ممنوعیت تردد در جاده های کشورممنوعیت تردد در جاده های کشور را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

ایرنا

ایرنا

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، چهل و دومین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا روز گذشته برگزار و در زمینه چگونگی محدودیت ها در تعطیلات پیش رو، اتخاذ تصمیم کرد.

براساس اطلاعیه کمیته مزبور از ساعت ۱۲ روز دوشنبه ۱۲ آبان خروج خودروهای شخصی با پلاک بومی و ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی از/به ۲۵ مرکز استان، به شرح مندرج در بند ۲ ، ممنوع است. 

مراکز استان‌های دارای ممنوعیت عبارتند از: تهران، البرز، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، فارس، خوزستان، کردستان، اصفهان، قم، مرکزی، خراسان جنوبی، اردبیل، کرمانشاه، بوشهر، هرمزگان، یزد، لرستان، خراسان شمالی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، همدان، زنجان، سمنان و کرمان.

اعمال ممنوعیت‌ها در استان‌های تهران و البرز از انتهای حوزه استحفاظی آنها آغاز و به شکل یکپارچه، ورود پلاک غیر بومی و خروج پلاک بومی ممنوع می شود.

زمان آغاز اجرای طرح ساعت ۱۲:۰۰ روز دو شنبه  ۱۲ آبان است و زمان خاتمه طرح ساعت ۲۴ روز جمعه  ۱۶ آبان است.

محدودیت های ترافیکی تعطیلات پیش رو در جاده های برون شهری

بر این اساس مرکز اطلاعات راهها و حمل و نقل جاده ای نیز خبر داده است:تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه ۱۲ آبان تا ساعت ۶ روز شنبه ۱۷ آبان محورهای کرج - چالوس ، هراز ، فیروزکوه و محور تهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع است.

تردد موتور سیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع است.
 
همچنین در جاده هراز ترددتمام تریلرها کماکان ممنوع است و تردد تمام کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز دوشنبه ۱۲ آبان و همچنین از ساعت ۶  روز سه شنبه ۱۳ آبان تا ساعت ۲ بامداد روز بعد در محور هراز ممنوع است.

تردد تمام کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز پنجشنبه  ۱۵ آبان و همچنین از ساعت ۶ روز جمعه ۱۶ آبان تا ساعت ۲ بامداد روز بعد در محور هراز ممنوع است.


آخرین وضعیت جاده‌های شمالی از تردد روان در محورهای چالوس، هراز، فیروزکوه،آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت (رفت و برگشت) خبر می‌دهد.همچنین جاده های شمالی فاقد هرگونه مداخلات جوی است.

افزایش سفر بین استانی در جاده های برون شهری

براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲ هزارو۲۹۶ دستگاه تردد شمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۲.۲درصد افزایش تردد را نشان می‌دهد.

همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۴.۲ درصد، اوج تردد بین ساعت ۱۷ تا ۱۸ و کمترین تردد بین ساعت ۳ تا ۴ انجام شده است که هموطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعت مناسب تری را برای سفر انتخاب کنند.

آخرین وضعیت ترافیکی سایر محورها نیز از ترافیک سنگین در آزادراه قزوین - کرج حدفاصل ساسانی تا پل فردیس و  ترافیک سنگین در آزادراه کرج - تهران محدوده پل کلاک خبر می دهد.
همچنین ترافیک سنگینی نیز در محور شهریار - تهران محدوده شهرقدس گزارش شده است.

منبع مطلب : www.irna.ir

مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب