آخرین مهلت ثبت نام سجام برای سهام عدالتآخرین مهلت ثبت نام سجام برای سهام عدالت را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

مهلت ثبت نام سهامداران عدالت در سامانه سجام برای دریافت سود | اول فارس | آخرین اخبار ایران ،جهان و فارس

سهامداران سهام عدالت بدون مراجعه به پیشخوان در سامانه سجام ثبت نام کنند

سهامداران سهام عدالت بدون مراجعه به پیشخوان در سامانه سجام ثبت نام کنند

به گزارش برنا، واقف بهروزی اظهار داشت: وجود گروه های مختلف در ترکیب جمعیت ۴۹ میلیون نفری سهامداران سهام عدالت اعم از روستائیان، عشایر، بازنشستگان و کارگران فصلی، با الزام در مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و احراز هویت با مشکل مواجه بودند اما اکنون شرایطی ایجاد شده که با در اختیار داشتن دسترسی به تلفن همراه هوشمند، بدون مراجعه به این دفاتر، ثبت‌نام در «سجام» امکان­پذیر است.

 مزایای ثبت‌نام در «سجام»

وی افزود،: هزینه ثبت‌نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان «سجام» که جهت فراهم آوردن مقدمات کار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اخذ می شود صرفا ۱۰ هزار تومان می باشد.

بهروزی تصریح کرد: در فراخوان صورت گرفته در اوایل سال جاری برای انتخاب روش مدیریت سهام عدالت توسط سهامداران، ۳۹ درصد از سهامداران روش مستقیم و ۶۱ درصد یعنی بیش از ۳۰ میلیون نفر، روش غیر مستقیم یا روش پیش‌فرض که در سامانه تعریف شده بود را جهت مدیریت سهام خود انتخاب نموده اند.

معاون اقتصادی اداره کل اموراقتصادی و دارایی استان تهران تاکید کرد: سهامداران سهام عدالت که روش غیر مستقیم را برای مدیریت سهام خود برگزیدند جهت بهره مندی از مزایای این سهام از جمله دریافت سود سهام، شرکت در انتخابات و مجامع عمومی، اعمال رای در انتخاب هیأت‌ مدیره می بایست ضمن ثبت‌نام در سامانه «سجام» فرآیند احراز هویت خود را تکمیل نمایند.

 مهلت ثبت نام سهامداران سهام عدالت

بهروزی در خصوص مهلت ثبت نام سهامداران سهام عدالت نیز گفت: با توجه به محدودیت زمانی تعیین شده در بورسی شدن شرکت های سرمایه گذاری استانی تا دهه مبارک فجر سال جاری، لازم است سهامداران طی روزهای آتی جهت ثبت‌نام در سامانه مذکور اقدام نمایند.

وی با اشاره به اینکه شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران، بزرگترین شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در کشور می باشد، اظهار داشت: از مجموع ۴۹ میلیون نفر سهامدار سهام عدالت در کل کشور، حدود ۱۲ درصد با قریب به 6 میلیون نفر مربوط به استان تهران بوده که حدود  750 هزار سهامدار استان البرز نیز در ترکیب آن می­باشد و در آینده نزدیک تفکیک خواهد شد؛ از این میزان حدود ۵۷ درصد یعنی بیش از ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از سهامداران، روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند که  سهامدار شرکت سرمایه گذاری استان تهران هستند.

بهروزی افزود: با توجه به قانون تجارت و شرایط بورسی شدن شرکت‌ها، الزاما باید ۵۰ درصد سهامداران در مجمع حضور و اعمال رأی کنند و در صورتی که تا زمان مورد نظر، ثبت‌ نام سهامداران در سامانه «سجام» به حد نصاب نرسیده باشد، برگزاری مجمع با مشکل مواجه شده و  به تجدید جلسه مجمع خواهد انجامید.

معاون اقتصادی اداره کل اموراقتصادی و دارایی استان تهران تاکید کرد: افراد صاحب صلاحیت فنی و حرفه‌ای که دانش لازم را داشته باشند و بتوانند امتیاز دستورالعمل تایید صلاحیت حرفه‌ای مدیران نهادهای مالی را کسب نمایند، می‌توانند در انتخابات هیأت‌ مدیره کاندیدا شده و خود را در معرض رأی سهامداران قرار دهند

منبع مطلب : www.borna.news

مدیر محترم سایت www.borna.news لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

مهلت یک‌ماهه‌ی متقاضیان سود سهام عدالت برای ثبت‌نام در سامانه سجام - ایسنا

مهلت یک‌ماهه‌ی متقاضیان سود سهام عدالت برای ثبت‌نام در سامانه سجام - ایسنا

«علی نمازی» امروز چهارشنبه ۱۲ آذرماه در نشست مجازی با خبرنگاران که از طریق سامانه برخط خانه مطبوعات و رسانه‌های استان یزد برگزار شد، اظهار کرد: ۶۲۰ هزار نفر در استان یزد دارای سهام عدالت هستند که در طرح آزادسازی، ۳۰ درصد مشمولان روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند و مدیریت سهام عدالت ۷۰ درصد بقیه با اعتماد به دولت یا به دلیل مراجعه نکردن به سامانه سجام به شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان محول شده است.

وی با اشاره به سرمایه بالغ بر شش هزار میلیارد تومانی شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان یزد، گفت: در حال حاضر ۴۵۳ هزار سهامدار سهام عدالت یزد که روش غیرمستقیم سهامداری را لحاظ داشته‌اند، سهامدار این شرکت محسوب می‌شوند.

نمازی با بیان این که شرکت سرمایه‌گذاری یزد با نماد «وسیزد» دارای بخشی سهام ۴۰ شرکت اقتصادی بزرگ کشور از جمله مخابرات است، عواید و درآمد خوبی را برای این شرکت پیش بینی کرد.

به گفته این مسئول، سهامداران عضو برای دریافت سود سهام خود باید طی یک ماه آینده در سامانه سجام، ثبت‌نام و کدبورسی ۱۰ رقمی خود را دریافت کنند تا از منافع سهام عدالت خود برخوردار شوند.

وی با بیان این که تاکنون ۱۲.۵ درصد از سهامدارن عدالت در استان برای ثبت نام در سامانه سجام اقدام کرده‌اند، تاکید کرد: در صورت اقدام نکردن در این رابطه، عواید سهام این افراد شامل حال آنها نخواهد شد.

نمازی گفت: در صورت ثبت نام و احراز هویت بیش از ۵۰ درصد سهامدارن شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان، مجموع عمومی شرکت به صورت الکتورنکی برای انتخاب هیات مدیره جدید نیز انجام خواهد شد.

این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق شماره تلفن پویای ۱۵۶۹ سازمان بورس اقدام کنند.

انتهای پیام

منبع مطلب : www.isna.ir

مدیر محترم سایت www.isna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

دانلود برنامه مخصوص اندروید
دانلود برنامه مخصوص اندروید

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب