۲۰ نکته ضروری برای اینکه شما آشپز بهتری شوید

قبل از شروع کار آشپزی یک فهرست از مواد غذایی که نیاز دارید تهیه کنید این کار به شما کمک می کند چیزی را از قلم نیندازید و دقیقاً طبق رسپی پیش بروید.قبل از شروع کار آشپزی همه مواد اولیه را حاضر کنید هر کدام که نیاز به شست و شو و خرد شدن دارد را خرد کنید و هر کدام را درون یک ظرف بریزید.داشتن یک ترازوی آشپزخانه برای شما برای اینکه به آشپز بهتری تبدیل شوید ضروریست.در مقابل میل به هم زدن مداوم غذا و همچنین برگرداندن آن مقاومت کنید زیرا برای پخت هر طرفه غذا نیاز به یک زمان مشخص دارید.در حالی که در آشپزخانه آشپزی می کنید محیط اطراف خود را مرتب کنید در این حالت شما بعد از اتمام کار آشپزی برای تمیز کردن محیط اطراف خود زمان کمتری خواهید گذاشت.همیشه هنگام آشپزی غذای خود را بچشید، به عنوان مثال ئر هنگام پخت جوجه کباب هم چند بار آن را اواخر پخته شدن امتحان کنید و در حین پخت طعم ها را تنظیم کنید.مواد اولیه بی کیفیت هرگز به شما یک وعده غذایی عالی نمی دهد.اسراف نشانه عدم مهارت، تنبلی و ضعف شما در کار آشپزی است.همیشه هنگام آشپزی غذای خود را بچشید و در حین پخت طعم ها را تنظیم کنید.

۱۰- داشتن یک ترازوی آشپزخانه برای اینکه شما به آشپز بهتری تبدیل شوید ضروریست زیرا شما برای تهیه غذا از مواد اولیه اندازه دقیق تری می توانید استفاده کنید و همین کار به شما نتیجه بهتری خواهد داد.

۱۱- در مقابل میل به هم زدن مداوم غذا و همچنین برگرداندن آن مقاومت کنید زیرا برای پخت هر طرفه غذا نیاز به یک زمان مشخص دارید.

۱۲- در حالی که در آشپزخانه آشپزی می کنید محیط اطراف خود را مرتب کنید در این حالت شما بعد از اتمام کار آشپزی برای تمیز کردن محیط اطراف خود زمان کمتری خواهید گذاشت.

۱۳- مواد اولیه بی کیفیت هرگز به شما یک وعده غذایی عالی نمی دهد.

۱۴- برای هرچه بهتر شدن طعم غذای تان قطعاً از ادویه ها استفاده میکنید علاوه بر آن می توانید از اسیدیته استفاده کنید. اسیدیته به آب (سرکه و مرکبات) گفته می شود قطعاً می دانید که بسیاری از غذاها با استفاده از اسیدیته طعم بهتری می گیرند.

۱۵- اسراف نشانه عدم مهارت، تنبلی و ضعف شما در کار آشپزی است.

۱۶- اگر از پخت یک غذا نتیجه دلچسبی نگرفتید، ناامید نشوید. و بار دیگر کارتان را دقیق تر و با دقت بیشتری تکرار کنید. همچنین از تجربه قبلی برای اشتباه کمتر در کار خود استفاده کنید. به شما قول می دهم شما با یک شکست و یا حتی چند شکست تبدیل به یک آشپز بد نمی شوید. و قطعاً با تکرار و دقت و استفاده از تجربه های قبلی که داشتید به نتیجه بهتری میرسید.

۱۷- چاقو های خود را تیز نگه دارید همانطور که میدانید چاقو در آشپزی جزء یکی از پر استفاده ترین ابزار برای استفاده است. این به این معناست که شما احتمالاً هر روز از چاقوی خود استفاده می کنید. بنابراین اگر به طور مرتب آنها را تیز نکنید علاوه بر اینکه ایمنی خود را به خطر می اندازید یک چاقوی خسته کننده دارید که برای بریدن هر چیزی باید بیشتر از آن چیزی که باید کار کنید و نیروی بیشتری را نسبت به استفاده از یک چاقوی تیز بگذارید.

۱۸- اگر از پخت یک کیک شکلاتی نتیجه دلچسبی نگرفتید، ناامید نشوید. و بار دیگر کارتان را دقیق تر و با دقت بیشتری تکرار کنید. همچنین از تجربه قبلی برای اشتباه کمتر در کار خود استفاده کنید. به شما قول می دهم شما با یک شکست و یا حتی چند شکست تبدیل به یک آشپز بد نمی شوید. و قطعاً با تکرار و دقت و استفاده از تجربه های قبلی که داشتید به شما نتیجه بهتری میرسید.

۱۹- مواد غذایی هر فصل را در فصل خود بخرید در این حالت شاهده بهترین کیفیت مواد خود خواهید بود یعنی در هر فصل از مواد اولیه همان فصل برای آشپزی استفاده کنید و طبق موادمان آشپزی کنیم داشتن مواد اولیه با کیفیت به شما نتیجه بهتری خواهد داد.

۲۰- زمانی که بیمار هستید برای کسی آشپزی نکنید.