رئیس جمهور اینده امریکا کیست

رئیس جمهور اینده امریکا کیسترئیس جمهور اینده امریکا کیست را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

مشرق نیوز

مشرق نیوز

به گزارش مشرق،مراکز رأی گیری در ایالات متحده ساعت ۱۸ به وقت شرقی و ۲۳ به وقت لندن بسته خواهد شد. اتمام کار مراکز رأی گیری بر اساس ایالت‌ها مختلف خواهد بود اما تا زمانی که تمامی مراکز رأی گیری بسته نشود، نتایج مشخص نمی‌شود. موضوع مهم دیگر اینکه تا زمانی که تمامی مراکز رأی گیری در ۹ ایالت بسته نشود، نمی‌توان نتایج را پیش بینی کرد.
این موضوع در ساعت ۱۹ به وقت شرقی و ساعت صفر بامداد به وقت لندن خواهد بود.

چه زمانی می‌توان به برنده انتخابات پی برد؟

نزدیک ترین زمانی که می‌توان رئیس جمهور آینده ایالات متحده را مشخص کرد، ساعت ۲۳ به وقت شرقی آمریکا و ۴ بامداد لندن می‌باشد.
چراکه در این زمان نتایج ایالت کالیفرنیا که بیشترین آرای انتخاباتی را دارد و تعداد آن به ۵۵ می‌رسد مشخص خواهد شد. کافی است یکی از نامزدها ۲۷۰ رأی را برای پیروزی به دست بیاورد.

با این وجود ساعت ۲۳ به وقت شرقی ایالات متحده نزدیک ترین زمان است که می‌توان نتیجه انتخابات آمریکا را دریافت. این در حالی است که در بین پنج انتخابات گذشته فقط در سال ۲۰۰۸ در چنین زمانی نتیجه پیروز انتخابات آمریکا اعلام شد زمانی که باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا توانست ۲۷۰ رأی را به دست آورد؛ اما در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ اعلام نامزد پیروز ساعت‌ها به تأخیر افتاد.

در سال ۲۰۰۰ در هنگام رقابت نامزد دموکرات الگور و جورج بوش نتیجه انتخابات تا ۱۲ دسامبر به‌دلیل بازشماری آرا در ایالت فلوریدا به تأخیر افتاد.
این نکته مهم است که فرایند اعلام نامزد پیروز در هر ایالتی الزاماً نیازمند آمارهای دقیق نیست.

اگر این ایالت یکی از ایالت‌های تعیین کننده برای یک نامزد باشد - که در این انتخابات در حدود ۳۰ ایالت وجود دارد - پس می‌توان به محض بسته شدن صندوق‌های رأی یا اندکی بعد از آن نتایج را پیش بینی کرد.

پیش بینی‌ها توسط چه چه نهادی انجام می‌شود؟

طبیعی است که رسانه‌های آمریکایی دارای تاریخ طولانی در تلاش برای شتاب دادن به فرایند اعلان نتایج به جامعه آمریکا هستند.

معمولاً پیش بینی این رسانه‌ها درست از آب در می‌آید. به جز در سال ۲۰۰۰ و۱۹۱۶ که روزنامه نیویورک تایمز چارلز ایوانز را دربرابر ویلسون برنده اعلام کرد.!
در سال ۱۹۴۸ نیز تحلیلگران روزنامه شیکاگو دیلی تریبون به اشتباه توماس دی وی را در برابر "ترومن" برنده اعلام کردند.

شبکه‌های رسانه آمریکا از اوایل دهه ۶۰ دارای شبکه‌های متعدد و به کارگیری هزاران نفر در سراسر ایالات متحده بودند که از طریق آنها می‌توانستند به برخی آمار دسترسی پیدا کنند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس در سال ۱۹۹۰ تأسیس شد توانست با این نظرسنجی‌ها و نتایج رأی گیری ساختار جدید ایجاد کند و این ساختار هنوز هم به کار گرفته می‌شود.

آیا این نتایج رسمی است؟

طبیعی است که شمارش آرا چندین روز به طول می‌انجامد و در برخی اوقات نیز چندین هفته ممکن است زمان ببرد.
هر ایالتی راه‌کارها و روش‌های مختلف برای شمارش آرا در اختیار دارد که برخی از آن رأی گیری شخصی و پستی است و اگر کارها به روال خود پیش برود قبل از چهاردهم دسامبر قبل از نشست هیئت انتخابی نتیجه مشخص خواهد شد.

منبع مطلب : www.mashreghnews.ir

مدیر محترم سایت www.mashreghnews.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

نخستین آرای شمارش شده در آمریکا به نفع کیست؟

نخستین آرای شمارش شده در آمریکا به نفع کیست؟

به گزارش سی ان ان، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بطور سنتی از دهکده دیکسویل ناچ Dixville Notch واقع در ایالت نیوهمپشایر آغاز می شود و در این دوره نیز اهالی این دهکده در نخستین ساعات بامداد سه‌شنبه به وقت محلی پای صندوق رای حاضر شدند و تمامی آرای به صندوق ریخته شده در این دهکده، به نفع جو بایدن نامزد دموکراتها بود.

در این دهکده کم جمعیت که تنها ۱۲ نفر در آن زندگی می کنند، ۵ نفر رای دادند و همه آنها بایدن را برای ریاست جمهوری کشورشان برگزیدند.

در انتخابات سال ۲۰۱۶ در این دهکده دو نفر به ترامپ و چهار نفر هم به هیلاری کلینتون رای داده بودند.

پیروزی بایدن در گام نخست شمارش آرا در حالی است که تازه ترین نظرسنجی ها همچنان از پیشتازی بایدن نسبت دونالد ترامپ در این دوره از رقابت ها حکایت دارد.

انتخابات امسال آمریکا در سایه شیوع گسترده بیماری کرونا و دوقطبی شدن جامعه، شکل دیگری به خود گرفت و شهروندان واجد شرایط آمریکا به صورت حضوری و پستی رای خود را به صندوق‌ها ریختند که بنابر آمار منتشر شده، تاکنون ۹۸ میلیون و ۸۰۲ هزار و ۵۸۰ نفر محاسبه شده است.

این رقم، بیش از دو-سوم کل آرای ماخوذه در انتخابات چهار سال پیش است. با این وجود، حتی روز گذشته هم در برخی ایالت‌ها رای‌گیری پیش از موعد ادامه داشت.

بر اساس اعلام تارنمای "پروژه انتخابات"، تا این لحظه ۳۵ میلیون و ۷۲۰ هزار و ۸۳۰ نفر به صورت حضوری و ۶۳ میلیون و ۸۱ هزار و ۷۵۰ نفر به صورت پستی رای داده‌اند و هنوز ۲۹ میلیون و ۵۸هزار و ۶۷۴ نفر هم آرای خود را باز نگردانده‌اند.

با این حال، ۲ نامزد اصلی این رقابت یعنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا و جو بایدن معاون اول رئیس جمهوری سابق این کشور، شامگاه دوشنبه آخرین تلاش و گردهمایی‌های انتخاباتی خود را در ایالت‌های مختلف این کشور به همراه معاونان انتخاباتی خود برگزار کردند.

تمرکز بایدن بر بازگرداندن آرای سیاهپوستان و لاتین‌تبارها بود، هرچند که ترامپ هم از این استراتژی غافل نبود چرا که بر اساس شواهد قبلی، این دسته از رای‌دهندگان ترجیح می‌دهند به صورت حضوری آرای خود را به صندوق‌ها بیندازند.

برخی از ایالت‌ها همچون تگزاس و هاوایی، تاکنون بیش از ۹۰ درصد آرای این ایالت‌ها در سال ۲۰۱۶ را به صندوق ریخته‌اند و تنها کمتر از ۱۰ درصد باقی است تا شاید امروز به پای صندوق بروند.

در ایالت‌هایی که ثبت نام رای‌دهندگان بر اساس حزبی انجام می‌شود، از مجموع آرای ماخوذه تاکنون ۴۵ درصد متعلق به دموکرات‌ها و ۳۰ درصد متعلق به جمهوریخواهان بوده و ۲۴ درصد هم به کسانی تعلق گرفته است که خود را در هیچ حزبی تقسیم‌بندی نکرده‌اند.

با نگاهی به این آمار شاید بتوان گفت که اکثر جمهوریخواهان با توجه به اینکه دونالد ترامپ، مشروعیت آرای پستی را زیر سوال برده است، ترجیح داده‌اند به صورت حضوری و در روز انتخابات، آرای خود را به صندوق‌ها بریزند که ممکن است در رده‌بندی آرا، تغییر قابل ملاحظه‌ای ایجاد کند.

مساله آرای پستی تاکنون محل دعوای حقوقی کازار انتخاباتی این دو رقیب بوده است که در برخی موارد جمهوریخواهان موفق به محدود ساختن زمان تحویل و شمارش آرای پستی شده‌اند و در پاره‌ای موارد همچون پنسیلوانیا و تگزاس نتوانستند بخش قابل توجهی از آرا که به نظر می‌رسد بیشتر به دموکرات‌ها تعلق دارد را حذف کنند.

سایت انتخابات آمریکا تعداد واجدان شرایط برای رای دادن را نزدیک به ۲۴۰ میلیون آمریکایی بالای ۱۸ سال معرفی می‌کند اما سوابق نشان داده است که همواره کمتر از این تعداد و در حدود ۴۰ تا ۶۰ درصد مشارکت داشته‌اند.

حال باید منتظر ماند و دید، آیا آمریکای دچار اختلافات عمیق اجتماعی، می‌تواند رکورد آرای پیشین را جابجا کند یا خیر.

منبع مطلب : donya-e-eqtesad.com

مدیر محترم سایت donya-e-eqtesad.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب