شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1401ضوابط ثبت نام آزمون استخدامی 1401ضوابط ثبت نام آزمون استخدامی 1401شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1401

آزمون استخدامی، تا قبل از سال 98 دو بار در سال برگزار می شد اما پس از آن شاهد برگزاری این آزمون تنها در یک نوبت می باشیم. افرادی مجاز به ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1400 هستند که واجد شرایط ذکر شده در دفترچه مربوطه باشند. شرایط ثبت نام این آزمون، مانند تمام آزمون های دیگر به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند. شرایط عمومی که برای همه متقاضیان به صورت یکسان می باشد اما شرایط اختصاصی برای هر دستگاه متفاوت است. بنابراین بسته به عنوان شغلی که جهت شرکت در آزمون در نظر دارید، شرایط اختصاصی متفاوتی را باید داشته باشید.

شرایطی که برای آزمون استخدامی مطرح است معمولا به نحوی نیست که داوطلبان از عهده آن برنیایند. موردی که در میان تمام شرایط از اهمیت بیشتری برخوردار است، شرط سنی می باشد که با توجه به مدرک تحصیلی مقاطع مختلف، برای هر فرد متفاوت است. در ادامه به شرح کامل شرایط عمومی و اختصاصی برخی از سازمان ها می پردازیم.

یکی از مهم ترین شرایط لازم جهت ثبت نام در آزمون استخدامی، شرط سنی می باشد که بسته به عوامل مختلف از جمله مدرک تحصیلی متغیر است.

شرایط عمومی ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1400

شرایط عمومی آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی شامل موارد بسیاری است که معمولا در هر دوره ثابت بوده و کمتر دستخوش تغییر می شود. تمامی این شرایط همراه با جزئیات آن از طریق دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که جهت سهولت دسترسی شما کاربران گرامی به شرایط عمومی لازم جهت نام نویسی این آزمون، به شرح کامل آن در ادامه مقاله می پردازیم.

متقاضی می بایست تابعیت ایرانی داشته باشد. داوطلب باید معتقد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران باشد. پایبند به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران باشد. آقایانی که قصد ثبت نام در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی را دارند باید خدمت دوره ضرورت خود را انجام داده و یا دارای معافیت قانونی باشند. داوطلبان می بایست توانایی متناسب با عنوان شغلی مورد نظر خود را داشته و همچنین از سلامت جسمانی و روانی کامل برخوردار باشند. عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر داوطلبی که در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی شرکت می کنند، نباید هیچ گونه سابقه محکومیت جزایی موثری داشته باشند. از جانب آرای مراجع قضایی و سازمان های دارای صلاحیت، جهت استخدام در دستگاه های اجرایی، منعی وجود نداشته باشد. با توجه به قانون عدم به کارگیری بازنشستگان، متقاضیان نباید جزو نیروهای بازخرید خدمت دستگاه های اجرایی باشند. آن دسته از افراد که قبل از ثبت نام در آزمون، چه به صورت رسمی و چه به صورت پیمانی، مشغول به کار در سازمان یا دستگاه اجرایی هستند. دقت داشته باشند که در صورت پذیرفته شدن در آزمون و شرکت در جلسه مصاحبه و گزینش، نباید جزو کارکنان رسمی یا پیمانی سازمانی باشند. شرط سنی برای افرادی که با مدرک دیپلم قصد شرکت در آزمون را دارند بین 20 تا 25 سال، با مدرک فوق دیپلم 30 سال، با مدرک لیسانس 36 سال، مدرک فوق لیسانس 40 سال و با مدرک دکتری حداکثر 45 سال سن می باشد. ملاک محاسبه سن متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی، روز شروع ثبت نام است. فرزند و همسر شهید، فرزند و همسر جانباز 25 درصد به بالا، فرزند و همسر آزاده با حداقل یک سال سابقه اسارت و بیشتر از شرایط سنی معاف می باشد. شرط سنی برای افراد خانواده شهدا اعم از پدر، مادر، خواهر و برادر، 5 سال بیشتر از افراد عادی است. به عنوان مثال یک شرکت کننده عادی جهت شرکت در آزمون استخدامی با مدرک فوق لیسانس باید حداکثر 40 سال داشته باشد اما خانواده شهدا می توانند با همین مدرک تا 45 سالگی در آزمون شرکت نمایند. داوطلبان حاضر در جبهه، به اندازه مدت زمان حضور خود، مدت زمان بستری شدن و استراحت پزشکی در اثر مجروحیت، بر شرایط سنیشان اضافه می شود. شرط سنی برای آقایان بدون در نظر گرفتن مدت زمان دوره خدمت ضرورت آن ها می باشد. در صورت تاهل و داشتن هر فرزند، یک سال به شروط سنی در نظر گرفه شده داوطلبان اضافه خواهد شد. متقاضیانی که به صورت تمام وقت و غیر رسمی از تاریخ 22 بهمن ماه سال 57، در وزارت خانه ها موسسات دولتی، بانک ها و شرکت های تحت پوشش آن ها شرکت های بیمه های دولتی، شهرداری ها نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت های تحت پوشش آن ها اشتغال داشته اند، به میزان این مدت خدمت غیر رسمی، بر شرایط سنی اضافه می شود.

تذکر: لازم است بدانید که ملاک عمل برای محاسبه سن داوطلبان، اولین روز ثبت نام و در خصوص فراغت از تحصیل و اتمام دوره خدمت ضرورت (برای آقایان)، 6 تیر ماه 1401 می باشد.

شرایط اختصاصی برخی از دستگاه های اجرایی کشور 1400

شرایط اختصاصی دستگاه های اجرایی 1401شرایط اختصاصی دستگاه های اجرایی 1401شرایط اختصاصی برخی از دستگاه های اجرایی کشور 1401

شرایط اختصاصی آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی برای هر سازمان متفاوت است. از همین رو ممکن است در هر دوره دستگاه های اجرایی متقاضی نیرو، عناوین شغلی مورد نیازشان و نیز شرایط پذیرش آن ها متغیر باشند. شرایط اختصاصی در نظر گرفته شده برای هر یک از ارگان های متقاضی جذب نیرو توسط آزمون استخدامی، به شرح زیر می باشد.

وزارت آموزش و پرورش

در صورت پذیرش در آزمون استخدامی، داوطلبان با رعایت شرایط زیر ملزم به گذراندن دوره یک ساله مهارت آموزی می باشند. این دوره شامل دروس تربیتی، تخصصی و کارورزی می شود که بدون دریافت حقوق و مزایا بوده و سپری کردن آن برای پذیرفته شدگان الزامی است. ضوابط گذراندن دوره مهارت آموزی وزارت آموزش و پرورش شامل موارد زیر می شوند:

در دوره مهارت آموزی بخشی از هزینه های برگزاری بر عهده خود داوطلب می باشد. بعد از تایید گزینش عمومی، شرایط و ضوابط ثبت نام در دوره مهارت آموزی از سوی دانشگاه های میزبان اعلام خواهد شد. پذیرفته شدگان رشته های شغلی هنرآموز می توانند از طریق سایت دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به نشانی sru.ac.ir نحوه و شرایط ثبت نام در دوره مهارت آموزی را مطلع شوند. پذیرفته شدگان رشته های شغلی آموزگار، دبیر، مراقب سلامت، مشاور و مربی امور تربیتی می توانند از طریق سایت دانشگاه فرهنگیان به نشانی cfu.ac.ir نحوه و شرایط نام نویسی در دوره مهارت آموزی را پیگیری نمایند. حضور در کلاس درس توسط مهارت آموزان الزامی می باشد، در غیر این صورت به عنوان انصراف از ادامه فرآیند استخدام تلقی شده و فرد باید تمام خسارت های وارده را پرداخت نماید. گواهی مهارت آموزی ارزشی جهت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر ندارد. دوره یک ساله مهارت آموزی جزو سنوات خدمتی محسوب نمی شود.  محل مهارت آموزی داوطلبان، پس از اعلام نتایج قطعی و بر اساس شغل محل اعلام خواهد شد. دانشگاه های برگزار کننده دوره های مهارت آموزی هیچ تعهدی نسبت به تامین محل اسکان و یا تغذیه افراد ندارد. داوطلبان در هنگام ثبت نام در مراکز مهارت آموزی باییستی دارای مدارک ICDL و روخوانی قرآن کریم باشند . امکان تغییر محل مهارت آموزی (در صورت وجود شغل) وجود دارد که دانشگاه فرهنگیان در این صورت با رعایت جنسیت، درخواست فرد را مورد بررسی قرار می دهد.

شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران (مادرتخصصی)

رده شغلی کارشناس مراقبت پرواز 

داشتن تسلط کامل به زبان انگلیسی کسب صلاحیت پزشکی سطح 3 در مراکز مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری گذراندن دوره 9 ماهه مراقبت پرواز حداکثر یک سال پس از شروع کار (به جز دارندگان مدرک تحصیلی هوانوردی گرایش مراقبت پرواز و مراقبت پرواز)

رده شغلی کارشناس الکترونیک هواپیمایی

گذراندن 510 ساعت دوره تخصصی فنی الکترونیک هواپیمایی و آموزش های عملی (به جز دارندگان مدرک تحصیلی الکترونیک هوایمایی)

رده شغلی کارشناس ارتباطات هواپیمایی

گذراندن 340 ساعت دوره تخصصی مخابرات هواپیمایی و آموزش های عملی (به جز دارندگان مدرک تحصیلی مخابرات هواپیمایی)

رده شغلی کارشناس ایمنی زمینی هواپیما

داشتن حداقل قد 175 سانتی متر گذراندن course 111 بعد از قبولی در آزمون داشتن شاخص BMI (بین 18,5 تا 25) شرکت در امتحان آمادگی جسمانی بعد از قبولی در آزمون

سازمان هواپیمایی کشوری

داشتن آمادگی به منظور اعزام به ماموریت های برون شهری به جهت بررسی سوانح و حوادث احتمالی هواپیمایی، ممیزی، بازرسی و… تسلط کامل بر زبان انگلیسی برای مشاغل کارشناس ارتباطات هواپیمایی، کارشناس الکترونیک هواپیمایی، کارشناس عملیات فرودگاهی و کارشناس مراقبت پرواز

سازمان نقشه برداری کشور

ارائه مدرک دکترا در رشته های تحصیلی فیزیک دریا گرایش اقیانوس شناسی فیزیک توصیفی ، ژئو فیزیک گرایش گرانی سنجی ، مهندسی عمران گرایش مهندسی سواحل، بنادر و سازه های دریایی یا مدرک کارشناسی ارشد در رشته های تحصیلی سنجش از دور زمین شناختی، علوم زمین گرایش سنجش از دور زمین شناختی، ژئوفیزیک گرایش گرانی سنجی، کاداستر درنظام اطلاعاتی ثبت املاک و اقیانوس شناسی فیزیکی به شرط دارا بودن مدرک کارشناسی در یکی از رشته های تحصیلی مهندسی نقشه برداری، مهندسی عمران گرایش نقشه برداری، مهندسی تکنولوژی نقشه برداری و یا مهندسی فناوری عمران – نقشه برداری در مشاغل کارشناس نقشه بردار و ژئوماتیک

وزارت دادگستری

داشتن دانشنامه حقوق در مقطع کارشناسی در شغل کارشناسی امور قضایی و حقوقی

سازمان امور اراضی کشور (آزمون قراردادی)

جذب این بخش برای مشاغل سازمان امور اراضی کشور به صورت قرارداد کار معین می باشد.

سازمان هواشناسی کشور 

متقاضیان مشاغل اختصاصی هواشناسی که دارای سایر مدارک تحصیلی (به غیر از هواشناسی) می باشند، بایستی دوره های تخصصی هواشناسی در مرکز آموزش هواشناسی و علوم جو به مدت 6 ماه بگذرانند. ارائه تعهد خدمت به صورت شیفتی (نوبتکاری) در مشاغل پیش بین هواشناسی، کارشناس زیرساخت ارتباطات هواشناسی و کارشناس هواشناسی همدیدی

همان طور که مشاهده می کنید، هر یک از سازمان ها ممکن است برای عناوین شغلی مختلف، شرایط متفاوتی مد نظر داشته باشند. در هر دوره دستگاه های جذب نیروی انسانی متغیر بوده و از همین رو شرایط اختصاصی نیز متفاوت است که یکی از پر طرفدارترین آن ها رشته های آزمون استخدامی آموزش و پرورش می باشد. لازم به ذکر است که توجه داشته باشید این آزمون در اواخر تیر ماه سال 1401 برگزار خواهد شد.

 

سوالات متداول

1- شرایط سنی ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1400 به چه صورت است؟

شرط سنی، بسته به مدرک تحصیلی مقاطع مختلف، از 20 تا 45 سال متغیر است.

2- چه ملاکی برای محاسبه سن متقاضیان استخدامی دستگاه های اجرایی 1400 وجود دارد؟

برای محاسبه سن داوطلبان، روز شروع مهلت ثبت نام می باشد.

3- شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1400 چیست؟

برای عناوین شغلی مختلف، این شرایط متفاوت هستند که در مقاله به شرح آن ها پرداخته ایم.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "شرایط سنی ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1400 به چه صورت است؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "شرط سنی، بسته به مدرک تحصیلی مقاطع مختلف، از 20 تا 45 سال متغیر است." } },{"@type": "Question", "name": "چه ملاکی برای محاسبه سن متقاضیان استخدامی دستگاه های اجرایی 1400 وجود دارد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "برای محاسبه سن داوطلبان، روز شروع مهلت ثبت نام می باشد." } },{"@type": "Question", "name": "شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 1400 چیست؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "برای عناوین شغلی مختلف، این شرایط متفاوت هستند که در مقاله به شرح آن ها پرداخته ایم." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب