موضوع شکایت النصر از پرسپولیسموضوع شکایت النصر از پرسپولیس را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

ماجرای یک استوری جنجالی درباره شکایت النصر از پرسپولیس/ به عمل کار برآید، به سخندانی نیست

ماجرای یک استوری جنجالی درباره شکایت النصر از پرسپولیس/ به عمل کار برآید، به سخندانی نیست

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی تاج رئیس مستعفی فدراسیون فوتبال که همچنان به عنوان نایب‌ رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا یکی از مهمترین کرسی‌‌های ورزش ایران را در اختیار خود دارد بعد از هیاهوی به راه افتاده شکایت باشگاه النصر عربستان از پرسپولیس، استوری به این شرح منتشر کرد: «به عنوان نایب رئیس AFC موضوع اعتراض علیه پرسپولیس را بررسی کردم. به‌رغم تلاش عده‌ای، هیچ خطری باشگاه پرسپولیس ایران را در لیگ قهرمانان آسیا تهدید نخواهد کرد و اعتراض باشگاه عربستان کاملا نابجاست. همه در کنار هم برای ایران عزیز.»

این اظهار نظر در زمانی که همه پیگیر موضوع شکایت النصر به دلیل حضور بازیکنان جدید در ترکیب پرسپولیس بودند، مثل بمب صدا کرد و در فضای مجازی دست به دست شد. نایب رئیس AFC در حالی از نابجا بودن اعتراض عربستانی‌‌ها حرف زده که در همین دوره جاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بارها فوتبال ایران مورد ظلم واقع شده ولی به غیر از این مورد که بعد از رسیدن پرسپولیس به فینال بوده، هیچ عکس‌العمل و اظهارنظر اینچنینی را شاهد نبوده‌ایم.

از ابتدای مسابقات در سال گذشته، وقتی اعلام شد باشگاه‌های ایرانی فعلا حق میزبانی ندارند و بازی‌های دور رفت در خارج از ایران برگزار شد و کمی بعدتر زمانی که اخراج و محرومیت بن‌عطیه برای بازی با پرسپولیس بخشیده شد و حتی زمانی که دو ساعت پیش از مهمترین بازی فصل غرب آسیا گلزن‌ترین بازیکن پرسپولیس 6 ماه محروم شد، کرسی بین‌المللی ما در AFC چراغ حضورش را خاموش کرده بود، آنقدر خاموش که دیگر داشت یادمان می‌رفت نایب رئیس AFC یک ایرانی است!

این اظهار نظر واکنش و خشم سعودی‌ها را درپی داشت. آنها اعتقاد دارند نایب‌ رئیس AFC نباید اینطور حق به جانب از تیم باشگاهی کشورش دفاع کند. مهدی تاج در ابتدای اظهار نظرش، خود را به عنوان نایب رئیس AFC معرفی کرده و با این هویت اظهاری نظری رسمی انجام داده است، آن هم در حالی که قطعا می‌داند اگر مسئله‌ای در AFC باشد باید در کمیته مربوط بررسی و اعلام نظر شود و تصمیم شخصی هیچ وجاهتی ندارد. اگر قرار بر شکستن روزه سکوت بود، بهتر بود که حداقل تاج این اظهار نظر را به عنوان نظر شخصی‌اش اعلام کند، نه موضع رسمی نایب رئیس AFC.

بعد از محرومیت عجیب آل‌کثیر توجهات به اینکه چرا فوتبال ایران در تصمیم‌گیری‌های AFC منفعلانه عمل می‌کند و نمی‌تواند تاثیرگذار باشد دوباره شدت گرفت. شاید اظهار نظر تاج هم برای مقابله با همین موضوع بود که در زیر بار انتقادات و دلخوری‌ها خودی نشان دهد. مسئله اما این است؛ آیا برای دفاع از حق فوتبال ایران فقط حرف کافی است، آن هم حرفی که آب به آسیاب دشمن می‌ریزد؟

در حال حاضر این پرونده با توضیح خواستن AFC از باشگاه پرسپولیس وارد ابعاد جدیدی شده است. النصری‌ها رفتار باشگاه ایرانی را در جذب بازیکنان جدید سوء نیت و غیر ورزشی قلمداد کرده‌اند. در این وضعیت هرچند خیلی از کارشناسان داخلی و خارجی حق را به باشگاه عربستانی نمی‌دهند ولی تجربه نشان داده فوتبال ایران هر وقت در فوتبال بی‌سر و سامان آسیا کلاهش را سفت نچسبیده، باد آن را برده است. الان هم اگر قرار باشد حتی یک درصد این پرونده برای ما خطرساز باشد بهتر است در صورتی که کرسی‌ ما پایه‌های ثابت و استواری در آسیا دارد تاثیرگذاریش را در عمل نشان دهد و نه فقط در حرف. همانطور که سعدی گفت: «به عمل کار برآید، به سخندانی نیست.»

انتهای پیام/

منبع مطلب : www.tasnimnews.com

مدیر محترم سایت www.tasnimnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

الشرق الاوسط: روند رسیدگی شکایت النصر از پرسپولیس طولانی خواهد بود

الشرق الاوسط: روند رسیدگی شکایت النصر از پرسپولیس طولانی خواهد بود

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روزنامه الشرق الاوسط عربستان که در گزارشی به روند بررسی شکایت باشگاه النصر پرداخته مدعی است؛ یاسر المسحل که رئیس فدراسیون فوتبال عربستان است و در عین حال یکی از اعضای کمیته انضباطی و اخلاق کنفدراسیون محسوب می شود به دلیل ملیت عربستانی و اینکه یکی از دو طرف شکایت از این کشور است در این پرونده مداخله نخواهد کرد.

الشرق الاوسط در این خصوص نوشت: انتظار می‌رود کمیته انضباطی و اخلاف کنفدراسیون به تفصیل موضوع شکایت باشگاه النصر علیه ثبت غیرقانونی قرارداد بازیکنان پرسپولیس را مورد بررسی قرار دهد که این اتفاق طی روزهای آتی رخ می‌دهد خصوصا با توجه به اینکه کنفدراسیون زمان وسیعی تا فینال مسابقات در اختیار دارد.

باشگاه النصر شکایت خودش را بعد از بازی اعلام کرد و مدعی شد که تیم ایرانی تعدادی از بازیکنان خودش را بعد از صدور حکم فیفا جذب کرد است.

متن شکایت روز گذشته تحویل AFC  شد شکایتی که ابتدا به بخش دبیرخانه کمیته انضباطی ارسال می‌شود و یک کمیته سه نفره در این بخش بررسی‌های لازم را در خصوص شکایت انجام می‌دهند. بر همین اساس یاسر المسحل (رئیس فدراسیون فوتبال عربستان) به دلیل اینکه با طرف شاکی در پرونده هم وطن است از این کمیته خاص کنار گذاشته می‌شود و انتظار می‌رود لی کیای سنگاپوری به عنوان رئیس کمیته انضباطی کنفدراسیون یکی از اعضای این کمیته سه نفره باشد. لی کیا عضو کمیته انضباطی فیفا هم هست، همچنین چین روی نایب رئیس چینی کمیته انضباطی AFC دومین عضو این کمیته سه نفره خواهد بود و سومین شخص برای بررسی شکایت نیز انتخاب خواهد شد اما عضو بحرینی کمیته انضباطی نیز به دلیل احتمال تداخل منافع و مصالح در این پرونده وارد نخواهد شد.

انتظار می‌رود طی دو روز آینده زمان برگزاری جلسه برای بررسی شکایت مشخص شود و این نشست به صورت تلفنی یا ویدئو کنفرانس برگزار شود و اعضا تصمیم خود را در خصوص قانونی یا غیرقانونی بودن شکایت اعلام می‌کنند، البته روند رسیدگی طولانی خواهد بود، چرا که پرونده بعد از کمیته انضباطی به کمیته استیناف نیز ارجاع داده می‌شود و حتی قابل بررسی در CAS دادگاه عالی ورزش خواهد بود.

مسئولان ایرانی بارها بر این موضوع تاکید کرده‌اند که پرسپولیس هیچ تخلفی انجام نداده و ثبت قرارداد بازیکنان این باشگاه قانونی بوده است. حتی دارو بوشیچ وکیل برانکو ایوانکوویچ هم اعلام کرده که ثبت قراردادها قبل از اجرای حکم فیفا صورت گرفته و البته در ادامه باشگاه را به دروغگویی و عدم انجام تعهدات متهم کرده است.

در فضای مجازی نزاع گسترده‌ای بین هواداران ایرانی استقلال و پرسپولیس شکل گرفته است.

انتهای پیام/ 

منبع مطلب : www.tasnimnews.com

مدیر محترم سایت www.tasnimnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

ماجرای شکایت النصر از پرسپولیس به کجا می رسد؟

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب