مریم ملک هواپیمای اوکراینی

مریم ملک هواپیمای اوکراینیمریم ملک هواپیمای اوکراینی را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

مریم ملک از جانباختگان سقوط هواپیمای اوکراینی کیست؟ - سایت خبری شایانیوز

چمدان - رسانه سفر، گردشگری و میراث فرهنگی

چمدان - رسانه سفر، گردشگری و میراث فرهنگی

بیشتر بخوانید: مروری بر اسامی جمعی از نخبگان و سرمایه‌های ایران که در پرواز اوکراین سوختند

در مراسمی که روز سه شنبه یکم بهمن ماه در دانشگاه شریف برگزار شد، پدر شهیده ملک به شفاف نبودن دلایل این حادثه اعتراض کرد و از مسوولان خواست که همه دلایل سقوط هواپیما را بدون هیچ گونه ملاحظه‌ای به مردم اعلام کنند.

وی اظهار داشت: باید امید در دل جامعه ایجاد شود. ما وطن خود را دوست داریم و آن را می خواهیم. باید وطن ما در صلح و آرامش باشد. البته اگر عده‌ای بخواهند تشنج ایجاد کنند که نمی‌شود. خداوند وطن ما را از جنگ، از آشوب، از قحطی، از دروغ و از خشکسالی حفظ کند.

ملک افزود: امیدوارم خدا ما را آخرین پدر و مادرهایی قرار دهد که به این شکل داغ اولاد می‌بینیم. خداوند جوانان مملکت ما را در آرامش قرار دهد و بعد از این هیچ خانواده و هیچ پدر و مادری بچه‌های خود را از دست ندهند و دغدغه از دست دادن آنها را هم نداشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که چه خواسته‌ای از مسوولان دارید،‌ اظهار داشت: هیچ کس از مجازات مسببین این اتفاق حرف نزد. هیچ کس خواستار این نبود که مسببین مجازات شوند. گل‌های ما پر پر شدند. گل‌های ممکلت پر پر شدند. اگر مسببین این اتفاق مجازات نشوند، هر روز مملکت با اینگونه حوادث و داغ ها مواجه می شود. در قرآن هم مجازات وجود دارد. خداوند مجازات را در کنار تشویق برای نظم جامعه قرار داده است. باید مجازات هم وجود داشته باشد تا دیگر چنین حوادثی رخ ندهد. چه کسی فرزند مرا بر می‌گرداند. چه کسی آرزوهای پر پر شده من را برمی گرداند.

ملک در پاسخ به این سوال که آیا مسوولان برای دلداری به منزل شما آمده اند،‌ گفت: بله مسوولان می آیند ولی چه دردی را دوا می کند.

وی ادامه داد: مسوولان دانشگاه شریف نیز به همراه تعدادی از اساتید محبت کردند و به منزل ما آمدند و ابراز لطف کردند. ولی معرفی مسببان که دست دکتر فتوحی (رییس دانشگاه شریف) نیست. مقامات دیگری هستند که باید این کار را انجام دهند.

اعطای بورسیه تحصیلی به نام جانباختگان شریف

پدر شهیده ملک در پاسخ به این سوال که قرار است دانشگاه بورسیه تحصیلی به اسم فرزندان شما و سایر عزیزان از دست رفته، اعطا کند. این موضوع چقدر در حفظ یاد آنها اثر دارد،‌ گفت: این برنامه‌ها ضرورت دارد. اینکه به هر نوعی یاد و خاطره این بچه‌های بی گناه در خاطر مردم باقی بماند،‌ ضروری است. این موضوع باید در تاریخ باقی بماند

وی همچنین در مورد اینکه آیا از دانشگاه خارج از کشور که فرزند شما در آنجا تحصیل می کرد،‌ برای ابراز همدردی با شما تماس گرفته شده است،‌ یا از شما برای حضور در مراسم یادبود دعوت کرده اند، گفت: ما هنوز اطلاعی در این باره نداریم.

پیش از این محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری با حضور در منزل خانواده شهیده مریم ملک، به نمایندگی از رییس جمهوری با خانواده این جانباخته سانحه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین دیدار کرده بود.

منبع مطلب : chamedanmag.com

مدیر محترم سایت chamedanmag.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب