انشا در مورد خانه نگارش هفتم

انشا در مورد خانه نگارش هفتمانشا در مورد خانه نگارش هفتم را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

انشا با موضوع خانه درس سوم پایه هفتم | گام با گام برای موفقیت شما

انشا با موضوع خانه درس سوم پایه هفتم | گام با گام برای موفقیت شما

انشا با موضوع خانه درس سوم پایه هفتم

درس سوم صفحه 42 پایه هفتم

انشا با موضوع خانه درس سوم پایه هفتم

یک خانه مکانی امن برای استراحت کردن، زندگی کردن و آسودن است در این مکان معمولاً یک فرد یا یک خانواده زندگی می‌کنند و وسایل خود را در آن نگهداری می‌کنند در فرهنگ سنتی و عامه ایرانی گاه از اصطلاح «چهار دیواری» به جای خانه استفاده می‌شود.[۱] خانه‌های جدید شامل سرویس‌های بهداشتی و امکانات تهیه غذا نیز هستند اما در برخی مناطق همچنان برخی اقوام دارای خانه‌هایی هستند که پیشرفت نکرده، از امکانات رفاهی یا حتی مکان ثابتی برخوردار نیست. چادرنشینی یکی از انواع این نوع زندگی است.

خانه معمولاً خصوصی‌ترین ملک یک فرد یا یک خانواده در اجتماع است که از امنیت و حریمی مشخص و ویژه برخوردار است. امروزه به دلیل کمبود زمین در شهرها خانه‌ها بیشتر به صورت آپارتمان ساخته می‌شوند.

***********

انشا اول : انشا با موضوع خانه به سبک توصیفی

مکان‌های مختلفی در یک شهر وجود دارد. مدرسه، پارک، سینما، فرهنگسرا و… از این مکان‌ها هستند. جایی هست که از همه مکان‌های دیگر یک شهر اهمیت بیشتری دارد؛ آن مکان خانه است.

خانه محل جمع شدن افراد خانواده است. انسان‌ها با زندگی در خانه و در کنار خانواده به آرامش دست پیدا می‌کنند. چرا که در این مکان احساسات فرصت بروز دارند. وجود پدر، مادر، خواهر و برادر به عنوان افرادی که در خانه حضور دارند، به آن گرما می‌بخشد و یکی از نیازهای اساسی انسان یعنی نیاز به آرامش، تأیید، حمایت و صمیمیت را برآورده می‌کنند.

خانه‌های یک شهر با توجه به وضعیت اقتصادی صاحبان آنها، بزرگ یا کوچک هستند. در شهرهای بزرگ بسیاری از خانه‌ها آپارتمانی هستند که برای زندگی در آنها و داشتن رابطه‌ای قانونمند و در عین حال صمیمی با همسایه‌ها باید فرهنگ خاصی را رعایت کرد. در شهرهای کوچک و همین طور در محله‌های قدیمی شهرهای بزرگ خانه‌ها حیاط دارند و بچه‌ها می‌توانند آزادانه در آن بازی کنند.

خانه‌ها در شهرهای مختلف معماری‌های متفاوت دارند و از مواد گوناگون برای ساختن آنها استفاده می‌شود. در شهرهای بزرگ از آهن، سیمان و بتن برای ساخت خانه استفاده می‌شود. در شهرهایی که بارندگی زیاد است، خانه‌ها سقف شیروانی دارند. در مناطق کویری در ساخت خانه‌ها از خاک استفاده می‌شود. خانه‌ها در مناطق محروم جنوب به شکل کپرهایی هستند از تنه‌های نخل درست شده‌اند. خانه عشایر سیاه چادر است.

خانه های قدیمی که معماری زیبا دارند، به عنوان آثار تاریخی شناخته می‌شوند و برای بازدید عموم مردم از آنها استفاده می‌شود. به عنوان مثال خانه پیرنیا از خانه‌های تاریخی شهر کاشان است. خانه افراد مشهور در بعضی موارد به دست سازمان میراث فرهنگی ساماندهی و به موزه تبدیل می‌شود. خانه پدری نیما یوشیج در یوش، خانه پرفسور حسابی و خانه شهید رجایی از این خانه‌ها هستند.

با همه این اوصاف خانه بهترین مکان دنیا است. هرجای دنیا که باشی، دوست داری یک روز به خانه برگردی و هیچ جای دنیا خانه نمی‌شود.

************

انشا دوم – انشا در مورد خانه به سبک ادبی

خانه کلمه‌ای که چهار حرف بیشتر ندارد اما برای زندگی حرف ندارد و بی هیچ حرفی امن‌ترین جای دنیا است. همانقدر امن که یک آشیانه برای جوجه‌های کوچک آرامش و امنیت دارد.

پرنده کوچک در آشیانه‌ای که پدر و مادر با مهر و محبت ساخته‌اند، به پرواز درمی‌آید. جوجه‌ای که در همین مکان پر و بال گرفته است و به این مکان تعلق دارد، از زمان ناتوانی تا اکنون که قدری بزرگ شده و قدر این آشیانه را بیشتر می‌داند؛ خانه دوست داشتنی با رنگ‌های گرم که از حضور افراد خانواده‌ دل‌انگیز و درخشان شده است، او را در پناه خود جای می‌دهد.

خانه‌ جایی است که افراد آن مهربان‌ترین افراد دنیا هستند که دوست داشتن و مهر و محبت را بدون چشمداشت می‌بخشند و برای خستگی‌های فرد پناه می‌شوند. برای پناه بودن خانه بزرگ و کوچک بودن آن، کاخ یا کوخ بودن آن اهمیت ندارد، همین که افرادش تو را قبول کنند و تکیه‌گاهت شوند دنیا دنیا ارزش دارد؛ دیگر حتی جنس دیوارهایی که به آنها تکیه می‌دهی مهم نیست.

خانه‌های قدیمی از عشق و ایمان سرشار هستند. با حوض آبی که وسط حیاط دلنشین آن هست و ماهی‌های آن با شنای خود به افرادی که به آن خانه‌ها وارد می‌شوند، سلام می‌کنند. درختان سر به فلک کشیده، سروهای قد بلند، بنفشه‌های قد کوتاه و گلدان‌های دور تا دور حیاط زندگی و لبخند را هدیه می‌بخشند. در این خانه‌ها آنقدر مهربانی فراوان است که اگر همه جوجه‌های دنیا آنجا جمع شوند، برای همه جا هست.

خانه جایی برای بزرگ شدن تا بال و پر گرفتن و یاد گرفتن پرواز کردن است.

**************

انشا سوم :

دراین سقف بزرگ که در هرثانیه اش نفسی می میمیرد و نفسی می اید باید که جایی باشد تا با خیال راحت و دلی اسوده روزهای زندگی را سپری کنیم و برگ جدیدی از زندگی را ورق بزنیم،به اسم خانه…

متن انشا :

اگر خانه را معنی کنیم می شود سقفی بالای سرمان تا محفوظ باشیم از اسمان بزرگ که گاهی از سرخشم سرما وطوفان و سیل نازل می کند و گاهی از سرعشق باران و برکت ! چرا می گوییم گاهی ! زیرا که زمانی ما خانه ایی داریم با سقفی بلند و دیوارهای سنگی و جایی گرم و نرم تاازسرماو طوفان در امان باشیم و اسیبی به ما نرسدمی توان معنی کرد اسمان برایم برکت نازل کرده است.

اما زمانی که در گوشه ایی از دنیا روی یک تکه ی کاغذ یا کارتن درکوچه و خیابان که تنها سقف بالای سرمان اسمان است و از فقر و تنگدستی اشیانه ایی جزان نداریم می شود خشم ! و چرا خشم ! خشم خدا برای این ناعدالتی بین بندگانش…..

عده ایی خانه های مرفح و بزرگ دارند و عده ایی زیر پایشان فرشی ژنده و پاره…

خانه یعنی جایی  که دران ارامش روح و جان برقراراست به همراه خانواده و مهرو علاقه به یکدیگر…خانه یعنی دورهم بنشینیم با دلی گرم و خوش غذایی بخوریم و از کارو بار و یار سخن بگوییم وکنارهم بخندیم و گریه کنیم ودرکنارهم و پشت هم قدم برداریم و مسیرزندگی را سپری کنیم.

خانه یعنی جایی که با دلی اسوده سربربالین بگذاریم و بادلی خوش سرازبالش برداریم….

خانه یعنی همان دستان پرمهرپدرو مادرم که مرا در اغوش می گیرند و همچون سپری از من مراقبت می کنند.

نتیجه گیری:

خانه یعنی جایی که من باعشق و ارامش و دلی خوش ومهربان چشم به دنیابازمی کنم و از دنیا می بندیم واین چقدرخوب می شد که همیشه یادم باشدیکی هست که می توان با کار هرچند کوچک من شاد شود و کمکی کرده باشیم . پس یادمان باشد همیشه به کسانی که ازما پایین ترهستند وبه کمک مانیاز دارند کمک می کنیم و دل انها راهرچند کوچک شاد کنیم.

******گام با گام*****

منبع مطلب : gambagam.ir

مدیر محترم سایت gambagam.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

انشا در مورد خانه پایه هفتم

انشا در مورد خانه پایه هفتم

انشا در مورد خانه

انشا صفحه 42 کتاب مهارت های نوشتاری کلاس هفتم

مقدمه : در خانه نشسته ایم . ویروس کرونا همه مردم دنیا را خانه نشین کرده ، به خصوص مردم کشور ما . ما جوان ها دلمان خیلی گرفته . می خواهیم بیرون برویم ، با دوستانمان تفریح کنیم و شاد باشیم . ولی نه شدنی است و نه اجازه اش را داریم .

بدنه : با خودمان میگوییم هر وقت وضعیت به حالت عادی برگردد ، صبح از خانه بیرون می رویم و شب بر می گردیم . دیگر نمی خواهیم در خانه بمانیم . ما می خواهیم متفاوت زندگی کنیم و از حالت روز مرگی خارج شویم . از زل زدن به تلویزیون و صفحه موبایل خسته شده ایم . خسته شده ایم از تمیز کردن خانه و جارو کردن حیاط .

از آخرین حرف هایی که به شما گفته ام یک سال می گذرد . کرونا تمام شده و تصمیم گرفته ایم به مسافرت برویم . راه شمال را در پیش گرفته ایم و با شور و شوق زیادی به راه افتاده ایم . خیلی خوشحال هستیم که بالاخره توانسته ایم هیجانی به زندگی خود بدهیم و کمی متفاوت تر زندگی کنیم .

ده روزی می شود که از خانه بیرونیم . در این ده روز هر کاری که در دوران کرونا نکرده بودیم را کردیم ، شاید هم بیشتر . ولی دیگر خسته شده ایم . خسته از سفر و دل تنگ خانه شده ایم . همه می خواهیم برگردیم به شهر خودمان و خانه خودمان . دلمان برای تک تک جا های خانه تنگ شده . برای تک تک کارهای خانه . از تفریح و بی نظمی سیر شده ایم و می خواهیم دوباره به همان روش تکراری که قبلا از آن متنفر بودیم زندگی کنیم .

نتیجه : باید قدر داشته هایمان را بدانیم ، خانه ، ماشین ، محل زندگی ، دوستان و خانواده.شاید لحظه ای از آن ها زده شویم ولی حقیقت این است که آن ها بخشی از وجود و هویت ما را تشکیل می دهند و ما بدون آن ها نمی توانیم زندگی کنیم.

انشا در مورد خانه پایه هفتم

صفحه 42 کتاب نگارش پایه هفتم

منبع مطلب : 7sc.ir

مدیر محترم سایت 7sc.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

انشا درباره خانه

انشا درباره خانه

انشا درباره خانه پایه هفتم

انشا درباره خانه (1)

مقدمه: خانه ها متفاوت هستن برخی از آنها بزرگ و برخی کوچک هستند. بعضی ها دلباز و بعضی ها دلگیرند.

بدنه انشا: خانه محل جمع شدن اعضای خانواده در کنار یکدیگر است. در واقع خانه باعث صمیمیت و محبت افراد با یکدیگر میشود.

افرادی که باهم در یک خانه زندگی میکنند ، مهر و محبت و احساس مسئولیتی نسبت به یکدیگر دارند.

خانه را به طناب محکمی تشبیه میکنم که آدم ها را به هم نزدیکتر میکند، و وقتی در انتهای روز به خانه برمیگردیم، آرامشی را احساس میکنیم که در هیچ جای دنیا پیدا نمیکنیم.

خانه ها انواع مختلفی دارند و هر خانه با خانه دیگر فرق دارد.بعضی ها آپارتمانی و بعضی ها ویلایی هستند، بعضی در شهر و برخی در روستا هستند .

 بخواهم کلی بگویم ، خانه جایی است که ما را از سرما و گرما و خطرات حفظ میکند، و در آخر خانه چهار حرف دارد اما برای زندگی حرف ندارد.

نتیجه : خانه مکانی است که روح انسان به آرامش دست پیدا میکند و دوست داری هرجا که هستی به خانه برگردی چون هیچ کجا مثل خانه خود آدم نمیشود .

انشا درباره خانه (2)

مقدمه: در این سقف بزرگ که در هرثانیه اش نفسی می میمیرد و نفسی می آید باید که جایی باشد تا با خیال راحت و دلی آسوده، روزهای زندگی را سپری کنیم و برگ جدیدی از زندگی را ورق بزنیم،به اسم خانه

بدنه انشا: اگر خانه را معنی کنیم می شود سقفی بالای سرمان تا محفوظ باشیم از آسمان بزرگ که گاهی از سرخشم، سرما و طوفان و سیل نازل می کند و گاهی ازسر عشق باران و برکت!چرا می گوییم گاهی!

زیرا که زمانی ما خانه ایی داریم با سقفی بلند و دیوارهای سنگی و جایی گرم و نرم تا ازسرما و طوفان در امان باشیم و آسیبی به ما نرسد می توان معنی کرد آسمان برایم برکت نازل کرده است.

اما زمانی که درگوشه ایی ازدنیا روی یک تکه ی کاغذ یا کارتن درکوچه و خیابان که تنها سقف بالای سرمان آسمان است و از فقر و تنگدستی آشیانه ایی جز آن نداریم می شود خشم! و چرا خشم!خشم خدا برای این ناعدالتی بین بندگانش…..

خانه یعنی جایی که در آن آرامش روح و جان برقرار است به همراه خانواده و مهر و علاقه به یکدیگر…

خانه یعنی دورهم بنشینیم با دلی گرم و خوش غذایی بخوریم و از کارو بار و یار سخن بگوییم و کنار هم بخندیم و گریه کنیم و درکنار هم و پشت هم قدم برداریم و مسیر زندگی را سپری کنیم.

خانه یعنی جایی که با دلی آسوده سربر بالین بگذاریم و بادلی خوش سراز بالش برداریم….
خانه یعنی همان دستان پرمهر پدر و مادرم که مرا در آغوش می گیرند و همچون سپری از من مراقبت می کنند.

نتیجه گیری: خانه یعنی جایی که من باعشق و آرامش و دلی خوش و مهربان چشم به دنیا بازمی کنم و از دنیا می بندیم و این چقدرخوب می شد که همیشه یادم باشد یکی هست که می توان باکار هر چند کوچک من شاد شود و کمکی کرده باشیم.

پس یادمان باشد همیشه به کسانی که از ما پایین تر هستند و به کمک ما نیاز دارند کمک می کنیم و دل آنها را هر چندکوچک شادکنیم.

انشا درمورد خانه پایه هفتم

انشا درباره خانه (3)

خانه یعنی آرامش،یعنی سقفی برای زندگی و زندگی یعنی یک قلب پر از خوشبختی.
خانه ها انواع مختلفی دارند مانند خانه قدیمی و ویلایی.

سقفی که زیرش آدم هایی زندگی می کنند که دغدغه هایشان فقط خودشان نیستند که شادی و ناراحتی دیگران هم برایشان مهم است نه مثل بعضی آدم های امروزی که در دنیای خودشان غرق هستند.

گرمی خانه هایشان را هیچ بخاری نمی تواند جبران کند و هیچ وسیله ی سرمایشی نمی تواند گرمی اش را کم کند.

خانه هایی که حیاط اش پر از درختان انگور و گلهای یاس و تخت چوبی که همیشه چایی اش به راه است.

انشا درباره خانه (4)

جهان که طلوع می کند خودت را در مکانی میابی که بی شک از آن توست.صاحب صدای سبزش هستی،دیوار هایش افتخار می کنند که تکیه گاه تو بوده اند.

خانه ای از جنس باران که پنجره هایش خورشید و آفتاب را به روی تو می گشایند،آینه هایش هر روز فقط تو را تکثیر مکنند.

خانه ای که تمام چهار فصلش،بهار است، شب هایش تابستانی خنک در باغچه زیبایش پدید می آورد.

در این خانه،کسی برای دوست داشتن دنبال دلیل نمیگردد،همه خالصانه یکدیگر را دوست دارند.

آنها یکدیگر را نگاه نمی کنند، آنها قضاوت نمی کنند،آنها دلهاشان همانند شانه هایشان بهم نزدیک است.

خانه ای از ایمان و عشق به خدا که طلوع ایمان ، پیشانی عشق را گرم نگه می دارد.خانه ای سرشار از کمال و شکوفه های سپید و جوان .

آسمان خانه ، فروتنی اش را با عشق به سر اهالی اش می ریزد،باغچه اش ، درختان را در آغوش می گیرد، وقتی ابرها دلتنگ می شوند ومی بارند.

حتما بخوانید: بازنویسی حکایت روزی در فصل بهاران

منبع مطلب : einaky.com

مدیر محترم سایت einaky.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب