دریافت کد اقتصادی از طریق شناسه ملیدریافت کد اقتصادی از طریق شناسه ملی را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

استعلام کد اقتصادی و شناسه ملی و گواهی ارزش افزوده

استعلام کد اقتصادی و شناسه ملی و گواهی ارزش افزوده

استعلام کد اقتصادی و شناسه ملی و  استعلام پیگیری ثبت نام مالیاتی شرکت ها طبق قانون مالیات مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده، از جمله موضوعاتی که شرکتهای سهامی خاص و مسئولیت محدود در دستور کار دارند. کارفرمایان، پرداخت صورت وضعیت شرکت ها را منوط به ارائه گواهی ارزش افزوده کرده و بدون ثبت نام یک شرکت در سامانه سازمان امور مالیاتی کشور، فعالیت های تجاری آن، قانونی نیست و دفاتر شرکت نیز مشمول رسیدگی ادارات داریی و ممیزان مالیاتی قرار نخواهد گرفت.

شناسه ملیس به اشخاص حقوقی تعلق میگیرد اما کد اقتصادی هم به اشخاص حقوقی و هم به اشخاص حقیقی (افراد) تعلق می گیرد که فعالیت آن مشمول مالیات است. کد اقتصادی شناسه ای ۱۲ رقمی است و شناسه ملی، ۱۱ رقم دارد. کد اقتصادی با شناسه ملی فرق دارد.

مرجع صادرکننده کد اقتصادی، سازمان امور مالیاتی بوده و مرجع صادر کننده شناسه ملی، اداره ثبت شرکتها می باشد. شناسه ملی توسط قوه قضاییه صادر می شود و کد اقتصادی توسط قوه مجریه. کد اقتصادی جدید با کد اقتصادی قدیم، فرق چندانی ندارد. هر دو، ۱۲ رقم است. اداره دارایی صادرمی کند برای تشکیل پرونده در حوزه مالیاتی، الزامی است. برای دریافت کارت بازرگانی و ارائه اظهارنامه مالیاتی، داشتن کد اقتصادی الزامی است. برای استعلام کد اقتصادی بایستی به سایت https://evat.ir/frmvalidationofregistration.aspx بروید.

لذا بایستی کد اقتصادی و  شناسه ملی داشت. خرید و فروش کد اقتصادی جرم است و محکومیت هایی برای مجرمان در نظر گرفته شده است. خرید و فروش کد اقتصادی و کارت بازرگانی، طبق قوانینی که مجلس شورای اسلامی در سال اخیر تصویب و توسط رئیس دولت ابلاغ شده است، ممنوع است.

اگر چه هم چنان در اقتصاد امروز ایران، انجام کارهای غیر قانونی به شیوه ای به ظاهر قانونی، مرسوم است و سامانه های هوشمند بانکی و مالیاتی، تلاش می کند تا در بستر دولت الکترونیک، گلوگاه های فساد را شناسایی و متخلفان به دستگاه قضا معرفی شوند.

برای اینکه کد اقتصادی یک شرکت را بدانید، باید شماره ثبت و نام آن را کامل بدانید. همچنین بدانید که این شخصیت حقوقی، مسئولیت محدود است یا سهامی خاص یا سهامی عام یا موسسه یا شخصیت حقوقی دیگر که در قانون، وجود دارد. به این منظور، به سامانه ثبت شرکت ها نزد قوه قضاییه رفته و اطلاعات شرکت را بررسی کنید تا به شماره ثبت شرکت دسترسی پیدا کنید. برای این کار به سایت روزنامه رسمی رفته و نام شرکت را جست و جو کنید.

سایت روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران در یک لینکدر دسترس است.

پس از پیدا کردن شماره ثبت شرکت مورد نظر، به سایت شناسه ملی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این لینکرفته و بر اساس فرمی که تصویر آن در عکس زیر ارائه شده است، فیلدهای مربوطه را پر کنید و شماره ثبت را نیز وارد کنید. نوع شخصیت حقیقی هم باید مشخص کنید. نام شرکت را نیز طبق اطلاعاتی که در سایت روزنامه رسمی بدست آوردید، کامل وارد کنید.

برای استعلام کد اقتصادی یا شناسه ملی شخص حقوقی، بایستی شماره ثبت، نام شخصیت، نوع شخصیت، سازمان ثبت کننده (برای شرکت ها، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور وارد شود)، انتخاب شود. سپس روی گزینه جستجو کلیک کنید.

به منظور بررسی اعتبار ثبت نام تایید شده مشمولان مالیاتی کشور (مثلا شرکت ها) توسط ادارات کل ، به سایت سامانه عملیات الکترونیک مالیات بر ارزش افزوده مراجعه کنید که در این لینک در دسترس است.

کد اقتصادی ، دریافت کد اقتصادی ، سامانه کد اقتصادی ، پیگیری کد اقتصادی ، اخذ کد اقتصادی

کد اقتصادی ، دریافت کد اقتصادی ، سامانه کد اقتصادی ، پیگیری کد اقتصادی ، اخذ کد اقتصادی

کد اقتصادی

از طرف سازمان امور مالیاتی یک کد ۱۲ رقمی به اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای کسب و کار تجاری هستند اختصاص می یابد که به آن کد اقتصادی می گویند. این کد در سازمان امور مالیاتی برای احراز هویت اشخاص حقوقی و حقیقی استفاده می شود.

کد اقتصادی چیست

در پاسخ به این سوال که کد اقتصادی چیست باید بگوییم که یک کد ۱۲ رقمی می باشد که از سوی سازمان امور مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی که مشغول فعالیت تجاری هستند صادر می گردد.

کد اقتصادی شرکت

شرکت ها برای عقد قرارداد با موسسات دولتی، شرکت در مناقصات و مزایده ها، دریافت کارت بازرگانی و افتتاح حساب بانکی ملزم به دریافت کد اقتصادی شرکت می باشند.

پیگیری پیش ثبت نام کد اقتصادی

اگر مراحل پیش نام را انجام داده اید برای پیگیری پیش ثبت نام کد اقتصادی خود می توانید به وبسایت tax.gov.ir مراجعه نموده و از وضعیت پرونده خود آگاه شوید.

ثبت کد اقتصادی

کلیه اشخاص حقیقی که در زمینه تولید، توزیع و مونتاژ کالا و همچنین در زمینه خدمات فعالیت دارند و دارای پروانه کسب و محلی برای فعالیت های تجاری خود می باشند باید برای ثبت کد اقتصادی اقدام کنند.

سامانه ثبت نام کد اقتصادی

کلیه مراحل پیش ثبت نام و دریافت کد اقتصادی از طریق سامانه ثبت نام کد اقتصادی به نشانی tax.gov.ir انجام می پذیرد.

دریافت کد اقتصادی

مزایای دریافت کد اقتصادی شامل تسهیل در روند بررسی دفاتر حسابداری، جلوگیری از رقابت ناسالم، پرداخت حقوق دولت تحت عنوان مالیات و احراز هویت اشخاص در اداره مالیات می باشد. همچنین قوانین معافیت مالیاتی شامل اشخاصی که کد اقتصادی ندارند نمی شود.

گرفتن کد اقتصادی

اشخاص حقیقی و حقوقی که برای گرفتن کد اقتصادی اقدامی نکرده اند با پیامد های جدی روبرو خواهند شد. در مرحله اول شخص متخلف باید دو برابر سود خود را به عنوان جریمه پرداخت کند و در مرحله بعد محل اقامت به مدت سه ماه پلمپ می گردد.

دریافت کد اقتصادی اشخاص حقیقی

برای دریافت کد اقتصادی اشخاص حقیقی باید معرفی محل فعالیت و پروانه کسب ارائه گردد.

سامانه کد اقتصادی دارایی

دریافت کد اقتصادی جدید برای کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی الزامی است. کد اقتصادی جدید جایگزین کد قدیمی در نظام اقتصادی، مالیاتی و گمرکی می گردد. برای دریافت این کد می توانید به سامانه کد اقتصادی دارایی مراجعه نمایید.

نمونه کد اقتصادی

برای دیدن نمونه کد اقتصادی به وبسایت سازمان امور مالیاتی کشور مراجعه کنید.

سامانه کد اقتصادی

برای دریافت کد اقتصادی باید به وبسایت سازمان امور مالیاتی به نشانی tax.gov.ir مراجعه نموده و با کلیک بر روی گزینه ثبت نام الکترونیکی شماره اقتصادی وارد سامانه کد اقتصادی شوید و مراحل پیش ثبت نام را انجام دهید.

جستجو کد اقتصادی شرکت ها بر اساس شماره ثبت

راه مستقیمی برای جستجو کد اقتصادی شرکت ها بر اساس شماره ثبت وجود ندارد. شما با داشتن نام شرکت می توانید وارد سایت www.evat.ir/frmvalidationofregistration.aspx شده و کد اقتصادی آن را بدست آورید.

برای عقد قرارداد و همکاری با شرکت های تجاری نیازمند استعلام کد اقتصادی اشخاص حقوقی هستید. برای این کار می توانید به آدرس www.evat.ir/frmvalidationofregistration.aspx رفته و از صحت کد اقتصادی شرکت مطمئن شوید.

اگر به دنبال کد اقتصادی یک شخص حقیقی می گردید تا از صحت آن مطمئن شوید، سازمان امور مالیاتی سامانه ای را برای این امر راه اندازی نموده است که استعلام کد اقتصادی اشخاص حقیقی را به صورت اینترنتی انجام می دهد.

کد اقتصادی شرکت ها

اشخاص حقوقی پس از ثبت شرکت و برای اخذ کارت بازرگانی به کد اقتصادی نیاز دارند. به همین جهت حداکثر تا دو ماه پس از ثبت شرکت زمان دارند تا برای دریافت کد اقتصادی شرکت ها اقدام نمایند. در غیر اینصورت نمی توانند اظهارنامه مالیاتی ارائه دهند یا قراردادی منعقد نمایند.

مدارک لازم برای دریافت کد اقتصادی اشخاص حقیقی شامل اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی، تکمیل فرم درخواست کد اقتصادی، تصویر پروانه کسب معتبر، درخواست کتبی دریافت کد اقتصادی، فيش پرداخت هزینه صدور کد اقتصادی و ۳ قطعه عکس پرسنلی می باشد.

اولین مرحله از مراحل دریافت کد اقتصادی انجام پیش ثبت نام است. در این مرحله باید شماره تلفن همراه متقاضی تایید گردد و سپس امکان وارد نمودن بقیه اطلاعات برای او فراهم می شود.

پس از تکمیل اطلاعات خواسته شده در سامانه پیش ثبت نام کد اقتصادی باید آن را تایید نهایی نمایید. اگر اطلاعات وارد شده تا یک هفته تایید نشود، پرونده شما به صورت خودکار از سامانه حذف خواهد شد.

پیگیری کد اقتصادی

برای پیگیری کد اقتصادی باید به سامانه کد اقتصادی مراجعه نموده و گزینه پیگیری سریع وضعیت ثبت نام کد اقتصادی را انتخاب نمایید و از آخرین وضعیت دریافت کد اقتصادی خود مطلع گردید.

اگر به تازگی شرکتی تاسیس کرده اید هر چه زودتر نسبت به دریافت کد اقتصادی شرکت خود اقدام نمایید تا مشمول جریمه های سنگین مالیاتی نشوید.

اشخاص حقیقی و حقوقی برای اطلاع از نحوه گرفتنکد اقتصادی می توانند به سایت سازمان امور مالیاتی مراجعه کنند یا با افراد و موسساتی که اطلاعات کافی در این زمینه دارند مشورت نمایند.

استعلام کد اقتصادی از طریق شناسه ملی وجود ندارد. می توانید با داشتن شناسه ملی به سایت http://www.ilenc.ir/ مراجعه نموده و اسم شرکت را پیدا کنید. سپس به سامانه بررسی اعتبار کد اقتصادی رفته و با وارد نمودن اسم شرکت، کد اقتصادی آن را استعلام کنید.

پیدا کردن کد اقتصادی

برای پیدا کردن کد اقتصادی می توانید به سامانه ای که برای همین امر راه اندازی شده مراجعه نموده و با وارد نمودن نام شرکت یا شماره ملی، کد اقتصادی شرکت را پیدا کنید.

یکی از راه های آسان اخذ کد اقتصادی، دریافت کد اقتصادی از طریق اینترنت به نشانی tax.gov.ir می باشد. با مراجعه به این سایت می تواند در کوتاهترین زمان کد اقتصادی خود را دریافت نمایید.

اخذ کد اقتصادی

تمام اشخاص حقیقی و حقوقی که در زمینه تولید، مونتاژ، خدمات، توزیع، صادرات و واردات و … فعالیت دارند باید نسبت به اخذ کد اقتصادی اقدام نمایند.

برای دریافت کد اقتصادی شرکت ها می توانید با وارد نمودن عنوان شرکت یا شماره ملی در سامانه بررسی اعتبار کد اقتصادی به اطلاعات مورد نیاز دست یابید.

برای اطلاع از نحوه دریافت کد اقتصادی به سایت سازمان امور مالیاتی کشور مراجعه نموده و وارد سامانه ثبت نام الکترونیک شوید. در این قسمت راهنمای جامعی برای دریافت کد اقتصادی وجود دارد.

ساماندهی، حمایت و اخذ مالیات از شرکت ها نیازمند این است که آن ها با یک کد انحصاری شناخته شوند.کد اقتصادی شرکت ها برای همین منظور صادر می گردد و هیچ شرکتی بدون داشتن این کد نمی تواند فعالیت اقتصادی انجام دهد.

کد مالیاتی همان کد اقتصادی است که برای کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی که مشمول مالیات های مستقیم هستند صادر می گردد. کد اقتصادی همانند شناسه ملی منحصر بفرد می باشد.

در مرحله پیش ثبت نام کد اقتصادی، از منابع مختلفی استعلام گرفته می شود و صحت اطلاعات وارد شده در سایت کد اقتصادی بررسی می گردد. اگر مغایرتی در اطلاعات یافت شود از طریق پیامک به متقاضی اطلاع رسانی می گردد.

سایت جستجو کد اقتصادی شرکتها بر اساس شماره ثبت یا شناسه ملی

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب