طرح مهر آفرین چیست؟

طرح مهر آفرین چیست؟آزمون طرح مهر آفرینآزمون طرح مهر آفرینطرح مهر آفرین چیست

به نقل از خبرگزاری ایسنا، معلمان طرح مهر آفرین تا پایان شهریور ماه تعیین تکلیف می شوند و همچنین اجرای رتبه بندی معلمان از 31 شهریور ماه آغاز می شود که 810 هزار نفر را در برمی گیرد.

بر اساس این خبر قرار است، آزمونی برای تبدیل وضعیت، تخصیص شناسه و استخدام کلیه مشمولان و نیروهای جامانده و باقیمانده استخدامی آموزش پرورش انجام گیرد که زمان آن در نیمه دوم شهریور ماه 1401 اعلام شده است. این آزمون برای معلمان طرح مهر آفرین و معلمان قرآنی خواهد بود و افرادی که در این آزمون پذیرفته شوند، مشمول قانون رتبه بندی معلمان می شوند. اطلاعات بیشتر و نحوه ثبت نام در سایت مرکز سنجش آموزش و پرورش به نشانی aee.medu.ir منتشر می شود.

طبق اعلام وزیر آموزش و پرورش قرار است آزمون طرح مهر آفرین در نیمه دوم شهریور ماه 1401 برگزار گردد.

طرح مهر آفرین 1401 و آزمون آن چیست؟

در سال 1391 طرحی برای استخدام 500 هزار نیرو از جمله معلمان ارائه گشت که طبق آن قرار شد، افراد به جای شرکت در یک آزمون استخدامی سراسری، با آزمونی که توسط استانداری ها برگزار می شود و بر اساس نیاز هر استان پذیرفته و مشغول به کار شوند. اغلب این افراد در حال حاضر به طور غیر رسمی در استخدام آموزش و پرورش هستند حتی با اینکه بعضی از آن ها بیش از 15 سال سابقه کار دارند. بنابراین قرار شد که آزمونی به صورت درون سازمانی، توسط آموزش و پرورش و به صورت سراسری برگزار شده که این گروه از معلمان تعیین تکلیف شوند و وضعیت آن ها نیز در طرح رتبه بندی نیز مشخص شود. پس از آن که معلمان در آزمون قبول شدند می توانند در محل قبولی خود شروع به کار کنند یا بر اساس نتایج آزمون در محل خدمت خود رتبه بندی شوند.

در آزمون طرح مهر آفرین، نیاز است که معلمان 60 درصد نمره آزمون را در آزمون عمومی کسب کنند و پس از قبولی و اعلام نتایج تا سه ماه فرصت دارند که مدارک مرتبط با مهارت های عمومی فناوری مانند مهارت های هفتگانه (ICDL) و میزان تسلط بر زبان انگلیسی را به اداره آموزش و پرورش ارائه دهند. بر اساس شایستگی ها و توانمندی های معلمان که بر کیفیت تدریش و آموزش اثرگذار است و در سه بخش تخصصی، حرفه ای و تجربی دسته بندی می شود، رتبه بندی و گزینش ایشان انجام می گیرد. لازم به ذکر است که این آزمون حضوری برگزار می شود.

زمان بندی های مربوط به آزمون طرح مهر آفرین 1401

در این بخش به اعلام زمان ثبت نام، انتشار دفترچه راهنما و… می پردازیم. توجه داشته باشید که علاوه بر مطالعه مقاله برای دریافت اخبار لحظه ای می توانید در کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره نیز عضو شوید.

زمان ثبت نام

تا کنون تنها زمانی که برای این آزمون اعلام شده است، زمان برگزاری آن می باشد و از آنجایی که قرار است آزمون مزبور در نیمه دوم شهریور ماه انجام شود، زمان ثبت نام آن تا چند روز آینده اعلام می گردد و در مقاله قرار خواهد گرفت.

زمان انتشار دفترچه

هم زمان با مشخص شدن زمان ثبت نام و اعلام آن، زمان انتشار دفترچه نیز اعلام خواهد شد و در مقاله اطلاع رسانی می شود. توجه داشته باشید که معمولا با آغاز بازه زمانی نام نویسی آزمون ها، دفترچه های راهنمای ثبت نام هم منتشر می شوند. پس از انتشار دفترچه مربوطه، لینک دریافت آن را در این مقاله قرار خواهیم داد.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه

زمان دریافت کارت ورود به جلسه چند روز پیش از زمان برگزاری آزمون خواهد بود و با اعلام زمان آن نحوه دریافت و دیگر اطلاعات مربوطه نیز مشخص خواهد شد. دریافت این کارت جهت شرکت در جلسه آزمون الزامی است لذا توصیه می شود دریافت آن را به ساعات آخر موکول نفرمایید.

زمان برگزاری آزمون

همانطور که پیش از این ذکر شد، طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش در رابطه با آزمون طرح مهر آفرین، این آزمون قرار است در نیمه دوم شهریور ماه 1401 برگزار گردد اما تاریخ دقیق برگزاری هنوز مشخص نیست. 

زمان اعلام نتایج

از آنجایی که از نتایج این طرح قرار است در رتبه بندی معلمان آموزش و پروش استفاده شود و طبق اعلام وزیر آموزش و پرورش رتبه بندی از تاریخ 31 شهریور 1401 آغاز خواهد شد، انتظار می رود که اعلام نتایج تا پیش از تاریخ مذکور انجام شود اما هنوز اطلاعات دقیقی منتشر نشده است؛ به محض انتشار اخبار مربوطه، اطلاعات لازم از طریق این مقاله در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

دفترچه آزمون طرح مهر آفرین 1401

از آنجایی که فرآیند های استخدامی آموزش و پرورش با انتشار دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش همراه است، انتظار می رود که انتشار آن برای آزمون طرح مهر آفرین نیز طی چند روز آینده رخ دهد، تمامی اطلاعات لازم برای متقاضیان از جمله:

شرایط عمومی و اختصاصی مدارک لازم مواد عمومی و اختصاصی آزمون تاریخ های دقیق مراحل آزمون امتیازات و سهمیه ها مراحل ثبت نام منابع آزمون و…

در این دفترچه اعلام خواهد شد. به علاوه، نحوه اثر گذاری نتایج در رتبه بندی معلمان نیز در آن ذکر خواهد شد.

دانلود دفترچه ثبت نام طرح مهر آفرین 1401
لینک دانلود دفترچه ثبت نام طرح مهر آفرین 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

شرایط ثبت نام طرح مهر آفرین 1401

از آن جایی که هنوز دفترچه آزمون طرح مهر آفرین 1401 منتشر نشده است، درباره شرایط اختصاصی شرکت در آن نمی توان اطلاعات دقیقی داد اما شرایط  عمومی ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش و دیگر سازمان های دولتی معمولا مشترک هستند بنابراین برخی از مهم ترین آن ها را در زیر ذکر می کنیم.

شرایط سنی که وزارت آموزش و پرورش جزو شرایط استخدامی خود اعلام می کند در جدول زیر آمده است:

شرایط سنی پذیرش در آزمون استخدامی طرح مهر آفرین 1401
دیپلم حداقل 20 و حداکثر 25 سال
فوق دبپلم حداکثر 30 سال
کارشناسی حداکثر 36 سال
کارشناسی ارشد حداکثر 40 سال
دکتری حداکثر 45 سال

شرایط دیگری از جمله داشتن تابعیت ایران، انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای آقایان، نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر، عدم اعتیاد به مواد مخدر، دارا بودن سلامت جسمانی، روانی و توانایی برای انجام کار مورد درخواست و… از دیگر شرایط عمومی شرکت در آزمون های استخدامی آموزش و پرورش است. بالطبع داوطلبان می بایست دارای شرایط اختصاصی تعیین شده نیز باشند که به محض انتشار، اطلاع رسانی می گردد.

منابع و مواد آزمون طرح مهر آفرین 1401

مواد عمومی در آزمون های استخدامی وزارت آموزش و پرورش شامل دروس زیر می شود:

زبان و ادبیات فارسی اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی زبان انگلیسی ریاضی و آمار مقدماتی فناوری اطلاعات معارف اسلامی هوش و توانمندی های ذهنی

مواد تخصصی آزمون با انتشار دفترچه مشخص می گردد که به طور کامل در این مطلب برای شما شرح خواهیم داد.

منابع آزمون از طریق مرکز سنجش آموزش و پرورش اطلاع‌ رسانی می‌شود اما مراجعه به منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش هم می تواند برای شما مفید باشد.

رشته های آزمون استخدامی طرح مهر آفرین 1401

از آنجایی که افراد شرکت کننده در این آزمون معلمان هستند و این آزمون برای سنجش و رتبه بندی دانش و مهارت ایشان طراحی شده است، به احتمال زیاد رشته های مورد آزمون شباهت زیادی با رشته های استخدامی آموزش و پرورش خواهد داشت. البته امکان وجود تفاوت هایی در این رشته ها نیز هست اما می توان وجود رشته هایی همچون دبیری ادبیات، حسابداری، گرافیک، ریاضی، زیست، شیمی، عربی، زبان انگلیسی، آموزش ابتدایی، آموزشگاری ابتدایی استثنایی، تربیت بدنی و … را انتظار داشت. با انتشار اطلاعات بیشتر این فهرست و شرایط مرتبط با آن تکمیل خواهد شد.

مدارک آزمون طرح مهر آفرین 1401

ارائه مدارک لازم برای مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش الزامی است، از این رو این مدارک برای آزمون طرح استخدامی مهر آفرین نیز درخواست خواهد شد.

فایل اسکن عکس 3×4 فایل اسکن کارت شناسایی پرداخت وجه آزمون مدارک مربوط به توانایی های خواسته شده همچون زبان و فناوری مدارک مربوط به سهمیه ایثارگری ارائه اطلاعات فردی ارائه اطلاعات تکمیلی ارائه اطلاعات تحصیلی

و…

دیگر مدارک و اطلاعات مورد نیاز با انتشار دفترچه آزمون طرح مهر آفرین اعلام می گردد.

نحوه ثبت نام آزمون طرح مهر آفرین 1401

برای ثبت نام نیاز است که به سایت مرکز سنجش آموزش و پرورش به آدرس aee.medu.ir مراجعه کرده و ثبت نام خود را انجام دهید، طبق مراحل زیر می توانید اقدام کنید:

پس از ورود به سامانه aee.medu.ir بر روی بخش “ورود” در بالای صفحه کلیک کرده تا وارد پنل مربوطه شوید.

مرحله اول ثبت نام آزمون استخدامی طرح مهر آفرینمرحله اول ثبت نام آزمون استخدامی طرح مهر آفرین

پس از آن به صفحه ای هدایت می شوید که باید در آن “نام کاربری” و “رمز عبور” خود را وارد کنید و دکمه “ورود” را بزنید.

مرحله دوم ثبت نام آزمون استخدامی طرح مهر آفرینمرحله دوم ثبت نام آزمون استخدامی طرح مهر آفرین

توجه داشته باشید که “نام کاربری” کد ملی هر کاربر می باشد.

بهتر است از نسخه های به روز مرورگرهای chrome و یا firefox استفاده نمایید.

برای دریافت رمز عبور نیاز است تا به مدیر مدرسه محل خدمت خود مراجعه کنید تا دسترسی مناسب را برای شما ایجاد نماید.

در صورتی که با پیغام “مشخصات وارد شده اشتباه می باشد” یا پیغام “حکم شما به اتمام رسیده است” مواجه شدید هم، بایستی به مدیر مدرسه محل خدمت خود مراجعه نمایید.

سوالات متداول

1- آزمون طرح مهر آفرین چیست؟

آزمونی است که قرار است توسط وزارت آموزش و پرورش برای معلمان طرح مهر آفرین به صورت سراسری برگزار شود تا وضعیت گزینش و رتبه بندی آن ها مشخص شود.

2- زمان ثبت نام آزمون طرح مهر آفرین 1401 چه تاریخی است؟

تاریخ آن هنوز اعلام نشده است و به محض اعلام در مقاله قرار می گیرد.

3- زمان برگزاری آزمون طرح مهر آفرین 1401 چه تاریخی است؟

زمان برگزاری این آزمون از سوی وزارت آموزش و پرورش نیمه دوم شهریور 1401 اعلام شده است.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "آزمون طرح مهر آفرین چیست؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "آزمونی است که قرار است توسط وزارت آموزش و پرورش برای معلمان طرح مهر آفرین به صورت سراسری برگزار شود تا وضعیت گزینش و رتبه بندی آن ها مشخص شود." } },{"@type": "Question", "name": "زمان ثبت نام آزمون طرح مهر آفرین 1401 چه تاریخی است؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "تاریخ آن هنوز اعلام نشده است و به محض اعلام در مقاله قرار می گیرد." } },{"@type": "Question", "name": "زمان برگزاری آزمون طرح مهر آفرین 1401 چه تاریخی است؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "زمان برگزاری این آزمون از سوی وزارت آموزش و پرورش نیمه دوم شهریور 1401 اعلام شده است." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب