مبلغ جریمه تردد بعد از ساعت ۹

مبلغ جریمه تردد بعد از ساعت ۹مبلغ جریمه تردد بعد از ساعت ۹ را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

مبلغ جریمه تردد خودروها از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح

مبلغ جریمه تردد خودروها از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، علیرضا رئیسی شنبه شب در یک برنامه گفتگوی تلویزیونی افزود: منع تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در ستاد ملی موافقان و مخالفانی داشت، اما در نهایت کلیات آن را همه اعضای ستاد ملی و کرونا پذیرفتند و امشب نخستین شب اجرای این مصوبه در سطح کشور بود.

وی با بیان اینکه خبر منع تردد شهروندان از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح سه شنبه هفته قبل توسط وزیر کشور اعلام شده بود، گفت: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا نیز دوشنبه هفته گذشته آن را اطلاع رسانی کرده بود که از روز یکم آذرماه به مورد اجرا گذاشته می‌شود.

سخنگوی ستاد مقابله با بیماری کرونا سپس به صاحبان تمام واحدهای صنفی که می توانند فعالیت کنند توصیه کرد بعد از ساعت ۸ شب مغازه خود را ببندند و برای تردد به منزل خود از تاکسی استفاده کنند.

رئیسی گفت: شیوع بیماری کرونا در کشور بحران بزرگی را به وجود آورده است و در شرایطی هستیم که اعضای ستاد ملی کرونا به طور شخصی دنبال ایجاد محدودیت نیستند مگر این که چاره‌ای جز ایجاد محدودیت برای شهروندان نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه این محدودیت ها ممکن است در عمل نیز نواقصی داشته باشد، اظهار داشت: ما باید در ۲ هفته آینده بحران کرونا را به شدت کنترل کنیم تا بتوانیم به تدریج شاهد سیر نزولی انتشار ویروس کرونا در سطح کشور باشیم.

رئیسی تاکید کرد: این محدودیت دو هفته‌ای را همه ما موظف هستیم رعایت کنیم و بدون شک کاهش تردد می تواند در چهار هفته آینده تاثیرات قابل توجهی را در سطح کشور بگذارد.

وی گفت : پیشتر این محدودیت ها را در ۴۳ شهر که وضعیت آنها قرمز بود اعمال کردیم و خوشبختانه به تدریج با اعمال محدودیت های بیشتر بیماری کرونا در این ۴۰ شهر کاملاً سیر نزولی پیدا کرد و آن ۳ شهر نیز روند رشد این بیماری متوقف شد.

رئیسی افزود: هم اکنون ۱۶۰ شهر ما در وضعیت قرمز قرار دارد که ۵۳ میلیون نفر در این شهرها زندگی می‌کنند و اگر نتوانیم این محدودیت‌ها را اعمال کنیم با افزایش جانباختگان لطمات بسیار بزرگی به کشور وارد خواهد شد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: با توجه به تجربه ای که در کشور داریم اگر ما در اعمال محدودیت ها بیش از ۸۵ درصد عمل کنیم قطعاً پس از دو هفته شاهد کاهش روند بیماری کرونا در کشور خواهیم بود.

وی با بیان اینکه تا زمانی که در شهری وضعیت ما قرمز است این محدودیت ها ادامه خواهد داشت، از طرح محله محوری مقابله با کرونا خبر داد و گفت از امروز طرح محله محوری مقابله با کرونا در سطح کشور آغاز شده و به ازای هر ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر در کشور یک پایگاه سلامت وجود دارد و به ازای هر ۱۵۰۰ نفر یک مراقب سلامت نیز در این طرح انجام وظیفه خواهد کرد.

رئیسی اظهار داشت: در این طرح محله محور در صورتی که نیاز باشد همکاران ما به درب منازل مراجعه خواهند کرد تا با انجام تست های مورد نیاز از روند بیماری کرونا در بین خانواده اطمینان حاصل کنند.

وی گفت: ما در اجرای طرح محله محور بر خانواده‌ها متمرکز شدیم و امیدواریم در دو هفته آینده ما بتوانیم با شناسایی بیماران در بین خانواده آنها را به موقع ایزوله و قرنطینه کنیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: توسعه ما به شهروندان این است که طی یک ماه آینده هر کسی از خانه بیرون بیاید کارت ملی خود را همراه خود داشته باشد تا در صورت نیاز با انجام اسکن روی کارت ملی بتوانیم افرادی که بیماری آنها مثبت هست از حضور در اماکن و یا انجام سفر جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به راه‌اندازی بانک اطلاعات مبتلایان کرونا، اظهار داشت: خوشبختانه در حوزه حمل و نقل هوایی و ریلی سیستم های فروش بلیت به این بانک متصل شده اند که با ارائه مشخصات افراد می‌توانند افرادی که کرونای آنها مثبت بود شناسایی کنند و اجازه ندهند این افراد سوار هواپیما شوند و یا اینکه از قطار برای سفرهای خود استفاده کنند.

وی تاکید کرد: کسانی که تست کرونای آنها مثبت تشخیص داده شود تا ۱۴ روز حق سفر ندارند.

منبع مطلب : www.tabnak.ir

مدیر محترم سایت www.tabnak.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

گزارش// اجرای مبهم "منع تردد از ساعت 21 تا 4 صبح" و سؤالات بی پاسخ مردم!- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnim

گزارش// اجرای مبهم

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ انوشیروان محسنی بندپی؛ استاندار تهران روز 19 آبان از پیشنهاد محدودیت تردد از ساعت 21 خبر داده بود؛ در ادامه، علیرضا رئیسی؛ سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا نیز به جزئیات اجرای اعمال این محدودیت  پرداخته و گفته بود: در شهرهای قرمز موضوع دیگر منع تردد درون‌شهری از ساعت 9 شب تا چهار صبح و علاوه بر منع تردد بین شهری است که در شهرهای قرمز و نارنجی اعمال می‌شود.

وی درباره مشاغل شیفت شب که از ساعت 21 به بعد سر کار هستند، تاکید کرده بود:‌ "مقرر شده تا لیست نام افراد و پلاک خودروهای کارکنان صنایع خارج از شهر و ادارات دیگر، توسط مسئولان سازمانها تهیه شده و این لیست به فرمانداری شهرها تحویل و توسط فرمانداری‌ها به پلیس راهور مسترد شود و پلاک افراد شاغل در این زمینه در اختیار پلیس راهور قرار گیرد تا این افراد را از شمول جریمه خارج کنند؛ مردم در این باره نگران نباشند اما نیاز است تا توسط مسئولان سازمانها، رسانه‌ها، صداوسیما، مراکز درمانی و بیمارستانها لیست خودروی افراد شاغل مورد اشاره در اختیار فرمانداری قرار گیرد و آنها نیز آن را در اختیار پلیس راهور قرار دهند تا افراد مذکور از شمول جرایم خارج شوند."

اما عبدالرضا رحمانی فضلی؛ وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا هم در این رابطه گفته بود: "پیش‌بینی من این است که با اعلام محدودیت منع تردد درون‌شهری بعد از ساعت 21، حدود 60 درصد مردم رعایت خواهند کرد، باقی‌مانده نیز جزو افرادی هستند که کارمندان دستگاه‌های اجرایی بوده و به‌عنوان مثال دستگاه‌ها می‌توانند شماره‌های پلاک خودروی کارمندان خود را به نیروی انتظامی بدهند که جریمه نشوند اما این زمان‌بر است و در این زمینه باید هماهنگی صورت بگیرد.

این‌کار با دوربین انجام خواهد شد و در برخی میادین اصلی کنترل حضوری نیز انجام می‌گیرد ولی اصل و پایه بر دوربین است. اگر نیاز باشد، اصلاحاتی روی این طرح صورت خواهد گرفت ولی بنا بر این است که این کار با حفظ کرامت مردم و عدم مراجعه حضوری که موجب ناراحتی شود، انجام بگیرد. مردم هم قبول کنند که کار سختی و اینها برای حفظ سلامتی مردم است؛ تاکسی‌ها، تاکسی‌های اینترنتی و آژانسها مشمول طرح منع تردد نمی‌شوند."

در ادامه سردار سید تیمور حسینی؛ جانشین رئیس پلیس راهور نیز با بیان اینکه از روز شنبه اول آذرماه از ساعت 21 شب تا چهار صبح در شهرها، ممنوعیت تردد اعمال و این محدودیتها توسط دوربینها رصد می‌شود، متذکر شده که: "اگر از ساعت 21 تا چهار صبح خودرویی در خیابانها به غیر از تاکسی‌های اینترنتی، تاکسی‌ها و وسایل امدادی تردد داشته باشند، توسط دوربینهای راهنمایی و رانندگی پلاکش ثبت و برای آن جریمه صادر می‌شود؛ در شهرهای با وضعیت قرمز مبلغ این جریمه یک میلیون تومان و در شهرها با وضعیت نارنجی مبلغ جریمه 500 هزار تومان است.

پلاکهای خودروی برخی از افراد که شیفت شب کار می‌کنند یا ناچار به تردد شبانه به منظور حضور در محل کار هستند، باید توسط کارفرمایان به فرمانداری‌ها یا پلیس راه در هر استان اعلام شود، زمانی که پلاک خودروی این افراد به فرمانداری‌ها و پلیس راه اعلام شود، می‌توانند در شهر از ساعت 21 تا چهار صبح تردد کنند و جریمه ای برای آنها صادر نمی‌شود؛ احیاناً اگر جریمه برای این افراد صادر شد، چون اسمشان در لیست فرمانداری‌ها و پلیس ثبت شده، می‌توانند اعتراض کنند و جریمه مربوطه پاک شود."

امروز نیز کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا لیست برخی از مشاغل را که در فهرست مشاغل گروه یک (مشاغل ضروری) قرار می‌گیرند و در هیچیک از وضعیتهای سه‌گانه تعطیل نمی‌شوند، اعلام کرد.

کارخانه‌های تولیدی، مراکز صنعتی و معدنی، کشاورزی، شیلات و خدمات وابسته، مراکز زیرساختی و حیاتی، مراکز تأمین و توزیع آب، برق، گاز، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیتهای تصفیه و تهویه هوا، پالایشگاه‌ها و جایگاه‌های عرضه سوخت، حمل و نقل عمومی کالا و مسافرِ برون‌شهری شامل ریلی، هوایی، جاده‌ای و دریایی، حمل و نقل عمومی درون‌شهری، ادارات و مراکز نظامی، انتظامی و امنیتی، امدادی و ستادی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سوپر مارکت‌ها، میوه فروشی‌ها و سبزی‌فروشی‌ها، میادین میوه و تره‌بار از جمله این مشاغل هستند.

مراکز تولید، نگهداری، توزیع و فروش محصولات غذایی و خدمات وابسته، مراکز تولید و عرضه فرآورده‌های لبنی نانوایی(تولید فراورده‌های نانوایی)، مراکز بهداشتی، درمانی، امدادی، اورژانس و تامین آمبولانس دولتی و خصوصی، داروخانه‌ها، مراکز و فروشگاه‌های دامپزشکی، پخش دارو، عطاری و داروهای سنتی، مراکز تهیه، تولید و توزیع مواد غذایی آماده و بیرون‌بر، خدمات اپراتورهای ارتباطی، خدمات الکترونیک و فعالیتهای پستی و شرکتهای خدمات اینترنتی (اعم از تأمین‌کنندگان اینترنت، فروشگاه‌های اینترنتی و شرکت‌های خدماتی مبتنی بر اینترنت از دیگر مشاغلی هستند که می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

رسانه‌های مکتوب و برخط و مشاغل مشابه، مراکز نگهداری و خدماتی سالمندان، معلولین، جانبازان ، مراکز توان‌بخشی و مراقبتی، آسایشگاه‌ها، تعمیرگاه‌های انواع خودرو، لوازم خانگی، الکتریکی و الکترونیکی، فروشگاه‌های انواع قطعات و لوازم یدکی، فروشگاه‌های انواع مصالح ساختمانی و آهن‌آلات، کارگاه‌های صنعتی(مانند جوشکاری و تراشکاری و مشابه آن)، چاپخانه‌ها، خشکشویی‌ها و آرامستانها نیز از جمله مشاغلی هستند که در فهرست مشاغل گروه یک (مشاغل ضروری) قرار می‌گیرند.

با توجه به اینکه مشاغل مذکور می‌توانند به فعالیت خود حتی در شهرهای قرمز و نارنجی ادامه دهند و منعی برای فعالیت آنها وجود ندارد و تعداد قابل توجهی از آنها نیز به صورت انفرادی و نه توسط کارفرمایان اداره می‌شوند، این سؤال مطرح می‌شود که صاحبان این نوع مشاغل به چه صورتی می‌توانند پلاکهای خودروی خود را به فرمانداری‌ها اعلام کنند تا مشمول جریمه نشوند.

به نظر می‌رسد اجرای این طرح همچنان با ابهامات و سؤالات زیادی مطرح است و مسئولان مربوطه باید به صورت دقیق و هرچه سریع‌تر، پاسخگوی این سؤالات و ابهامات باشند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

منبع مطلب : www.tasnimnews.com

مدیر محترم سایت www.tasnimnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

ممنوعیت تردد از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح در شهر اصفهان - ایمنا

ممنوعیت تردد از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح در شهر اصفهان - ایمنا

به گزارشایمنا، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمدرضا محمدی، اظهار کرد: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و طبق مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با این بیماری، تردد وسایل نقلیه از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح در شهر اصفهان ممنوع شده است.

وی افزود: طبق رصد دوربین‌های ثبت تخلف پلیس راهنمایی و رانندگی که شب گذشته انجام شد، از ساعت ۹ شب به بعد شهر در سکوت کامل بود و ترددی مشاهده نشد که این نشان دهنده رعایت قانون و فرهنگ بالای مردم فهیم اصفهان است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: خودروهایی که از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح در شهر اصفهان تردد کنند توسط دوربین‌های ثبت تخلفات رانندگی مبلغ ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

سرهنگ محمدی اضافه کرد: همچنین افرادی که ساکن شهر اصفهان هستند و خودروی آنها پلاک بومی ندارد باید مدارک احراز ساکن بودن در این شهر را همراه خود داشته باشند تا مورد اعمال قانون قرار نگیرند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان خاطرنشان کرد: هدف از ایجاد محدودیت‌ها و اعمال قانون توسط پلیس فقط پیشگیری از شیوع این بیماری و حفظ سلامت شهروندان است که امید است مردم با فرهنگ و فهیم شهر اصفهان نیز با پلیس همکاری و تعامل داشته باشند و از ترددهای غیرضروری و تردد از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح اکیداً خودداری کنند.

منبع مطلب : www.imna.ir

مدیر محترم سایت www.imna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب