همسر همایون شجریان کتایون خوانساریهمسر همایون شجریان کتایون خوانساری را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

گفتگو با کتایون خوانساری همسر دوم استاد شجریان | ساعدنیوز

گفتگو با کتایون خوانساری همسر دوم استاد شجریان | ساعدنیوز

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز، مصاحبه با همسر دوم استاد شجریان را در زیر برای علاقمندان آورده ایم.

از خودتان و خانوادتان برايمان بگوييد؟
من در سال 1344 خورشيدي در تهران به دنيا امدم . پدرم بنيانگذار هنر گرافيك در ايران بود. از دوران جواني در حزب پان ايرانيست فعاليت داشت از طرفداران دكتر مصدق بود او از روزنامه نگاران قديم ايران و مدير هنري نشريه ي زن روزو كلا مرد بسيار روشنفكري بود مادربزرگم خانم اشرف كاشاني از اولين زنان بازيگر تئاتر ايران بود كه آثار زيادي از او به جا مانده است مادرم زماني كه پانزده سال داشت نقش اول فيلم ضربت به كارگرداني ساموئل خا چكيان را بازي كرد و جايزه بهترين بازيگر نقش زن را در فستيوال مسكوبه دست اورد او پس از ازدواج كار بازيگري را رها كرد من در خانواده اي كه قدر هنرو هنرمند را ميدانند بزرگ شدم در تهران به مدرسه سهيل مي رفتم ودر نوجواني به همراه پدر و مادر و تنها خواهرم (گيتا) به پاريس رفتيم و پس از گرفتن ديپلم زبان فرانسه را در دانشگاه سوربن خواندم در سن نوزده سالگي با يك آقاي ايتاليايي ازدواج كردم و از او يك دختر به نام استفاني دارم كه اكنون با پدرش در پاريس زندگي مي كند. من در پاريس به كار طراحي جواهر مشغول بودم و يك مزون جواهرات فانتزي را اداره مي كنم.

چند ساله بوديد كه با استاد شجريان ازدواج كرديد ؟

من در بيست و شش سالگي با استاد شجريان ازدواج كردم.

نحوه ي آشنايي و مهرورزي با آقاي شجريان چگونه آغاز شد؟

من در ميهماني با شكوه بزرگداشت آقاي نصرت الله كريمي كه 24 ساعت پس از ورودم به تهران بعد از سالها دوري ام از ايران ترتيب داده شده بود با ايشان آشنا شدم واز همان لحظات آشنايي رابطه اي خاص بين ما به وجود آمد كه تا امروز ادامه داشته است.

عكس العمل خانواده شما در مقابل پيشنهاد ازدواج (با تفاوت سني) چگونه بود؟

من در خانواده اي روشنفكر بزرگ شدم بعد از ازدواج ناموفقم در پاريس ازدواج با عشق براي من و خانواده ام بسيار مهم بود. خانواده ام (به خصوص مادرم) ما را از عواقبي كه اين ازدواج به خصوص براي آقاي شجريان داشت آگاه مي كرد. با اين همه پدر و مادرم چون با روحيه من آشنايي داشتند و مي دانستند كه كاري را كه بخواهم انجام مي دهم رضايت دادند.

ورود شما به خانواده ي آقاي شجريان چگونه عكس العملي داشت ؟از رابطه ي خودتان با فرزندان آقاي شجريان بگوييد؟

خب همان طور كه انتظار مي رفت من را با داشتن خصوصيات يك دختر جوان كه در پاريس بزرگ شده و آقاي شجريان را كه بسيار سنتي بودند سخت پذيرفتند. در واقع من و آقاي شجريان جنگ بزرگي را نه تنها با خانواده بلكه با جامعه ي سنتي ايران آغاز كرديم! و خوشبختانه هر دو در كنار هم و فقط با نيروي عشق به پيروزي رسيديم.سعي مي كنيم كه با احترام متقابل كمتر روح اين گنجينه ي هنر ايران را آزرده سازيم. به هر حال براي آ‹ها قبل از اينكه استاد شجريان باشد پدري با عواطف هنرمندانه و همسري ايده آل براي من هستند.

اصولا زندگي با هنرمندان و افرادي كه شهرت فراوان دارندسخت و گاه مي تواند آزار دهنده باشد. اين برخوردها چه حسي را در شما بر مي انگيزد؟

بله حق با شماست. مشكل ما اين است كه هميشه زندگي مان زير ذره بين نگاه جامعه است و راحت نيستيم. البته من هميشه سعي دارم به ياد داشته باشم كه هر هنرمندي با علاقه و توجه خاص مردم شهرت پيدا كرده است و همواره برخورد با مردم مردم و علاقه مندان ايشان برايم جالب بوده است و از اين طريق دوستان بسيار خوبي پيدا كرده ام.

موسيقي اصيل و سنتي ايران را چه قدر مي شناسيد و اصولا اگر توجهي به آن داشتيد حالا آن را چه طور مي بينيد؟

من اولين نوارهاي موسيقي اصيل را بعد از آشنايي با ايشان گوش كردم چون در پاريس اين نوارها را در اختيار نداشتم و اصولا با نام ايشان آشنا نبودم. حالا موسيقي سنتي با صداي ايشان برايم جايگاه خاصي دارد و سعي مي كنم لااقل شنونده خوبي باشم و از آن لذت ببرم.

با سازهاي ايراني آشنايي داريد ؟ خودتان در زمينه شعر و موسيقي كاري كرده ايد؟

خير با سازهاي ايراني آشنايي ندارم.

از خلق و خو و خصوصيات آقاي شجريان و از رابطه با فرزندانشان برايمان بگوييد و اين كه با اين همه برنامه هاي فشرده آيا ايام فراغتي براي گذراندن اوقات خصوصي برايتان مي ماند؟

بله ايشان هميشه معتقدند كه بايد عشق را مانند يك گل آبياري كرد تا خشك نشود. چون باغبان قابلي هستند و هميشه وقتي براي زندگي خصوصي خود گذاشته اند. بر خلاف آنچه كه مي شنويم كه ايشان عبوس و بد اخلاقند در منزل بسيار خوش اخلاق و شوخ هستند و با رايان يا مشغول شيطنت و بازي هستند و يا به درس هاي موسيقي او مي پردازند. ايشان در سفرها هميشه براي كارهاي تفريحي و گردش پيشگام هستند.

از انتظارات و توقعات آقاي شجريان از زندگي زناشويي بگوييد و اين كه شما چگونه خواسته هاي ايشان را برآورده مي كنيد؟

ايشان بسيار انسان كمال گرايي هستند اين را در كارنامه زندگي شان هم مي شود ديد. من از همان ابتدا به اين امر پي بردم لذا در زندگي خصوصي مان هرگز مشكلي باهم نداشتيم.

از پسرتان بگوييد و اين كه آيا در كار پدرش كنجكاو مي شود؟فكر مي كنيد روزي راه پدر و برادرش همايون را پيش بگيرد؟

پسر ما فرزند عشق است. عشق پدري در سن 56 سالگي كه در كمال شعور و درك و فهم از مسايل مختلف است. علم امروز ثابت كرده است كه از نظر ژنتيكي بي تاثيردر فرزند نمي باشد. او از نظر خصوصيات اخلاقي به پدرش شبيه است و مطمئنا از هنر او بي نصيب نمي ماند. من شخصا معتقدم كه هر هنرمند و متفكري بي مثال است انسانهايي مثل خيام سعدي حافظ و شجريان هر يك در مقطع خاصي از زمان آمده اند و ديگر تكرار نمي شوند.

منبع مطلب : saednews.com

مدیر محترم سایت saednews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

کتایون خوانساری همسر دوم استاد شجریان کیست؟ + بیوگرافی و عکس -

کتایون خوانساری همسر دوم استاد شجریان کیست؟ + بیوگرافی و عکس -

به گزارش سلام نو به نقل از رکنا، محمدرضا شجریان نخستین بار با فرخنده گل افشان ازدواج کرد و صاحب ۴ فرزند با نام‌های راحله، افسانه، مژگان و همایون شد. شجریان در سال ۱۳۷۰ از این بانو جدا شد و یک سال بعد با خانم کتایون خوانساری ازدواج کرد.


بیوگرافی کتایون خوانساری همسر شجریان

کتایون خوانساری متولد سال ۱۳۴۴ خورشیدی در تهران است. پدر او بنیانگذار هنر گرافیک در ایران بود. مادربزرگ کتایون خوانساری خانم اشرف کاشانی از اولین زنان بازیگر تئاتر ایران بود که آثار زیادی از او به جا مانده است. مادر او زمانی که پانزده سال داشت نقش اول فیلم ضربت به کارگردانی ساموئل خاچکیان را بازی کرد و جایزه بهترین بازیگر نقش زن را در فستیوال مسکو به دست اورد او پس از ازدواج کار بازیگری را رها کرد.

کتایون خوانساری متولد ۱۳۴۴ در تهران ، طراح و نقاش ایرانی است. او فارغ التحصیل لیسانس زبان فرانسه در دانشگاه سوربن پاریس است که در دومین تجربه زناشویی خود با استاد شجربان ازدواج کرد و حالا یک فرزند پسر نیز دارد.

خانم خوانساری اولین بار در سال ۱۳۶۳ وقتی ۱۹ ساله بود با یک آقای ایتالیایی ازدواج کرد که ثمره این زندگی یک دختر بنام استفانی می باشد.

این زندگی اما بعد از به دنیا آمدن دخترشان به طلاق انجامید و سرپرستی "استفانی" به پدرش واگذار شد که حالا نیز در فرانسه زندگی می کند.

کتایون خوانساری سال ۱۳۷۱ وقتی ۲۶ ساله بود با استاد محمدرضا شجریان که او نیز از همسر اول خود طلاق گرفته بود ازدواج کرد.

ثمره این زندگی نیز یک پسر بنام رایان متولد ۱۹ مهر ۱۳۷۶ است.

منبع مطلب : www.salameno.ir

مدیر محترم سایت www.salameno.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

کتایون خوانساری همسر دوم استاد شجریان کیست؟ + تصاویر

کتایون خوانساری همسر دوم استاد شجریان کیست؟ + تصاویر

کتایون خوانساری متولد 1344 در تهران ، طراح و نقاش ایرانی است. فارغ التحصیل لیسانس زبان فرانسه در دانشگاه سوربن پاریس می باشد که در دومین تجربه زناشویی خود با استاد شجریان ازدواج کرد و حالا یک فرزند پسر نیز دارد و نام فعلی اش کتایون شجریان است.

وضعیت ازدواج و همسر کتایون خوانساری

خانم خوانساری اولین بار در سال 1363 وقتی 19 ساله بود با یک آقای ایتالیایی ازدواج کرد که ثمره این زندگی یک دختر بنام استفانی می باشد.

این زندگی اما بعد از به دنیا آمدن دخترشان به طلاق انجامید و سرپرستی استفانی به پدرش واگذار شد که حالا نیز در فرانسه زندگی می کند.

ازدواج با شجریان

کتایون خوانساری سال 1370 وقتی 26 ساله بود با استاد محمدرضا شجریان که او نیز از همسر اول خود طلاق گرفته بود ازدواج کرد. ثمره این زندگی نیز یک پسر بنام رایان متولد 19 مهر 1376 می باشد.

نحوه آشنایی با همسر

ما در میهمانی با شکوه بزرگداشت آقای نصرت الله کریمی که 24 ساعت پس از ورود او به تهران بعد از سال ها دوری از ایران ترتیب داده شده بود با استاد شجریان آشنا شدم. از همان لحظات آشنایی رابطه خاصی بین ما بوجود آمد و به ازدواج ختم شد.

خانواده و شغل پدر

کتایون خوانساری در خانواده ای که قدر هنر و هنرمند را میدانند بزرگ شده است. پدر او بنیانگذار هنر گرافیک در ایران بود؛ از دوران جوانی در حزب پان ایرانیست فعالیت داشت ، از طرفداران دکتر مصدق بود ، او از روزنامه نگاران قدیم ایران و مدیر هنری نشریه ی زن روز و کلا مرد بسیار روشنفکری بود.

مادربزرگش اشرف کاشانی جزو اولین بازیگر زن تئاتر در قبل از انقلاب می باشد. ایشان تنها یک خواهر بنام گیتا خوانساری دارد که با همایون شجریان ازدواج کرده است.

از ایران تا مهاجرت به فرانسه

در ایران به مدرسه سهیل رفت تا اینکه در روزهای نوجوانی به همراه پدر و مادر و خواهرش به فرانسه و شهر پاریس نقل مکان کردند و از آنجا وارد دانشگاه سوربن شد.

موفقیت فرزند

پسر ما فرزند عشق است. عشق پدری در سن 56 سالگی که در کمال شعور و درک و فهم از مسایل مختلف است. علم امروز ثابت کرده است که از نظر ژنتیکی بی تاثیر در فرزند نمی باشد. او از نظر خصوصیات اخلاقی به پدرش شبیه است و مطمئنا از هنر او بی نصیب نمی ماند. من شخصا معتقدم که هر هنرمند و متفکری بی مثال است.

صدای استاد

من اولین نوارهای موسیقی اصیل را بعد از آشنایی با ایشان گوش کردم چون در پاریس این نوارها را در اختیار نداشتم و اصولا با نام ایشان آشنا نبودم. حالا موسیقی سنتی با صدای ایشان برایم جایگاه خاصی دارد و سعی می کنم لااقل شنونده خوبی باشم و از آن لذت ببرم." او با سازهای ایرانی آشنایی ندارد.

طراحی جواهرات

کتایون در پاریس به کار طراحی جواهر مشغول بوده و یک مزون جواهرات فانتزی را اداره می کند. طلا و جواهر همیشه در دنیای رویا و خیال آدمیان بوده است. داستان جویندگان طلا را می دانید که چه بسیار کسان در راه این خیال زندگی خود را باختند. داستان زکریای رازی در فرهنگ خودمان هم معروف است. جواهر همیشه ترکیبی از زیبایی ، شکوه و طراحی است. نیرویی مرا کشید که کار هنری را در این مسیر ادامه دهم.

نقاشی و طراحی

خانم خوانساری در نقاشی کشیدن هم بسیار ماهر است. نقاشی کردن خیلی جذابیت دارد؛ وقتی شروع می کنید و رنگ را می ریزید دیگر بلند شدن از پای کار سخت است ، وقتی شروع می کنم قادر نیستم یک لحظه از تابلو دور شوم.

منبع مطلب : www.shomanews.com

مدیر محترم سایت www.shomanews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب