ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی 1401نام نویسی آزمون عملی تربیت بدنی 1401نام نویسی آزمون عملی تربیت بدنی 1401ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی 1401

دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، برای پذیرش متقاضیان رشته آموزش تربیت بدنی، یک آزمون عملی برگزار می نمایند. همچنین این آزمون عملی، برای داوطلبان ورود به رشته علوم ورزشی نیز اجرا می شود. علاقه مندان می بایست برای شرکت در آزمون عملی رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی، اعلام آمادگی و علاقه مندی نمایند که برگزاری آن در دو مرحله مقدماتی و تخصصی انجام می پذیرد. بنابراین سایت سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص ثبت نام متقاضیان برای تحصیل در رشته مذکور، لینک اعلام علاقه مندی به منظور نام نویسی اینترنتی در این آزمون عملی را فعال نموده است.

متقاضیان رشته علوم ورزشی و تربیت بدنی برای پذیرش در این رشته می بایست در هر دو مرحله مقدماتی و تخصصی آزمون عملی، حدنصاب نمره لازم را کسب نمایند.

زمان ثبت نام و اعلام علاقه مندی آزمون عملی تربیت بدنی 1401

رشته آموزش تربیت بدنی و علوم ورزشی، از آن دسته رشته های پرطرفدار می باشد که هر ساله متقاضیان زیادی را به خود اختصاص می دهد. صرفا داوطلبانی که دارای شرایط خاص باشند و بتوانند در هر دو مرحله آزمون مقدماتی و کتبی موفق ظاهر شوند، در این رشته پذیرش خواهند شد. متقاضیان علاقه مند به شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی می توانند تا 11 تیر ماه سال جاری برای شرکت در آزمون عملی اقدام نمایند.

با توجه به اتمام بازه زمانی تمدید شده مهلت مجددی جهت نام نویسی از تاریخ 4 مرداد ماه لغایت تاریخ 6 مرداد ماه سال جاری در نظر گرفته شده است. متقاضیان توجه نمایند که بازه زمانی تعیین شده به هیچ وجه مجددا قابل تمدید نخواهد بود. لازم به ذکر است، داوطلبان می توانند در زمان فعال بودن لینک ثبت نام و اعلام علاقه مندی آزمون عملی تربیت بدنی، نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود نیز اقدام فرمایند. لازم به ذکر است داوطلبانی که در مهلت اولیه ثبت نام نموده و در آزمون عملی شرکت کردند دیگر نمی توانند در این فرآیند نام نویسی کنند.

شرایط و ضوابط ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی 1401

از جمله شرایط و ضوابط شرکت در این آزمون عبارتند از:

علاقه مندان جهت شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی بایستی علاوه بر پرداخت هزینه به منظور اعلام علاقه مندی مبلغی نیز بابت معاینات پزشکی و تست های سلامت و تندرستی پرداخت کنند. شرکت کنندگان توجه نمایند که بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری حتی اگر در کارنامه خود مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه نشده باشند می توانند با توجه به علاقه مندی خود در دوره های روزانه انتخاب رشته نمایند. متقاضیان می بایست در روز امتحان یک ساعت قبل از زمان مقرر در جلسه حضور داشته باشند و نوشیدنی و مواد غذایی خود را مصرف نموده تا در فرآیند آزمون ضعف نکنند. داوطلبان باید دو قطعه عکس 3*4، اصل شناسنامه یا کارت ملی، لباس و کفش ورزشی را همراه خود داشته باشند.

راهنمای ثبت نام و اعلام علاقه مندی آزمون عملی تربیت بدنی 1401

امکان پرداخت هزینه و خرید کارت اعتباری برای نام نویسی در آزمون عملی تربیت بدنی در سال 1401، هنوز مشخص نمی باشد و احتمال می رود که همانند سال گذشته پیش از تاریخ برگزاری کنکور و همزمان با صدور کارت ورود به جلسه کنکور سراسری این امکان فراهم شود. از همین رو، علاقه مندان می توانند در زمان مقرر با مراجعه به سامانه مذکور، با پرداخت وجه مربوطه فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند. روند خرید کارت اعتباری در راهنمای تصویری زیر ارائه شده است.

به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب نمایید. 

مرحله اول ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی مرحله اول ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی

لینک مربوط به سریال هزینه آزمون عملی علاقه مندی به رشته علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی 1401 را تیک زده و گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید. 

مرحله دوم ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی مرحله دوم ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی

کادرهای موجود در صفحه نمایش داده شده را به درستی تکمیل نموده و سپس دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.مرحله سوم ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی مرحله سوم ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی اطلاعاتی که در سامانه وارد نموده اید به شما نمایش داده می شود که می بایست پس از فعال کردن تیک عبارت موجود در عکس زیر، گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.

مرحله چهارم ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی مرحله چهارم ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی

 

در نهایت می بایست پس از تکمیل کادرهای مربوط به اطلاعات کارت بانکی خود، گزینه “پرداخت” را بفشارید. در صورتی که عملیات پرداخت با موفقیت صورت گرفته باشد، می توانید کد رهگیری پرداخت خود را دریافت نموده و آن را تا پایان مراحل پذیرش نزد خود حفظ کنید.

مرحله پنجم ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی مرحله پنجم ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی

 

مجددا به صفحه اول سایت سنجش وارد شده و گزینه “سراسری” را از منوی موجود در سمت راست صفحه پیش رو انتخاب نمایید.

مرحله اول ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنیمرحله اول ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی

روی لینک فعال “اعلام علاقه مندی به شرکت در آزمون عملی رشته های هنر و علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی 1401” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنیمرحله دوم ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی

در صفحه زیر سه روش برای انجام فرآیند مربوطه وجود دارد که داوطلبان می توانند به منظور ثبت نام در آزمون عملی تربیت بدنی از روش اول و دوم و به منظور ویرایش اطلاعات، از روش سوم اقدام کنند. 

مرحله سوم ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنیمرحله سوم ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی

هزینه ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی 1401

داوطلبان علاقه مند به شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی ابتدا بایستی علاقه مندی خود را با پرداخت وجه مورد نظر اعلام نمایند تا کارت ورود به جلسه برای آزمون عملی این متقاضیان صادر گردد. هزینه مورد نظر برای انجام این فرآیند 1050000 هزار ریال ( معادل یکصدو پنج هزار تومان ) می باشد که البته این مبلغ برای سال جاری است و احتمال این که در سال های آتی این مبلغ افزایش پیدا کند وجود خواهد داشت.

علاوه بر این وجه شرکت کنندگان باید در بازه زمانی تعیین شده به درگاه پژوهشگاه تربیت بدنی به نشانی اینترنتی www.ssrc.ac.ir مراجعه کرده و هزینه ای با مبلغ 1040000 هزار ریال ( معادل یکصد و چهار هزار تومان ) را بابت انجام معاینات پزشکی و تست های سلامت و تندرستی پرداخت کنند.

نکات مربوط به ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی 1401

علاقه مندان به تحصیل رشته تربیت بدنی به صورت متمرکز دارای شرایط خاص (همراه با مصاحبه) پذیرش می شوند و نتایج نهایی قبولی یا عدم قبولی آن ها همراه با سایر رشته های متمرکز اعلام خواهد شد. صرفا شرکت کنندگان کنکور سراسری در یکی از گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی و علوم تجربی که ثبت نام خود را با خرید کارت اعتباری مربوطه در تاریخ مشخص انجام داده و در روز برگزاری در جلسه آزمون حاضر بوده باشند، امکان شرکت در آزمون عملی را خواهند داشت. داوطلبانی که به شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی (در بخش پذیرش با آزمون) تمایل دارند، می بایست پس از اعلام نتایج کنکور سراسری نسبت به ثبت کد رشته محل های مربوطه در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری، بر اساس اولویت بندی های خود اقدام نمایند چراکه متقاضیان بر اساس اولویت بندی موجود، گزینش خواهند شد. شرکت کنندگان در این آزمون، باید از دارا بودن سلامت کامل جسمانی علی الخصوص سلامت قلبی و ریوی خود اطمینان حاصل کنند و آمادگی های لازم برای انجام تست های آزمون عملی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه ها و مراکز آموزش تربیت بدنی را داشته باشند. اما با توجه به انجام معاینات پزشکی در حوزه برگزاری آزمون، نیاز به ارائه گواهی سلامت و تندرستی نمی باشد. پذیرفته شدگان آزمون تخصصی تربیت بدنی می بایست در مصاحبه تشخیص صلاحیت های عمومی که در دو قسمت مجزا توسط آموزش و پرورش برگزار خواهد شد، شرکت نمایند.

توجه نمایید که آزمون کتبی رشته تربیت بدنی با ثبت نام کنکور سراسری و شرکت در آن صورت می گیرد و افرادی که در زمان مقرر برای نام نویسی در آزمون عملی اقدام کرده باشند، می توانند در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری نسبت به انتخاب کدرشته های مربوطه اقدام کنند. سپس متقاضیان دارای شرایط این رشته به جلسه آزمون عملی دعوت خواهند شد که نتایج نهایی پذیرش و عدم پذیرش این افراد، همزمان با اعلام نتایج نهایی کنکور و به صورت اینترنتی منتشر می گردد.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی 1401 در چه زمانی انجام می شود؟

افراد علاقه مند جهت ثبت نام در این آزمون می توانند از تاریخ 4 تا 6 مرداد ماه برای انجام این فرایند اقدام کنند.

2- پذیرش در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی چه شرایطی دارد؟

صرفا داوطلبان واجد شرایط که بتوانند در هر دو مرحله آزمون کتبی و عملی مربوطه موفق شوند، در این رشته پذیرش خواهند شد.

3- آزمون عملی رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی 1401 در چه زمانی برگزار می شود؟

زمان آزمون مربوطه مشخص نمی باشد و شما می توانید با عضویت در کانال تلگرامی ایران مشاوره از زمان دقیق آن مطلع شوید.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "ثبت نام آزمون عملی تربیت بدنی 1401 در چه زمانی انجام می شود؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "افراد علاقه مند جهت ثبت نام در این آزمون می توانند از تاریخ 4 تا 6 مرداد ماه برای انجام این فرایند اقدام کنند." } },{"@type": "Question", "name": "پذیرش در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی چه شرایطی دارد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "صرفا داوطلبان واجد شرایط که بتوانند در هر دو مرحله آزمون کتبی و عملی مربوطه موفق شوند، در این رشته پذیرش خواهند شد." } },{"@type": "Question", "name": "آزمون عملی رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی 1401 در چه زمانی برگزار می شود؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "زمان آزمون مربوطه مشخص نمی باشد و شما می توانید با عضویت در کانال تلگرامی ایران مشاوره از زمان دقیق آن مطلع شوید." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب