سامانه یکپارچه جمع آوری الکترونیکی داده هاسامانه یکپارچه جمع آوری الکترونیکی داده ها را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

ایرنا

سامانه یکپارچه جمع آوری الکترونیکی داده ها راه اندازی شد

سامانه یکپارچه جمع آوری الکترونیکی داده ها راه اندازی شد

سامانه یکپارچه جمع آوری الکترونیکی داده ها (سیجاد) با حضور دکتر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری راه اندازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر،در مراسم روز آمار و برنامه ریزی که امروز در تالار غدیر وزارت کشور آغاز شده است ، این سامانه به بهره برداری رسید و در اختیار مرکز آمار ایران قرار گرفت.

سامانه سیجاد ، نرم افزاری است که مرکز آمار ایران با استفاده از آن طرح های آماری و سرشماری های خود را به صورت مدیریت شده اجرا می کند.

این سامانه کمک می کند فرم های الکترونیکی ثبت اطلاعات بدون نیاز به برنامه نویسی مجدد، آماده شود و در اختیار آمارگیران قرار گیرد.

امکان ورود و کنترل داده ها از طریق ابزارهایی مانند تبلت، لب تاپ و وب و همچنین به روز کردن این اطلاعات بدون نیاز به کاغذ از دیگر امکانات این سامانه است.

نظارت و کنترل داده های جمع آوری شده با تلاش مأموران و در محل اجرای طرح با استفاده از ابزارهای الکترونیکی، اصلاح نقشه های آماری در مرحله جمع آوری داده ها، ثبت موقعیت های مکانی، کنترل پیشرفت کار با ابزارهای گزارش گیری پویا، تجمیع داده ها در بانک های اطلاعاتی متمرکز، حفظ امنیت داده ها با در نظر گرفتن موارد امنیتی و از همه مهمتر کاهش هزینه های طرح آمارگیری از دیگر ویژگی های این طرح مهم الکترونیکی است.

اول آبان روز ملی آمار نام گذاری شده است.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب