پورتال همگام hamgam medu ir

پورتال همگام hamgam medu irپورتال همگام hamgam medu ir را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

ورود به صفحه اصلی سایت سامانه همگام مدارس www.hamgam.medu.ir

دانلود برنامه مخصوص اندروید
دانلود برنامه مخصوص اندروید

hamgam.medu.ir | ورود به سایت همگام | پورتال همگام

hamgam.medu.ir | ورود به سایت همگام | پورتال همگام

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه خدمات سامانه همگام و کلیه طلاعیه های مربوط به آن می توانید در کانال تلگرام مدارس ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام مدارس ایران مشاوره عضو شوید.

با توجه به این که امروزه اکثر فعالیت های تحصیلی، رو به هوشمند شدن می روند، اداره آموزش و پرورش، با ایجاد “سامانه همگام” قدم بزرگی در این زمینه برداشته است که این سامانه برای تمامی دانش آموزان، مدیران، معلمان و اکثر کادر اداری مدارس، قابل استفاده می باشد. اما کاربرد سامانه همگام چیست؟

در پاسخ به سوال بالا باید بگوییم، تمامی اطلاعیه ها و فعالیت های آموزشی، پرورشی و اداری مرتبط با دانش آموزان و مسئولین مدارس از این طریق اعلام می شود. مثلا برنامه هفتگی یک دانش آموز، کارنامه، تشویقی ها، غیبت های او و بسیاری از موارد دیگر در این سامانه قابل مشاهده است. به عبارتی باید گفت، هدف سامانه همگام، سهولت برقراری ارتباط بین والدین، دانش آموزان و معلمان است.

لینک مستقیم ورود به سامانه همگام

آشنایی با سامانه همگام

گفتیم که وزارت آموزش و پرورش، با ایجاد سایت همگام به نشانی hamgam.medu.ir، انجام تقریبا تمامی فرآیندهای مدارس را به شیوه الکترونیکی تغییر داده است. اگر می خواهید جزئیات بیشتری راجع به کاربرد این سامانه و عملکرد آن بدانید، به ادامه مطلب توجه کنید.

همان طور که اشاره شد، دانش آموزان جهت انجام یک سری از فعالیت ها می بایست به این سامانه مراجعه نمایند. همچنین بخش هایی از سامانه همگام به ورود مدیر، سایر اعضای کادر مدارس و والدین به منظور انجام برخی امور اختصاص یافته است. بنابراین می بایست با محیط سایت و کاربرد هر قسمت آن آشنا باشیم.

زمانی که شما وارد صفحه اصلی سایت می شوید، پنجره ای مشابه تصویر زیر را مشاهده می کنید که لازم است اطلاعات مربوط به عضویت خود را در کادرهای مشخص شده درج نمایید. این اطلاعات شامل نام کاربری و رمز عبور می باشد که لازم است پس از وارد نمودن آن ها بر روی گزینه “ورود” کلیک کنید تا به فضای سامانه هدایت شوید.

کد ملی افراد به عنوان نام کاربری آن ها تعیین شده است. اما رمز ورود چیست؟ چنانچه افرادی از کادر مدرسه، قصد ورود به سامانه را دارند، باید به مدیر مدرسه خود مراجعه نمایند تا علاوه بر دریافت رمز ورود از مدیر، برای آن ها دسترسی متناسب با نقش ایجاد شود. اما برای ورود یکی از پرسنل آموزش و پرورش به سامانه همگام، باید مراجعه به کارشناس فناوری منطقه یا کارشناس فناوری استان خود صورت گرفته و به منظور دسترسی به نقش مرتبط با جایگاه سازمانی اش، رمز عبور را دریافت کند.

لازم به ذکر است، افرادی که توسط سامانه فیش حقوقی آموزش و پرورش به نشانی fish.medu.ir قادر به مشاهده اطلاعات فیش حقوقی خود باشند، نیاز به دریافت رمز ورود مجزا نداشته و می توانند از همان رمز سامانه مذکور، استفاده کنند.

یکی از مهم ترین بخش های این سایت، قسمت “سرویس های همگام” می باشد که حاوی اطلاعات مدارس و امتیازات آن ها، برخی بسته های آموزشی و … است.

نحوه ورود به پروفایل کاربری سامانه همگام

در بخش قبل گفتیم که هر یک از کاربران با درج اطلاعات مربوط به نقش خود می توانند به این سامانه وارد شوند. بنابراین شرط اصلی استفاده از خدمات سایت همگام، عضویت در آن می باشد. رمز عبور همگام توسط مدیران مدارس برای دانش آموزان تعیین می گردد و دانش آموزان موظف اند جهت دریافت این رمز حضورا به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه کنند. برای ورود به صفحه کاربری شخصی خود می توانید مطابق مراحل زیر عمل نمایید.

آشنایی با ماژول های سامانه همگام

با طی کردن مراحل مذکور بسته به نقشتان صفحه ای مشابه تصویر زیر که حاوی چندین مستطیل تحت عنوان ماژول می باشند، برایتان نمایش داده می شود که هر کدام عملکرد مخصوص به خود را بر عهده دارند. تصویر زیر صفحه کاربری یک دانش آموز را در سامانه همگام نشان می دهد.

هر کدام از گزینه های موجود در صفحه فوق، برای انجام فرآیند خاصی تفکیک شده است که به شرح برخی از آن ها می پردازیم.

قسمت “المپیاد دانش آموزی” جهت ثبت نام المپیاد دانش آموزی و فرآیندهای مربوط به آن ها در نظر گرفته شده است که دانش آموزان می توانند در بازه زمانی مقرر، از این قسمت استفاده کنند.

سامانه “هدایت تحصیلی” که شاید از معروف ترین و مهم ترین بخش های سامانه همگام باشد، جهت کمک به انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم، تعبیه شده است. رشته ها به ترتیب براساس علاقه، مهارت و دانش تحصیلی دانش آموزان اولویت بندی می شوند. دانش آموزان، والدین آن ها و مسئولین مربوطه در مدرسه، هر کدام باید فرم مخصوص خود را در این قسمت تکمیل کنند.

گزینه “ثبت نام اوقات فراغت” مرتبط با فعالیت های مربوط به اوقات فراغت دانش آموزان است که می تواند در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و… باشد.

قسمت “استعدادهای درخشان”، برای دانش آموزانی که قصد ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان را دارند، در نظر گرفته شده است.

بخش “آزمون آنلاین” جهت شرکت در آزمون های آنلاینی که در برخی از مدارس برگزار می شود در نظر گرفته شده است.

بخشی با عنوان “انضباطی و تشویقی” وجود دارد که توسط آن، دانش آموز می تواند جزئیات مربوط به حضور و غیاب خود را مشاهده کند. به علاوه می تواند از موارد انضباطی و تشویقی اش در طول سال تحصیلی نیز، مطلع شود.

دانش آموزانی که قصد دارند در جشنواره خوارزمی شرکت کنند، می توانند از قسمت “جشنواره جوان خوارزمی” نسبت به ثبت اطلاعات خود و یا ویرایش آن ها اقدام کنند.

راهنمای شرکت در آزمون های مشاوره ای همگام

یکی از عمده ترین کارایی های سایت همگام، آزمون های مشاوره ای طراحی شده در آن می باشد که دانش آموزان جهت هدایت تحصیلی پایه نهم مستلزم شرکت در این آزمون ها می باشند. آزمون های مشاوره ای با هدف سنجش توانایی و رغبت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم در نظر گرفته شده و به صورت آنلاین برگزار می شوند. برای شرکت در آزمون نام برده، دانش آموزان می بایست پس از مراجعه به پورتال همگام، از پنل کاربری خود بر روی گزینه “آزمون های مشاوره ی” کلیک کرده و از این بخش عبارت “شرکت در آزمون خود ارزیابی” را انتخاب کنند. سپس از قسمت مدیریت، گزینه “دفترچه ها” را برگزینند تا سوالات برای آن ها نمایش داده شوند. برای پاسخ به سوالات این آزمون می بایست یکی از موارد “کاملا موافقم، موافقم، نظری ندارم، مخالفم و کاملا مخالفم” را انتخاب کنید.

آزمون سلامت روان همگام از سری آزمون های مشاوره ای بوده و با هدف کاهش آسیب های اجتماعی که می تواند دانش آموزان را درگیر نماید، اجرا می گردد. این آزمون تاثیر مستقیمی در امر هدایت تحصیلی داشته و همین موضوع، لزوم به کار بردن نهایت دقت در پاسخگویی به پرسش های مطرح شده در آن را مشخص می کند. سامانه هدایت تحصیلی دانش آموزان نیز به منظور ارائه فرم ها و راهنمایی های لازم برای دانش آموزانی که در آستانه انتخاب رشته قرار دارند، راه اندازی شده است که برای آشنایی بیشتر با سامانه مذکور می توانید بر روی لینک فوق کلیک فرمایید.

سوالات متداول

سامانه همگام از سوی وزارت آموزش و پرورش و به منظور سهولت انجام امور مختلف مدارس طراحی شده است.

دانش آموزان و مسئولین مدارس می توانند با درج نام کاربری و رمز عبور مختص به خود وارد این سامانه شوند.

این بخش برای انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم تعبیه شده است که می توانند با تکمیل فرم مربوطه فرآیند انتخاب رشته را تکمیل کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

منبع مطلب : iranmoshavere.com

مدیر محترم سایت iranmoshavere.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

سایت همگام | ورود به سایت همگام مدارس hamgam.medu.ir

طراحی وب سایت

طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت فروشگاهی

سئو سایت

بایا

منبع مطلب : webmehr.com

مدیر محترم سایت webmehr.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب