انتخاب رشته کنکور تجربی 1401راهنمای انتخاب رشته کنکور تجربی 1401راهنمای انتخاب رشته کنکور تجربی 1401انتخاب رشته کنکور تجربی 1401

هر ساله داوطلبان پس از برگزاری کنکور سراسری منتظر اعلام نتایج هستند تا با مشاهده رتبه و تراز خود در زیر گروه های مختلف به سراغ حساس ترین مرحله یعنی انتخاب رشته کنکور بروند. اکثر داوطلبان کنکور به دنبال قبولی در رشته های خاص و پر طرفدار گروه آزمایشی خود می باشند.

برای مثال در رشته علوم تجربی رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی جزء رشته های پر متقاضی محسوب می شوند اما لازم است بدانیم که اولا هر رشته و دانشگاهی، ظرفیت محدودی دارد و ثانیا یک کشور موفق و توسعه یافته به افراد متخصص در زمینه های مختلف نیازمند است و مهم تر از همه این که، تنها “علاقه” نباید معیار انتخاب رشته افراد قرار گیرد، بلکه هر فرد بایستی علاوه بر علاقه، استعداد و شرایط خود را نیز ملاک انتخاب رشته و شغل آینده خود قرار دهد.

انتخاب رشته دانشگاه های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت مجزا از طریق سایت رسمی این دانشگاه انجام می گیرد.
زمان انتخاب رشته کنکور تجربی 1401

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد پس از اعلام نتایج کنکور 1401 است، لذا داوطلبان می بایست، پس از دریافت کارنامه از سایت سازمان سنجش آموزش کشور، برای انجام این فرآیند اقدام نمایند. انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401 مجزا از سایر دانشگاه ها می باشد و متقاضیان پذیرش در این دانشگاه باید چند روز پس از اتمام مهلت انتخاب رشته دانشگاه سراسری، با مراجعه به سایت رسمی دانشگاه آزاد، فرآیند مذکور را به انجام برسانند.

هنوز زمان دقیق انتخاب رشته کنکور تجربی 1401 مشخص نشده است اما با توجه به این که این آزمون در اوایل تیر ماه برگزار می گردد، پیش بینی می کنیم که انجام فرآیند انتخاب رشته از اواسط مرداد ماه امکان پذیر باشد. توجه داشته باشید که در صورت انتشار اخبار مرتبط، اطلاعات لازم از طریق این مقاله در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت؛ همچنین متقاضیان می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر به عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته ایران مشاوره در آیند.

تحلیل کارنامه برای انتخاب رشته کنکور تجربی 1401

اولین گام برای یک انتخاب رشته صحیح، تحلیل درست کارنامه است. کارنامه کنکور به دو بخش تقسیم می شود؛ قسمت اول متشکل از اطلاعات شخصی (شناسنامه ای) و تحصیلی داوطلب و قسمت دوم متشکل از اطلاعات آزمونی است. در ادامه مطلب به تفسیر هر یک از عبارات درج شده بر روی کارنامه پرداخته ایم تا بتوانید با استفاده از این اطلاعات، یک انتخاب رشته اصولی داشته باشید:

ماکزیمم نمره کل زیر گروه ها

منظور از این عبارت، تراز و حدنصاب کسب شده شما می باشد. تراز نهایی با توجه به تعداد داوطلبان کنکور و میزان سختی یا آسانی آزمون به دست می آید و تعیین کننده شانس قبولی شما می باشد.

رتبه کل در سهمیه نهایی

مهم ترین قسمت کارنامه که با توجه به آن می توان تخمین زد که در کدام رشته ها یا دانشگاه ها پذیرفته خواهید شد، رتبه کل در سهمیه می باشد. برای انتخاب رشته دانشگاه های سراسری هر داوطلب با داوطلبان شرکت کننده در سهمیه مربوط به خودش رقابت می کند نه با کل داوطلبان کشور.

رتبه کشوری

رتبه کشوری وضعیت شما را در بین کل داوطلبان شرکت کننده در کنکور تجربی مشخص می کند و برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد، تنها ملاک پذیرش رتبه کشوری و تراز کسب شده، می باشد.

مجاز بودن به دوره های روزانه و نوبت دوم

 وضعیت همه شرکت کنندگان آزمون سراسری برای انتخاب رشته دانشگاه های روزانه و نوبت دوم مجاز نبوده و فقط تعدادی از داوطلبان که حدنصاب لازم را کسب کرده باشند، می توانند انتخاب رشته این دوره ها را انجام دهند، بنابراین اگر کلمه غیرمجاز در کادر مربوط به دوره های روزانه و نوبت دوم درج شده باشد، یعنی رتبه داوطلب برای ثبت نام در این دانشگاه ها کافی نیست.

مجاز بودن به دوره های پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد

دانشگاه های پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد، دوره های غیردولتی دانشگاه های روزانه می باشند و تحصیل در رشته های پرمتقاضی این دانشگاه ها نیز نیازمند کسب رتبه مناسبی خواهد بود، بنابراین فقط داوطلبانی که عبارت مجاز در کادر مربوط به دانشگاه پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد در کارنامه ایشان درج شده است، می توانند انتخاب رشته این دانشگاه را انجام دهند. لازم به ذکر است که از جمله شرایط تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان، توانایی پرداخت شهریه آن می باشد.

مجاز بودن به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی

حداقل تراز قابل قبول برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی 6500 است و داوطلبانی که تراز پایین تر از 6500 دارند، مجاز به انتخاب رشته این دانشگاه نمی باشند. البته علاوه بر رتبه و تراز کسب شده در آزمون، سوابق تحصیلی داوطلب نیز برای شرکت در این دانشگاه ها اثرگذار است.

مجاز بودن به دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی

تمامی شرکت کنندگان کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی می باشند و هیچ محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

راهنمای انتخاب رشته کنکور تجربی 1401

نحوه انتخاب رشته کنکور تجربی 1401نحوه انتخاب رشته کنکور تجربی 1401راهنمای انتخاب رشته کنکور تجربی 1401

انتخاب رشته کنکور تجربی دانشگاه سراسری

دانشگاه های سراسری عبارت اند از دانشگاه های روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان که انتخاب رشته همه این دانشگاه ها به صورت همزمان و از طریق ثبت کد رشته محل های مورد نظر در فرم انتخاب رشته و از طریق سامانه sanjesh.org صورت می پذیرد. رشته هایی که در تمام واحد های دانشگاهی فوق ارائه می شوند، در دفترچه ای تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته کنکور 1401 تجربی گردآوری شده اند و داوطلبان می توانند پس از دانلود این دفترچه، حداکثر 150 کدرشته محل مندرج در آن را انتخاب نمایند.

نکته 1: رشته های گروه علوم پزشکی در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی ارائه نمی شوند و بیشتر رشته های این دانشگاه شامل گروه علوم پایه (زیست شناسی، شیمی کاربردی، شیمی محض و…)، علوم انسانی (حسابداری، مدیریت، حقوق، روانشناسی و…) و فنی مهندسی (مهندسی صنایع، عمران و …) می باشند.

نکته 2: انتخاب رشته دانشگاه های سراسری هزینه ای برای داوطلبان ندارد، بنابراین نیازی به پرداخت هزینه در سایت سنجش نمی باشد.

انتخاب رشته کنکور تجربی دانشگاه آزاد 

برخلاف ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد که به صورت همزمان انجام می گیرد، انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجزا از سایر واحدهای دانشگاهی بوده و متقاضیان برای انتخاب رشته های این دانشگاه باید به سایت azmoon.iau.ac.ir مراجعه نمایند. رشته های ارائه شده در تمام واحد های دانشگاه آزاد کشور در دفترچه انتخاب رشته آزاد 1401 قرار داده شده است و هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 100 کدرشته محل متناسب با گروه آزمایشی خود از داخل دفترچه مذکور می باشد.

نکته مهم : پیش از انجام انتخاب رشته،می بایست هزینه انتخاب رشته آزاد 1401 را از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب در سایت مربوطه پرداخت نمایید.

مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی 1401

یک نکته مهم که همواره به داوطلبان کنکور متذکر می شویم، در رابطه با مطالعه کامل و دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری است، بنابراین لازم است که به محض انتشار، آن را مطالعه نموده و پس از آگاهی از رشته ها و سایر نکات مندرج در دفترچه، برای این منظور اقدام کنید. مهم ترین قسمت انتخاب رشته، ترتیب چینش کد رشته است که توصیه می شود فرم انتخاب رشته خود را به ترتیب زیر تکمیل نمایید:

انتخاب های خوش بینانه : همانطور که می دانید، قبولی در رشته های علوم پزشکی نیازمند کسب رتبه های عالی می باشد و احتمال پذیرش داوطلبان با رتبه های نه چندان مطلوب در این رشته ها بسیار کم است؛ با این حال توصیه می شود که 20 الی 30 درصد انتخاب های ابتدایی را به رشته های مورد علاقه خود که شانس قبولیتان در آن ها کم است، اختصاص دهید.

انتخاب های واقع بینانه : انتخاب های واقع بینانه انتخاب هایی هستند که با توجه به آمار رتبه های قبولی سال های گذشته می توان گفت، شانس پذیرش شما در آن رشته ها با توجه به رتبه ای که کسب کرده اید، زیاد است. حدود 50 درصد از انتخاب های خود را در این بخش قرار دهید تا شانس پذیرش خود را از دست ندهید.

انتخاب های بدبینانه : منظور از انتخاب های بدبینانه مواردی هستند که احتمال قبولی شما در آن رشته ها بالای 90 درصد است. بدبینانه نامیدن این انتخاب ها به این دلیل است که داوطلب تمایل کمتری دارد تا در این کد رشته محل ها پذیرفته شود. این عدم تمایل می تواند به دلایلی مانند دوری مسافت دانشگاه از محل زندگی، شهریه پرداز بودن دانشگاه انتخابی و مواردی از این قبیل باشد.

در صورتی که چیدمان رشته های خود را به ترتیب فوق قرار دهید، به احتمال زیاد در یکی از رشته های انتخابی خود پذیرفته خواهید شد. البته توجه داشته باشید که در انتخاب رشته های دانشگاه روزانه حتما علاقه خود را مدنظر قرار دهید و از انتخاب رشته هایی که علاقه چندانی به آن ها ندارید، خودداری کنید؛ زیرا در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه روزانه حتی اگر انصراف دهید، به مدت یکسال از شرکت در کنکور محروم خواهید شد. توصیه می شود علاوه بر علاقه موارد دیگری مانند دوری مسافت دانشگاه، شهریه دانشگاه (دانشگاه های غیرروزانه دارای شهریه می باشند)، امکانات و خوابگاه را نیز در نظر بگیرید.
دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 1401

رای تسهیل انجام فرآیند انتخاب رشته شما عزیزان، لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور در جدول زیر قرار داده شده است که جهت دانلود کافیست بر روی لینک مربوط به دفترچه مورد نظر کلیک نمایید.

البته با توجه به عدم انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی تا این لحظه، برای آشنایی بیشتر، دفترچه مربوط به سال گذشته نیز در جدول زیر قرار داده شده است. بدیهی است به محض در دسترس قرار گرفتن فایل مربوط به سال 1401 لینک مربوط به آن فعال خواهد شد.

دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی
دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

رتبه قبولی رشته های پرطرفدار کنکور تجربی

برای انتخاب رشته کنکور تجربی، آگاهی از رتبه های مورد نیاز برای پذیرش در هر رشته بسیار موثر می باشد تا داوطلب با دریافت اطلاعات و دارا بودن یک دید کلی، اقدام به انتخاب رشته نماید. به همین دلیل در ادامه مطلب رتبه قبولی تعدادی از رشته های پرطرفدار گروه تجربی آورده شده است؛ همچنین متقاضیان می توانند جهت مشاهده موارد بیشتر به  نرم افزار تخمین رتبه کنکور مراجعه نمایند.

رتبه قبولی رشته های پرطرفدار کنکور تجربی
نام رشته رتبه کشوری دانشگاه محل قبولی
پزشکی 20 دانشگاه علوم پزشکی تهران / روزانه
پزشکی 43 پزشکی تهران / روزانه
پزشکی 49 دانشگاه علوم پزشکی زابل / روزانه
پزشکی 235 دانشگاه علوم پزشکی مشهد / روزانه
پزشکی 289 دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / روزانه
پزشکی 971  دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه/ روزانه
پزشکی 1442 دانشگاه علوم پزشکی مازندران / روزانه
پزشکی 2552  دانشگاه علوم پزشکی یزد / روزانه
پزشکی 5636 دانشگاه علوم پزشکی / ارومیه
دندانپزشکی 385 دانشگاه علوم پزشکی تهران / روزانه
دندانپزشکی 1310 دانشگاه علوم پزشکی یاسوج / روزانه
دندانپزشکی 1815 دانشگاه علوم پزشکی اصفهان / روزانه
دندانپزشکی 2273 دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / پردیس خودگردان
دندانپزشکی 6483 دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه / روانه
داروسازی 1373 داشگاه علوم پزشکی مشهد / روزانه
داروسازی 1551 دانشگاه علوم پزشکی تهران/ روزانه
داروسازی 3020 دانشگاه علوم پزشکی تبریز / روزانه
داروسازی 4173 دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / روزانه

رشته های گروه آزمایشی علوم تجربی 1401

در این بخش داوطلبان می توانند با مطالعه رشته های مربوط به هر زیر گروه، جهت انتخاب موارد مورد نظر خود بر اساس رتبه در زیر گروه به دست آمده، انتخاب رشته اصولی تری را تجربه نمایند.

رشته های کنکور تجربی 1401
زیرگروه رشته های تحصیلی
زیرگروه 1 مقطع دکتری: دکترای پیوسته بیوتکنولوژی، پزشکی، دکترای عمومی دامپزشکی، دندانپزشکی
مقطع کارشناسی: آموزش ابتدایی، آموزش زیست شناسی، آموزش کودکان استثنایی، تکنولوژی اتاق عمل، اعضای مصنوعی، بهداشت مواد غذایی، بهداشت و بازرسی گوشت، بینایی سنجی، پرستاری، تکنولوژی پرتودرمانی، تکنولوژی پرتوشناسی، روان شناسی، زیست شناسی جانوری، زیست شناسی دریا، زیست شناسی سلولی و مولکولی، زیست شناسی گیاهی، زیست فناوری، ساخت پروتزهای دندانی، شنوایی شناسی، علوم آزمایشگاهی، علوم آزمایشگاهی دامپزشکی، علوم تربیتی، علوم تغذیه، علوم و صنایع غذایی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی، مامایی، هوشبری، میکروبیولوژی
مقطع کاردانی: کاردانی آموزش و پرورش ابتدایی، کاردانی اتاق عمل، کاردانی بهورزی، کاردانی تکنسین پروتزهای دندانی، کاردانی تکنسین سلامت دهان، کاردانی تکنولوژی پرتودرمانی، کاردانی تکنولوژی رادیولوژی دهان – فک و صورت، کاردانی دامپزشکی، کاردانی علوم آزمایشگاهی، کاردانی فوریت های پزشکی، کاردانی مامایی، کاردانی هوشبری
زیرگروه 2 مقطع دکتری: داروسازی
مقطع کارشناسی: آموزش شیمی، بهداشت عمومی، بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها، تکنولوژی پزشکی هسته ای، شیمی کاربردی، شیمی محض، فناوری اطلاعات سلامت، مهندسی بهداشت محیط، مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار
مقطع کاردانی: کاردانی بهداشت حرفه ای، کاردانی بهداشت عمومی (گرایش های بهداشت خانواده)، کاردانی بهداشت محیط، کاردانی شیمی آزمایشگاهی
زیرگروه 3 مقطع کارشناسی: زمین شناسی، اقیانوس شناسی
زیرگروه 4 مقطع کارشناسی ارشد: کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و ارشاد
مقطع کارشناسی: ادیان و مذاهب، اقتصاد، امنیت اقتصادی، تاریخ اسلام، تاریخ تمدن ملل اسلامی، حسابداری، زبان و ادبیات عربی، شیعه شناسی، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم انتظامی، علوم قرآن و حدیث، فقه و حقوق اسلامی، فقه و حقوق امامی، فقه و حقوق حنفی، فقه و حقوق شافعی، فقه و حقوق مذاهب اسلامی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فلسفه و حکمت اسلامی، فلسفه و عرفان اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، گردشگری، مدیریت اطلاعات و ارتباطات، مدیریت امور بانکی، مدیریت امور گمرکی، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، مدریت بیمه اکو، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت مالی، مدیریت و بازرگانی دریایی،معارف اسلامی، معارف اسلامی – تبلیغ و ارتباطات، معارف اسلامی و اخلاق، معارف اسلامی و ادیان، معارف اسلامی و تاریخ، معارف اسلامی و علوم تربیتی، معارف اسلامی و علوم قرآنی، معارف اسلامی و کلام، معارف اسلامی و مدیریت، هتلداری
مقطع کاردانی: کاردانی امور بانکی، کاردانی بیمه، کاردانی امور دولتی، کاردانی امور فرهنگی، کاردانی امور مالی و مالیاتی، کاردانی تربیت مبلغ قرآن کریم، کاردانی تربیت معلم قرآن کریم، کاردانی گردشگری، کاردانی حسابداری، کاردانی علم اطلاعات و دانش شناسی، کاردانی علوم انتظامی، کاردانی مدارک پزشکی، کاردانی مدیریت بازرگانی، کاردانی مدیریت صنعتی، کاردانی مدیریت گمرکی، کاردانی هتلداری
زیرگروه 5 مقطع کارشناسی: آموزش تربیت بدنی، امنیت اطلاعات، امنیت بین الملل، امنیت نرم، پژوهشگری امنیت، تربیت مروج سیاسی، ترویج و آموزش کشاورزی پایدار، حفاظت اطلاعات، ضد تروریسم، علوم دامی، علوم سیاسی، علوم فنی امنیت، علوم ورزشی، علوم و مهندسی باغبانی، علوم و مهندسی جنگل، علوم و مهندسی خاک، علوم و مهندسی شیلات، علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی)، علوم و مهندسی محیط زیست، کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی، گیاه پزشکی، مددکاری اجتماعی، مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، مربیگری عقیدتی، مطالعات امنیتی، مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی، مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی، مهندسی صنایع مبلمان، مهندسی طبیعت، مهندسی فضای سبز، اقتصاد کشاورزی
مقطع کاردانی: کاردانی امور اراضی، کاردانی امور زراعی و باغی، کاردانی تکنولوژی تولیدات دامی، کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی، کاردانی تکنولوژی جنگلداری، کاردانی تکنولوژی چوب، کاردانی تکنولوژی شیلات، کاردانی تکنولوژی صنایع غذایی، کاردانی تکنولوژی محیط زیست، کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری، کاردانی تکنولوژی مواد غذایی، کاردانی تولید و فرآوری خرما، کاردانی پرورش اسب، کاردانی پرورش زنبور عسل، کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر، کاردانی علوم ورزشی، کاردانی نوغان داری

رشته های پنهان کنکور گروه علوم تجربی!

اگرچه بسیاری از داوطلبان گروه علوم تجربی، طرفدار رشته های تاپ این گروه یعنی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی می باشند، اما توجه به این نکته ضروری است که علاوه بر علاقه، دارا بودن توانمندی برای تحصیل و اشتغال در این رشته ها بسیار مهم بوده و غیرقابل انکار است.

همچنین بسیاری از افراد، پس از دریافت کارنامه اولبه کنکور خود متوجه این نکته می شوند که، امکان قبولی در رشته های پرطرفدار گفته شده و یا در درجه دوم رشته های پیراپزشکی را نیز ندارند. این دسته از داوطلبان می توانند با انتخاب مواردی تحت عنوان رشته های پنهان مسیر را برای رسیدن به رشته های مورد علاقه خود هموار سازند.

شرکت کنندگان کنکور سراسری در صورت انتخاب این رشته ها، می توانند پس از اتمام مقطع کارشناسی، با شرکت در کنکور ارشد و یا پس از آن دکتری وزارت بهداشت و انتخاب رشته هایی که در حوزه مورد علاقه آن ها بوده است، به ادامه تحصیل بپردازند.

برای مثال کسی که به در رشته داروسازی علاقه مند است اما امکان پذیرش در آن را با توجه به رتبه به دست آمده نخواهد داشت، می تواند در مقطع کارشناسی رشته شیمی را انتخاب نموده و پس از تکمیل دوره کارشناسی، برای مقطع ارشد و دکتری در رشته شیمی دارویی و یا یکی از موارد مربوط به مجموعه ارشد داروسازی شرکت کند. بدین ترتیب امکان ادامه تحصیل فرد در آن حیطه فراهم خواهد آمد.

اما رشته های پنهان گروه علوم تجربی کدامند؟ برای اطلاع بیشتر از لیست رشته های پنهان علوم تجربی می توانید با کلیک روی لینک فعال موجود در جدول زیر، فایل پی دی اف مربوط به آن را دانلود نمایید.

لیست رشته های پنهان کنکور گروه علوم تجربی 1401
دانلود لیست رشته های پنهان کنکور گروه علوم تجربی 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

سوالات متداول

1- انتخاب رشته کنکور تجربی 1401 چه زمانی انجام می شود؟

هنوز زمان دقیق انجام این فرآیند مشخص نشده است اما به محض انتشار اخبار مرتبط، اطلاعات لازم از طریق این مقاله در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

2- چه تعداد کد رشته می توانم در فرم انتخاب رشته خود وارد کنم؟

حداکثر 150 کد رشته برای انتخاب رشته سراسری و 100 کد رشته برای دانشگاه آزاد.

3- گروه آزمایشی علوم تجربی شامل چه رشته هایی می شود؟

گروه علوم تجربی دربرگیرنده 5 زیرگروه مختلف است که اسامی رشته های آن ها به تفکیک در متن این مقاله ارائه شده است.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "انتخاب رشته کنکور تجربی 1401 چه زمانی انجام می شود؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "هنوز زمان دقیق انجام این فرآیند مشخص نشده است اما به محض انتشار اخبار مرتبط، اطلاعات لازم از طریق این مقاله در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت." } },{"@type": "Question", "name": "چه تعداد کد رشته می توانم در فرم انتخاب رشته خود وارد کنم؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "حداکثر 150 کد رشته برای انتخاب رشته سراسری و 100 کد رشته برای دانشگاه آزاد." } },{"@type": "Question", "name": "گروه آزمایشی علوم تجربی شامل چه رشته هایی می شود؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "گروه علوم تجربی دربرگیرنده 5 زیرگروه مختلف است که اسامی رشته های آن ها به تفکیک در متن این مقاله ارائه شده است." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب