سامانه یکپارچه دانش آموزی سیداسامانه یکپارچه دانش آموزی سیدا را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

آدرس سامانه ثبت نمرات دانش آموزی سیدا - sida.medu.ir - زود فایلز - فایلهای کاربردی

آدرس سامانه ثبت نمرات دانش آموزی سیدا - sida.medu.ir - زود فایلز - فایلهای کاربردی

آدرس سامانه ثبت نمرات دانش آموزی سیدا – sida.medu.ir

با عنایت به راه اندازی سامانه جدید ثبت نمرات دانش اموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه از طریق ادرس زیر می توانید وارد سامانه سیدا شوید.

آدرس سامانه یکپارچه دانش آموزی (سیدا)

جهت ورود به سامانه بر روی لینک زیر کلیک کنید.

ورود به سامانه

اطلاعیه درباره مشکل برخی افراد در ورود به سامانه سیدا

آخرین اطلاعات مدرسه و کلاس و معلم از سناد به سامانه سیدا منتقل شده ولی اطلاعات در برخی مدارس ناقص است به همین دلیل برای تعدادی از بخش ها در سامانه سیدا ویرایش گذاشته شده است.

بعد از آن سامانه آماده ورود نمرات توسط دبیر می گردد .

زمان شروع بکار سیدا ( سامانه یکپارچه دانش آموزی)

اغاز به کار سامانه، از شنبه و یکشنبه هفته آتی با اولویت دوره ابتدایی و به تدریج برای سایر دوره ها انجام خواهد شد .
مدیران مدارس منتظر اعلام کاربری و رمز توسط واحد فناوری اداره باشند. ضمنا اطلاعات مشخصات و کلاس بندی از قبل در سامانه درج گردیده و نمرات نوبت اول نیز در این سامانه درج می گردد .

اطلاعات بیشتر درباره سامانه سیدا

از مدتها پیش در وزارت آموزش و پرورش بحث باز نویسی سیستم های اطلاعاتی و عملیاتی موجود از محیط قدیمی ویندوزی به محیط های جدید تحت وب از یک طرف و از طرف دیگر تجمیع و یکپارچه سازی سامانه های موجود در حداقل سامانه ها و مهمتر از آن تجمیع اطلاعات آنها در پایگاه های واحد در سطح ستاد مطرح بوده است .آدرس سامانه یکپارچه دانش آموزی (سیدا)

یکی از مهمترین و پر تعداد ترین سیستم ها و سامانه های موجود در سطح وزارت آموزش و پرورش مجموعه سیستم های دانش آموزی است . متاسفانه با وجود اینکه بر حسب تعریف ذاتی وظایف این وزارت خانه شاید این دسته از سیستم ها از لحاظ ارزش و محتوا از سایر سامانه ها از اهمیت بیشتری برخوردار باشند ولی در طول سنوات گذشته کمترین توجه و صرف وقت و سرمایه برای آنها صورت گرفته است و لذا این دسته از سیستم ها هم از یک عقب ماندگی در محیط های طراحی برخوردارند و هم تعدد زیادی دارند .

این امر تا کنون م شکلات عدید ه ای را بوجود آورده است که از جمله آنها عدم هماهنگی در طراحی ، محیط های زیرساختی متفاوت، عدم پشتیبانی یکسان و هماهنگ ، سردرگمی و زحمت کاربران و عدم امنیت در اطلاعات بوده است .لذا باز طراحی و نوسازی این دسته از سامانه ها از اهمیت شایانی برخوردار گشته.

اخیرا و با همت مسئولین دفتر فن آوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش و مرکز سنجش و ارزشیابی نسبتا جامعی برای تهیه یک سامانه جامع و واحد دانش آموزی تهیه شده است . از آنجا که رسیدن به اهداف کامل مدنظر در آن متن احتیاج به صرف وقت زیادی دارد و مطمئنا حصول به آن در یک فاز امکان پذیر نمی باشد، از طرف این دفتر این مجموعه عملیات به فاز های مختلفی تفکیک شده و به تدریج برای اجرا و پیاده سازی ابلاغ میگردد .

در فاز اول با توجه به اینکه عملیات ثبت نام و کلاسبندی و انتخاب واحد دانش آموزان در سامانه سناد در حال انجام است، مقرر شد تا ضمن دریافت این اطلاعات از سناد ، مقدمات آمادگی برای عملیات درج نمرات مکتسبه در امتحانات نوبت اول سال تحصیلی جاری در این سامانه جدید و سپس ارائه کارنامه به اولیا ی مدرسه و دانش آموزان فراهم گردد.

این کار با هدایت دفتر فن آوری و مرکز سنجش و با تلاش تیم دانش آموزی شرکت پژوهش تا حد زیادی آماده شده و اکنون به مراحل تست و پیاده سازی خو د نزدیک شده است .

آموزش ثبت نمرات در سامانه دانش اموزی سیدا

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اموزش کار با سامانه sida بر روی لینک زیر کلیک کنید.

اموزش ثبت نمرات در سامانه دانش اموزی سیدا

همچنین ببینید :

کلمات کلیدی :  آموزش کار با سامانه دانش اموزی سیدا – اموزش ثبت نمرات دانش اموزان در سامانه سیدا . نحوه ثبت نمرات .سامانه جدید ثبت نمرات سامانه جایگزین دانا سیستم دانا تحت وب نرم افزار توصیفی مدارس تحت وب سامانه جدید سایت جدید ثبت نمرات دانش اموزان ابتدایی متوسطه اول و متوسطه دوم سامانه سیدا اموزش و پرورش

منبع مطلب : zoodfiles.com

مدیر محترم سایت zoodfiles.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

نادر سبحانی معاون اجرایی دبیرستان

 

با سلام خدمت همکاران محترم

همکاران محترم تا شروع سامانه جدید این موارد را آماده کنید

-کپی شناسنامه دانش آموزان جهت چک کردن مشخصات که مطمئن شویم مشخصات دانش آموزان درست است

-عکس کلیه دانش آموزان

-آماده بودن مشخصات همکاران (اعم از کد پرسنلی-کد ملی -شماره همراه)

بالاخره بعد از مدتها انتظار راهنمای سامانه یکپارچه دانش آموزی سیدا منتشر و قابل استفاده همکاران می باشد آدرس این سامانه تحت وب می باشد با کلیک بر روی عبارت زیر به آدرس این سامانه هدایت می شوید ولی امکان ورود به این سامانه بعد از تخصیص نام کاربری و رمز توسط سنجش منطقه خواهد بود بعد از شروع این سامانه کلیه مقاطع ابتدایی-متوسطه اول-متوسطه دوم و فنی ها در این سامانه کار خواهند کرد

http://sida.medu.ir/#/login

این سامانه نسخه تحت وب برنامه های دانش آموزی(توصیفی-راهنمایی-دانا) می باشد و با کمی تغییرات بروز تر شده است با مطالعه این فایل اگر نظری و پیشنهادی دارید به این وبلاگ ارسال نمایید تا بعد از جمع بندی به شرکت ارجاع داده شود شرکت پژوهش از جمله شرکتهایی می باشد که در حال رصد کردن برنامه های تحت مدیریت خودش از مدارس می باشد و مشکلات منعکس شده در نگارشها اعمال می شد حالا منتظر رونمایی از این سامانه هستیم جهت دانلود فایل پی دی اف راهنمای این سامانه روی تصویر زیر کلیک کنید عکس زیر برگفته از صفحه ورود این سامانه می باشد

از جناب آقای جامعی کارشناس مسئول سنجش منطقه که این فایل را در اختیار این وبلاگ جهت استفاده کلیه همکاران قرار داده اند کمال تشکر و قدردانی را دارم

منبع مطلب : nadersobhany.blog.ir

مدیر محترم سایت nadersobhany.blog.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

سامانه یکپارچه دانش آموزی (سیدا) sida.medu.ir آموزش و پرورش

سامانه یکپارچه دانش آموزی (سیدا) sida.medu.ir آموزش و پرورش

pdf / سامانه / سیدا

راهنمای عملیاتی سامانه سیدا (سامانه یکپارچه ثبت نمرات دانش آموزی) + دانلود فایل PDF

5 ژانویه, 2021

منبع مطلب : hamgam-medu.ir

مدیر محترم سایت hamgam-medu.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب