022 تصمیم‌گیری نشده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

منبع مطلب : www.tasnimnews.com

مدیر محترم سایت www.tasnimnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

تعویق دوباره دیدارهای مقدماتی جام جهانی 2022 در قاره آسیا- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnim

تعویق دوباره دیدارهای مقدماتی جام جهانی 2022 در قاره آسیا- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnim

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) با صدور اطلاعیه‌ای از تعویق دیدارهای تیم‌های ملی فوتبال قاره کهن در مرحله انتخابی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت‌های آسیا 2023 چین خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: به خاطر شرایط فعلی ویروس کرونا در بسیاری از کشورها، فیفا و AFC مشترکاً تصمیم گرفتند که دیدارهای پیش روی انتخابی جام جهانی 2022 و جام ملت‌های آسیا 2023 که مطابق برنامه جدید قرار بود در ماه‌های اکتبر و نوامبر برگزار شوند، به سال 2021 منتقل شوند.

به خاطر حفظ سلامت همه افراد شرکت‌کننده، فیفا و AFC برای نظارت بر شرایط موجود قاره و تعیین تاریخ مناسب برای دیدارهای پیش رو با یکدیگر همکاری می‌کنند. جزئیات بیشتر درباره تاریخ جدید دیدارهای دور بعدی انتخابی جام جهانی در موعد مقرر اعلام خواهد شد.

به گزارش تسنیم، مطابق برنامه قبلی قرار بود تیم ملی فوتبال کشورمان در ماه‌های مهر و آبان به مصاف تیم‌های ملی هنگ‌کنگ، کامبوج، بحرین و عراق برود.

انتهای پیام/

منبع مطلب : www.tasnimnews.com

مدیر محترم سایت www.tasnimnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب