کشت گلخانه ای را با کشت طبیعی مقایسه کنیدکشت گلخانه ای را با کشت طبیعی مقایسه کنید را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

محصولات گلخانه‌‌ ای را نمی‌‌توان با کاشت در هوای آزاد مقایسه کرد

محصولات گلخانه‌‌ ای را نمی‌‌توان با کاشت در هوای آزاد مقایسه کرد

اصغر محسن زاده کرمانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار مهر، در ارتباط با اینکه با توجه به کم‌آبی اصفهان و برنامه جهاد کشاورزی استان برای توسعه کشت‌‌های گلخانه‌ ای آیا می‌توان این محصولات را با یک محصول سالم مورد مقایسه قرار داد، اظهار داشت: اگر محصولات گلخانه‌ای مطابق شیوه‌‌های استاندارد جهانی کشت شود مشکلی برای مصرف ندارند.

وی ادامه داد: البته نمی‌توان محصول گلخانه‌ای را با محصولی که در معرض آفتاب و هوای طبیعی قرار دارد مقایسه کرد اما با توجه به شرایط خاص خشکسالی چاره‌ای به جز روی آوردن به گسترش کشت گلخانه‌‌ای نداریم که البته باید با لحاظ شرایط خاص انجام شود.

معاون بهبود تولید گیاهی جهاد کشاورزی استان اصفهان در ارتباط با مصرف بی‌رویه سموم توسط کشاورزان تاکید کرد: جدای از برنامه‌های مختلفی که جهاد کشاورزی اصفهان برای آموزش به کشاورزان در زمینه میزان مصرف سموم، زمان برداشت محصول برای از میان رفتن اثر سموم مصرف شده، روش‌های مبارزه بیولوژِیک کاشت دقیق مطابق زمان‌‌بندی و توجه به مکان مناسب برای کشت محصول که بازده آن را افزایش می‌دهد، تغییر زمان کشت برخی محصولات در این زمینه کمک کننده است.

تغییر زمان کشت برخی محصولات در کاهش آفات و بیمار‌های گیاهی موثر است

وی با بیان اینکه تغییر زمان کشت برخی محصولات از بهار به پاییزه یکی از اقداماتی است که علاوه بر کاهش مصرف آب در این امر(کاهش سموم و آفات) نیز نقش دارد، ادامه داد: کاهش میزان مصرف سموم به دلیل کاهش آفات و بیماری‌ها در این فصل، از مزایای این تغییر زمان کشت است.

محسن زاده کرمانی با بیان اینکه استفاده از ادوات مناسب برای سم‌پاشی و استفاده از دستگاه های کودکار در راستای پایین آوردن مصرف کودهای شیمیایی در این زمینه موثر است، گفت: استفاده از بذور مقاوم به آفات از دیگر فعالیت‌هایی است که جهاد کشاورزی در این راستا در پیش گرفته است.

فعالیت موسسه تحقیقات آب و خاک برای کنترل کودهای شیمیایی

وی تغییر صنعت تولید کود و استفاده از کودهای ازته با پوشش گوگردی و کند رها شونده و دیر حل شونده در آب را ضروری برشمرد و گفت: موسسه تحقیقات آب و خاک برای کنترل کودهای شیمیایی وارد عمل شده است و تطابق محتوا با برچسب را پیگیری می‌کند.

منبع مطلب : www.mehrnews.com

مدیر محترم سایت www.mehrnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

سوالات اجتماعی با جواب (ششم)

1 . دو فعالیت مهم کشاورزی را نام ببرید . ج : زراعت و باغداری

2 . زراعت چیست ؟ ج : زراعت یعنی کشت و پرورش گیاهانی که بعد از کاشت دانه ، حداکثر تا یک سال محصول می دهند . مانند گندم ، جو ، گوجه فرنگی و هویج

3 . باغداری چیست ؟ باغداری کشت و پرورش نهال درختان است که بعد از گذشت یک یا چند سال محصول می­ دهند . مانند درخت خرما ، پرتقال و انار

4 . خوراک روزانه و غذای اصلی مردم کشور ما چیست ؟ ج : گندم و برنج

5 . چه خوراک­ های دیگری علاوه بر نان ، از آرد گندم درست می­ شود ؟                ج : ماکارانی ، لازانیا ، بعضی از انواع شیرینی و ...

6 . گندم گیاهی چند ساله است ؟ ج : یک ساله

7 . گندم به چه شکل­ هایی و در کجای کشور کشت می­ شود ؟ ج : به دو شکل پاییزه و بهاره و در همه جای کشور کشت می­ شود .

8 . برنج در چه شرایطی به دست می­ آید ؟ ج : در نواحی مرطوب و نسبتا معتدل که آب به فراوانی یافت شود .

9 . گیاه برنج در کدام استان­ های کشور کشت می­ شود ؟ ج : بیش از نیمی از برنج کشور ما در استان­ های شمال کشور مانند گلستان ، مازندران و گیلان تولید می­ شود اگرچه در بعضی استان­ ها مانند قزوین ، فارس ، خوزستان ، سیستان و بلوچستان در صورت وجود آب کافی برنج کشت می­ شود .

10 . مهم­ ترین منبع غذایی کشور چیست ؟ ج : غلات ( دانه­ هایی مانند گندم ، جو ، برنج و ذرت )

11 . بعد از غلات مهم ­ترین منبع غذایی چیست ؟ ج : حبوبات و محصولات جالیزی

12 . به چه محصولاتی حبوبات گفته می­ شود ؟ ج : به محصولاتی مانند عدس ، لپه ، ماش و انواع لوبیاها حبوبات گفته می­ شود .

13 . محصولات جالیزی چه محصولاتی هستند ؟ ج : خربزه ، هندوانه ، خیار ، گوجه­ فرنگی ، بادمجان و غیره

14 . کشت گلخانه­ ای چه کشتی است ؟ ج : یکی از روش­ های نو در کشاورزی ایجاد یک محیط مصنوعی برای کشت گیاهان است که می­توانیم هر محصول را در هر منطقه­ ی آب و هوایی و در همه­ ی فصول سال کشت کنیم .

15 . چرا با کشت گلخانه ­ای هر محصول را در هر شرایط آب و هوایی می­ توان کشت کرد ؟ ج : زیرا آب و هوای گلخانه و گرما و نور و رطوبت را خودمان با دستگاه­ های مختلف ، متناسب با نوع محصول تنظیم می­ کنیم .

16 . یک مزیت مهم کشت دیم نسبت به سایر کشت­ ها چیست ؟ ج : کشت گلخانه­ ای در مقایسه با سایر کشت­ ها از نظر صرفه­ جویی در مصرف آب بسیار بهتر است .

17 . بیش­تر چه محصولاتی در گلخانه کشت می­ شود ؟ ج: انواع میوه­ ها و محصولات جالیزی ، سبزیجات ، قارچ­ های خوراکی و گل و گیاهان زینتی کشت می ­شود .

18 . محصولات کشاورزی صادراتی ایران را نام ببرید . ج : میوه­ های سردسیری و هسته­ دار مانند هلو ، زردآلو ، گوجه و آلبالو به صورت خشکبار و بعضی محصولات گرمسیری مانند خرما و پسته به دلیل مرغوب بودن به خارج از کشور صادر می­ شود .

19 . محصولات کشاورزی چگونه به دست ما می­ رسد ؟ ج : بعضی از محصولات برای فروش به بازارهای نزدیک مزارع برده می­ شود و بعضی دیگر را در انبارها یا سردخانه­ ها نگهداری و ذخیره می­ کنند و سپس با کامیون یا وانت به میادین میوه و شهرهای دور و نزدیک می­ برند .

20 . چرا کشاورز بعضی از محصولات را باید زود به دست مشتری برساند ؟                  ج : زیرا بعضی از محصولات مانند هلو و توت­ فرنگی زود خراب می­ شود .

21 . دو نمونه از مواردی را که باعث جلوگیری از اسراف مواد غذایی می­ شود را نام ببرید . ج : 1 . ما باید به اندازه­ ی نیاز و مصرفمان خرید کنیم . 2 . در مهمانی­ ها و مجالس به اندازه­ ی مهمان­ ها غذا تهیه کنیم .

سوالات متن درس هفتم مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی ( طلای سیاه )

1 . ما انرژی مورد نیاز خود را از کجا به دست می آوریم ؟ ج : به اشکال گوناگون از طبیعت

2 . سه گروه عمده ی انرژی را نام ببرید . ج : سوخت های فسیلی ، انرژی های نو یا قابل تجدید ، انرژی هسته ای 

منبع مطلب : amoozesh47.blogfa.com

مدیر محترم سایت amoozesh47.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

تفاوت کشت گلخانه ای با کشت سنتی | قیمت روز زعفران

تفاوت کشت گلخانه ای با کشت سنتی | قیمت روز زعفران

مزیت کشت گلخانه ای مزیت کشت گلخانه ای بروش آیروپونیک : مزیت کشت گلخانه ای : این روش نسبت به روش های دیگر این است که در این روش آب کمتری هدر می رود و این روش به شدت میزان آب مصرفی را نسبت به سایر روش ها کاهش می […]

منبع مطلب : noorhan.net

مدیر محترم سایت noorhan.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب