کریس گاردنر سخنرانی انگیزشی

کریس گاردنر سخنرانی انگیزشیکریس گاردنر سخنرانی انگیزشی را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

10 راز موفقیت از زبان کریس گاردنر

10 راز موفقیت از زبان کریس گاردنر

کمتر کسی را می توان یافت که فیلم در جست وجوی خوشبختی را با بازی فوق العاده ویل اسمیت ندیده باشد. این فیلم براساس کتابی به همین نام نوشته میلیونر خودساخته آقای کریس گاردنر است که در آن به داستان زندگی و کسب موفقیت خود پرداخته است. وی در خانواده ای کاملا فقیر و بی سواد بزرگ شده و در همان دوران کودکی پدر خود را از دست داد. ناپدری وی نیز با او رفتار مناسبی را نداشته است. با این حال او به علت حمایت های مادر خود، موفق شد تا تحصیلات دوران دبیرستان خود را به پایان برساند و پس از خدمت در ارتش، در یک شرکت تولیدکننده تجهیزات پزشکی مشغول به کار شود. با این حال وی تا میانه سال همچنان دچار فقر بوده و حتی کار کردن همسر او نیز باعث نمی شد تا از رفاه نسبی برخوردار باشند. همین امر نیز منجر به ترک همسر او و تنها ماندن وی با فرزند کوچکش شد. این مرحله باعث شد تا زندگی وی سخت تر از هر مقطعی شود و وی به دنبال راه نجاتی از آن باشد.

وی در نهایت به عنوان کارآموز بدون حقوق در یک شرکت خرید و فروش سهام به نام دین ویترز مشغول به کار شد. این امر باعث شد تا وی نتواند به کار دیگری که برای او می-توانست حقوقی را به همراه داشته باشد، بپردازد و درست به مانند یک بی خانمان مدتی را زندگی کند. با این حال در نهایت وی موفق شد تا در تمامی امتحانات شرکت مذکور، موفق ظاهر شده و به استخدام رسمی آن درآورده شود. وی طی مدت زمان کوتاهی پس از درخشش فوق العاده در کار خود، شرکتی را تاسیس کرد و پس از فروش سهام آن، به یک میلیاردر تبدیل شد. درواقع وی نماد گذر از سخت ترین شرایط زندگی و امکان پذیر بودن تغییر همه چیز است. با توجه به توضیحات ارائه شده، در ادامه به بررسی 10 راز موفقیت از نگاه وی خواهیم پرداخت.

1-به ارزیابی خود بپردازید

کریس گاردنر همواره یکی از مهم ترین دلایل موفقیت خود را تصمیمات درستی عنوان کرده است که اگرچه ابدا آسان نبوده، با این حال ایمان داشته است که بهترین است. در این رابطه هر فردی نیاز دارد تا به بررسی خود پرداخته و استعدادها و علایق خود را پیدا کند. این امر که در یک یا حتی چند حوزه ناموفق ظاهر شده اید، نباید باعث شود تا خود را فردی ضعیف تلقی کنید. در این راستا همواره به این امر باور داشته باشید که با یک تصمیم درست و اراده ای محکم، قادر به تغییر همه چیز خواهید بود. آقای گاردنر پس از آنکه دیگر تمایلی را به ادامه فعالیت در زمینه سرمایه گذاری در خود احساس نکرد، با فروش سهام شرکت خود و کسب ثروت فوق العاده از آن، به عنوان نویسنده کتاب و سخنران انگیزشی به ادامه فعالیت پرداخت که در این زمینه نیز تا به امروز کاملا موفق ظاهر شده است. به همین خاطر شما در هر مرحله از زندگی خود باید به ارزیابی شرایط پرداخته و از اعمال تغییرات مدنظر خود، واهمه ای نداشته باشید.

مطلب مرتبط: 10 راز موفقیت از زبان کوین سیستروم

2-فردی را به عنوان الگوی خود قرار دهید

با نگاه به فردی که مدت ها قبل مسیر مدنظر شما را پیموده است، می توانید به نقاط ضعف و قدرت خود پی برده و راهنمای خوبی را برای خود داشته باشید. فراموش نکنید که بسیاری از افراد به علت عدم آگاهی نسبت به اقدامات لازم و نبود یک چارچوب و راهنمای فکری، در مسیری گام برمی دارند که سود چندانی را برای آنها به همراه نخواهد داشت. با این حال تقلید امری مطلق نبوده و نباید همیشگی باشد. در غیر این صورت رشد شما در محدوده مشخصی متوقف خواهد شد.

3-به این جمله باور داشته باشید که هر جایی که امیدی باشد، راهی شکل خواهد گرفت

هنگامی که باور کسب چیزی را در خود ایجاد کنید، توانایی کسب آن نیز به وجود خواهد آمد. درواقع سخت ترین گام برای رسیدن به هر خواسته ای همان گام نخست است که برای برداشتن آن نباید به دنبال بهترین شرایط بود. در این رابطه بدون شک زندگی شما از کریس گاردنر سخت تر نیست و به همین خاطر نباید هیچ بهانه ای را برای عدم پیگیری رویاهای خود داشته باشید. جالب است بدانید که وی در شروع کار خود پس از مشاهده یک بازی بسکتبال، در کنار همکاران خود عنوان کرد که می-خواهد خودرویی شبیه به آنچه مایکل جردن(اسطوره بسکتبال) سوار می شود را داشته باشد. وی چندسال بعد درست همان وسیله را از این ورزشکار خریداری کرد. به همین خاطر تفاوتی نمی کند که رویاهای شما تا چه اندازه بزرگ و یا حتی مضحک به نظر برسد، هنگامی که عمیقا به خود باور داشته باشید، مسیر رسیدن به آن توسط خودتان هموار خواهد شد. تحت این شرایط بعدها از قدرت شکل گرفته برای رسیدن به هدف مورد نظر، شگفت زده خواهید شد.

4-پرشور، آرام و به دنبال یادگیری مداوم باشید

این درواقع سه نکته ای طلایی کریس گاردنر برای کسب موفقیت محسوب می شود. وی در این رابطه عنوان می کند که برای رسیدن به اهداف خود لازم است تا از شور و اشتیاق کافی برای آن برخوردار باشید. در غیر این صورت تحمل سختی های راه ابدا ممکن نخواهد بود. درواقع لازم است تا این باور را در خود شکل دهید که کسب بهترین ها آسان نبوده و هر چیزی بهای خاص خود را خواهد داشت. همچنین در طول مسیر خود لازم است تا فردی آرام باشید تا استرس شما را نابود نسازد و از تصمیمات احساسی دور نگه داشته شوید. در نهایت نیز یادگیری مداوم باعث خواهد شد تا همواره بتوانید پیشرفت داشته باشید و سطح خود را افزایش دهید. برای مثال کریس گاردنر حتی پس از قبول شدن در شرکت دین ویترز، مطالعه خود را متوقف نکرده و این امر یکی از دلایلی بود که باعث شد تا وی بتواند در مدت زمانی کوتاه، درخششی فوق العاده را داشته باشد. نکته دیگری که در این بخش لازم است تا نسبت به آن توجه داشته باشید این است که آقای گاردنر عملا از تحصیلات دانشگاهی برخوردار نبوده و در ابتدا هیچ گونه اطلاعاتی را در زمینه اقتصاد نداشته است. به همین خاطر نباید تحصیلات دانشگاهی را همه چیز بدانید و از رقابت با سایرین به علت شرایط و سابقه بهتر آنها، واهمه ای داشته باشید. درواقع هنگامی که خود را قبول داشته باشید، قدرت سایرین سد راه شما نخواهد بود.

5-آن چیزی که نسبت به آن هیجان زده می شوید را بیابید

هیچ فرد موفقی را نمی توانید ببینید که در مسیری فعالیت کرده که نسبت به آن تمایل فوق العاده ای را نداشته است. درواقع شما باید تشنه رسیدن به موفقیت باشید. در غیر این صورت لایق بالاترین سطح ها نخواهید بود. در این رابطه کریس گاردنر اعتراف کرده است که علت عدم موفقیت او تا سنین میانسالی، کار کردن صرفا برای کسب درآمد بوده است. همین امر باعث می شد تا وی تنها به دنبال کارهایی باشد که می-توانست برای او درآمد آنی را به همراه داشته باشد. بدون شک این امر محرک شما برای پیشرفت نخواهد بود چراکه هیچ گونه تمایلی در کار وجود ندارد. با این حال یک انتخاب درست و حضور در دنیای خرید و فروش سهام، اگرچه در ابتدا برای وی درآمدی را به همراه نداشت، با این حال به علت علاقه وی به این عرصه در نهایت او را به سطحی رساند که ثروت فوق العاده ای را نیز برای او به همراه داشت. به همین خاطر خوشبختی واقعی را تنها هنگامی تجربه خواهید کرد که در مسیر رویاهای خود گام بردارید و خود را محکوم به شرایط موجود ندانید.

مطلب مرتبط: 10 راز موفقیت از زبان اد کتمول

6-بهترینی که می توانید باشید

بدون شک در هر زمینه ای شما با انواع رقبا مواجه خواهید بود. تحت این شرایط تنها زمانی می توانید رقبا را کنار بگذارید که به سطح کاری خود اطمینان داشته باشید. تحت این شرایط لازم است تا تمامی محدوده ها و نقطه های پایان را برای خود کنار گذاشته و به دنبال بهترین بودن، باشید. در این رابطه نیز از مقایسه کردن خود با سایرین اجتناب کرده و میزان موفقیت خود را با آنها مقایسه نکنید. درواقع هیچ فردی درست به مانند دیگری نخواهد بود. به همین خاطر رسیدن به یک سطح ممکن است برای فردی یک سال و برای فردی دیگر یک ماه به طول بینجامد.

7-هرگز گذشته خود را فراموش نکنید

حتی پس از کسب ثروت میلیاردی، کریس گاردنر به محلات قدیمی خود رفته و با این کار گذشته سخت و تلاش های خود را مرور می کند. این امر به عقیده وی باعث می-شود تا افراد از غرور کاذب دور شده و بتوانند با قدرت به کار خود و تلاش های بیشتر، ادامه دهند. به همین خاطر نباید هیچ گاه از نگاه به گذشته و درس گرفتن از آن، غافل شوید. 

8-از رویای خود مراقبت کنید

این نکته را فراموش نکنید که رویای شما تنها متعلق به خودتان است و لازم است تا مسئولیت مراقبت از آن را برعهده بگیرید. بسیاری از افراد به علت عدم موفقیت خود، تمایل دارند تا شما نیز موفق نباشید. به همین خاطر گفته های دیگران خصوصا افرادی که رویاهای خود را دنبال نکرده اند، نباید تاثیری منفی را بر روی شما داشته باشد. درواقع در زندگی خود نباید اجازه دهید تا دیگران برای شما تصمیم گرفته و بگویند که قادر به انجام چه کارهایی هستید و توانایی انجام چه اقداماتی را ندارید.

9-تیزبین و موقعیت شناس باشید

بدون شک آقای کریس گاردنر سهام شرکت خود را در بهترین زمان ممکن و با بهترین قیمت به فروش رساند. این امر حقیقتی است که بسیاری از افراد به آن اشاره داشته-اند. این امر که وی در حال حاضر به عنوان یک نویسنده و سخنران به فعالیت می-پردازد نیز به شهرت و ثروت او افزوده است. همچنین قبول کارآموزی بدون حقوق در شرکت دین ویترز نیز از دیگر تصمیمات سخت و در عین حال درست وی بوده است که مسیر زندگی او را تغییری اساسی داد. به همین خاطر ضروری است تا در زندگی خود دقت نظر کافی را داشته و موقعیت ها و شانس های مختلف را شناسایی کرده و با این اقدام، بهترین تصمیمات را داشته باشید.

مطلب مرتبط:10 راز موفقیت از زبان سم والتون

10-از اهمیت برنامه در زندگی خود غافل نشوید

اگرچه امید نیروی محرک شما خواهد بود، با این حال این امر ابدا کافی نبوده و برای رسیدن به اهداف خود، لازم است تا برنامه ریزی مناسبی را نیز داشته باشید. برای مثال در دوران کارآموزی، آقای گاردنر به علت این امر که از زمان کمتری به علت رسیدگی به فرند خود و پیدا کردن جای خواب، برخوردار بود به برنامه ای برای استفاده مفیدتر از زمان خود نیاز داشت. همین امر نیز باعث شد تا وی اقداماتی نظیر عدم گذاشتن گوشی تلفن در جای خود پس از پایان تماس و عدم مصرف آب برای بلندنشدن از صندلی و نیاز نداشتن به سرویس بهداشتی، اشاره کرد. به همین خاطر موفقیت بدون برنامه ریزی، غیرممکن خواهد بود.

داستان موفقیت کریس گاردنر

داستان موفقیت کریس گاردنر

آنچه در این مقاله می خوانید:

کریس گاردنر، مردی بی خانمان که سرمایه گذاری میلیونر شد

در میان داستان افراد فقیری که بهثروت رسیده‌اند، داستان زندگی کریس‌ گاردنر یکی از معروفترین داستان‌ها به شمار می‌رود. نگاهی بر داستان زندگی او نشان می‌دهد، این مرد در دوران ابتدایی زندگی خود فاقد همه چیزهایی بوده است که برای زنده‌ماندن لازم بودند. ناپدری بد اخلاق و خشن‌ِ کریس، او را از مادرش جدا می‌کند و در دوران کودکی در چندین مرکز پرورش کودکان نگهداری می‌شود.

در جوانی تصمیم می‌گیرد به نیروی دریایی بپیوندد و چهار سال در نیروهای ایالات متحده خدمت می‌کند. پس از اتمام خدمت در ارتش، دستیار پژوهشِ جراحی به نام روبرت آلیس در یک آزمایشگاه می‌شود و این جراح او را به فعالیت در حرفه پزشکی تشویق می‌کند. این مرد جوان که خانواده خود را ترک کرده بود و حقوق پرداختی‌اش در این حرفه اندک بود مجبور می‌شود رویای تبدیل شدن به یک پزشک را نادیده بگیرد. او گاهی اوقات تجهیزات پزشکی را به فروش می‌رساند و هیچ گاه کاری که انجام می‌داد برایش رضایت بخش نبود.


بنابراین تمایل وانگیزه او برای کاری رضایت بخش، افزایش یافت و تصمیم گرفت دلال سهام شود. پس از تلاش و حضور در برنامه‌های آموزشی مختلف که توسط شرکت‌های متفاوتی به اجرا در آمده بود، به عنوان یک کارآموز در شرکت "Dean Witter Reynold" پذیرفته شد. تلاش و کوشش‌های بی‌دریغ او جواب داد و در مدت زمان کوتاهی توانست شرکت خود را به نام "Gardner Rich & Co" راه‌اندازی کند. این شرکت گرچه در ابتدا در مقیاس کوچکی شروع به کار کرد اما در انتها موجب شهرت کریس شد.

زندگی کریس گاردنر

آن زمان که کریس گاردنر و پسر کوچک او مجبور بودند در یک توالت عمومی شب تا صبح را سپری کنند، حتی به ذهنش نیز خطور نمی‌کرد که داستان زندگی او به فیلم پرفروش هالیوود تبدیل شود. در دهه 1980، آقای گاردنر زمانی که مردی 27 ساله بود با پسر نوپایش، حدود یک سال در سانفرانسیسکو بی‌خانمان بود. او در یک برنامه آموزشی کم هزینه در مورد کارگزاری سهام ثبت نام کرد.

در آن زمان پول کافی نداشت تا آپارتمانی را برای خودش اجاره کند. بنابراین آقای گاردنر که از همسر خود جدا شده بود و پسرش کریس جونیور می‌بایست هر جایی که می‌توانستند برای خوابیدن پیدا کنند. علاوه بر سرویس‌های بهداشتی ایستگاه قطار، آنها در پارک‌ها و پناهگاه افراد بی‌خانمان‌ می‌خوابیدند. حتی شب‌هایی منتظر می‌ماندند تا همه همکاران او محل کار را ترک کنند و همان جا زیر میز کار بخوابند. غذای آنها فقط سوپ بود و اندک سرمایه‌ای که داشتند خرج مهد کودکی می‌شد که پسرش را هر روز به آنجا می‌برد تا خودش بتواند سر کار برود.

با وجود این مشکلات و سختی ها، آقای گاردنر در کارش پیشرفت کرد. در پایان دوره آموزشی خرید و فروش سهام، شرکت Dean Witter Reynolds او را به عنوان کارمند خود پذیرفت. در نهایت، موفق شد برای خود و پسرش، خانه‌ای اجاره کند. شغل و حرفه او رشد چشمگیری داشت و در سال 1987، موسسه سرمایه گذاری خود به نام Gardner Rich را راه‌اندازی نمود.

موفقیت های گاردنر

اکنون آقای گاردنر 66 ساله سرمایه‌ای برابر با 60 میلیون دلار دارد. او به عنوان یک سخنران انگیزشی به سراسر دنیا سفر نموده است. گاردنر حامی سازمان‌ها و خیریه هایی است که در زمینه مبارزه با خشونت علیه زنان فعالیت دارند. زندگینامه آقای گاردنر به فیلم هالیوودی تبدیل شده است. آقای گاردنر دوران کودکی بسیار سختی داشت و درست قبل از دوران کارآموزی در شرکت DWR مدتی را در زندان سپری کرده بود.

اکنون می‌توانید متوجه شوید چرا هالیوود سراغ زندگی نامه پرفروشی که گاردنر در مورد خودش نوشته بود به نام Pursuit of Happyness رفت و فیلمی با همین نام در سال 2006 ساخته شد. آقای Will Smith به خاطر ایفای نقش آقای گاردنر، نامزد دریافت جایزه اسکار شد. آقای گاردنر با نگاهی که به تاریخچه زندگی خود دارد به BBC می‌گوید: "من در دوران کودکی درد و رنجی را تجربه کردم که دلم نمی خواست فرزندان خودم آن را تجربه کنند. در پنج سالگی به این نتیجه رسیدم که پسرم می‌داند پدرش کیست. سرنوشت من اینگونه رقم خورد زیرا انتخاب و تصمیمات درستی در زندگی داشتم."

مقاله پیشنهادی: افراد موفق چگونه موفق شده اند؟

نقش مادر کریس گاردنر در موفقیت های او

آقای گاردنر که در میلواکی در ایالت ویسکانسین به دنیا آمد، هیچ گاه پدر واقعی خود را ندیده بود. او نزد مادرش به نام بتی جین و یک ناپدری‌ معتاد به الکل و بد رفتار بزرگ شده بود. پس از تلاش نافرجام مادر برای کشتن همسر خود، گاردنر مدتی را در یک مرکز نگهداری کودکان به سر برد. به رغم مشکلاتی که آقای گاردنر در دوران کودکی پشت سر گذاشت، بر این باور است که مادرش برای او الهام بخش بوده است.

او می‌گوید: "من یکی از آن مادرهای با طرز فکر قدیمی را داشتم که هر روز به من می‌گفت، پسرم، تو می‌توانی آنچه می‌خواهی بشوی یا همان کاری را که دوست داری انجام دهی" من به این حرف ایمان داشتم و آن را عملی ساختم. او اضافه می‌کند، "زمانی در دوران کودکی مشغول دیدن مسابقه بستکتبال در تلویزیون بودم و به مادرم گفتم یکی از این بازیکنان سرمایه میلیون دلاری دارد. در این حین مادرم گفت: پسرم، روزی این تو خواهی بود که صاحب میلیون‌ها دلار خواهی شد. اما زمانی که او این کلمات را به زبان می‌آورد، این تصور در ذهن من جایی نداشت."

شانس با آقای گاردنر همراه بود

آقای میلیونر سریع و بی درد سر صاحب این سرمایه نشد. او پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان، چهار سال را در نیروی دریایی گذراند. پس از ترک نیروی دریایی در سال 1974  به سانفراسیسکو رفت و شروع به فروش تجهیزات پزشکی نمود. روزی او مردی را دید که فراری قرمز رنگ خود را در پارکینگ پارک می نمود. آقای گاردنر از او سؤال کرد، برای زندگی خود چه کار کرده است؟

از آن روز زندگی آقای گاردنر کاملاً تغییر کرد. مردی که آقای گرادنر با او صحبت کرده بود Bob Bridge نام داشت و دلال بورس بود. پس از صحبت با یکدیگر، آقای گاردنر برای ورود به این صنعت و حرفه تمایل نشان داد. آن‌ها چندین بار همدیگر را ملاقات کردند و آقای Bridge به گاردنر کمک کرد در مصاحبه کارآموزی شرکت کند. چند روز قبل از زمان مصاحبه با شرکت DWR، آقای گاردنر به دلیل عدم پرداخت جریمه پارکینگ، به زندان افتاده بود. سرانجام او موفق شد در مصاحبه شرکت کند، اما متاسفانه مجبور بود با همان لباسی که در روز دستگیری پوشیده بود، به محل مصاحبه حاضر شود، با یک کفش ورزشی و جلیقه. با وجود ظاهر و پوششی که داشت، انگیزه و اشتیاق او برای به دست آوردن این شغل کافی بود.

تغییری مجدد در زندگی آقای گاردنر

در سال 2012، شش سال پس از انتشار فیلم، زندگی آقای گاردنر با فوت همسرش در سن 55 سالگی به دلیل سرطان، دوباره دچار تغییراتی شد. همین امر موجب شد او ارزیابی مجددی از زندگی و هدف خود داشته باشد. او پس از سه دهه موفقیت در زمینه مالی، تصمیم به تغییری جدی در حرفه خود گرفت. "برخی از مکالماتی که من و همسرم اخیراً با هم داشتیم این بود که او به من می‌گفت: حالا که می‌دانیم دوران زندگی واقعاً کوتاه است، قصد داری در ادامه عمر چه کاری انجام دهی؟

"داشتن چنین مکالماتی، همه چیز را تغییر می‌دهد. من در پاسخ او گفتم، اگر به کاری که انجام می‌دهی علاقه داشته باشی، هر روزِ خود را به آن اختصاص می‌دهی." بنابراین زمانی که گاردنر متوجه شد دیگر علاقه‌ای به کار در سرمایه گذاری ندارد، خود را به عنوان نویسنده و سخنران انگیزشی معرفی نمود.

شجاعت کریس گاردنر

او اکنون 200 روز در سال را به سراسر جهان سفر می‌کند تا برای مخاطبان خود در بیش از 50 کشور جهان سخنرانی داشته باشد. مدیر شرکت سرمایه‌گذاری Morningstar، آقای اسکات برنز می‌گوید:" آقای گاردنر گواهی برای وجود شهامت و شجاعت است " او اضافه می‌کند ممکن است فقیر باشید اما این فقر انتخاب خودتان است." آقای گاردنر با این تئوری مخالف است که همه ما محصول دوران و محیط کودکی خود هستیم."

طبق این مکتب فکری، من نیز باید فردی معتاد به مصرف الکل می‌بودم، علیه همسرم خشونت نشان می‌دادم و یک بازنده بی‌سواد می‌بودم". او به دلیل عشق به مادر خود و حمایت‌های سایر افراد، توانست تصمیمات مثبتی را اتخاذ نماید." من نور و روشنایی را انتخاب کردم. روشنایی از مادرم و کسانی که حتی ذره‌ای خویشاوندی با من نداشتند و من همه آنها را با آغوش باز پذیرفتم."

کریس گاردنر سخنرانی انگیزشی و جزء ثروتمندترین افراد جهان | گروه آموزشی الهی

کریس گاردنر سخنرانی انگیزشی و جزء ثروتمندترین افراد جهان | گروه آموزشی الهی

آشنایی با شغل کریس گاردنر و ثروت کریس گاردنر سخنرانی انگیزشی و جزء ثروتمندترین افراد جهان (کریس گاردنر در جستجوی خوشبختی)

برای آشنایی با شغل کریس گاردنر و ثروت کریس گاردنر سخنرانی انگیزشی و جزء ثروتمندترین افراد جهان (کریس گاردنر در جستجوی خوشبختی) این مطلب را مطالعه نمایید.

در این بخش از زندگینامه افراد موفق، به یکی از پر انگیزاننده ترین افراد که هیچ گاه سر در مقابل سختی های روزگار خم نکرد خواهیم پرداخت. کسی که توانست با غلبه بر مشکلات و سختی ها، موفقیت و خوشبختی را برای خود و پسرش فراهم آورد.

آشنایی با شغل کریس گاردنر و ثروت کریس گاردنر سخنرانی انگیزشی و جزء ثروتمندترین افراد جهان (کریس گاردنر در جستجوی خوشبختی) >>> کریس گاردنر، متولد شهر میلواکی ایالت ویسکنسون آمریکاست. دوران کودکی کریس گاردنر مملو از فقر، نزاع‌ خانوادگی، اعتیاد به الکل، سوءاستفاده‌های جنسی بود و زندگی وی در خانواده‌ای بی‌سواد آغاز گردید.

آشنایی با شغل کریس گاردنر و ثروت کریس گاردنر سخنرانی انگیزشی و جزء ثروتمندترین افراد جهان (کریس گاردنر در جستجوی خوشبختی) >>> کریس گاردنر پس از پایان تحصیلات دبیرستان به نیروی دریایی پیوست و به شهر سان‌فرانسیسکو منتقل شد. جایی که وی برای یک مرکز تحقیقات تجهیزات پزشکی و توزیع کنندۀ این محصولات مشغول به کار شد. در سال ۱۹۸۱ کریس گاردنر برای اولین بار پدر شد و فرزند پسر خود را کریستوفر نامید. بدین شکل وی تصمیم گرفت تا به دنبال یک شغل پردرآمد و سودمند باشد. وی مجذوب رشته‌های مالی و حسابداری شد، اما بدون داشتن آشنا، مدارک اِم.بی.اِی. و تحصیلات دانشکده‌ای این امر به راحتی امکان‌پذیر نبود. به همین جهت برای آموزش در رشتۀ دلالی ثبت‌نام نمود. به این امید که این رشته راه‌گشای قدم‌های بعدی او در راه رسیدن به خواسته‌هایش باشد.

آشنایی با شغل کریس گاردنر و ثروت کریس گاردنر سخنرانی انگیزشی و جزء ثروتمندترین افراد جهان (کریس گاردنر در جستجوی خوشبختی) >>> در این هنگام بود که مادر فرزندش کریستوفر، آنها را ترک نمود. کریس گاردنر بسیار تلاش کرد تا مسئولیت نگهداری تنها پسر خود را به عهده بگیرد. بین سال‌های ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۷ کریس گاردنر در کمپانی سرمایه‌گذاری بیر استرنز مشغول به کار شد و توانست درآمد بالایی کسب کند. کریس گاردنر در سال ۱۹۸۷ و تنها با داشتن ۱۰۰۰۰ دلار سرمایه کمپانی خود را تحت نام “گاردنر ریک” در شهر شیکاگو تأسیس نمود. این مؤسسه یک بنگاه اجرایی با تخصص در زمینه‌های استعلام بدهی و ارائۀ حق و حقوق بازنشستگی برای کارمندان و اتحادیه‌های گارگری بسیاری از شرکت های بزرگ و معروف در آمریکاست.

آشنایی با شغل کریس گاردنر و ثروت کریس گاردنر سخنرانی انگیزشی و جزء ثروتمندترین افراد جهان (کریس گاردنر در جستجوی خوشبختی) >>> کریس گاردنر زمان زیادی از وقت و سرمایۀ خود را صرف بهبود زندگی کودکان می‌کند. وی عضو انجمن “طرح ملی پدری” است و تا کنون جوایز ملی مختلفی در این زمینه دریافت نموده است. وی عضو “انجمن آموزش ملی” ایالات متحده است و هزینه‌های دو مورد از جوایز ارزندۀ این موسسه را نیز شخصاً به عهده دارد. کریس گاردنر همچنین به عنوان عضو فعال “کمیتۀ نجات بین‌المللی”مشغول به خدمت است. از وظایف اصلی این موسسه برقراری ایمنی و پناه‌دادن به میلیون‌ها انسانی است که زندگی آنها در اثر جور و جنایت آسیب دیده است. کریس گاردنر هنوز در قبال کلیسای “گلاید مموریال” شهر سان‌فرانسیسکو که در سال‌های اولیۀ دهۀ ۱۹۸۰ برای فرزندش از آنجا کمک دریافت می‌نمود، احساس مسئولیت می‌کند.

آشنایی با شغل کریس گاردنر و ثروت کریس گاردنر سخنرانی انگیزشی و جزء ثروتمندترین افراد جهان (کریس گاردنر در جستجوی خوشبختی) >>> کریس گاردنر تلاش می‌کند تا با ارائۀ سخنرانی‌های مختلف از طریق رسانه‌ها، توجه افراد را به توانایی‌ها و نیروهای بالقوه‌ای که دارند جلب کند. در این ارتباط وی تا کنون میهمان بسیاری از برنامه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی از جمله سی.اِن.اِن، سی.بی.اس، فاکس نیوز، برنامه‌های خانم اُپرا وینفری و صده‌ها رسانۀ دیگر بوده است. کریس گاردنر همواره دو ساعت مُچی در دستان خود دارد. خود در این زمینه می‌گوید: “در زندگی یک بار دیر کردم و ۵۰ هزار دلار ضرر نمودم، دیدم باصرفه‌تر است که همیشه دو ساعت مچی در هر دو دست داشته باشم!!”

آشنایی با شغل کریس گاردنر و ثروت کریس گاردنر سخنرانی انگیزشی و جزء ثروتمندترین افراد جهان (کریس گاردنر در جستجوی خوشبختی) >>> کریس گاردنر کتاب زندگینامه خود (در جستجوی خوشبختی) را به این امید نوشت تا نوری بر مشکلات همگانی بشریت بتاباند و به مردم سراسر دنیا بفهماند که مشکلات، تعیین‌کننده سرنوشت انسان‌ها نیستند. کریس گاردنر داستان زندگی اش را افسانه نمی داند: «داستان زندگی من به دیگران می آموزد که چطور باید جلوی موانع زندگی سینه سپر کرد. می توانستم یک فروشنده بی دست و پا و بی خانمان باقی بمانم اما من می خواستم زندگی بهتری داشته باشم و الان زندگی ام عالی است. شما هم می توانید تندبادهای زندگی را در هم بکوبید. تنها باید هدفتان را مشخص کنید و با اراده، امید، توکل به پروردگار و قوت قلب گرفتن از کسانی که دوستشان دارید، در راهتان ثابت قدم باشید.»

در این مطلب با آشنایی با شغل کریس گاردنر و ثروت کریس گاردنر سخنرانی انگیزشی و جزء ثروتمندترین افراد جهان (کریس گاردنر در جستجوی خوشبختی) آشنا شدید.

✔️ بیزینس کوچینگ, اسرار کسب و کارهای پولساز????????????

✔️ کوچینگ شغلی, اسرار موفقیت شغلی برای کارمندان و حقوق بگیران????????????

✔️ برای دانلود رایگان سابلیمینال جذب فراوانی روی عکس کلیک کنید.????????????

✔️ برای دانلود رایگان سابلیمینال مسیج افزایش انرژی و شادی روی عکس کلیک کنید.????????????

در ادامه بخوانید:

???? زندگینامه افراد موفق
???? مصاحبه با کارآفرینان برتر
???? موفقیت مالی و کسب ثروت???? دوره رایگان تکنیک های موفقیت مالی
???? تجربیات مشتریان گروه آموزشی الهی???? مشاهده ویدئوهای کانال آپارات گروه آموزشی الهی???? دانلود آهنگ های انگیزشی و انرژی مثبت مهندس مرتضی الهی

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب