دزدان دریایی کاراییب

دزدان دریایی کاراییبدزدان دریایی کاراییب را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

فیلم سینمایی دزدان دریایی کارائیب 1

مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.
با کیفیت 144p
با کیفیت 240p
با کیفیت 360p
با کیفیت 480p
با کیفیت 720p

دزدان دریایی کارائیب: صندوقچه مرد مرده

دزدان دریایی کارائیب: صندوقچه مرد مرده

صندوق مرد مرده (به انگلیسی: Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest) دومین فیلم از سری دزدان دریایی کارائیب است. کارگردانی این فیلم بر عهده گور وربینسکی بوده و شرکت والت دیزنی از این فیلم تخیلی-ماجرایی پشتیبانی بسیار کرده تا آنجا که بخشی از پارک دیزنی‌لند را به این فیلم اختصاص داده‌اند.

داستان فیلم[ویرایش]

از محتوا و داستان فیلم دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده چقدر اطلاع دارید؟ فیلم‌نامه دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده توسط تری روسیو و تد الیوت نوشته شده است.

در خلاصه داستانی که یا از سوی تیم رسانه‌ای اثر و یا توسط دیگر رسانه‌ها درباره داستان دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده منتشر شده است، می‌خوانیم: ««ويل ترنر» (بلوم) و «اليزابت» (نايتلي) قرار است با هم ازدواج کنند. اما پس از آن که به فرار «ناخدا جک اسپارو» (دپ) کمک مي کنند، هر دو را دستگير مي کنند. حالا اگر «ويل» بتواند مسئوليت ها را به دوش بگيرد و «جک» را تعقيب کند و هم راه با قطب نماي جادويي اش به «بکت» (هالندر) ناخدا ي جديد «کشتي مرواريد سياه» تحويل دهد، «بکت» از مجازات آنان صرف نظر خواهد کرد...»

فیلم دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده از نظر ساختار (فرم)، محتوا و محیط تولید، به آثار مختلفی شباهت دارد. با توجه به شاخص‌های متعدد و گوناگونی می‌توان گفت آثار مرتبط فیلم دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده عبارت است از: .

از نظر تاریخچه فعالیت کارگردان و بازیگران فیلم دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده نیز آمارها و نکات جذابی را می‌توان بیان کرد. براساس آمارها فیلم دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده به طور متوسط فعالیت 14ام بازیگران این اثر است. براساس امتیاز مردم فیلم دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده بهترین اثر استلان اسکارشگورد، Tom Hollander و نائومی هریس در حرفه بازیگری محسوب می‌شود.

براساس امتیاز مردم فیلم دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده یکی از 4 اثر شاخص گور وربینسکی در حرفه کارگردانی محسوب می‌شود.

فیلم دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده براساس امتیاز مردم به آثار یکی از 4 اثر شاخص تری روسیو در حرفه نویسندگی محسوب می‌شود.

همچنین گور وربینسکی کارگردان دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده اولین همکاری خود با بازیگرانی چون David Schofield را در این اثر تجربه کرده است. در میان بازیگران دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده نیز 62 همکاریِ اول رخ داده، به‌عبارت دیگر در این فیلم میان هر یک از 15 بازیگر با یکدیگر یک رابطه همکاری شکل گرفته که 62 همکاری برای اولین‌مرتبه در دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده رخ داده است. مانند: جان کریستوفر دپ دوم و بیل نای، اورلاندو بلوم و استلان اسکارشگورد، کیرا نایتلی و Tom Hollander، جک دونپورت و نائومی هریس، Jonathan Pryce و مارتین کلبا.

در مجموع بیش از 18 نفر در تولید فیلم دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده نقش داشته‌اند و هر یک از آنها در منظوم یک صفحه اختصاصی دارند.

کاربران نیز در 1 لیست از فیلم دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده یاد کرده‌اند. همچنین در بخش بررسی فیلم دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده 1 نفر از میان مردم به نقد و تحلیل خود از دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده پرداخته‌اند.

تاکنون در صفحه اختصاصی فیلم دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده در منظوم اطلاعات بسیاری توسط پژوهشگران و مردم ثبت شده است؛ در بخش گالری عکس و پوستر فیلم دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده 120 عدد، گردآوری و درج شده است. همچنین تاکنون در بخش‌های ویدئو و تیزر فیلم دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده، حواشی فیلم دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده، دیالوگ برتر فیلم دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده، سوتی فیلم دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده و نقد فیلم دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده هنوز موردی ثبت نشده است. قطعا ما و شما به این حد قانع نیستیم؛ باید به‌کمک علاقمندان فیلم، سریال و تئاتر، این دایرة‌المعارف آنلاین و بانک اطلاعات هنرمندان و آثار سینما، تلویزیون و تئاتر را کامل و کامل‌تر کنیم. ۱- فیلم «صندوق مرد مرده» تاکنون موفق‌ترین فیلم دزدان دریایی کاراییب بوده‌است. (رکورد: سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما[۱])

بازیگران[ویرایش]

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]

وبگاه رسمی

دزدان دریایی کارائیب

دزدان دریایی کارائیب

دزدان دریایی کارائیب (به انگلیسی: Pirates of the Caribbean) پنج‌گانه، ساختهٔ گور وربینسکی و راب مارشال است که شامل فیلم‌های زیر می‌شود:

داستان فیلم ها[ویرایش]

داستان فیلم در دریای کاراییب رخ می‌دهد که ماجراهای عده‌ای دزد دریایی را روایت می‌کند. دزدی به نام جک اسپارو و الیزابت سوآن و ویل ترنر هستند که در فیلم اول با هم آشنا می‌شوندو در فیلم دوم جک اسپارو به کاپیتان سختگیری به نام دیوی جونز بدهکار است و با کمک ویل ترنر و الیزابت سوآن سعی به کنترل جونز می‌گیرد ولی در پایان فیلم در زندان جونز که یک جزیره گمشده‌است زندانی می‌شود. در فیلم سوم جک اسپارو به کمک دوست دیرینه‌اش باربوسا و الیزابت و ویل باز می‌گردد و با هم تلاش می‌کنند تا جلوی دشمنان دزدان دریایی بایستند.در دزدان دریایی کارائیب قسمت چهارم جک اسپارو برای نجات دوست قدیمی خود به بریتانیا میرود در آنجا شایعاتی درمورد استخدام خدمه توسط جک اسپاروی دیگری میشنود و برای پیدا کردن جک اسپارو قلابی به راه میفتد که در این راه میفهمد که جک اسپاروی دیگر در واقع نامزد قبلی او بوده او میفهمد که نامزد گذشته او برای پیدا کردن چشمه جاویدان خدمه استخدام کرده است او دراین راه با او همراه میشود و...

شخصیت‌ها[ویرایش]

جانی دپ در نقش کاپیتان جک اسپارو و نقش اصلی فیلم یک دزد دریایی سرخوش است از خصوصیات او می‌توان به فرارهای به موقع و از دارایی‌های او می‌توان به قطب‌نمای جادویی او و از سمت‌های او می‌شود به ریاست دزدان دریایی و مجمع برادران ولتز اشاره کرد. او کاپیتان کشتی مروارید سیاه نیز است.

ویل ترنر نقش مکمل فیلم با بازی اورلاندو بلوم که در واقع آهنگری است که به‌دنبال معشوقه‌اش الیزابت سوآن و پدرش بیل ترنر پا به دریا گذاشته. از مهارت‌های او می‌توان به شمشیر بازی او اشاره کرد. او کاپیتان هلندی سرگردان نیز است.

الیزابت سوآن با بازی کیرا نایتلی بازیگر انگلیسی می‌باشد. او دختری خوش قلب است که به خاطر کارهای جک اسپارو دزد دریایی شد. از دارایی‌های او می‌توان به کشتی سئو فنگ اشاره کرد. او عضو مجمع برادران ولتز نیز است.

دیوی جونز با بازی بیل نای شخصیت بدجنس داستان است. او طبق قوانین کشتی هلندی سرگردان فقط ۱۰ سال یکبار پا به خشکی بگذارد. از دارایی‌های او می‌توان به صندوق مرد مرده اشاره کرد. بعد از مرگ او ویل ترنر کاپیتان هلندی شد.

کاپیتان هکتور باربوسا با بازی جفری راش. او شخصیت منفی فیلم اول بود ولی در فیلم سوم درستکار می‌شود. او و جک اسپارو همیشه با هم در جدال هستند. از دارایی‌های او می‌توان به ۸۸۲ سکه نفرین شده کورتز و میمون آزتکی او اشاره کرد.

سئو فنگ با بازی چو یون-فت عیاش کشتی سئو فنگ که اهل سنگاپور است و در حمام شهر آنجا می‌شود او را پیدا کرد. از دارایی‌های او می‌شود به نقشه نفیس دریاها اشاره کرد. او عضو مجمع برادران ولتز بود اما وقتی مرد سکه خود را به الیزابت بخشید.

ریش سیاه با بازی ایان مک شین کاپیتان کشتی انتقام کویین انفز است و می‌خواهد به آب حیات دسترسی پیدا کند. ریش سیاه یک دزد دریایی واقعی در دنیای واقعی است

کاپیتان ارماندو سالازار[ویرایش]

با بازی خاویر باردم یک دریانورد اسپانیایی که به خون دزدان دریایی تشنه است چرا که آن‌ها پدر و پدربزرگ او را در میان دریا به قتل رسانده‌اند ولی چیزی که به این ماجرا رنگ و بو میبخشد این است که سالازار در پی انتقام خانواده اش به یک دزد دریایی جوان به نام جک اسپارو برمیخورد که با تمام دزدان دریایی متفاوت است و او را در جنگی در تله می اندازد و سالازار محکوم می‌شود که تا ابد در یک مثلث نفرین شده باقی بماند

فیلم‌ها[ویرایش]

طلسم مروارید سیاه[ویرایش]

الیزابت سوآن و ویل ترنر (اورلاندو بلوم) دو جوان در سطح‌های خانوادگی متفاوت هستند که عاشق هم می‌شوند. در این میان پای جک اسپارو (جانی دپ) به میان باز می‌شود که همراه ویل به ماجرایی خطرناک می‌روند تا الیزابت را از دست یک کاپیتان نفرین شده کاپیتان هکتور باربوسا نجات دهند.

نوشتار اصلی را بخوانید:دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه

صندوقچه مرد مرده[ویرایش]

الیزابت سوآن و ویل ترنر قرار است با هم ازدواج کنند اما وزیری از سوی دولت آن‌ها را محکوم به اعدام می‌کند چون آن‌ها جک اسپارو را فراری داده‌اند. اما اگر ویل قطب‌نمای جادویی جک اسپارو را برای وزیر (کاتلر بکط) بیاورد آن‌ها نجات می‌یابند. اما… نوشتار اصلی:دزدان دریایی کارائیب: صندوق مرد مرده

در انتهای جهان[ویرایش]

نوشتار اصلی:دزدان دریایی کارائیب: پایان جهان

لرد کاتلر بکت (تام هالندر) پس از دست یابی به قلب دیوی جونز (بیل نایی) قدرتمند شده و اکنون هر کس که حتی شراکتی با دزدان دریایی داشته‌است را اعدام می‌کند و به مجازات می‌رساند. تنها امید دزدان دریایی مجمع برادران است که به حضور تمامی اعضا نیاز دارد که اگر به یاد بیاورید در (دزدان دریایی کاراییب: صندوق مرد مرده) کاپیتان جک اسپارو (جانی دپ) به اعماق دریا رفت و به دنیای مردگان پیوست. اکنون دوستان جک اسپارو در تلاشند با رفتن به دنیای مردگان جک اسپارو را برگردانده و مجمع برادران را تشکیل بدهند.

بازیگران: جانی دپ. جفری راش. اورلاندو بلوم. کی را ناتلی. کوین مک نالی. چو یون فا. نائومی هریس

سوار بر امواج ناشناخته[ویرایش]

کاپیتان جک اسپارو (جانی دپ) به همراه آنجلیکا (پنلوپه کروز) به دنبال چشمه آب حیات‌اند. جک نمی‌داند که آیا آنجلیکا به وی علاقه‌مند است یا فقط قصد دارد تا با استفاده از جک، چشمه آب حیات را بیابد و زمانی که آنجلیکا او را مجبور به سوار شدن به «ملکه آن» کشتی هولناک ریش سیاه (یام مک شین) می‌کند، جک در اندیشه این فرو که آیا ریش سیاه ترسناکتر است یا آنجلیکا…

نوشتار اصلی: دزدان دریایی کارائیب: سوار بر امواج ناشناخته

مردگان قصه نمی‌گویند[ویرایش]

کاپیتان ارماندو سالازار (خاویر باردم) پس از اینکه از مثلث شیطان رهایی میابد دزدان دریایی را یکی پس از دیگری از میان برمی‌دارد ولی هدف اصلی او کاپیتان جک اسپارو (جانی دپ) است که در نبردی دیرینه کاپیتان سالزار را شکست داد و باعث شد که او تا ابد به شکل اشباح باقی بماند. در این میان پسر جوانی به نام هنری ترنر (برینتون ثویتس‎) که فرزند ولیام ترنر (اورلاندو بلوم) است برای رهایی پدرش از کشتی هلندی پرنده (فلایینگ داچمن) به کمک جک نیاز دارد و در جستجوی اوست به دختری به نام کارینا اسمیث (کایا اسکودلاریو) که یک ستاره‌شناس است و مدعی اطلاع از نقشه ایست که آنهارا به سمت نیزه پوزییدون (خدای دریا) که آخرین راه فرار از انتقام سالازار است هدایت می‌کند برمی‌خورد. بازیگران: جانی دپ. جفری راش. خاویر باردم. برنتون ثویتس. کایا اسکودلاریو. کوین مک نالی. گلشیفته فراهانی. اورلاندو بلوم و کی را ناتلی.

نوشتار اصلی: دزدان دریایی کارائیب: مردگان قصه نمی‌گویند

بازیگران[ویرایش]

فروش جهانی[ویرایش]

منابع[ویرایش]

مقاله‌های مرتبط[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب