آغاز دوباره بارش‌ها از روز شنبه در استان های کشورآغاز دوباره بارش‌ها از روز شنبه در استان های کشورآغاز دوباره بارش‌ها از روز شنبه در استان های کشور

طبق اعلام سازمان هواشناسی، روز جمعه بیشتر مناطق کشور دارای جوی آرام است، و از بعدازظهر روز شنبه هفته آینده با گذر موج تراز میانی برای نوار شمالی و برخی استان‌ها رگبار باران و وزش باد شدید پیش‌بینی شده است.

کبری رفیعی در باره آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز بخصوص در ساعات بعد از ظهر برای مناطقی از استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان‌های چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان بارش پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی شده است.

امروز در منطقه زابل و نوار شرقی کشور وزش باد پدیده غالب خواهد بود و در سایر مناطق جوی آرام و پایدار برقرار است.

فردا پنجشنبه نیز ادامه بارش‌ها را در نوار شمالی کشور خواهیم داشت، اما بارش‌ها در جنوب کشور تضعیف خواهد شد. روز جمعه برای بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش‌بینی می‌شود.

آغاز دوباره بارش‌ها از روز شنبه

او بیان کرد: از بعدازظهر روز شنبه و طی روز یکشنبه هفته آینده با گذر موج تراز میانی از روی نوار شمالی کشور در مناطقی از شمال غرب، سواحل شمالی کشور، خراسان شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران و استان‌های همدان، مرکزی، قم و شرق لرستان، چهارمحال‌وبختیاری و کهگیلویه و بویراحمد، رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید را خواهیم داشت.

کاهش نسبی دما در سواحل شمالی

کارشناس سازمان هواشناسی همچنین اعلام کرد: دریای خزر را در دو روز آینده مواج و متلاطم است، و از بعدازظهر شنبه و روز یکشنبه و هم‌زمان با شروع بارش‌ها در سواحل شمالی کشور کاهش نسبی دمای هوا را شاهد خواهیم بود.

رفیعی در پایان درمورد وضعیت جوی تهران اظهار کرد: آسمان تهران امروز صاف خواهد بود که در برخی مواقع با وزش باد همراه و در بعدازظهر نیمه‌ابری پیش‌بینی شده است. بیشترین دمای تهران امروز به ۳۷ درجه و کمترین دما به ۲۷ درجه بالای صفر خواهد رسید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب