محاسبه میزان کالری مورد نیاز بدنمحاسبه میزان کالری مورد نیاز بدن را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

محاسبه آنلاین کالری مورد نیاز روزانه بدن ( BMR )

اگر قصد دارید افزایش و کاهش وزن خود را مدیریت کنید باید در مورد کالری مورد نیاز روزانه بدن خود اطلاع داشته باشید. شما باید کالری مورد نیاز بدن خود را به چند وعده و میان وعده تقسیم کنید. هر ماده خوراکی به جز آب دارای کالری است و کالری باعث تولید انرژی در بدن می شود. اگر شما بتوانید در طول روز به اندازه کافی کالری استفاده کنید می توانید از نفوذ رادیکال ها در داخل بافت های خود جلوگیری کنید و از پیری زودرس خود جلوگیری کنید. فرمول محاسبه کالری مورد نیاز بدن هریس بندیک یکی از ساده ترین فرمول هایی است که تا به حال ارائه شده است. در این فرمول عوامل متحدی همچون جنسیت، وزن، قد و سن دخیل است و فرمول آن به صورت زیر است:

کالری مورد نیاز روزانه بدن مردان =  66.47 + (13.75 * وزن)  + (5.003 * قد) - (6.755 * سن)

کالری مورد نیاز روزانه بدن زنان =  655.1 + (9.563 * وزن)  + (1.850 * قد) - (4.676 * سن)

اما علاوه بر این فاکتورها، عاملی به نام مضرب فعالیت نیز در محاسبه کالری تاثیرگذار است. یک فرد هر چقدر فعالیت بیشتری داشته باشد کالری بیشتری نیز مصرف خواهد کرد:

در این حالت افرادی که به طور مثال فعالیت فیزیکی متوسطی دارند باید کالری بدست آمده را در 1.55 ضرب کند تا کالری مورد نیاز بدن خود را بدست بیاورد.

محاسبه آنلاین کالری مورد نیاز روزانه بدن کیت ست

محاسبه گر کالری مورد نیاز روزانه بدن کیت ست براساس قد برحسب سانتی متر، وزن برحسب کیلوگرم و سن می باشد. شما بعد از وارد شدن به این ابزار می توانید در سه فیلدی که در بالای صفحه تعریف شده است این مقادیر را وارد کنید و روی دکمه محاسبه کلیک کنید. در قسمت نتیجه محاسبه میزان کالری مورد نیاز شما برای 24 ساعت نمایش داده شده است.

منبع مطلب : kitset.ir

مدیر محترم سایت kitset.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب