حجت الاسلام جوادی موسسه ملل

حجت الاسلام جوادی موسسه مللحجت الاسلام جوادی موسسه ملل را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای ستاد جشنواره شعر حوزه

 توجه به مقوله شعر منافاتی با علمیّت، فضل و مقولات مهم حوزه‌های علمیه ندارد .
حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار با اشاره به سابقه و اهمیت مقوله‌ی شعر در حوزه‌های علمیه و در نظر برخی از فقها و علمای بزرگ شیعه خاطرنشان کردند: توجه به مقوله شعر و شاعرِ خوب بودن، منافاتی با علمیّت و فضل و هیچ یک از مقولات مهم حوزه‌های علمیه ندارد.
رهبر انقلاب، برخاستن رایحه شعر در فضای علمی متراکم حوزه‌های علمیه را مایه تنفس خواندند و افزودند: امروز استعدادهای خوبی در زمینه شعر در حوزه‌های علمیه وجود دارد و چون تفکر شاعران حوزوی نیز تفکر اسلامی و منبعث از منابع درست دینی است، اشعار آنها نیز می‌تواند بسیار مفید باشد.

در مراسم اختتامیه سومین جشنواره شعر حوزه(اشراق)، ویژه شاعران حوزوی فارسی زبان روز دوشنبه سی ام آذر در ایوان شمس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه اعتباری عسکریه، در این مراسم پس از انتشار بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای ستاد جشنواره شعر حوزه که در تاریخ 13 مهر 1394 برگزار شده بود حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر صادقی رشاد رئیس شورای مدیریت حوزه های علمیه استان تهران، حجت الاسلام والمسلین سید عبداله حسینی دبیر جشنواره شعر حوزه، حجت الاسلام والمسلمین میثم امرودی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، محمد علی مجاهدی مؤلف کتاب تذکره الاشراق، حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و حجت الاسلام والمسلمین سید امین جوادی مدیرعامل مؤسسه اعتباری عسکریه و عضو ستاد جشنواره بین المللی شعر حوزه به سخنرانی پرداختند.

حجت الاسلام جوادی ضمن تشکر از برگزارکنندگان این جشنواره گفت: کنگره عظیم اربعین که دلباختگان حضرت سیدالشهداء را با پای پیاده به سرمنزل مقصود می کشاند جایی است که می تواند چشمه شعر شاعران را به غلیان در آورد.

در این مراسم جوایز برگزیدگان با حضور مدیرعامل مؤسسه اعتباری عسکریه اهداء شد.

مشاهده ی سوابق تصویری

منبع مطلب : melalbank.ir

مدیر محترم سایت melalbank.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب