الکس نوری سرمربی پرسپولیس شد

الکس نوری سرمربی پرسپولیس شدالکس نوری سرمربی پرسپولیس شد را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

الکس نوری گزینه اصلی هدایت پرسپولیس

الکس نوری گزینه اصلی هدایت پرسپولیس

به گزارش مدال، پس از جدایی برانکو باشگاه پرسپولیس به دنبال جایگزین مناسب برای این مربی موفق است. یحیی گل محمدی تنها گزینه داخلی باشگاه بود که با مخالفت پدیده همراه شد و به بن‌بست خورد، حالا از الکس نوری بعنوان یکی از گزینه‌های اصلی هدایت پرسپولیس یاد می‌شود.

طبق اخبار موثق بسیاری از نام‌ها مانند زنگا، فوساتی، کرانچار، اسکوچیچ، لادروپ و... در بین مربیانی که با آنها مذاکره شده قرار نداشتند و تنها گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای نام آنها را مطرح کرده است. گزینه‌ای که جدی‌ترین مذاکرات با او انجام شده الکساندر نوری، سرمربی ایرانی سابق وردربرمن است. 

نوری کار خود را در آلمان به همراه وردربرمن شروع کرد و به واسطه بردهای خوبی که به دست آورد بر سر زبان‌ها افتاد. نوری بعد از وردربرمن در اینگولشتات شروع به مربیگری کرد اما توفیق قبلی را به دست نیاورد. این مربی چند مقطع نیز به عنوان گزینه مربیگری تیم ملی و هم‌چنین تراکتور مطرح شد اما هرگز موافق حضور در ایران نبود.

بیشتر بخوانید:

جلسه هیات مدیره پرسپولیس برای انتخاب سرمربی

غیر رسمی: نوری مربی استقلال در آسیا

غیر رسمی: نوری مربی استقلال در آسیا

باشگاه استقلال در نظر دارد مربی فصل گذشته هرتابرلین را به عنوان سرمربی موقت خود انتخاب کند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم فوتبال استقلال تهران پس از فینال حام حذفی و استعفای فرهاد مجیدی به دنبال معرفی سرمربی جدید است.

پس از آنکه این سرمربی اعلام کرد برای ادامه همکاری با باشگاه تهرانی تصمیمش را اعلام کرده است، مدیران باشگاه اعلام کردند آندره آ استراماچونی را به تهران بازمی‌گرداننند.

با توجه به روند طولانی مذاکرات آندره آ استراماچونی با استقلال برای بازگشت به نیمکت آبی پوشان و زمان کوتاه برای شرکت در مسابقات دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا، آنها در نظر دارند تا یک سرمربی موقت را انتخاب کنند.

پس از آنکه از محمود فکری جواد نکونام، رسول خطیبی و حتی مهدی پاشازاده به عنوان گزینه‌های مربیگری تیم استقلال در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ نام برده شد اکنون مشخص شده است که مذاکرات جدی با یک مربی خارجی از ایران صورت‌گرفته است.

الکس نوری، سرمربی سابق وردربرمن که در فصل گذشته به عنوان دستیار یورگن کلینزمن در تیم هرتابرلین فعالیت داشت با مدیران استقلال وارد مذاکره شده و قرار شده برای گفتگوی بیشتر به تهران سفر کند.

باشگاه استقلال در نظر دارد تا طی ۴۸ ساعت آینده بلیت سفر نوری به تهران را آماده کند تا این سرمربی جوان برای بازی‌های آسیایی به صورت موقت مربیگری تیم استقلال را بپذیرد.

در این راستا از آرش برهانی و فریدون زندی، دو بازیکن سابق باشگاه استقلال هم به عنوان دستیاران نوری نامبرده می‌شود و باید منتظر ماند و دید که کدام سرمربی در نهایت جانشین فرهاد مجیدی خواهد شد.

چه شد که سرمربی پرسپولیس و تراکتور نشدم

چه شد که سرمربی پرسپولیس و تراکتور نشدم

به گزارش "ورزش سه"، الکس نوری که با هدایت وردربرمن و انگولشتات آلمان به عنوان یک ایرانی جزو چهره‌های قابل توجه برای فوتبالدوستان ایرانی محسوب می‌شود، این روزها به عنوان مفسر در آلمان فعالیت دارد و در گفتگویی که با ایلنا داشته از شرایط خود در این روزها و همچنین تمایل خود برای حضور در فوتبال ایران و هدایت تراکتور یا پرسپولیس صحبت کرده و اینکه چرا در ابتدای فصل این همکاری صورت نگرفته است.


سفر می‌روم و فوتبال تماشا می‌کنم

در حال حاضـر من به سـفرھای متعددی می‌روم و بازی تیم‌ھای زیادی را تماشـا می‌کنم تا بتوانم یک شناخت کلی از لیگ‌ھای مختلف فوتبال در سراسر جھان بدست بیاورم. ھمچنین، من برای (DFL) لیگ فوتبال آلمان به عنوان مفســر بازار بین المللی مســابقات بوندس لیگا در آلمان فعالیت می‌کنم. تاکنون جلسـات و مذاکراتی با باشـگاه ھای آلمان و سـایر باشـگاه ھای اروپایی داشـته‌ام، اما تابحال ھیچکدام از پیشـنھادات مورد پسند من نبوده است.

هدایت تراکتور یا پرسپولیس؟ چرا که نه!

تراکتور و پرسپولیس دو باشگاه با سابقه در لیگ ایران ھستند و باعث افتخار من بود که بتوانم در این تیم‌ها مربی‌گری کنم. آنھا در تابستان با من تماس گرفتند، مکالماتم با آنھا تقریبا کوتاه بود و در خصوص جزئیات ھمکاری صحبت چندانی صورت نگرفت. البته که می‌توانم تحت یک سری شرایط خاص، مسئولیت یک تیم را در یک باشگاه های ایرانی به عهده بگیرم. اما در این مورد موضوع حائز اھمیت، اعتماد مدیران باشگاه‌ھای ایرانی به من خواهد بود. دوست دارم بھترین تلاش خودم را در بالاترین سـطح ممکن برای باشـگاهی که مسئولیت آن را به عهده می‌گیرم انجام دهم که این مهم فقط تحت شـرایط کاری و امکانات حرفه‌ای قابل ارائه خواھد بود.

شاید نیم فصل در ایران باشم

سرمربی اسبق تیم انگولشتات در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است مربیگری یک تیم ایرانی را در نیم فصل و یا فصل آینده بپذیرد گفت: بله اساسا من مشکلی در این زمینه نمی‌بینم و قطعا کار کردن در ایران برایم باعث خوشحالی خواهد بود.

پیش بینی قهرمان لیگ ایران؟

وی در خصوص دنبال کردن لیگ فوتبال ایران  و اینکه کدام تیم را شانس اول قهرمانی می‌داند، گفت: بله البته که  لیگ فوتبال ایران را دنبال می‌کنم. امســال به نظر می‌رســد بازی ھای ســه تیم بالای جدول بســیار متعادل است، بنابراین پیش بینی تا پایان فصــل بازی ھا خیلی نزدیک بھم خواهد بود. در این فصــل تیم‌ھای ســپاھان، پدیده، پرســـپولیس، اســـتقلال و تراکتور بســـیار قوی و با روند متعادل بازی می‌کنند. بنابراین پیش بینی ھا درخصوص اینکه چه تیمی موفق به کسب عنوان قھرمانی می‌شود، بسیار نزدیک به هم و کمی دشوار خواهد بود.

اطمینان دارم ایران پیروز بازی عراق خواهد بود

نوری در خصوص شرایط تیم ملی ایران در دیدار مقابل عراق و تفاوت سرمربی فعلی تیم ملی با کارلوس کی‌روش گفت: تقریبا میتوانم بگویم اطمینان دارم که تیم ملی ایران در این مسابقه پیروز خواھد شد. واقعا نمی‌توانم در مورد ویلموتس نظری بدھم زیرا من جلسات تمرینی او را تاکنون تماشا نکرده‌ام. اما  در سال 2017 در ایران شخصا دو بار با کارلوس کی‌روش ملاقات داشتم. او سبک خوبی برای هدایت تیم ملی داشت و همچنین از شخصیت بسیار  بالایی برخوردار بود. کارلوس درباره بالا بودن روحیه بازیکنان و تعھد ویژه آنھا به تیم تأکید بسیار زیادی داشت. بدون شک بازی در مقابل تیم عراق یک مسابقه بسیار مهم و سخت در جدول برای ما خواهد بود. تیم عراق مهاجمین جوان و خوبی مثل مهند علی و طارق همام را که در خط حمله و ضد حمله بسیار  قوی هستند در اختیار دارد. اما اطمینان دارم که بازیکنان تیم ایران به دلیل مهارت در برخی از حرکات و نمایش‌های خوب در بازی راه شکاف خط دفاعی تیم عراق را پیدا خواهند کرد. همچنین فکر می‌کنم ما می‌توانیم از نقطه ضعف آنها در دروازه نهایت استفاده را کنیم. بدون شک تیم ملی ایرانی در بازی مقابل عراق برنده خواهد شد.

هاشمیان مدرکش را در آلمان گرفته و می‌تواند کمک زیادی به ایران کند

الکساندر نوری در پاسخ به اینکه آیا حضور وحید هاشمیان با توجه به حضور چند ساله در فوتبال آلمان و پشت سر گذاشتن مراحل مربیگری در این کشور نقش پررنگی در موفقیت ایران خواهد داشت یا خیر گفت:بدون شک وحید از تجربه خود که سالها در تیم ملی و لیگ آلمان به دست آورده است بهره خواهد برد. همچنین او بدلیل اینکه مدت ها دوره حرفه‌ای مربیگری را در آلمان پشت سر گذاشته است می‌تواند کمک بسیار زیادی به تیم ملی ایران بکند.

نه تیم ملی نه تیم امید؛ پیشنهادی نداشتم


وی در واکنش به سوالی درباره شایعه حضورش روی نیمکت تیم ملی به عنوان دستیار ویلموتس و همچنین حضور روی نیمکت تیم امید بعد از جدایی فرهاد مجیدی نیز گفت: خیر، اینطور نیست. اولین بار است که بحث در این مورد را می‌شنوم و صحت ندارد.

بازیکنان ایرانی همه خوب و با پتانسیل هستند

مربی ایرانی شاغل در فوتبال اروپا درباره شناختش از بازیکنان ایرانی و اینکه عملکرد کدامیک از بازیکنان ایرانی را می‌پسندد گفت: بازیکن قابل توجه و با پتانسیل بالا خیلی در ایران وجود دارد. دوست ندارم اسم بازیکن خاصی را بیاورم. اما زمانی که در وردربرمن فعالیت می‌کردم با سردار آزمون برای مدت کوتاهی فرصت آشنایی داشتم. بنظرم او واقعا یک مهاجم کاملا آماده و تمام عیار در سطح بین المللی است.

بایرن با عبور از ناآرامی‌ها باز قهرمان خواهد شد

آخرین سوال از الکساندر نوری درباره وضعیت لیگ آلمان و شرایط بایرن بعد از جدایی کواچ بود که با این پاسخ همراه شد:در صورتی که به نظر می‌رسد بوندسلیگا امسال روند بسیار متعادل‌تری دارد اما بایرن مونیخ از سبک بازی خود خیلی رضایت ندارد. در این تیم ناآرامی‌های زیادی وجود دارد که عملکرد تیم را تحت تاثیر قرار داده است. به نظرم در صورتی که آنها  بتوانند از این مشکلات عبور کنند می‌توان گفت مانند سال گذشته قهرمان بوندس لیگا خواهند شد.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب