معیشتی آذر ۹۸ کی واریز میشود

معیشتی آذر ۹۸ کی واریز میشودمعیشتی آذر ۹۸ کی واریز میشود را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

یارانه معیشتی کی واریز میشود؟

یارانه معیشتی کی واریز میشود؟

اقتصاد آنلاینصبا نوبری؛با افزایش قیمت بنزین در اواخر آبان ماه سال جاری دولت اعلام کرد که منابع حاصل از این افزایش قیمت را به طور مستقیم در قالب بسته‌های معیشتی به 60میلیون نفر ایرانی پرداخت خواهد کرد.

تاکنون یک دوره از این بسته معیشتی به مردم پرداخت شده است اما اگر به دنبال این هستید که بدانید بسته یارانه معیشتی کی واریز میشود گزارش زیر را بخوانید؛

مبلغ بسته‌ معیشتی دولت چقدر است؟

در دور اول پرداخت بسته معیشتی به مردم که اواخر آبان‌ ماه صورت گرفت به خانوارهای یک نفره 55هزارتومان، دونفره 103هزارتومان، 3نفره 138هزارتومان، 4نفره 172هزارتومان و 5نفره و بیشتر 205هزارتومان کمک معیشتی پرداخت شد که به این معنا است که به نفر ششم و بیشتر هر خانواده یارانه معیشتی تعلق نخواهد گرفت.

پس از واریز دور اول بسته معیشتی در اواخر آبان ماه، بسیاری از افرادی که ماه گذشته مشمول دریافت یارانه معیشتی بودند، سوال می‌کردند که کمک معیشتی آذر ماه کی واریز می شود؟

یارانه معیشتی کی واریز میشود

یارانه معیشتی کی واریز میشود؟

طبق اعلام رییس سازمان برنامه و بودجه یارانه معیشتی دهم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد. همچنین بیستم هرماه یارانه نقدی 78میلیون نفر و 30ام هر برج هم حقوق کارکنان دولت پرداخت خواهد شد که اینگونه دولت قصد دارد با بودجه اندک نظمی در معیشت مردم ایجاد کند.

نوبت اول بسته حمایتی دولت برای 20میلیون نفر در روز دوشنبه 27آبان‌ماه، نوبت دوم برای 20میلیون دیگر در روز چهارشنبه 29آبان و نوبت سوم برای 20میلیون نفر دیگر ساعت 24 شنبه شب (دوم آذرماه) واریز شد و امروز سوال بسیاری از مردم جامعه این است که پسکمک معیشتی آذر ماه کی واریز میشود؟

چه کسانی مشمول دریافت بسته معیشتی هستند؟

روستاییان و عشایر، مستمری بگیران،‌ مددجویان کمیته امداد، ‌کارگران، معلمان، مددجویان بهزیستی، کارمندان، زنان سرپرست خانوار، اقشار کم درآمد و بازنشستگان مشمول طرح دولت می‌شوند که 18میلیون خانوار و 60میلیون نفر را در بر می‌گیرد.

نتیجه اعتراض به عدم دریافت بسته معیشتی چه شد؟

پس از واریز دور اول بسته حمایتی معیشتی دولت، یک کد دستوری به شماره #6369* اعلام شد که افراد با ارسال کدملی خود می‌توانستند به عدم دریافت این بسته اعتراض کنند. علاوه بر اینکه اختلالاتی که از روز اول برای این کد دستوری پیش آمد بسیاری از افراد اعلام کردند که پس از ارسال کدملی خود پاسخی دریافت نکردند. اخباری مبنی بر بررسی نتایج معترضان تا اواسط دی‌ماه منتشر شده است که هنوز قابل تایید نیست.

همچنین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که هیچ سامانه و سایت اینترنتی برای ثبت درخواست و یا اعتراض به دریافت‌ نکردند این بسته وجود ندارد و تنها راه همان کد دستوری اعلام شده است.

پول بنزین کی واریز میشه؟

البته دولت برای اینکه به مردم اطمینان بدهد که پس از افزایش قیمت بنزین این بسته را پرداخت خواهد کرد بلافاصله پس از اعمال نرخ جدید و زودتر از موعد تعیین شده، یعنی (10آذر ماه) از محل تنخواه خود این مبالغ را پرداخت کرد و منابعی که در آذرماه حاصل شد را به جای آن گذاشت. به همین دلیل در آذر کمک معیشتی به مردم پرداخت نشد و نوبت بعدی واریز آن 10دی‌ماه خواهد بود.

همچنین صبح امروز ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: مبلغ بسته حمایت معیشتی به حساب بانکی سرپرست خانوارها واریز میشود و قرار نیست هیچ سازمان، موسسه و نهاد واسطه‌ای این مبلغ را دریافت و سپس در اختیار مشمولان قرار دهد.

منبع مطلب : www.eghtesadonline.com

مدیر محترم سایت www.eghtesadonline.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

3روز تا پرداخت دومین بسته معیشتی/ چه کسانی یارانه معیشتی دریافت نمی‌کنند؟ | اقتصاد آنلاین

3روز تا پرداخت دومین بسته معیشتی/ چه کسانی یارانه معیشتی دریافت نمی‌کنند؟ | اقتصاد آنلاین

اقتصاد آنلاینصبا نوبری؛ به دنبال افزایش قیمت بنزین و برنامه دولت برای پرداخت ما به التفاوت این افزایش قیمت در قالب بسته معیشتی به مردم، پس از واریز یارانه معیشتی در اواخر آبان‌ماه دولت اعلام کرد بعد از این یارانه معیشتی دهم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واجد شرایط واریز خواهد شد.

اما با گذشت زمان واریز یارانه معیشتی آذر به تعویق افتاد و سرانجام دولت اعلام کرد که بسته معیشتی که اواخر آبان‌ماه پرداخت شد از محل تنخواه دولت و بجای بسته معیشتی آذرماه بوده است.

بسته معیشتی

اواسط آذرماه نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه دولت قصد دارد با حداقل بودجه نظمی در معیشت مردم ایجاد کند از پرداخت بسته معیشتی در دهم هر ماه، یارانه نقدی بیستم هرماه و حقوق کارکنان دولت در تاریخ سی‌ام هر ماه خبر داد.

بنابراین سه روز دیگر یعنی دهم دی ماه 98، دومین مرحله از بسته معیشتی دولت به حساب 60 میلیون ایرانی واریز خواهد شد.

البته با وجود اینکه به نظر می‌رسد واریز یارانه معیشتی برای بسیاری از افراد واجد شرایط صورت نگرفته است اما اعلام نشده که آیا به تعداد جامعه هدف 60میلیون نفری این بسته معیشتی اضافه خواهد شد یا نه؟

حداقل درآمد ماهیانه برای دریافت بسته معیشتی

صبح امروز وزارت کار، رفاه و تعاون اجتماعی در اطلاعیه‌ای حداقل درآمد ماهانه و سالانه خانوارها را برای دریافت بسته معیشتی اعلام کرد.

پرداخت یارانه معیشتیمتوقف می‌شود؟

به دلیل عدم واریز یارانه معیشتی آذر بسیاری گمان کردند که پرداخت این بسته معیشتی متوقف خواهد شد اما معاون اول رییس جمهور اخیرا اعلام کرد که آنچه تاکنون در رابطه با پرداخت بسته معیشتی در دست اقدام است همه آن ادامه می‌یابد و امیدوارم نه تنها طرح حمایتی معیشتی ادامه یابد بلکه تلاش می‌شود با راهکارهای جدید و جذب منابع جدید کمک‌ها و حمایت‌های بیشتری از مردم شود.

بسته معیشتی

یارانه‌های نقدی و معیشتی ادغام نمی‌شود

 همچنین در روزهای گذشته شایعاتی مبنی بر ادغام یارانه نقدی و بسته معیشتی با یکدیگر به گوش رسید که مژگان خانلو، سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور، این خبر را تکذیب کرد و در این خصوص گفت: منابع یارانه نقدی و یارانه معیشتی به صورت جداگانه در تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۹۹ پیش بینی شده و ردیف، زمان‌بندی و عدد این دو یارانه جدا در نظر گرفته شده است و امکان ادغام آن‌ها وجود ندارد.

92هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد بسته معیشتی نگرفتند!

در حالی به نظر می‌رسد کسی واجد شرایط تر از افراد تحت پوشش کمیته امدادبرای دریافتیارانه معیشتی دولت نباشد، اما رییس سازمان بازرسی کل کشور به تازگی خبر داده است که به بیش از 92 هزار خانوار ( 157 هزار نفر) تحت پوشش کمیته امداد کمک هزینه معیشتی پرداخت نشده و با پیگیری‌های این سازمان مقرر شده است این افراد از این ماه به لیست دریافت‌کنندگان اضافه شوند و معوقه‌ی ماه گذشته نیز به آنها پرداخت شود.

رویه پرداخت بسته معیشتی باید اصلاح شود

با وجود اینکه دولت برای پرداخت دومین مرحله پرداخت بسته معیشتی خود آماده می‌شود اما چند روز پیش سخنگوی هیئت رییسه مجلس اعلام کرد روند پرداخت بسته حمایت معیشتی در سال ۹۹ نیازمند اصلاحات اساسی و جدی است و در حال حاضر روند پرداخت این کمک‌ها مورد قبول مجلس نیست بنابراین از دولت انتظار داریم ضمن کنار گذاشتن هرگونه تعلل نسبت به اصلاح این روند سریع‌تر اقدام کند.

حال باید دید آیا دولت برنامه‌ای برای اصلاح شیوه پرداخت‌های خود و یا شناسایی جامعه هدف دارد یا خیر؟

منبع مطلب : www.eghtesadonline.com

مدیر محترم سایت www.eghtesadonline.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.
برای دانلود آهنگ کلیک کنید

یارانه کمک معیشتی کی واریز می‌شود؟

به گزارش راهبرد معاصر، با نزدیک شدن به پایان آذر 98 اندک اندک به زمان واریز یارانه می رسیم که از ماه گذشته با آغاز پرداخت یارنه معیشتی دولت در ازای سهمیه بندی بنزین به دو یارانه 45 هزار تومانی و یارانه حمایت معیشتی دولت افزایش یافته است. زمان واریز یارانه 45 هزار تومانی که مشخص شده و طبق اعلام سازمانی هدفمندی یارانه ها ساعت 12 چهارشنبه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

یارانه کمک معیشتی کی واریز می‌شود

زمان واریز یارانه اذر ۹۸

اما یارانه کمک معیشتی بنزین در آذر ماه واریز نخواهد شد و دلیل آن این است که به گفته حسن روحانی دولت با آغاز طرح هدفمندی یارانه ها و سهمیه بندی بنزین از اواخر آبان پیش از آنکه از محل صرفه جویی بنزین درآمدی داشته باشد پیش پیش یارانه آذر ماه را واریز کرد و یارانه حمایت معیشتی بعدی در دی ماه واریز خواهد شد.

با این حساب در آذر ماه تنها یارانه 45 هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد و از دی ماه 98 هر دو یارانه هم زمان واریز می شود. لذا سرپرستان خانوار در این ماه تنها منتظر مبلغ 45 هزار تومانی به ازای اعضای خانواده خود باشند.

منبع مطلب : rahbordemoaser.ir

مدیر محترم سایت rahbordemoaser.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب