چگونه بفهمیم در تلگرام بلاک شدیمچگونه بفهمیم در تلگرام بلاک شدیم را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

چگونه بلاک شدن در تلگرام توسط یک مخاطب را تشخیص دهیم؟

چگونه بلاک شدن در تلگرام توسط یک مخاطب را تشخیص دهیم؟

تلگرام به عنوان قطب اول پیام رسانی در کشور، همه نوع کاربری را در خود پذیرا است. وجود برخی افراد سوء استفاده‌گر، مزاحم و به صورت کلی مخل و برهم زننده آرامش همانند آن چه در جامعه واقعی دیده می‌شود، در جامعه مجازی نیز غیر قابل انکار بوده و در هر فرهنگی دیده می‌شود. به دلیل وجود همین افراد است که قابلیتی برای بلاک کردن در اپلیکیشن‌های پیام رسانی تعبیه می‌شود تا از برهم خوردن آرامش کاربر با دریافت پیام‌های نامربوط به صورت مرتب توسط اشخاص مختلف جلوگیری شود. البته، تشخیص بلاک شدن در تلگرام حقی است که هر شخص به عنوان یک کاربر داشته و باید متوجه سلب شدن امکان ارسال پیام به یک کاربر مشخص دیگر شود.

تشخیص بلاک شدن در تلگرام

البته، مسدود کردن کاربران سودجو تنها یکی از موارد محتمل است. بگو مگوهای مجازی، پیام‌های تبلیغاتی و تلاش برای مخفی کردن عکس پروفایل از دید کاربرانی مشخص، از جمله دلایلی هستند که یک کاربر را به بلاک کردن دیگری وادار می‌کنند، اما در هر صورت کاربر تحت تاثیر قرار گرفته، حق دارد تا از این اتفاق با خبر شده و تشخیص بلاک شدن در تلگرام را به درستی داشته باشد.

برای تشخیص بلاک شدن در تلگرام ، لیست مخاطبان خود را باز کرده و به دنبال فرد مورد نظر بگردید. البته، ممکن است تاکنون این فرد هنوز جزو مخاطبان تلگرامی شما نبوده باشد، پس باید ابتدا نام و شماره وی را در لیست مخاطبان اصلی گوشی ذخیره کرده، و پس از بستن تلگرام، با باز کردن مجدد آن در لیست مخاطبین تلگرام به دنبال نام این فرد بگردید. این کار برای زمانی است که کاربری به محض عضویت در تلگرام، شما را به هر دلیلی بلاک کرده باشد، پیش از این که حتی پیامی به وی ارسال کنید.

تشخیص بلاک شدن در تلگرامبرای تشخیص بلاک شدن در تلگرام ، باید سه نکته زیر را در نظر داشته باشید:

برای تشخیص بلاک شدن در تلگرام تکیه به همین موارد کافی است، اما برای اطمینان یافتن کامل، ترجیحا شماره این مخاطب را در یک گوشی دیگر با یک شماره تلگرام دیگر ذخیره کرده و سپس وضعیت توانایی یا عدم توانایی در دیدن تصویر پروفایل و آخرین زمان بازدید را کنترل کنید.

منبع مطلب : gadgetnews.net

مدیر محترم سایت gadgetnews.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

چگونه بفهمیم که در تلگرام بلاک شده‌ایم؟

چگونه بفهمیم که در تلگرام بلاک شده‌ایم؟

آمار و ارقام از محبوبیت روزافزون اپلیکیشن تلگرام نزد کاربران جهانی حکایت دارند. این شرکت در ماه گذشته میلادی اعلام کرد که تعداد کاربران این اپلیکیشن از مرز 400 میلیون نفر عبور کرده است.

از سویی دیگر، این شرکت اخیرا خبر داد که تا پایان سال جاری میلادی، قابلیت تماس ویدیویی امن را به تلگرام اضافه خواهد کرد که با توجه به افزایش استفاده از تماس‌ها‌ی ویدیویی در روزهایی کرونایی، به محبوبیت بیش از پیش این اپلیکیشن ختم حواهد شد.

حال در میان انبوه ویژگی‌ها‌ و امکاناتی که در اپلیکیشن تلگرام تعبیه شده، قابلیت بلاک کردن می‌تواند در مواقع لزوم بسیار گره‌گشا باشد. همانطور که شما می‌توانید سایرین را بلاک و ارتباط آن‌ها با خود را قطع کنید، دیگران نیز می‌توانند همین کار را با شما انجام دهند.

از این رو، شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که چگونه بفهمیم که در تلگرام بلاک شده‌ایم؟ پاسخ این سوال را می‌توانید از طریق سه روش زیر پیدا کنید:

اگر این سه حالت را مشاهده کردید، بدانید که بلاک شده‌اید. اما اگر فردی به پیام‌ها‌یتان پاسخ نمی‌دهد ولی می‌توانید تصویر پروفایل او را ببینید، در این صورت بلاک نیستید اما او بنا به دلایلی نمی‌خواهد جوابتان را بدهد.

اما اگر بازهم تردید داشتید که آیا توسط فردی خاص بلاک شده‌اید یا خیر؛ می‌توانید شماره وی را به یکی از دوستان خود بدهید تا روی گوشی خود ذخیره کنید، اگر وی می‌تواند تصویر پروفایل را زمان بازدید وی را ببیند ولی شما نمی‌توانید، مطمئنا بلاک شده‌اید.

پی بردن به بلاک شدن از یک کانال

یکی دیگر از قابلیت‌ها‌ی تلگرام، امکان ساخت کانال است که محبوبیت بالایی نزد کاربران دارد. اما اگر می‌خواهید بفهمید که آیا از یک کانال تلگرامی‌بلاک شده‌اید یا آن کانال حذف شده است؛ می‌توانید از یکی از دوستان خود بخواهید تا از طریق حساب کاربری خود، کانال مدنظرتان را جست‌وجو کند. اگر توانستید آن کانال را پیدا کنید، پس شما بلاک شده‌اید. اما اگر پیدا نشد، حتما کانال مورد نظر حذف شده است.

منبع مطلب : itiran.com

مدیر محترم سایت itiran.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب