اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401نحوه مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری 1401نحوه مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری 1401اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

متقاضیانی که در کنکور سراسری سال جاری شرکت نموده و پس از کسب رتبه قبولی کنکور و اتمام فرآیند انتخاب رشته خود در هر یک از دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، مجازی، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد، اکنون بی صبرانه منتظر اعلام نتایج نهایی این آزمون بوده تا ثمره عملکرد خود را ببینند.

نتایج نهایی کنکور برای سال 1401 از طریق سایت سازمان سنجش منتشر شد و داوطلبان می توانند در این بازه زمانی با در دست داشتن شماره پرونده یا شماره داوطلبی از طریق سایت مذکور به نتیجه انتخاب رشته خود دست یابند.

لینک مستقیم مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

لینک مستقیم مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری 1401لینک مستقیم مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 روز دوشنبه مورخ 28 شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

متقاضیان گروه های آزمایشی اصلی و شناور که در زمان انتخاب رشته اقدام به ثبت کد رشته محل های مورد علاقه خود در سایت انتخاب رشته کنکور سراسری نموده اند، مشتاقانه پیگیر اخبار مربوط به اعلام نتایج کنکور 1401 هستند. مطابق با آنچه پیش از این اعلام شده بود، نهایتا نتایج نهایی آزمون سراسری سال جاری در روز دوشنبه مورخ 28 شهریور ماه از طریق سایت sanjesh.org منتشر شد.

توجه داشته باشید که نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد 1401 رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی با نتایج انتخاب رشته دانشگاه های سراسری به صورت همزمان از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار گرفت.

نحوه مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

برای دسترسی به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 بایستی به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و ضمن در دست داشتن اطلاعات مورد نیاز، مراحل زیر را به ترتیب انجام داده تا نتیجه نهایی پذیرش خود را دریافت نمود.

پس از ورود به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org از منوی سمت راست، گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.

مرحله اول مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسریمرحله اول مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری

سپس بر روی گزینه “نتایج نهایی آزمون سراسری و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سال 1401” کلیک کنید.

مرحله دوم مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسریمرحله دوم مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری

در این مرحله می بایست اطلاعات خواسته شده را به یکی از دو روش زیر وارد کرده و سپس گزینه “مشاهده نتایج” را انتخاب نمود: در روش اول از طریق وارد کردن “شماره داوطلبی” و “شماره شناسنامه” امکان مشاهده نتایج برای شما مهیا می گردد. در روش دوم نیز از طریق ثبت “شماره پرونده” و “شماره شناسنامه” می توانید به نتایج نهایی خود دسترسی داشته باشید.

مرحله سوم مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسریمرحله سوم مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری

قابل ذکر است که اگر به شماره داوطلبی و شماره پرونده خود دسترسی ندارید، می توانید از طریق ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش نسبت به بازیابی اطلاعات خود اقدام نمایید.

اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

با توجه به آخرین اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، درخواست های مبنی بر اشتباه در انتخاب رشته و یا بررسی اولویت بعدی از سوی این سازمان بررسی نخواهد شد و تنها در صورتی که داوطلبان نسبت به مندرجات کارنامه نهایی سوالی داشته باشند، می توانند تا 12 مهر ماه 1401 با طی نمودن مراحل ذیل، پرسش های خود را مطرح نمایند.

به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و بر روی عبارت “ورود به سیستم پاسخگویی” موجود در منوی سمت چپ سامانه کلیک نمایید. (همچنین می توانید به طور مستقیم به آدرس الکترونیکی request.sanjesh.org وارد شوید.)

اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

کادرهای مشخص شده را به درستی تکمیل کرده و سپس با کلیک بر روی عبارت “ورود به سیستم” درخواست خود را مطرح نمایید. (در صورت عدم عضویت می بایست ابتدا در سایت ثبت نام کنید.) در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1401 کلیک کنید.

مرحله دوم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401مرحله دوم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

اطلاعات خواسته شده شامل پست الکترونیکی، رمز عبور و کدملی خود را وارد کرده و گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

مرحله سوم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401مرحله سوم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

همان طور که با فلش به آن اشاره شده بر روی گزینه “درخواست جدید” کلیک نمایید تا وارد صفحه ارسال درخواست شوید.

مرحله چهارم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401مرحله چهارم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

در این مرحله نوع آزمون را مشخص کرده (کنکور سراسری) و سال مربوطه را انتخاب کنید.

مرحله پنجم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401مرحله پنجم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

نوع مشکل خود را از منو مربوطه انتخاب کرده و درخواست خود را در قسمت “پیام” یادداشت کنید. لازم است در متن پیام شماره ملی، شماره داوطلبی، شماره پرونده و موارد دیگری را که لازم است، ذکر نمایید.

مرحله ششم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401مرحله ششم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401

نکته: داوطلبان دانشگاه آزاد نیز نسبت به نتایج انتخاب رشته این دانشگاه معترض باشند، می توانند با ورود به سامانه ticket.azmoon.iau.ac.ir فرآیند ثبت اعتراض خود را به صورت اینترنتی به انجام برسانند.

نکته: در ضمن این دسته از افراد علاوه بر روش فوق می توانند تا تاریخ اعلام شده در ساعات و روزهای اداری با شماره تلفن 42163-021 تماس حاصل نمایند.

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 1401

 هر سال پس از مشخص شدن نتایج نهایی کنکور سراسری، برخی از داوطلبان بنا به دلایل مختلف مایل به ثبت نام در دانشگاه محل قبولی خود نیستند. از همین رو، ممکن است ظرفیت برخی از رشته محل ها تکمیل نشده و فرصت دوباره ای جهت تکمیل ظرفیت کنکور 1401 در اختیار علاقه مندان قرار گیرد تا بتوانند مجددا شانس خود را برای قبولی در رشته تحصیلی مورد نظر خود امتحان نمایند. در صورت برگزاری این مرحله در سال جاری، لازم است متقاضیان پس از بررسی جزئیات دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و اقدامات لازم را در این راستا به انجام برسانند.

یکی دیگر از گزینه هایی که افراد برای ورود به دانشگاه می توانند آن را در نظر داشته باشند، تحصیل در رشته های بدون کنکور  می باشد. بنابراین افرادی که دارای شرایط ثبت نام بدون کنکور 1401 هستند، می توانند در موعد مقرر با مراجعه به سایت سنجش نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری اقدام کنند. با کلیک بر روی هر یک از لینک های موجود می توانید به اطلاعات کاملی در زمینه رشته های بدون آزمون دست پیدا کنید.

توضیح کارنامه نهایی کنکور سراسری 1401

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته پذیرفته شدگان کنکور سراسری، کارنامه نهایی تحت عنوان کارنامه سبز کنکور منتشر می گردد. کارنامه مذکور که با نام کارنامه محرمانه نیز شناخته می شود، حاوی اطلاعاتی راجع به انتخاب رشته داوطلب بوده و در واقع نشان می دهد که شخص مورد نظر در کدام یک از کد رشته محل های انتخابی، که در اولویت های بعدی قرار داشته قبول شده است. این کارنامه برای افرادی که تمایل دارند در کد رشته های انتخاب شده در اولویت های بعدی تحصیل نمایند، کابرد داشته و همچنین زمان انتشار آن 6 مهر ماه می باشد.

راهنمای پذیرفته شدگان کنکور سراسری 1401

پذیرفته شدگان نهایی کنکور 1401 بایستی پس از دریافت نتیجه نهایی به سایت دانشگاه پذیرفته شده مراجعه و اخبار مربوط به زمان و نحوه ثبت نام این دانشگاه را پیگیری نماید. در این خصوص اطلاعیه ای پیرامون زمان، نحوه و مدارک لازم در خصوص ثبت نام حضوری متقاضیان در سایت اطلاع رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی اطلاع رسانی می شود تا افراد بتوانند در تاریخ 2 مهرماه 1401 و با در دست داشتن مدارک مربوطه به صورت حضوری به دانشگاه محل پذیرش خود مراجعه نمایند.

نکته: زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه ها با هم متفاوت بوده و دانشجو بایستی از طریق سایت دانشگاه، اطلاعات لازم را دریافت کنند. همچنین افرادی که در دانشگاه های سراسری دوره روزانه پذیرفته شده اند، باید بدانند که در صورت انصراف از ثبت نام قطعی و نهایی در دانشگاه محل پذیرش، مشمول محرومیت از انتخاب رشته در دوره روزانه کنکور سال بعد خواهند شد.

افراد پذیرفته شده در خصوص ثبت نام چه مراحلی را باید طی کنند؟

قدم اول: ارائه نمودن کارنامه و سوابق تحصیلی داوطلبان پذیرفته شده به صورت اینترنتی در سامانه تأییدیه تحصیلی به نشانی emt.medu.ir امکان پذیر است از این رو افراد می بایست به سامانه مذکور مراجعه کرده و پس از مشخص نمودن نظام آموزشی، گزینه سوابق تحصیلی را انتخاب کرده و درخواست ارسال کارنامه فارغ التحصیلی و گواهی محل های تحصیل دوره دوم متوسطه به دانشگاهی که در آن پذیرش شده اند را داشته باشند.

قدم دوم: پس از طی نمودن مراحل بالا، یک کد در اختیار افراد قرار داده خواهد شد که با تحویل این کد به دانشگاه مربوطه، مدارک درخواست شده توسط دانشگاه از سامانه kemt.medu.ir قابل اخذ می باشد.

قدم سوم: دریافت تاییدیه تحصیلی از سامانه kemt.medu.ir (برای استعلام گیرندگان) و emt.medu.ir (برای متقاضیان) و اصل مدرک دیپلم از تمامی پذیرفته شدگان به وسیله دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی.

مهم: افراد داوطلبی که در شهریور سال 1395 و پس از آن فارغ التحصیل شده اند لزومی ندارد که به مدارس و مناطق آموزش و پرورش مراجعه کنند اما فارغ التحصیلان خرداد سال 1395 و پیش از آن باید با کد پیگیری از سامانه ذکر شده و مدارک اعلام شده به منظور نام نویسی در دانشگاه ها، به ادارات آموزش و پرورش محل فارغ التحصیل خود مراجعه کرده تا مدارک تحصیلی توسط مسئول مربوطه بررسی و سپس در سامانه بارگذاری شود.

مدارک لازم جهت ثبت نام

مدارک لازم جهت ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور 1401
اصل و یا گواهی مدرک تحصیلی دیپلم نظام قدیم و یا جدید با امضا و مهر دبیرستان یا سازمان آموزش و پرورش
گواهی اخذ مدرک کاردانی (داوطلبانی که مدرک دیپلم نظام جدید و یا مدرک پیش دانشگاهی ندارند.)
اصل و یا گواهی مدرک پیش دانشگاهی
اصل شناسنامه و کارت ملی (کپی از تمامی صفحات)
6 قطعه عکس 3*4 جدید
ارائه دفترچه بیمه در صورت دارا بودن
مدرک نظام وظیفه (داوطلبان آقا)
ارائه اصل حکم مرخصی سالانه یا موافقت رسمی و بدون قید و شرط برای کارمندان دولت
اصل و یا گواهی مدرک دوره کاردانی (فوق دیپلم) برای دارندگان مدرک کاردانی
ارائه موافقت نامه رسمی و بدون قید و شرط  مدیریت حوزه های علمیه و یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان یا اصفهان
اصل فرم انصراف از تحصیل( برای دانشجویان اخراجی و یا انصرافی از دانشگاه و یا موسسات آموزشی عالی)

 

سوالات متداول

1- نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 در چه تاریخی منتشر می گردد؟

این نتایج در روز دوشنبه مورخ 28 شهریور ماه در دسترس داوطلبان قرار گرفت.

2- نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 از چه طریقی قابل دریافت می باشد؟

نتایج نهایی کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اعلام می شود.

3- آیا امکان اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 وجود دارد؟

خیر، داوطلبان می توانند تنها در صورتی که سوالی در خصوص مندرجات کارنامه خود داشته باشند، با مراجعه به سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش و یا سامانه پیشخوان خدمات الکترونیکی این سازمان همچنین تماس با شماره تلفن 42163-021 نسبت به طرج پرسش خود اقدام نمایند.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 در چه تاریخی منتشر می گردد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "این نتایج در روز دوشنبه مورخ 28 شهریور ماه در دسترس داوطلبان قرار گرفت." } },{"@type": "Question", "name": "نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 از چه طریقی قابل دریافت می باشد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "نتایج نهایی کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اعلام می شود." } },{"@type": "Question", "name": "آیا امکان اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1401 وجود دارد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "خیر، داوطلبان می توانند تنها در صورتی که سوالی در خصوص مندرجات کارنامه خود داشته باشند، با مراجعه به سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش و یا سامانه پیشخوان خدمات الکترونیکی این سازمان همچنین تماس با شماره تلفن 42163-021 نسبت به طرج پرسش خود اقدام نمایند." } }]}

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب