زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403تاریخ نام نویسی آزمون مدارس تیزهوشان 1402 - 1403تاریخ نام نویسی آزمون مدارس تیزهوشان 1402 - 1403زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

یکی از اهداف برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان شناسایی دانش آموزان با استعداد و پرتلاش است که صلاحیت لازم جهت تحصیل در این مدارس را دارا هستند. از این رو دانش آموزانی که قصد ثبت نام در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم را دارند، بایستی از تاریخ دقیق انجام آن باخبر باشند.
همزمان با شروع فرآیند نام نویسی، دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان در دسترس داوطلبان قرار می گیرد که زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم و نهم از طریق دفترچه و همچنین طی اطلاعیه ای از سوی سایت azmoon.medu.ir منتشر می گردد. لازم به ذکر است که امکان تمدید بازه زمانی نام نویسی این آزمون نیز وجود دارد که جزئیات بیشتر در خصوص زمان و همچنین نحوه ثبت نام تیزهوشان پایه هفتم و دهم در ادامه مقاله ذکر شده است.

دانش آموزان بایستی در زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان، شماره پیگیری را از سامانه نام نویسی دریافت کنند و آن را برای مراحل بعدی نزد خود نگه دارند.

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

آزمون تیزهوشان برای هر دو دوره ششم به هفتم و نهم به دهم هر ساله برگزار می شود و تنها راه ورود به این مدارس، کسب حدنصاب نمره در آزمون مذکور می باشد. اطلاع رسانی های مربوط به زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و سایر جزئیات پیرامون آن از طریق سایت آزمون مدارس تیزهوشان انجام می گیرد.
دانش آموزان علاقه مند، باید در تاریخی که متعاقبا اعلام خواهد شد جهت ثبت نام اقدام نمایند.

همچنین این فرآیند معمولا تمدید خواهد شد که با توجه به مشخص نبودن زمان اولیه و تمدید شده این فرآیند، توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در  کانال تلگرام سمپاد عضو شوید. در ضمن، ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون تیزهوشان نیز در این بازه زمانی تمدید شده امکان پذیر خواهد بود.
همچنین ذکر این نکته نیز ضروری است که، طبق آخرین اخبار منتشر شده، ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان دهم 1402 – 1403 و ثبت نام این مدارس برای پایه هفتم در یک بازه زمانی و از طریق سامانه یکسانی انجام خواهد شد.

راهنمای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403

داوطلبان پس از مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان باید برای ثبت نام این مدارس اقدام نمایند. همچنین توجه داشته باشید سوالات آزمون تیزهوشان نهم و ششم از دو بخش اصلی استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی تشکیل می شود تا توانایی ذهنی و هوشی دانش آموزان ارزیابی شود.

دانش آموزان بعد از کسب آگاهی لازم در خصوص منابع و سوالات، برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان پایه های ششم و یا نهم، در صورتی که واجد شرایط آن می باشند، بایستی با فراهم آوردن مدارک ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه مربوطه به سایت آزمون های وزارت آموزش و پرورش مراجعه کنند. در ادامه مقاله مراحلی که لازم است در این راستا به انجام برسانید، نیز ارائه شده است.

همچنین لازم است بدانید از آن جایی که نتایج این آزمون دوره گذشته از سامانه پادا به نشانی pada.medue.ir منتشر شد، این احتمال وجود دارد که ثبت نام این دوره نیز از همین طریق انجام گیرد اما در صورتی که این فرآیند از سایت azmoon.medu.ir مراحل آن به شرح زیر خواهد بود.

ورود به سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir و کلیک بر روی گزینه “سمپاد هفتم یا دهم”

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله اولنحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله اول

درج نمودن کد ملی و رمز ورود همگام دانش آموز در کادرهای ظاهر شده و فشردن گزینه “ورود”

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله دومنحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله دوم

 نقش خود (دانش آموز) و عنوان سازمانی (نام مدرسه) انتخاب کنید و کلید “تایید” را فشار دهید.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله سومنحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله سوم

پس از انتخاب یکی از دو گزینه “استعداد درخشان پایه هفتم و یا استعداد درخشان پایه دهم” و مطالعه ضوابط و قوانین، در صورت تایید، تیک مربوطه را فعال کرده و کلید “ذخیره و بعدی” را انتخاب کنید.

نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله پنجمنحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم مرحله پنجم

فرم تقاضانامه را با درج اطلاعات درخواستی و ارسال فایل اسکن شده عکس 4*3 دانش آموز تکمیل نمایید. در نهایت اطلاعات ثبت نامی خود را ذخیره و کد پیگیری موجود را یادداشت کنید.

توجه داشته باشید که دریافت نکردن کد پیگیری به منزله عدم تکمیل فرآیند ثبت نام است و متقاضیان تحصیل در پایه دهم مدارس سمپاد نیز باید رشته تحصیلی و 3 مدرسه تیزهوشان را به ترتیب اولویت بندی خود انتخاب نمایند. لازم به ذکر است که تنها در صورت واریز هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نام نویسی دانش آموزان قطعی می گردد و در این صورت است که کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان برای آن ها صادر خواهد شد.

همان طور که می دانید آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نیز فقط برای ارزیابی هوش دانش آموزان برگزار می گردد؛ به نحوی که از هیچ یک از مواد درسی سوالی مطرح نخواهد شد. بنابراین آشنایی با منابع آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی می تواند تاثیر بسزایی در موفقیت داوطلبان پایه هفتم داشته باشد.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 - 1403 در چه تاریخی انجام می شود؟

هنوز تاریخ دقیق این فرآیند مشخص نشده است اما به محض انتشار جزئیات از طریق همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

2- چگونه در آزمون ورودی تیزهوشان پایه هفتم و دهم 1402 - 1403 می توان ثبت نام کرد؟

در صورتی که نام نویسی این آزمون از طریق سامانه پادا به نشانی pada.medue.ir انجام نشود، شما می توانید با مراجعه به سایت azmoon.medu.ir و انتخاب لینک مربوط به پایه مورد نظر خود، فرآیند نام نویسی را به انجام برسانید.

3- آیا امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی در زمان نام نویسی آزمون مدارس تیزهوشان وجود دارد؟

بله، در صورت مشاهده هر گونه مغایرت در اطلاعات یا تمایل به تغییر آن ها، می توانید نسبت به اصلاح اطلاعات خود در زمان مقرر اقدام نمایید.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 - 1403 در چه تاریخی انجام می شود؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "هنوز تاریخ دقیق این فرآیند مشخص نشده است اما به محض انتشار جزئیات از طریق همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد." } },{"@type": "Question", "name": "چگونه در آزمون ورودی تیزهوشان پایه هفتم و دهم 1402 - 1403 می توان ثبت نام کرد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "در صورتی که نام نویسی این آزمون از طریق سامانه پادا به نشانی pada.medue.ir انجام نشود، شما می توانید با مراجعه به سایت azmoon.medu.ir و انتخاب لینک مربوط به پایه مورد نظر خود، فرآیند نام نویسی را به انجام برسانید." } },{"@type": "Question", "name": "آیا امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی در زمان نام نویسی آزمون مدارس تیزهوشان وجود دارد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "بله، در صورت مشاهده هر گونه مغایرت در اطلاعات یا تمایل به تغییر آن ها، می توانید نسبت به اصلاح اطلاعات خود در زمان مقرر اقدام نمایید." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب