ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403زمان دقیق و سایت ثبت نام آزمون مدارس استعداد های درخشان 1402 - 1403زمان دقیق و سایت ثبت نام آزمون مدارس استعداد های درخشان 1402 - 1403ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403 و سایر اطلاعیه های مربوط به این آزمون می توانید در کانال سمپاد ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام سمپاد ایران مشاوره عضو شوید.

مدارس تیزهوشان سراسر کشور، هر ساله تحت نظارت و مدیریت سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) اقدام به جذب دانش آموز در دو پایه هفتم و دهم می نمایند. آزمون مدارس تیزهوشان هر ساله برای ورود به پایه هفتم و دهم به صورت جداگانه برگزار می شود و داوطلبان می توانند برای اعلام آمادگی جهت شرکت در این آزمون هماهنگ کشوری، در موعد از پیش اعلام شده به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان مراجعه نمایند.

نام نویسی در این آزمون ملزم به رعایت یک سری ضوابط می باشد که هر ساله از طریق دفترچه راهنما در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. همچنین لازم به ذکر است که متقاضیان ورود به پایه دهم این مدارس می بایست معلومات خود را در دو زمینه سوالات تحلیلی و تحصیلی محک بزنند، در صورتی که سوالات آزمون ورودی مدارس تیزهوشان ششم به هفتم را پرسش های تحلیلی تشکیل می دهند. در ادامه این مقاله به توضیح مهم ترین نکات پیرامون ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و شرکت در آن خواهیم پرداخت.

احتمالا زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403 به صورت اینترنتی، در فروردین ماه 1402 انجام گیرد.

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

فرآیند نام نویسی آزمون ورودی مدارس تیزهوشان برای پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم، معمولا به صورت همزمان انجام می شود و تاریخ انجام این پروسه نیز از طریق سامانه اختصاصی هر پایه تحصیلی اطلاع رسانی می گردد. توجه نمایید که زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402 هنوز مشخص نشده است ولی طبق روال سال های گذشته این احتمال وجود دارد که این فرآیند در فروردین ماه سال 1402 انجام گیرد. شما می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار پیرامون مهلت نام نویسی آزمون ورودی مدارس سمپاد در اسرع وقت، می توانید در کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره عضو شوید.

همچنین این امکان وجود دارد که زمان ثبت نام هم مجددا تمدید شود لذا در این زمان متقاضیان می توانند نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و تکمیل فرم نام نویسی اقدام نمایند. لازم به ذکر است که امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون تیزهوشان در بازه قانونی ثبت نام، تمدید مهلت و مهلت مجدد نام نویسی وجود دارد.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

واجدان شرایط ورود به مدارس سمپاد در سال تحصیلی 1402 – 1403 می بایست در بازه زمانی از پیش اعلام شده، به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان مراجعه کرده و فرآیند درج اطلاعات و پرداخت هزینه را جهت شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان به انجام برسانند. البته با توجه به این که اعلام نتایج این آزمون در دوره گذشته از سامانه پادا به نشانی اینترنتی pada.medu.ir اعلام شد، این احتمال وجود دارد که ثبت نام این آزمون در سال 1402 – 1403 از طریق سایت مذکور انجام گیرد لذا در صورت هر گونه تغییر در این خصوص مقاله بروز شده و اطلاعات لازم در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

در ابتدا به سایت azmoon.medu.ir مراجعه کرده و پایه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله اولنحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله اول

اطلاعات خواسته شده اعم از کد ملی و رمز ورود همگام خود را در کادرهای مربوطه وارد نموده و سپس بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید. (اگر رمز ورود همگام خود را در اختیار ندارید یا آن را فراموش نموده اید، می توانید جهت دریافت مجدد آن به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه کنید.)

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله دومنحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله دوم

سپس نقش خود به عنوان دانش آموز را انتخاب کرده و عنوان سازمان تان (محل تحصیل کنونی) را نیز در فیلد مربوطه درج نمایید.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله سومنحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله سوم

در صفحه جدیدی که برای شما گشوده می شود، بر روی گزینه “استعدادهای درخشان پایه هفتم” یا “استداد درخشان پایه دهم” کلیک کنید.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله چهارمنحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله چهارم

سپس سامانه شما را به صفحه تعهدنامه منتقل می سازد. در این مرحله می توانید نکات، شرایط، ضوابط و قوانین درج شده را مطالعه نمایید و در صورت تایید، تیک مربوطه را فعال کنید. در نهایت نیز با انتخاب کلید “ذخیره و بعدی” به مرحله آتی خواهید رفت.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله پنجمنحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله پنجم

سپس می بایست نسبت به تکمیل اطلاعات شخصی خود مطابق با فیلدهای موجود در صفحه اقدام نمایید.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله پنجمنحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله پنجم

 

 در این مرحله، اطلاعات قسمت های 16 تا 20 (مطابق تصویر زیر) به صورت خودکار نمایش داده خواهد شد. دقت داشته باشید که در این حالت، امکان ویرایش برای دانش آموز وجود نخواهد داشت. پس با پر کردن بخش های 21 تا 24 و کلیک بر روی گزینه “ذخیره و بعدی” به گام بعدی هدایت شوید.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله هفتمنحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله هفتم

ادامه پروسه شامل درج نمودن اطلاعات مهم دیگری از جمله نشانی دقیق منزل، پست الکترونیک و معدل سالانه می باشد. همچنین شما می بایست به عنوان داوطلب شرکت در آزمون ورودی مدارس سمپاد، فایل عکس پرسنلی خود را با رعایت نکات ذکر شده در سامانه بارگذاری نمایید. اهمیت این مرحله به قدری بالاست که هرگونه اختلال در آپلود عکس می تواند باعث بروز مشکل در روند نام نویسی گردد. در صورتی که اطلاعات وارد شده در این بخش را تایید می کنید، بر روی گزینه “ذخیره و بعدی” کلیک کنید.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله نهمنحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله نهم

 سپس باید مشخصات مربوط به مدارس استعدادهای درخشان مورد نظر (از جمله رشته مورد تقاضا، استان و شهرستان مدنظر، اولویت ها و…) را وارد نموده و گزینه “ذخیره و بعدی” را انتخاب کنید.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله دهمنحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله دهم

در انتها نیز رسید اولیه ثب نامی مانند تصویر زیر توسط سامانه در اختیار شما قرار داده می شود.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله یازدهمنحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله یازدهم

توجه کنید که تا قبل از پرداخت هزینه، امکان ویرایش اطلاعات برای دانش آموز وجود دارد اما پس از پرداخت هزینه در نظر گرفته شده و دریافت شماره پیگیری، این امکان را نخواهید داشت. فرآیند ثبت نام شما در این آزمون، زمانی قطعی می شود که هزینه ثبت نام تیزهوشان را پرداخت کنید. بعد از این که تمامی اطلاعات خود را به درستی ثبت کردید، از رسید ثبت نام خود پرینت بگیرید و برای مراحل بعدی پذیرش نزد خود نگه دارید.

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

تنها دانش آموزانی می توانند نسبت به ثبت نام آزمون ورودی مدارس سمپاد اقدام نمایند که از شرایط به خصوصی برخوردار باشند. شما می توانید در صورت بروز هر گونه پرسش یا مشکل در زمینه نام نویسی آزمون تیزهوشان، با مرکز مشاوره تلفنی ایران مشاوره تماس بگیرید.

شرایط ثبت نام ششم به هفتم

دارا بودن تابعیت ایرانی (البته اتباع غیر ایرانی نیز تحت برخورداری از شرایط به خصوصی می توانند ثبت نام خود را تکمیل نمایند.) کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی دستیابی به مقیاس خیلی خوب در کلیه دروس نوبت دوم پایه ششم 

توجه: چنانچه داوطلب در مجموع دو سال تحصیلی مذکور، حداقل در یک عنوان درسی مقیاس “خوب” کسب نموده باشد، ثبت نام وی بدون مانع خواهد بود.

شرایط ثبت نام نهم به دهم

داشتن تابعیت ایران (اتباع خارجی می توانند تحت شرایط بخش نامه مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور، ثبت نام خود را انجام دهند.) دارا بودن حداقل معدل کل سالانه 19 پایه هشتم

نکته: دانش آموزان دوره اول متوسطه مدارس استعدادهای درخشان در صورت احراز شرایط لازم در پایه نهم، نیازی به شرکت مجدد در آزمون ورودی ندارند. انتخاب مدرسه این دسته از داوطلبان بر عهده آموزش و پرورش می باشد. همچنین داوطلبانی که در شهر محل زندگی خود، چندین مدرسه دوره دوم تیزهوشان وجود دارد، می توانند تا حداکثر 3 مدرسه را در یک رشته تحصیلی در فرم ثبت نام خود بر اساس اولویت وارد کنند. در ضمن لازم به ذکر است که داوطلبان پایه نهم می توانند در کنار نام نویسی سمپاد، نسبت به ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نیز اقدام نمایند.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم و نهم، دستورالعمل جامعی متشکل از شرایط، ضوابط، قوانین و مهم ترین نکات پیرامون آزمون تیزهوشان می باشد که به طور مشترک و با آغاز مهلت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان منتشر می گردد. مطالعه این دفترچه به کلیه متقاضیان نام نویسی این آزمون توصیه می گردد که با کلیک بر روی لینک دانلود آن می توانید فایل پی دی اف را دریافت نمایید. لازم به ذکر است که این دفترچه هنوز منتشر نشده است لذا در صورت انتشار، لینک های زیر فعال خواهد شد.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون تیزهوشان
دانلود دستورالعمل ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

(در صورت انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

(در صورت انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402 - 1403 چه زمانی انجام می شود؟

زمان ثبت نام این آزمون هنوز مشخص نمی باشد اما این احتمال وجود دارد که مهلت نام نویسی در فروردین ماه سال 1402 باشد.

2- برای ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم از چه طریقی می توان اقدام کرد؟

با مراجعه به سایت azmoon.medu.ir می توان ثبت نام آزمون ورودی پایه هفتم و دهم مدارس سمپاد را انجام داد.

3- آیا برای نام نویسی آزمون ورودی مدارس سمپاد در سال تحصیلی 1402 - 1403 باید از شرایط بخصوصی برخوردار بود؟

بله. داوطلبان ادامه تحصیل در این مدارس می بایست از یک سری شرایط عمومی و تخصصی برخوردار باشند که شرح آن را می توانید در متن مقاله مشاهده کنید.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402 - 1403 چه زمانی انجام می شود؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "زمان ثبت نام این آزمون هنوز مشخص نمی باشد اما این احتمال وجود دارد که مهلت نام نویسی در فروردین ماه سال 1402 باشد." } },{"@type": "Question", "name": "برای ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم از چه طریقی می توان اقدام کرد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "با مراجعه به سایت azmoon.medu.ir می توان ثبت نام آزمون ورودی پایه هفتم و دهم مدارس سمپاد را انجام داد." } },{"@type": "Question", "name": "آیا برای نام نویسی آزمون ورودی مدارس سمپاد در سال تحصیلی 1402 - 1403 باید از شرایط بخصوصی برخوردار بود؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "بله. داوطلبان ادامه تحصیل در این مدارس می بایست از یک سری شرایط عمومی و تخصصی برخوردار باشند که شرح آن را می توانید در متن مقاله مشاهده کنید." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب