شکست سنگین رئال مقابل بایرن

شکست سنگین رئال مقابل بایرنشکست سنگین رئال مقابل بایرن را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

پلی به گذشته؛ سی و پنجمین سالگرد شکست 9-1 رئال مادرید مقابل بایرن مونیخ

پلی به گذشته؛ سی و پنجمین سالگرد شکست 9-1 رئال مادرید مقابل بایرن مونیخ

طـرفداری- 35 سال پیش در چنین روزی، رئال مادرید در یک دیدار دوستانه پیش فصل در خانه آن زمان بایرن مونیخ، یعنی المپیک استادیوم انجام داد. رئال مادرید تمرینات خود را تنها 8 روز پیش آغاز کرده بود و بوندسلیگا 10 روز بعد آغاز می شد. علیرغم قهرمانی دوگانه در لالیگا و کوپا دل ری 1979/80، مادریدی ها یکی از سنگین ترین شکست های تاریخ باشگاه را متحمل شدند. بعد از تنها 45 دقیقه، تیم آلمانی با هت‌تریک اولی هوینس و دو گل از رومنیگه 7-0 پیش بود.

به گزارش AS، داوری مغرضانه یا عدم حضور بازیکنان کلیدی تیم مثل دل بوسکه یا خوانیتو نمی تواند به عنوان بهانه یاد شود و خوشبختانه، تیم آلمانی در نیمه دوم از فشار خود کاست. لوری کانینگهام، بازیکن انگلیسی، 9 دقیقه مانده به پایان مسابقه یک پنالتی تسلی بخش را به گل تبدیل کرد.

گارسیا رامون مدعی شد: "من هیچوقت این تعداد گل را دریافت نکرده بودم." گارسیا ناواخاس نیز اظهار داشت: "تیم آلمانی مثل هواپیما در همه جای زمین حرکت می کرد." پرز گارسیا نیز با اظهار تأسف گفت: "همه چیز به نفع بایرن پیش رفت." علیرغم این شکست سنگین در ابتدای فصل، رئال مادرید در پایان موفق شد به فینال رقابت های اروپایی راه پیدا کرده و در آنجا مغلوب تیم لیورپول شد.

سنگین‌ترین شکست تاریخ بارسلونا کدام است؟

سنگین‌ترین شکست تاریخ بارسلونا کدام است؟

به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا دیشب در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان به مصاف بایرن مونیخ رفت و در یکی از بدترین شبهای تاریخ خود مقابل این تیم 8-2 شکست خورده و تحقیر شد. اما این سنگین ترین شکست تاریخ بارسا نبود.

شکست دیشب بارسا مقابل بایرن در ورزشگاه استادیو دالوز شهر لیسبون بعد از 74 سال اولین بار بود که بارسا در یک بازی از حریفش 8 گل دریافت می کرد. مورد قبلی به سال 1946 برمیگشت که بلوگرانا در جام حذفی اسپانیا مقابل سویا با نتیجه 8-0 شکست خورده بود.

اما شکست دیشب مقابل بایرن مونیخ با وجود سهمگین بودنش بدترین شکست تاریخ کاتالانها نیست. چرا که آنها در دهه 40 میلادی سابقه دو بار شکست 11-1 را هم در کارنامه دارند.

تحقیرآمیزترین شکست از میان این دو شکست 11-1 در سال 1943 در ال کلاسیکو و در مقابل حریف سنتی بارسا، رئال مادرید اتفاق افتاده.

بارسا در آن سال در نیمه نهایی کوپا دل ری به رئال مادرید برخورد کرد. کاتالانها با اینکه بازی رفت را 3-0 پیروز شدند ولی در بازی برگشت سخت‌ترین شکست خود را تجربه کرده و بازی را 11-1 به مادریدی ها واگذار کردند. بلوگرانا دو سال قبل از آن هم در یک بازی لالیگا مقابل سویا با همین نتیجه شکست خورده وبد.

جالب اینجا است که در جریان شکست 11-1 بارسا مقابل سویا این کاتالانها بودند که ابتدا 1-0 از حریف پیش افتادند ولی بعد نوبت به سویا بود که در بازه زمانی یک ساعته 11 بار دروازه بارسا را باز کند. هر 11 گل سویا از دقیقه 23 تا 83 بازی به ثمر رسید.

بارسا در پایان آن فصل رتبه چهارم لالیگا را بدست آورد و این در حالی بود که سویا در رتبه پنجم به کار خود پایان داده بود.

بارسلونا در سال 1935 هم مقابل رئال مادرید شکست 8-2 را تجربه کرده بود. فرناندو سانودو ستاره رئال در آن بازی 4 گل به ثمر رساند و از آن زمان تا امروز هیچ بازیکن دیگری موفق نشده در یک بازی ال کلاسیکو 4 بار دروازه حریف را باز کند.

مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.
دریافت

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب