وام مرحله دوم کی واریز میشود

وام مرحله دوم کی واریز میشودوام مرحله دوم کی واریز میشود را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

ارسال لیست دوم وام یک میلیونی کرونا به بانک‌مرکزی/ وام یک میلیونی کِی واریز می‌شود؟

ارسال لیست دوم وام یک میلیونی کرونا به بانک‌مرکزی/ وام یک میلیونی کِی واریز می‌شود؟

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، دومین مرحله از وام قرض‌الحسنه یک میلیونی هفته قبل توسط بانک مرکزی به حساب سرپرستان خانوار که درخواست خود را به وزارت رفاه پیامک کرده بودند واریز شد.

مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا نیز احتمالا طی امروز یا فردا توسط بانک مرکزی به حساب مشمولان واریز می شود؛ آنطور که سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرده این سازمان پس از دریافت لیست افراد شناسایی شده واجد شرایط از وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در ظهر روز سه شنبه  مورخ  1399/09/18 ، با ویرایش  لیست مذکور  به  منظور تهیه  فرمت  مورد نظر بانک  مرکزی در کوتاهترین زمان ، لیست نهایی به تعداد 2،481،290 را در ساعت 10 صبح چهارشنبه مورخ   09/19 /1399 جهت واریز وام به بانک مرکزی ارسال کرده است .

 در مرحله اول  تعداد  4،515،651   سرپرست  خانوار توسط وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مشمول دریافت  این  وام  شده بودند که در هفته قبل مبلغ تسهیلات یک میلیون تومانی توسط بانک مرکزی به حساب آنان واریز شده بود .

به گزارش تسنیم،‌ با ادامه شیوع ویروس کرونا و افزایش فشار اقتصادی به خانوارهای ضعیف و متوسط جامعه و البته بعد از پافشاری مجلس به پرداخت یارانه های حمایتی به مردم، دولت اعلام کرد که به 11 میلیون خانوار مجدداً وام یک میلیونی پرداخت خواهد کرد ضمن اینکه به مدت 4 ماه نیز ماهانه 100 هزار تومان به 30 میلیون نفر می پردازد.

طبق اعلام وزارت رفاه، تمامی افرادی که در نوبت قبل، وام کرونای معیشتی دریافت کرده‌اند و درآمد ثابت ندارند، می‌توانند متقاضی دریافت وام یک‌میلیون‌تومانی باشند.

نکته مهم اینجاست که افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان دولت، شرکت‌های دولتی یا نهادهای عمومی غیردولتی، بازنشستگان، بیمه‌پرداز سازمان تأمین اجتماعی یا سایر صندوق‌های بازنشستگی شامل این طرح نمی‌شوند.

بازپرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه یک‌میلیون‌تومانی با نرخ کارمزد 4 درصد از محل باقی‌مانده منابع بسته جبرانی مصوب جلسه دوازدهم مورخ 1399/01/09 ستاد ملی مدیریت کرونا، با اقساط 30ماهه و از منابع یارانه معیشتی ماهانه خانوار خواهد بود.

ضمن اینکه کمک بلاعوض (ماهانه مبلغ یک‌میلیون ریال به‌ازای هر یک از اعضای خانوار) از آذرماه تا پایان سال جاری به‌مدت چهار ماه، به سرپرست خانوار پرداخت می‌شود. تعداد اعضای خانواده نیز با توجه به زمان پرداخت وام اول یعنی فروردین سال 1399 درنظر گرفته می‌شود.

انتهای پیام/

منبع مطلب : www.tasnimnews.com

مدیر محترم سایت www.tasnimnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

مرحله دوم وام کرونا به چه کسانی رسید؟ / گلایه‌های مردمی درباره واریز اشتباهی وام!

مرحله دوم وام کرونا به چه کسانی رسید؟ / گلایه‌های مردمی درباره واریز اشتباهی وام!

به گزارش تجارت‌نیوز، قرار بود به 11 میلیون سرپرست خانوار وام یک میلیون تومانی کرونا پرداخت شود اما بنا بر لیست اعلامی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حدود هفت میلیون خانوار مشمول دریافت این وام شدند.

4.6 میلیون نفر از آنها پنجشنبه گذشته این وام را دریافت کردند و قرار است بانک مرکزی امروز این یک میلیون تومان را برای 2.4 میلیون خانوار دیگر واریز کند.

قرار بود متقاضیان با ارسال کد ملی به 6369، رضایت خود را برای دریافت مرحله دوم وام کرونا و برداشت اقساط آن از یارانه معیشتی بنزین اعلام کنند. به گفته روابط عمومی وزارت کار، از بین 11 میلیون خانوار شناسایی شده فقط هفت میلیون آنها پیامک را ارسال کردند، مابقی پیامک‌ها از سوی کسانی ارسال شده بود که شرایط دریافت آن را نداشتند.

متقاضیان این وام نباید حقوق ثابت دریافت کنند یا تحت پوشش بیمه باشند، همچنین بازنشستگان نیز به علت این که حق بیمه دریافت می‌کنند مشمول این طرح نیستند. اما اظهارات مردمی نشان می‌دهد که این وام برای برخی از حقوق‌بگران و بازنشستگان واریز شده است.

«من یک راننده تاکسی هستم در ضمن به کرونا هم مبتلا شدم آلان ۲۷روز سر کارنرفتم درآمدی هم ندارم ولی کسانی میشناسم بازنشسته هستن ولی دریافت کردن»

«شوهر خواهرمن وکیل پایه هستش ماشین آپارتمان و…داره وام یک میلیون تعلق گرفته ولی من که کارگر ساده مستاجر وبدون ماشین و… واریز نشده»

«من کارگر خیاطی هستم دزامدم دومیلیون بزور میشه وام یک میلونی بهم هنوز ندادن ادم میشناسم یه مغازه اجازه میگیره خونه سیصد متر داره کلی در امد داره وام بهش دادن»

«ما که مستاجر و کارگر هستیم به ما وام یک میلیونی ندادن ، ولی به آدم های که میشناسم چند تا خونه دارن براشون واریز شده ، ما باید به کی دردمون را بگیم»

«من مادرم تحت پوشش کمیته امداده به حسابش نریختن خودمم کارگر میدان هستم ندادن ولی صاحب خونم باز نشسته مس هسته با حقوق سیزده میلیمون هفتصد تومن براش واریز شده»

منبع مطلب : tejaratnews.com

مدیر محترم سایت tejaratnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

پرداختی‌های دولت در آذر ماه / وام یک میلیونی کرونا کی واریز می‌شود؟

پرداختی‌های دولت در آذر ماه / وام یک میلیونی کرونا کی واریز می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، دولت در ماه جاری چهار واریزی دارد که شامل یارانه نقدی، یارانه معیشتی بنزین، کمک بلاعوض 100 هزار تومانی و وام یک میلیون تومانی کرونا است.

یارانه معیشتی بنزین

زمان واریز: یکشنبه 10 آذر ماه

مشمولان: حدود 60 میلیون نفر

مبلغ واریزی: خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار، سه نفره ۱۳۸ هزار، چهار نفره ۱۷۲ هزار و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان

یارانه نقدی

زمان واریز: پنجشنبه 20 آذر ماه

مشمولان: 78 میلیون نفر

مبلغ واریزی: 45 هزار و 500 تومان به‌ازای هر نفر

یارانه 100 هزار تومانی

زمان واریز: اواخر آذر ماه

مشمولان: 11 میلیون خانوار بدون درآمد ثابت و بیمه (29 میلیون و 700 هزار نفر)

مبلغ واریزی: 100 هزار تومان به‌ازای هر نفر

مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا

زمان واریز: شروع پرداختی‌ها از روز 20 آذر ماه

مشمولان: 11 میلیون خانوار بدون درآمد ثابت و بیمه (29 میلیون و 700 هزار نفر)

مبلغ واریزی: یک میلیون تومان به‌ازای هر سرپرست خانوار

منبع مطلب : tejaratnews.com

مدیر محترم سایت tejaratnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب