الکساندر کارلین چند مدال المپیک داردالکساندر کارلین چند مدال المپیک دارد را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

الکساندر کارلین

الکساندر کارلین، ترسناک‌ترین ورزشکار جهان و کشتی‌گیر برتر قرن - ایسنا

الکساندر کارلین، ترسناک‌ترین ورزشکار جهان و کشتی‌گیر برتر قرن - ایسنا

به گزارش ایسنا، الکساندر کارلین کشتی گیر روسی متولد ۱۹ سپتامبر ۱۹۶۷ است که در رشته کشتی فرنگی توانست به افتخارات زیادی دست یابد. کسب ۳ طلا و یک نقره در چهار دوره بازیهای المپیک در کنار کسب ۹ عنوان قهرمانی جهان از او چهره ای ویژه و استثنایی خلق کرده است. 

از کارلین به عنوان ترسناک ترین ورزشکار جهان یاد می شود. او پرافتخارترین سنگین وزن در تاریخ کشتی است که توانست سالها در این رشته ورزشی افتخار آفرینی کند.  در تاریخچه ورزش کشتی فرنگی، الکساندر کارلین بزرگ‌ترین و پر افتخارترین کشتی‌گیر تاریخ این رشته ورزشی، شناخته شده است.

کارلین در منطقه سردنشین سیبری به دنیا آمد و از همان دوران کودکی با شرایط سخت زندگی کنار آمد. پدر او یک راننده کامیون بود که البته در جوانی نیز به صورت آماتور بوکس کار کرده بود. او از پسرش الکساندر دو چیز را خواسته بود که انجام دهد: اول اینکه مرد باشد و دوم موهایش را همیشه کوتاه نگه دارد. کار در هوای سیبری باعث شده بود تا کارلین قدرت بیش از حد تصوری پیدا کند. 

کارلین هر روز نصف یک گالن بزرگ شیر می خورد و در همان سرما تمرین می کرد تا بتواند روزی به ورزشکاری قدرتمند تبدیل شود. او کشتی را از سن ۱۳ سالگی شروع کرد و دو سال بعد اولین تورنمت خود را شروع کرد. در همان رقابت ها استخوان پای کارلین شکست ولی به بازی ادامه داد و توانست برنده شود! مادرش وقتی این مصدومیت سنگین را دید او را از کشتی گرفتن منع کرد ولی الکساندر کارلین برخلاف تصمیم مادرش مصمم تر راه کشتی فرنگی را در پیش گرفت. او عنوان کرد تا وقتی که پای خودم را از کشتی پس نگیرم عقب نمی نشیم. او مراحل درمان خود را با دویدن در برف های سیبری از سر گرفت. در کنار دویدن در برف او قایق چوبی در برف ساخته بود و سعی می کرد پارو بزند تا قدرت دستانش بیشتر شود. او آنقدر این کار را انجام می داد که دستانش خون می‌آمد.

یکی از القاب این کشتی گیر روسی "مرد آزمایشگاهی" بود. خیلی ها معتقد بودند چنین فردی نمی تواند محصول طبیعی باشد و او به خاطر پرورش عجیب و غریب خود در کودکی چنین جثه ای دارد.

کارلین کشتی گیری بود که ۱۳ سال بدون شکست را سپری کرد که از این بین ۱۰ سال را بدون حتی دادن یک امتیاز در مسابقات خود به پایان برد. این آمار به خوبی نشان می دهد او تا چه اندازه توانسته بود کشتی فرنگی را به سلطه خود دربیاورد. ۳ مدال در المپیک شامل دو طلا و یک نقره، ۹  قهرمانی در جهان و ۱۲ قهرمانی در اروپا کارنامه پرافتخار او را تشکیل می دهند. 

تنها شکست این کشتی گیر در فینال المپیک سیدنی برابر یک کشتی گیر ناشناخته آمریکایی به نام رولان گاردنر بود. بلافاصله بعد از این شکست کارلین اعلام بازنشستگی کرد چرا که می دانست دیگر نمی تواند با این شکست کنار بیاید. 

او هر زمان که ماموران مبارزه با دوپینگ به سراغ او می رفتند آزمایش خود را انجام می داد. بارها از کارلین تست دوپینگ گرفته شد که تمامی تست ها نیز منفی بود. 

کارلین در کشتی یک فن مخصوص به خود داشت که به فن کارلین معروف شده بود و او کشتی گیر مقابل را در حالی که صورتش به زمین بود بلند می کرد و فن خود را روی او اجرا می‌کرد. او در این حالت کشتی گیر را روی شانه های خود قرار می داد و حرکت جالبی در مبارزات خود نشان می داد که بسیار جالب توجه بود و این نشان دهنده قدرت بالای او بود. 

کارلین بعد از پایان کشتی خود مدتی را نیز در رشته ورزشی MMA سپری کرد و در این رشته ورزشی نیز خودی نشان داد. او تنها یک مسابقه در این رشته ورزشی برابر آکرا مائدا که ستاره این رشته ورزشی از ژاپن بود، انجام داد ولی کرلین در تمام طول مسابقه با فنون کشتی حریف خود را ناک اوت کرد و داور مجبور شد مبارزه را متوقف و کارلین را برنده اعلام کند. 

یک بار از کارلین سوال شده بود که سخت ترین رقیب او چه کسی است که او پاسخ داد یخچالم! این در حالی است که کارلین مدام توانسته است یخچال غول پیکر خود را بلند کند و روی شانه قرار دهد. 

یک بار مستنندی از او پخش شد که از کارلین به عنوان خشن ترین و قوی ترین مرد جهان یاد شد. 

انتهای پیام

منبع مطلب : www.isna.ir

مدیر محترم سایت www.isna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

دانلود برنامه مخصوص اندروید
دانلود برنامه مخصوص اندروید

۵ اسطوره کشتی جهان در دهه ۹۰ میلادی/ از کارلین افسانه‌ای تا جان اسمیت - ایسنا

۵ اسطوره کشتی جهان در دهه ۹۰ میلادی/ از کارلین افسانه‌ای تا جان اسمیت - ایسنا

به گزارش ایسنا، کشتی جهان در دهه ۹۰ میلادی سال‌هایی فراموش نشدنی را پشت سر گذاشت. در دهه ۹۰ اتحاد جماهیر شوروی موفق‌ترین کشور در جهان بود تا جایی که توانست  در ۲۰ وزن بازی‌های المپیک ۱۹۹۲ بارسلونا به ۱۶ مدال برسد.

بیش از ۴۰۰ کشتی گیر از ۷۵ کشور در بازی‌های المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا به رقابت پرداختند. برگزاری رقابت‌های کشتی در ۲۰ وزن برای آخرین بار در المپیک آتلانتا اجرا شد و پس از آن اوزان کشتی در المپیک کاهش یافت.

در دهه ۹۰ میلادی افسانه‌هایی همچون الکساندر کارلین و بروس بومگارتنر موفقیت‌های خود را تحکیم بخشیدند و نابغه‌ای به نام بوایسار سایتیف نیز بزرگی خود در کشتی جهان را آغاز کرد.

* الکساندر کارلین (روسیه)

تقریبا غلبه بر الکساندر کارلین غیرممکن است."خرس روس" دوره‌ای بی‌نظیر ۱۳ ساله را در کشتی فرنگی پشت سر گذاشت و شش سال در تمامی رقابت‌ها هیچ امتیازی از دست نداد. او هیچگاه در رقابت‌های قهرمانی جهان شکست نخورد. کارلین ۸ طلا از ۹مجموع ۹ طلای قهرمانی رقابت‌های جهانی، ۲ طلا از ۳ طلای المپیک و ۹ طلا از ۱۲ طلای قهرمانی اروپا را در دهه ۹۰ از آن خود کرد. اتحادیه جهانی کشتی وی را به عنوان بزرگترین فرنگی کار قرن بیستم معرفی کرده است.

* بروس بومگارتنر (آمریکا)

اسطوره سنگین وزن کشتی آزاد جهان و بهترین کشتی‌گیر آمریکا تاکنون. او ۱۳ مدال جهانی و المپیک گرفت. بومگارتنر اولین کشتی‌گیر آمریکا بود که موفق به کسب ۴ مدال المپیک شد. اوتوانست در ۲ المپیک ۱۹۸۴ و ۱۹۹۲ به ۲ مدال طلای با ارزش برسد، در المپیک ۱۹۸۸ نقره گرفت و در المپیک ۱۹۹۶ نیز به مدال برنز رسید. نام او در تالار مشاهیر ورزش آمریکا و اتحادیه جهانی کشتی نیز به ثبت رسیده است.

* ماخاربک خادراتسف (روسیه)

خادراتسف یکی از بهترین‌ کشتی‌گیران اوزان بالا در دهه ۹۰ میلادی بود. او در فاصله سال‌های ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۲ با نمایشی باورنکردنی به ۷ مدال طلای جهان و المپیک در وزن ۹۰ کیلوگرم رسید. پس از کسب اولین مدال طلای المپیک در سال ۱۹۸۸، او در المپیک ۱۹۹۲ نیز به دومین مدال طلای خود رسید. او در المپیک ۱۹۹۶ نیز برای سومین مرتبه حاضر شد و به مدال نقره رسید و پیش از آن نیز ۲ نقره و یک برنز جهان را در فاصله سال‌های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۶ از آن خود کرد. خادراتسف همچنین ۳ مدال طلای کشتی آزاد اروپا را در دهه ۹۰ میلادی از آن خود کرد.

* حمزه یرلی‌کایا (ترکیه)

حمزه یرلی‌کایا از ترکیه یکی از فرنگی‌کاران پرقدرت جهان اولین مدال طلای خود در رقابت‌های جهانی بزرگسالان را در حالی که تنها ۱۷ ساله بود در سال ۱۹۹۳ در سوئد گرفت. دو سال بعد او دومین طلای جهان را در پراگ جمهوری چک تکرار کرد. یرلی‌کایا وقتی ۲۰ ساله بود برای نخستین بار در رقابت‌های المپیک درخشید و در بازی‌های المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا به مدال طلا در وزن ۸۲ کیلوگرم کشتی فرنگی رسید.

او ۴ سال بعد در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی پرچمدار کاروان ورزشی ترکیه در مراسم افتتاحیه بود و برای دومین مرتبه مدال طلای المپیک را از آن خود کرد. او در مجموع ۷ مدال جهانی و المپیک ( ۵ طلا، یک نقره و یک برنز) و ۸ طلای اروپا را در کارنامه خود دارد.

* جان اسمیت (آمریکا)

چهره شاخص کشتی آزاد آمریکا در ۶ سال حضورش در میادین طی سال‌های ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۲ به ۴ طلای جهان و ۲ طلای المپیک رسید. او پس از کسب ۲ طلای جهان و یک طلای المپیک در دهه ۸۰ میلادی، موفقیت‌های خود را در دهه ۹۰ نیز ادامه داد. اسمیت پیش از تکرار دومین مدال طلای خود در المپیک ۱۹۹۲ بارسلونا موفق شد ۲ مرتبه دیگر مدال طلای جهان را نیز از آن خود کند.    

انتهای پیام

منبع مطلب : www.isna.ir

مدیر محترم سایت www.isna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

دانلود برنامه مخصوص اندروید
دانلود برنامه مخصوص اندروید

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب