کاربرد های خلاقانه شکر در سلامتی و زیبایی و خانه داریشکر یا همان «طلای سفید»، همانطور که مستعمره‌نشینان بریتانیایی آن را نامیدند، اکنون به راحتی در دسترس همه مردم دنیا است. ما در این مقاله جالب میخواهیم کاربرد های مختلف شکر را با شما به اشتراک بگذاریم. در یک اتصال، شکر معمولی می‌تواند برای تعدادی از معجون‌های دیگر، اغلب جای محلول‌های پرهزینه‌تر یا احتمالاً سمی‌تر را بگیرد. چه برای سلامتی و چه زیبایی، در آشپزخانه یا باغ، در اینجا تعدادی از کاربرد های جالب شکر که احتمالا نمیدانستید را میخوانید.

کاربرد های متفاوت شکر چیست؟

کودک خود را آرام کنید

طبق مطالعه‌ای در Pediatrics، به نوزادانی که قبل از واکسیناسیون، محلول یک تا چهار قند آب (مستقیماً در دهان یا روی پستانک تزریق می‌شد) درد واکسن‌ها را بهتر از کودکانی که فقط آب دریافت می‌کردند، کنترل کردند.

 زخم را درمان کنید

کاربرد های متفاوت شکر چیست؟کاربرد های متفاوت شکر چیست؟

شما می توانید زخم ها را با پاشیدن شکر درمان کنید: این مطالعه نشان داد که ریختن شکر دانه‌دار روی زخم‌ها، زخم‌های پا یا قطع عضو قبل از پانسمان، باکتری‌هایی را که از بهبودی جلوگیری می‌کند و باعث درد مزمن می‌شود، از بین می‌برد.

کاربرد پزشکی شکر در کاهش سوختگی

غذاهای اسیدی و لبنیات می توانند درد ناشی از تندی بیش از حد در دهان را کاهش دهند، اما مقدار کمی شکر نیز به خوبی کار می کند.

 اسکراب بدن درست کنید

شکر یک لایه بردار فوق العاده برای اسکراب های بدن می سازد. می‌توانید با مخلوط کردن شکر با روغن (کانولا، بادام، جوجوبا یا زیتون که همگی خوب عمل می‌کنند) یک ماده فوق‌العاده ساده درست کنید تا یک خمیر شل ایجاد کنید. اگر عطر دوست دارید مقداری اسانس یا عصاره وانیل اضافه کنید. به آرامی روی پوست خود بمالید و سپس زیر دوش بشویید.

 اسکراب شکر موز درست کنید

زمانی که موز به نقطه ای رسید که استفاده خوراکی ندارد، می توان آنها را به روال زیبایی شما منصوب کرد. موز مرطوب کننده است و به عنوان وسیله ای برای قند در اسکراب بدن عمل می کند. یک موز رسیده را با ۳ قاشق غذاخوری شکر و ۱ قاشق چایخوری روغن زیتون له کنید. (بیش از حد مخلوط نکنید.) به آرامی روی پوست خود بمالید و سپس زیر دوش بشویید.

کاربرد شکر در ساخت اسکراب لب

کمی روغن جوجوبا یا زیتون را با شکر کاستور (که به آن شکر فوق ریز نیز می گویند، می توانید با قرار دادن شکر دانه ریز معمولی به مدت یک دقیقه در غذاساز) و در صورت تمایل مقداری عصاره نعناع فلفلی یا وانیل را با هم مخلوط کنید. مقداری از خمیر را روی لب های خود قرار دهید و ماساژ دهید .

        پیشنهاد می کنیم مقاله “حذف خط و خش از روی ماشین با چند ترفند ساده” را نیز مطالعه بفرمایید.      

دست های تمیز با شکر

برای دست‌های کثیف (رنگ، ​​گریس، دوده) شکر را به کف صابون خود اضافه کنید تا به عنوان یک ساینده عمل کند. همچنین می توانید از مقادیر مساوی شکر و روغن زیتون استفاده کنید که برای تسکین و مرطوب کردن دست های بیش از حد کار شده عمل می کند.

نبرد کرم ها در باغ با شکر

اگر گیاهان باغ شما گره های نامناسبی در ریشه دارند، ممکن است طعمه انگل های میکروسکوپی شده باشند. برای مبارزه با آنها به طور طبیعی، ۵ پوند شکر برای هر ۲۵۰ فوت مربع باغ بمالید. شکر باعث تغذیه میکروارگانیسم ها می شود که باعث افزایش مواد آلی در خاک می شود و آن را به محیطی خصمانه برای نماتدها تبدیل می کند.

کاربرد شکر برای درست کردن تله زنبور

با جوشاندن شکر و آب یک شربت ساده درست کنید و یک شیشه را با آن پر کنید و آن را بیرون بگذارید تا زنبورها را جذب کند. آنها پرواز می کنند و به دام می افتند. اینکه در مرحله بعد با آنها چه می کنید به شما بستگی دارد.

یک نوار مگس طبیعی بسازید

نوارهای مگس می‌توانند ناخوشایند باشند، اما مگس در هنگام شام می‌تواند بدتر از این باشد. اگر نمی‌توانید آن‌ها را از پنجره بیرون بیاورید و نیاز به تسکین دارید، می‌توانید با ترکیب کردن مقادیر مساوی شکر، عسل و آب در یک قابلمه، نوارهای مگس کاملاً طبیعی درست کنید. مخلوط را بجوشانید و هر از گاهی هم بزنید تا غلیظ شود. بگذارید خنک شود.

قطعات نوار بسته بندی قهوه ای را برش دهید، انتهای آن را سوراخ کنید و با نخ از سوراخ آن یک حلقه ایجاد کنید. نوارها را در مخلوط آغشته کنید، آویزان کنید تا قطره های اضافی بریزد (با یک ماهیتابه در زیر تا چکه چکه کند) تا چسبناک شود، سپس در جایی که مگس ها بیشتر فعال هستند آویزان کنید.

نوشیدنی های سرد را شیرین کنید

کاربرد های خلاقانه شکر کاربرد های خلاقانه شکر

فصل قهوه سرد! فصل کوکتل! برای مخلوط کردن آسان شکر با نوشیدنی های سرد، شربت ساده درست کنید. یک فنجان شکر را با یک فنجان آب در یک قابلمه کوچک مخلوط کنید. شکر و آب را به جوش آورده و حدود ۳ دقیقه بجوشانید تا شکر حل شود. از روی حرارت بردارید و بگذارید کاملا خنک شود. در شیشه تمیز در یخچال نگهداری کنید.

کاربرد شکر در جلوگیری از کپک زدن پنیر

برخی قسم می‌خورند که نگهداری پنیر با حبه‌های شکر از کپک زدن پنیر جلوگیری می‌کند.

به گل های خود غذا بدهید

سه قاشق چایخوری شکر و دو قاشق غذاخوری سرکه سفید به ازای هر لیتر آب گرم برای گل های تازه بریده شده اضافه کنید. قند ساقه ها را تغذیه می کند و سرکه رشد باکتری ها را محدود می کند.

Rate this post

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب