تعبیر خواب مار از نظر قرآن

تعبیر خواب مار از نظر قرآنتعبیر خواب مار از نظر قرآن را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

گونل

تعبیر خواب مار از نظر قرآن

تعبیر خواب مار از نظر قرآن ، تعبیر خواب مار از نظر اسلام

در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم به تعبیر خواب مار از نظر قرآن و احادیث و ائمه بپردازیم. اینکه از خواب مار در قرآن مجید چیزی آمده است یا نه.تعبیر خواب مار در قرآن را می توانیم دشمن و یا بدعت گذار در دین بنامیم.

کلمه حیّه که یک مرتبه در قرآن آمده است : «فالقا‌ها فاذا هی حیه تسعی»، موسی عصا را افکند، ناگهان مار عظیمی شد و شروع به حرکت کرد سوره مبارکه طه آیه 20.

کلمه ثعبان که دو مرتبه در قرآن به کار رفته است: «فالقی عصاه فاذا هی ثعبان مبین»، ناگهان عصای خود را افکند و اژد‌های آشکاری شد سوره مبارکه اعراف ، آیه ۱۰۶ و سوره مبارکه شعراء ، آیه ۳۲.

کلمه جانّ به معنای مار، در قرآن کریم دو بار تکرار شده است: «و ألق عصاک فلما رأ‌ها تهتز کان‌ها جانّ ولی مدبراً و لم یعقب یا موسی لا تخف انی لا یخاف لدی المرسلون»، و عصایت را بیفکن هنگامی که آن را مشاهده کرد، دید با سرعت همچون ماری کوچک می‌دود، ترسید و به عقب برگشت و حتی پشت سر خود را نگاه نکرد،‌ای موسی! نترس که رسولان در نزد ما نمی‌ترسند (سوره نمل/آیه ۱۰) و نیز (سوره قصص/آیه 31 ).

تعبیر خواب مار از نظر قرآن ، تعبیر خواب مار از نظر اسلام

خواب های شما و جواب های ما

سلام من خواب دیدم که ماری سیاه رنگ دور گردن من حلقه زده است.بسیار وحشت کرده بودم و هر کاری می کردم من را رها نمی کرد.من در خواب نام ائمه را بردم تا مرا رها کرد و رفت.تعبیر این خواب چیست؟

سلام همانطور که گفته شده حلقه زدن مار دور گردن ندادن زکات و خمس و … است و باید این پول را از مال خود جدا کنید.به لطف ائمه اطهار توفیق دادن زکات را پیدا خواهید کرد.

سلام من خواب دیدم که مارهای زیادی اعم از بزرگ و کوچک با رنگهای مختلف در خانه ما بودند و یک مار سبز رنگ با اندازه متوسط دور پای چپم پیچیده بود بعد از لحظه دور شد.به پای چپم که نگاه کردم از مچ تا بالای زانو با رنگ سبز و خط زیبا آیه های قرانی رو پای چپم نوشته شده بود.جاهای که مار سبز پیچیده بود دور پام
لطفا میخوام بدونم تعبیر این خواب چیست خیلی نگرانم کرده است.در ضمن من دختری مجرد و بیست ساله هستم.

این خواب نشان می دهد که شما پا روی خیلی از اصول گذاشته اید و اعتقاداتی داشته اید که دیگر آن را قبول ندارید ، ولی باید بدانید که خداوند شما را دوست دارد که چنین خوابی دیده اید و قبل از مرگ و تمام شدن فرصتتان شما را آگاه کرده است.

منبع مطلب : gunel.blog.ir

مدیر محترم سایت gunel.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

تعبیر حضرت یوسف برای دیدن مار در خواب

تعبیر حضرت یوسف برای دیدن مار در خواب

اگر خواب مار ببینید چه حالی خواهید داشت؟ می‌ترسید؟ وحشت زده از خواب می‌پرید؟ خواب دیدن را می‌توان یکی از مرموز‌ترین و جالب‌ترین رخداد‌های زندگی هر فردی دانست. برخی افراد هر شب خواب می‌بینند، برخی در طول یک وعده خواب چندین رویا و کابوس را تجربه می‌کنند و برخی به ندرت خواب می‌بینند. اما ماجرای خواب مار از پر مفهوم‌ترین خواب‌های جهان است.

 شاید اغراق نباشد اگر بگوییم دیدن خواب مار از پیچیده‌ترین مفاهیم جهان محسوب می‌شود. برای مثال از رنگ مار تا نحوه برخورد آن مثلا نیش زدن یا آرام بودنش تعابیری متفاوت دارد.

بسیاری از انسان‌ها در حالت عادی از مار می‌ترسند یعنی اگر با یک مار واقعی و حتی مار آبی و غیر سمی مواجه شوند فرار می‌کنند، اما در دنیای خواب ما ناهشیارانه رفتار‌هایی متفاوت در پیش می‌گیریم و شاید واکنشی غیرمنتظره داشته باشیم.

تعبیر پر تکرار مار و ثروت

بسیاری از افراد و بهتر است بگوییم قدیمی‌تر‌ها معتقدند دیدن مار درخواب یعنی دستیابی به گنج و ثروت. درواقع اگر خواب مار دیده باشید باید منتظر ثروتی قابل توجه باشید. بر اساس شواهد تاریخی ریشه این عقیده به ماجرای قدیمی مار و گنج باز می‌گردد. یعنی ایده‌ای که معتقد است هر کجا ماری حضور دارد به معنای محافظت مار از گنجی عظیم است.

مار و دشمن مرموز

برخی دیگر معتقدند وجود مار در خواب یعنی یک انسان خوش خط و خال و موزی در پی فریب دادن شما و یا سوء استفاده از شما است. درواقع این افراد مار را به فردی چند رنگ و نیش مار را به زخم زبان‌ها و فشار‌های کلامی وی تعبیر می‌کنند. برهمین اساس افراد زیادی معتقدند کشتن مار خوش خط و خال به معنای پیروزی بر نیرنگ است.

هر ماری مفهوم خاص خود را دارد

طبعیتا انتظار نداریم که در خواب مار شناس شوید و انواع مار را از بین صد‌ها هزار مار تشخیص دهید، اما می‌توانید بین مار‌های شناخته شده، تمایز قائل شوید چرا که برخی منابع تاکید دارند نوع مار خواب شما در تعبیر موثر است.

برای مثال مار‌های بزرگ مانند مار بوا نشانه موانع انسانی و محیطی سر راه تحقق آرزو‌های شماست. این در حالی است که مار‌های سمی و زهرآگین‌تر مانند مار کبرا و زنگی نمادی از ارتباط شما با افراد خطرناک هستند. برخی معتقدند مار کبرا می‌تواند نشانه‌ای از ضعف عزت نفس باشد.

دیدن خواب مار در حالتی که تعداد آن‌ها زیاد می‌باشد یعنی مراقب دوستان باشید. دیدن مار ماهی در خواب تعبیر از بهبودی سریع یک بیماری دارد. در صورتی که ببینید مار ماهی در دست گرفته اید یعنی شانس بزرگی در راه است. اما اگر مار ماهی را در حالت مرده ببینید یعنی می‌توانید از خود دفاع کنید.

دیدن مار در خواب نشانه مشاجره و خیانت نیز می‌تواند باشد و این که باید مراقب دشمنان خود باشید. هم چنین اگر خواب ماری را دیدید که در قفس است یعنی شخصی بد در اطراف شما کمین کرده است.

تعبیر خواب مار از دید حضرت یوسف

بر اساس گفتار‌های حضر یوسف، دیدن مار بلائی است که از دشمن به فرد می‌رسد که باعث دشمن شادی می‌شود. دیدن بیرون آمدن مار از شکم فرزند دشمنی را نشان می‌دهد و دیدن نیش خوردن از مار به مفهوم نیش و آسیب دیدن از رقبا است. دیدن مار بزرگ نشانه‌ای از دشمن بزرگ است.

نظر امام جعفر صادق (ع) درباره خواب مار

از دید امام جعفر صادق دیدن مار درخواب ده وجه است:

اول: دشمن پنهان. دوم: زندگانی. سوم: سلامتی. چهارم: پادشاهی. پنجم: سپه سالاری. ششم: دولت، هفتم: زن. هشتم: مراد. نهم: پسر. دهم: سیلاب.

نظر منوچهر مطیعی تهرانی درباره مار

منوچهر مطیعی است که سال‌ها تحقیق و مطالعه‌ی کتاب‌های تعبیر خواب از جمله تعبیر خواب ابن سیرین و بسیاری کتاب‌های ایرانی، عربی و اسلامی کرده معتقد است مار، خطر یا دشمن خانگی است. خطری که بدون اطلاع قبلی و بی آنکه انتظارش را داشته باشید و حدس بزنید چه می‌شود و چه کسی در کمین شماست به سراغتان می‌آید و دشمنی است زیبا و قشنگ و خوش نقش و نگار و دل فریب که که زیر سر یا در خانه شما هست و از وجودش بی اطلاع هستید.

اما این دشمن اگر فرصت بیابد نیش زهر آلود خودش را در تن شما فرو می‌برد. برخی نوشته اند، مار ثروت است و دارائی نهفته و موجود که در این مورد نیز شما از وجودش بی خبرید. مار دشمنی است زیبا و خوش نقش و نگار و دل فریب و آرام که بی صدا می‌آید و زهرش را می‌ریزد و می‌رود. چنین موجودی می‌تواند یک زن زیبا نیز باشد. زنی که در عین دولت داشتن خطرناک است و در عین خطرناک بودن دوست داشتنی است. در خواب خیره نگریستن به چشم مار را درست ندانسته اند. چندین حیوان و جانور هستند که در خواب به چشم آن‌ها خیره شدن خوب نیست از آن جمله است مار. اگر دیدید ماری را کشتید بر دشمنی پیروز می‌شوید ولی به زودی ندامت و پشیمانی به سراغ شما می‌آید.

نظر ابن سیرین درباره خواب مار

محمد ابن سیرین یکی از مشاهیر اهل علم و ادب است پدر او برده انس بن مالک بود، ابن سیرین در تعبیر خواب در جامعه بسیار شهرت داشت و مردم برای تعبیر خواب‌های خود به او رجوع می‌کردند. پیشه او بزازی بود و از تابعین مشهور است. تابعین افرادی هستند که پیامبر اسلام را ندیده، ولی با اصحاب او معاشرت داشته‌اند. ابن سیرین در رابطه با تعبیر خواب مار نظریه‌های مختلفی دارد:

_دیدن مار در خواب نشانه دشمننی خطرناک است

_تعبیر خواب مار می‌تواند مثبت و به معنای ارتباط با افراد صاحب نام باشد

_نبرد با مار به معنای جنگ با دشمن واقعی و حتی شکست دشمن است

دیدن مار در خانه دلیل دشمنی خانگی است

_ دیدن خوردن گوشت مار دلیل است که مال و اموال دشمن را به دست می‌آورید

_مار مرده نشانه رفع بلاست

تعبیر خواب مار از دید خالد بن علی بن محد العنبری

در رابطه با تعبیرخواب مار می‌گویند: اگر در خواب مار ببینید یعنی شما دشمنی ثروتمند دارید. اگر ببینید که ماری را کشته اید یعنی بر دشمن خود غلبه می‌کنید. به گفته ایشان اگر در خواب ببینید که چندین مار وارد خانه شما شده و بدون این که آسیبی به شما برسانند آن جا را ترک کنند، نشانه این است که دشمنان شما از اقوام و خویشاوندان می‌باشند.

اگر در خواب دیدید که مار را به خانه آورده اید یعنی دشمن شما را فریب می‌دهد، اما اگر ببینید که مار را کشتید یعنی شما بر دشمن خود غلبه می‌کنید. یکی از دیگر تعبیر‌های خواب مار از نظر ایشان این است که می‌تواند به عداوت زن و فرزندان فرد بیننده خواب دلالت داشته باشد.

نطر جابر مغربی درباره مار

جابر مغربی در رابطه با دیدن مار بزرگ در خواب می‌گوید، اگر ببینید که مار بزرگ شما را بلعیده است یعنی دشمن شما را به هلاکت می‌رساند./انتخاب

منبع مطلب : www.neshanonline.com

مدیر محترم سایت www.neshanonline.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

تعبیر خواب مار/ تعبیر خواب مار های زرد، سیاه سفید و مار بزرگ

تعبیر خواب مار/ تعبیر خواب مار های زرد، سیاه سفید و مار بزرگ

تعبیر خواب مار/ تعبیر خواب مار های زرد، سیاه سفید و مار بزرگآیا پس از دیدن خواب و رویا درباره معانی و تعبیر آن ها کنجکاو شده اید؟ خواب دیدن امری طبیعی است و برای همه شما ها اتفاق افتاده است. زمانی که انسان به خواب می رود روح از جسم خارج می شود و به نوعی به سیر و سیاحت می رود و هر آنچه در این سیر و سفر مشاهده می کند در ذهن مجسم می شود. اغلب بعد از دیدن خواب ، همه مشتاق هستیم تا تعبیر و تفسیر آن را بدانیم. احتمال دارد تا به حال خوابی در رابطه با مار دیده باشید، اما نتواسنته باشید تعبیر خواب خود را به دست بیاورید. ما در این مقاله "تعبیر خواب مار" را در حالت های مختلف مانند مار های رنگی زرد، سیاه سفید، سبز، بزرگ و ... در اختیارتان قرار می دهیم. پس برای درک بهتر خواب هایی که در رابطه با مار هستند با ما همراه باشید.

ابن سیرین در رابطه با تعبیر خواب مار بزرگ چه نظریه هایی دارد؟

ابن سیرین در رابطه با تعبیر خواب مار بزرگ نظریه های مختلفی دارد که در زیر به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم:

نظریه های جابر مغربی و لوک اویتنهاو در رابطه با تعبیر خواب مار چیست؟

جابر مغربی در رابطه با دیدنمار بزرگ در خواب می گوید، اگر ببینید که مار بزرگ شما را بلعیده است یعنی دشمن شما را به هلاکت می رساند یا اگر ببینید سوار بر مار بزرگ شده اید که رام شما می باشد، یعنی یکی از دشمنان بزرگ فرمانبردار شما خواهد بود.

لوک اویتنهاو در رابطه با تعبیر خواب مار می گوید دیدن مار در خواب وجود موانع می باشد. نظریه او در رابطه با تعبیر خواب مار هایی که چند سر داشته باشند جذبه است. اگر در خواب ببینید تبدیل به مار شده اید نشانه عدم احترام می باشد. اگر ببینید مار شما را نیش زده است یعنیآرامش در خانواده خود را از دست می دهید.

تعبیر خواب مار/ تعبیر خواب مار های زرد، سیاه سفید و مار بزرگ

با تعبیر خواب مار های رنگی آشنا شوید:

دیدن مار در خواب با رنگ های متفاوت تعبیر های مختلفی دارد. در این بخش می خواهیم با نظریه های ابراهیم کرمانی در رابطه با تعبیر خواب مار در رنگ های متنوع آشنا شوید:

تعبیر خواب مار در حالتی که مار از بدن خارج می شود چه مواردی می تواند باشد؟

جابر مغربی در این رابطه می گوید: اگر در خواب ببینید که از سوراخ دهان و گوش و یا آلت تناسلی مرد مار خارج می شود نشانه این است که فرزندتان دشمن شما خواهند بود. در حالتی دیگر، اگر ببینید که مار وارد مقعد شما شده است یعنی شما به زیان و ضرر دچار خواهید شد.

ابن سیرین در رابطه با تعبیر خواب مار در این حالت می گوید: اگر در خواب ببینید که از آلت تناسلی شما مار بیرون می آید یعنی صاحب فرزندی می شوید که دشمن شما خواهد بود.

اگر در خواب ببینید که از قسمت پیشانی شما مار بیرون می آید تعبیر چندان خوبی ندارد و شما دچار سختی و رنج خواهید شد.

تعبیر خواب مار/ تعبیر خواب مار های زرد، سیاه سفید و مار بزرگ

تعبیر خواب مار از دیدگاه خالد بن علی بن محد العنبری

ایشان در رابطه با تعبیرخواب مار می گویند: اگر در خواب مار ببینید یعنی شما دشمنی ثروتمند دارید. اگر ببینید که ماری را کشته اید یعنی بر دشمن خود غلبه می کنید. به گفته ایشان اگر در خواب ببینید که چندین مار وارد خانه شما شده و بدون این که آسیبی به شما برسانند آن جا را ترک کنند ، نشانه این است که دشمنان شما از اقوام و خویشاوندان می باشند.

اگر در خواب دیدید که ماری را به خانه آورده اید یعنی دشمن شما را فریب می دهد، اما اگر ببینید که مار را کشتید یعنی شما بر دشمن خود غلبه می کنید.

یکی از دیگر تعبیر های خواب مار از نظر ایشان این است که می تواند به عداوت زن و فرزندان فرد بیننده خواب دلالت داشته باشد.

تعبیر خواب مار/ تعبیر خواب مار های زرد، سیاه سفید و مار بزرگ

تعبیر خواب مار در حالت های مختلف

بسیاری افراد بهتعبیر خواب اعتقادی ندارند و خواندن مطالب بالا برایشان چندان جذاب نیست اما باید اشاره کنیم که در چندین روایت به خواب و تعبیر آن اشاره شده است و این امر کاملا واقعی می باشد و صحت دارد.

انتهای پیام/

منبع مطلب : www.yjc.ir

مدیر محترم سایت www.yjc.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب