امروز چند نفر بر اثر کرونا جان باختنامروز چند نفر بر اثر کرونا جان باختن را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

طی 24 ساعت گذشته 127 آلوده به کرونا در ایران جان باختند

طی 24 ساعت گذشته 127 آلوده به کرونا در ایران جان باختند

کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد: تاکنون 23 هزار و 49 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، 1812 نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و 8 هزار و 376 نفر نیز بهبود یافته‌اند.

جهانپور درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا ایران اظهار داشت: بر اساس یافته های آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز، 1411 مورد جدید ابتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شد و با احتساب این افراد، مجموع مبتلایان قطعی به کووید 19 در کشور شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به 23 هزار و 49 نفر رسید.

وی افزود: خوشبختانه 8 هزار و 376 نفر از بیماران کووید 19 در کشور بهبود یافته و ترخیص شده اند و این آمار روز به روز در حال افزایش است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران همچنین گفت: متاسفانه با جان باختن 127 نفر از بیماران، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به 1812 نفر رسید.

جهانپور درباره شرایط سنی و جسمی فوتی ها نیز توضیح داد:80 درصد افراد جان باخته بر اثر کرونا در سن بالای 60 سال بوده یا حداقل یکی از بیماری‌های زمینه‌ای را داشته‌اند. میانگین سنی ابتلا به حدود 59 سال و میانگین سنی افراد فوت شده 64 سال بوده است. البته 58.6 درصد افراد مبتلا شده مرد و 41.4 درصد از خانم‌ها هستند.60 درصد فوت شدگان آقایان و 40 درصد فوت شدگان بر اثر کرونا خانم‌ها هستند.

گفتنی است 30 بهمن (19 فوریه) مرگ دو نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در شهر قم تائید شد. روز بعد وزارت بهداشت ایران ابتلای 5 نفر را به این ویروس تائید کرد.

از سوی دیگر سید مهرداد سید مهدی، رئیس خبرگزاری صدا و سیما ایران در حساب کاربری خود در توئیتر اعلام کرد که 19 نفر از خبرنگاران این سازمان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

وی نوشت: «همکاران من در حالی که هنوز از فضای انتخابات بیرون نیامده بودند در خط مقدم اطلاع رسانی و آگاهی بخشی درخصوص کرونا قرار گرفتند. بارها تا دل خطر یعنی بخش مراقبت‌های ویژه هم رفتند. برای 19 نفر از همکارانم در خبرگزاری صدا و سیما که مبتلا به کرونا شده‌اند شفای عاجل مسئلت دارم».

گفتنی است بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت ایران تا کنون 1812 نفر به دلیل ابتلا به کرونا در این کشور جان باخته و 23049 نفر نیز به آن مبتلا شده‌اند.

منبع مطلب : www.trt.net.tr

مدیر محترم سایت www.trt.net.tr لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

آخرین آمار قربانیان و مبتلایان کرونا در ایران سه شنبه 24 تیر 1399

آخرین آمار قربانیان و مبتلایان کرونا در ایران سه شنبه 24 تیر 1399

 با شناسایی 2 هزار و 521 مورد جدید، شمار مبتلایان به کرونا ویروس در ایران به 262 هزار و 173 نفر رسید.

در ایران ‌ با فوت 179  نفر دیگر طی 24 ساعت گذشته ، تعداد جان باختگان در نتیجه ابتلا به ویروس کرونا به 13 هزار و 211 نفر افزایش یافت. 

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 521  بیمار جدید مبتلا به کووید ـ 19 در ایران تثبیت شده  واز این تعداد ، یک هزار و 820 از آنها بستری شدند.

وی افزود: کل بیماران کوویدـ 19  در ایران به 262  هزار و173 نفر رسیده است.

دکتر لاری ادامه داد: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 179 بیمار کووید ـ 19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان بعلت این بیماری به 13 هزار و 211 نفر رسید.

225 هزار و 270 نفر از این بیماری نجات یافته و از بیمارستان مرخص شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت: استان‌های آذربایجان های شرقی و غربی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، کردستان، کرمانشاه، گلستان، مازندران و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی گفت: استان‌های تهران، فارس، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، همدان، یزد و خراسان شمالی نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

منبع مطلب : www.trt.net.tr

مدیر محترم سایت www.trt.net.tr لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

آخرین آمار ابتلاء و فوتی‌های مبتلا به کرونا در ۲۱ تیر

آخرین آمار ابتلاء و فوتی‌های مبتلا به کرونا در ۲۱ تیر

به گزارش خبرنگارایمنا، سیما سادات لاری در نشست خبری خود که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، در خصوص آمار جدید ابتلاء به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز _شنبه ۲۱ تیر ماه _ اظهار کرد: در این بازه زمانی بر اساس جدیدترین نتایج آزمایش‌های کرونا در کشور دو هزار و ۳۹۷ مبتلای جدید شناسایی شده که با احتساب این تعداد مجموع مبتلایان به کرونا در کشور تا امروز به ۲۵۵ هزار و۱۱۷ نفر رسیده است.

وی افزود: از تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های کشور تاکنون ۲۱۷ هزار و ۶۶۶ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت تعداد جان‌باختگان بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر در کشور را ۱۸۸ نفر اعلام کرد و گفت: با احتساب این آمار از ابتدا تاکنون در کشور بر اثر بیماری کرونا ۱۲ هزار و ۶۳۵ نفر جان باخته‌اند.

لاری گفت: از تعداد مبتلایان شناسایی شده یک هزار و ۷۳۹ مورد در موارد بیمارستانی به شمار می‌آید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: سه هزار و ۳۳۸ نفر از مبتلایان کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

وی گفت: در حال حاضر استان‌های خوزستان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، هرمزگان و خراسان شمالی در وضعیت قرمز قرار دارند و استان‌های تهران، البرز، لرستان، خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویر احمد، زنجان، اصفهان، مازندران، گلستان و ایلام هم در وضعیت هشدار هستند.

لاری اظهار کرد: تاکنون یک میلیون و ۹۴۷ هزار و ۱۱۴ نمونه تست آزمایشگاهی در کشور در زمینه کرونا دریافت شده است.

منبع مطلب : www.imna.ir

مدیر محترم سایت www.imna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب