کاریکاتور وزیر آموزش و پرورش

کاریکاتور وزیر آموزش و پرورشکاریکاتور وزیر آموزش و پرورش را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

تصویر کاریکاتور رضا نهضت و حکم دادگاه استان تهران [۴۵ شلاق]

تصویر کاریکاتور رضا نهضت و حکم دادگاه استان تهران [۴۵ شلاق]

رضا نهضت معلم جوان تهرانی که به وزیر آموزش و پرورش توهین کرده بود بر اساس تصویر رای دادگاه که اخیرا منتشر شده است، به تحمل چهل و پنج ضربه شلاق محکوم شده است. اتهام رضا نهضت ، توهین به مقامات اعلام شده است. رضا نهضت معلم یکی از مدارس تهران است و کاریکاتوریست است و کاریکاتوری که از وزیر آموزش و پرورش کشیده ، مصداق توهین به مقامات شناخته شده و وی به این خاطر به ۴۵ ضربه شلاق محکوم شده است. کاریکاتور انتقادی رضا نهضت با بازتاب گسترده در شبکه های اجتماعی روبرو شده است.

وزیر آموزش و پرورش و یکی از معاونانش در مهر ماه از رضا نهضت شکایت کرده بودند. امروز مطلع شدیم که وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده است که از شکایت خود منصرف شده است. ۱۹ مهر ماه امسال، رضا نهضت با شکایت محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش دولت حسن روحانی و ترکمن الله یار معاونش، محکوم شده بود. دادسرای فرهنگ و رسانه، موارد نشر اکاذیب و افترا در دادخواست متهم را رد کرده است اما برای رسیدگی به اتهام توهین به مقامات، پرونده رضا نهضت را به دادسرای کارکنان دولت ارجاع داده بود.

شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی کارکنان دولت تهران در ۱۹ مهر ۹۹ اعلام کرده بود که رضا نهضت ، در یک کاریکاتور با پوشاندن پارچه شبیه به چادر بر سر آقای ترکمن الله یار و یا بیان عبارتی تحت عنوان آقای وزیر! جان نیروهای ستادی و جان خودتان در خطر است تو را به خدا بفهم! به وزیر آموزش و پرورش اهانت کرده است. لذا رضا نهضت بر اساس ماده ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی به ۴۵ ضربه شلاق تعزیری محکوم می شود.

رضا نهضت معلم و کاریکاتوریست تهرانی صاحب کانال تلگرامی حرف حساب است.

حکم صادره برای رضا نهضت معلم کاریکاتوریست تهرانی که به ۴۵ ضربه شلاق محکوم شده است تا ۲۰ روز پس از ابلاغ قابل تجدید نظر خواهی در محاکم تجدید نظر استان تهران است.

رضا نهضت از معلمان با سابقه وزارت آموزش و پرورش است و خبر انتشار بیانیه وزارت آموزش و پرورش مبنی بر پس گرفتن شکایتش از این معلم جوان تهرانی، قابل تقدیر است. رضا نهضت به سایت صدای معلم گفته بود که قصدش از این کاریکاتور به هیچ عنوان اهانت به وزیر آموزش و پرورش نبود.

رضا نهضت قبلا از تبعیض در آموزش و پرورش گله مند بود و در سال ۹۸ گفت که  به نظرم بزرگترین چالش سال ۹۸ نارضایتی حداکثری معلمان از وضعیت معیشتشان بود. بعد از کلی منت گذاشتن درباره رتبه بندی ناگهان آن را حذف کردند و طرح دیگری جایگزین کردند که روی هم رفته با طرح رتبه بندی و طرح جدید ۷۰۰ هزار تومان به حقوق یک معلم در بهترین حالت اضافه شده در حالی که هم رده من در ستاد دو میلیون تومان به حقوقش اضافه شده است و این یک تبعیض آشکار است.

اینکه قاضی دادگاه، اظهارات و دفاعیات رضا نهضت را غیر موجه و غیر مستدل و مصداق بزهکاری خوانده، از جمله مباحث جنجالی است که امروز در شبکه های اجتماعی ایرانیان مورد تبادل نظر کاربران قرار گرفته است. به نظر می رسد مقامات بایستی سطح انتقادپذیری و تحمل خود را بالا برده تا ایران عصر ۱۴۰۰ در فضای انتقادی سالم در مسیر رشد و بالندگی حرکت کند.

اینکه وزارت آموزش و پرورش از معلمان خود در دادگاه شکایت کند، صورت شایسته ندارد و می توان مسائل را درون خانواده بزرگ و پر افتخار وزارت آموزش و پرورش که مهم ترین وزارت خانه ایران است، حل و فصل کرد.

چندی پیش یک دانش اموز ۱۱ ساله اهل شهرستان دیر استان بوشهر به دلیل فقر مالی خانواده و ناتوانی از تهیه گوشی هوشمند برای نصب نرم افزار شاد ، دست به خودکشی زد و درگذشت. ۳.۵ میلیون دانش اموز در ۳۱ استان کشور دسترسی به نرم افزار شاد ندارند.

منبع مطلب : rooziato.com

مدیر محترم سایت rooziato.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

محکومیت معلم آموزش پرورش به شلاق؛ کاریکاتور رضا نهضت چه بود؟ - سایت خبری شایانیوز

محکومیت معلم آموزش پرورش به شلاق؛ کاریکاتور رضا نهضت چه بود؟ - سایت خبری شایانیوز

با شکایت وزیر آموزش و پرورش و معاون وزیر یک معلم به خاطر کشیدن کاریکاتور انتقادی و انتشار در گروه تلگرامی به 45 ضربه شلاق محکوم شد. در ادامه با ما همراه باشید تا جزئیات بیشتری در خصوص کاریکاتور این معلم و محکومیت وی به شلاق خدمت تان ارائه کنیم.

بنا به تصویر رای صادره مجتمع قضایی کاکنان دولت، رضا نهضت یکی از معلمان آموزش و پرورش مدارس تهران با شکایت محسن حاجی میرزایی و ترکمن الله یار معاون وزیر در دادگاه کیفری تهران به 45 ضربه شلاق محکوم شد.

تصویر متن حکم صادره از شعبه 1059 دادگاه کیفری 2 مجتمع قضایی کارکنان دولت

جرم معلم چه بود؟

بنا به این گزارش جرم این معلم “توهین به مقامات” از طریق ترسیم کاریکاتور و انتشار آن در کانال تلگرامی بوده است.

گفتنی است از زمانی که این حکم اعلام شده، بسیاری از معلمان از سراسر کشور در ابراز همدردی با معلم محکوم، در شبکه های اجتماعی آمادگی خود را برای تحمل ضربات شلاق وی اعلام می کنند.

رضا نهضت : قصد من به هیچ وجه توهین به وزیر آموزش و پرورش نبوده است

رضا نهضت مدیر کانال حرف حساب در پاسخ به پرسش صدای معلم که مصادیق توهین چیست گفت که موضوع به همان طنزها و کاریکاتورها و کاریکلماتورها بر می گردد .

این معلم تصریح کرد که قصد من به هیچ وجه توهین به وزیر آموزش و پرورش نبوده است .

ما 3 سال این کانال را داشتیم . آقای بطحایی وزیر پیشین آموزش و پرورش ، جواد حسینی سرپرست پیشین هیچ گاه از من ناراحت نشدند و ما  با آزادی کار خود را انجام می دادیم اما هیچ کس از ما نرنجید .

هدف من به عنوان معلم خدمت به آموزش و پرورش و ارتقای جایگاه این نهاد و وضعیت معلمان و ذی نفعان است.

رضا نهضت معلمی که به شلاق محکوم شد

عقب نشینی وزارت آموزش و پرورش از شلاق زدن معلم

در پی موج بزرگ اعتراضات رسانه ای و فرهنگیان، وزارت آموزش و پرورش از شکایت خود علیه یک معلم صرفنظر کرد.

متن بیانیه وزارت آموزش و پرورش به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

نظر به رسیدگی قضایی به شکایت وزارت آموزش و پرورش علیه مدیر یکی از کانال‌های پیام رسان‌های خارجی به اتهام نشر اکاذیب، توهین و هتک حرمت و نقض حریم نظام تعلیم و تربیت و خروج از دایره نقد منصفانه و همچنین ایجاد شبهات و فرافکنی در جامعه فرهنگیان، مدیر این کانال در یک مسیر کاملا حقوقی و قانونی در محکمه صالحه قضایی محکوم شناخته شد.

با این وجود، وزارت آموزش و پرورش ضمن اعتقاد به ضرورت برخورداری جامعه از رسانه‌های پاک و صادق و حمایت از جریان روشنگری رسانه‌ای در پرتو نقد منصفانه به اطلاع می‌رساند، با توجه به تحقق هدف خود مبنی بر اثبات روند ناصواب، غیر حرفه‌ای و مخرّب کانال مذکور، از حق قانونی خود گذشت می‌نماید و امیدوار است ازاین پس ضمن حفظ احترام متقابل و در نظر گرفتن رسالت و اخلاق حرفه‌ای در مسیری گام بردارند که به ارتقای نظام تعلیم و تربیت منتهی شود.

پاسخگویی شفاف به انتقادات و شبهات و اطلاع رسانی به موقع و صادقانه بخشی از سیاست‌های اطلاع رسانی و تبیین‌گری وزارت آموزش و پرورش بوده است و با همین رویکرد کما فی السابق از نقدهایی که به نظام آموزشی می‌شود در جهت ارتقای نظام تعلیم و تربیت استفاده خواهد کرد.

منبع مطلب : shayanews.com

مدیر محترم سایت shayanews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب