نحوه تبدیل حق تقدم به سهم در کارگزاری مفیدنحوه تبدیل حق تقدم به سهم در کارگزاری مفید را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

افزایش سرمایه

انتشار یافته در: 24 / 09 / 2019

سوالات متداول - کارگزاری مفید

سوالات متداول - کارگزاری مفید

افتتاح حساب در کارگزاری مفید اولین گام برای استفاده از خدمات ما، از جمله معاملات حضوری، آفلاین، آنلاین و همچنین پلکان می‎باشد، با تکمیل فرم های ثبت نام به صورت حضوری یا تکمیل فرم به صورت آنلاین، می‎توانید ضمن در دست داشتن مدارک مورد نیاز جهت احراز هویت و صدور قرارداد آنلاین، اقدام به مراجعه حضوری به هر یک از شعب ما و تکمیل مراحل ثبت نام بفرمایید.

جهت تسهیل فرآیند ثبت نام در کارگزاری مفید، برای آن دسته از متقاضیان ثبت نام که دسترسی آن ها به شعب ما امکان پذیر نیست امکان مراجعه به دفاتر منتخب پیشخوان دولت فراهم گشته است.

در حال حاضر در این مراکز صرفاً خدمات افتتاح حساب (دسترسی به معاملات آنلاین)، احراز هویت و دریافت کد بورسی به متقاضیان حقیقی ارائه می گردد.

هزینه انجام خدمات در دفاتر منتخب پیشخوان دولت طبق تعرفه های خدماتی آن دفاتر دریافت می شود. (کارگزاری مفید هیچ هزینه ای بابت خدمات افتتاح حساب دریافت نمی کند.)

آموزش نحوه تبدیل حق تقدم به سهام اصلی

آموزش نحوه تبدیل حق تقدم به سهام اصلی

تبدیل حق تقدم به سهام اصلی امکان پذیر است، اکنون نحوه تبدیل حق تقدم به سهم عادی در کارگزاری مفید و آگاه و فارابی و مبین سرمایه و خوارزمی و پاسارگاد و … را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد، همراه داتیس نتورک باشید.

نحوه تبدیل حق تقدم به سهام

هنگامی که یک شرکت افزایش سرمایه می دهد، به نسبت درصد افزایش سرمایه تعداد سهام آن نیز افزایش پیدا می کند.

حال به دلیل اینکه سهامداران یک شرکت خواهان حفظ حقوق و منافع خود در شرکت هستند، این انتظار را دارند که بعد از افزایش سرمایه شرکت، درصد مالکیت خود در شرکت را نسبت به قبل از افزایش سرمایه حفظ بکنند.

به همین دلیل براساس قانون تجارت این حق برای سهامداران شرکت در نظر گرفته می شود.

بر این اساس، درصورتی که یک شرکت سهام جدیدی برای فروش منتشر کند، سهامداران فعلی در خرید این سهام جدید اولویت دارند.

به این اولویت در خرید سهام نسبت به سهامداران جدید، حق تقدم خرید سهام گفته می شود.

توصیه می کنیم قبل از ادامه این مقاله، به لینک زیر مراجعه کنید و درباره حق تقدم مطالعه بیشتری داشته باشید:

حق تقدم به زبان ساده!

خب! اکنون به ادامه بررسی موضوع تبدیل حق تقدم به سهم در کارگزاری های مفید و آگاه و فارابی و مبین سرمایه و خوارزمی و پاسارگاد و … می پردازیم.

نوشتن درباره بسیاری از مفاهیم سخت از نمایش دادن نحوه انجام آن است، حق تقدم هم یکی از همین موارد است، در واقع در سایت های مختلف که مطالعه کنید روش عملیاتی برای نحوه تبدیل آموزش داده نشده است، به همین دلیل یک ویدیو را برای مشاهده آنلاین در سایت داتیس نتورک قرار داده ایم.

در این ویدیو تمامی مفاهیم و ابهاماتی که درباره تبادل حق تقدم به سهام اصلی وجود دارد توسط آقای زارعی آموزش داده شده است.

نکته : به این مسئله توجه کنید که این آموزش در محیط آنلاین پلاس انجام شده است که در همه کارگزاری های مفید و اگاه و آبان و خوارزمی و پاسارگاد و فارابی و مبین سرمایه و … به همین شکل است.

لینک دانلود ویدیو از کانال تلگرام داتیس نتورک

مشاهده ویدیو آنلاین آموزش عملی تبدیل :

امیدواریم مقاله آموزش نحوه تبدیل حق تقدم به سهم در کارگزاری مفید و آگاه و فارابی و مبین سرمایه و خوارزمی و پاسارگاد و … کارآمد بوده باشد.

داتیس نتورک را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

ناشناس : اخه احمق ها همش میگید باید به ازای هر سهم 100 تومن پرداخت کنید، احمقها کجا باید پرداخت کنیم به کی به بانک باید بریم به کارگزاری باید بریم خود شرکت باید پاشیم بریم کدوم گوری باید بریم پرداخت کنیم احمق تر از ایرانی هیچ جای دنیا پیدا نمیشه کل گوگل رو بگرد ببین اگه یه احمقی اینو توضیح داده باشه بیا تف کن تو صورت مدیر عامل بورس

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب