شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا 

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیاهزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیاشرایط تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

کشور ایتالیا را می توان یکی از مناسب ترین مقاصد تحصیلی اروپا برای تحصیل در رشته های پزشکی به دلیل ارائه کمک هزینه های تحصیلی برای متقاضیان تحصیل در ایتالیا در زیر شاخه های پزشکی دانست که همین امر سبب جذب متقاضیان بسیاری در سراسر دنیا به تحصیل در دانشگاه های درجه یک این کشور شده است.

این کشور علاوه بر دارا بودن دانشگاه های معتبر علمی به دلیل داشتن آب و هوای مناسب،فرهنگ غنی و مکان های نمادین و تاریخی،امکان انجام کار دانشجویی همزمان با تحصیل، عدم محدودیت سنی برای تحصیل در مقاطع مختلف و امکان اخذ اقامت برای اقوام درجه یک پس از اخذ پذیرش در جذب مهاجران موثر بوده است.اگر قصد تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا را دارید در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با توجه شرایط  تحصیل در خارج از کشور با روند تحصیل در این کشور آشنا شویم.

برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی کشور ایتالیا، محدویت سنی وجود ندارد.

نحوه اخذ پذیرش تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در ایتالیا

ایتالیا همواره از کشور های محبوب برای ادامه تحصیل در خارج از کشور بوده که سالانه طرفداران خاص خودش را جذب تحصیل در رشته های گوناگون در دانشگاه های مختلف می کند. متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی ایتالیا باید در نظر داشته باشند، این کشور نیز همانند سایر کشور ها قوانین و شرایط مخصوص به خودش را در پذیرش دانشجوهای خارجی دارد که لازم است علاقه مندان پیش از هر اقدامی از آن ها کاملا مطلع باشند.

شرایط  پذیرش

داوطلب باید مدرک دیپلم خود را اخذ نموده باشد ( گواهی پایان 12 سال تحصیل ) کسب نمره زبان انگلیسی ( آیلتس 5.5 الی 6 ) یا حداقل مدرک B2 در زبان ایتالیایی داشتن گذرنامه قبولی در آزمون IMAT

طول دوره تحصیل پزشکی و دندان پزشکی 

یکی از سوالاتی که ممکن است برای علاقه مندان به تحصیل در این کشور پیش آید این است که تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی ایتالیا چه مدت به طول می انجامد و چه تفاوتی با تحصیل در ایران دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که متوسط سال های تحصیل رشته پزشکی 5 الی 6 سال یوده ( 2 سال پیش بالینی و در ادامه بالینی ) و تحصیل در دندانپزشکی نیز 5 تا 6 سال ( 4 سال کارشناسی دندان پزشکی، 2 سال انترنی) به طول خواهد انجامید.

در جدول زیر طول مدت تحصیل رشته های گروه پزشکی در ایتالیا ذکر شده است.

طول دوره تحصیل رشته های علوم پزشکی در ایتالیا
رشته مدت دوره
پزشکی عمومی  5 الی 6 سال
دندان پزشکی 5 الی 6 سال
دامپزشکی 6 سال
داروسازی 5 الی 6 سال
پرستاری 3 الی 4 سال
فیزیوتراپی 3 الی 4 سال
تخصص های پزشکی 3 الی 6 سال

آزمون IMAT چیست و چه شرایطی دارد؟

متقاضیان جهت تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور ایتالیا ملزم به شرکت و کسب حد نصاب لازم در آزمون ورودی IMAT  که سالی یک مرتبه در 12 شهر گوناگون از جمله دبی برگزار می شود، می باشند. برای آشنایی بیشتر با  آزمون IMAT لازم است بدانید که این آزمون به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی در اواسط ماه سپتامبر برگزار می شود که شامل 60 سوال پنج گزینه ای بوده و دارای نمره منفی است و متقاضیان 100 دقیقه زمان پاسخگویی به سوالات را خواهند داشت. در رابطه با ظرفیت پذیرش این رشته برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا نیز لازم است به اطلاعتان برسانیم که ظرفیت پذیرش هرسال اعلام می شود ولی به طور معمول شامل ۷۰ الی۸۰ نفر در سال است.

ساختار آزمون IMAT
بخش  مبحث تعداد سوال
1 اطلاعات عمومی | هوش 12 | 10
2 زیست شناسی 18
3 شیمی 12
4 ریاضی و فیزیک 8

کشور های برگزار کننده

این آزمون در کشور های مختلفی برگزار می شود و امکان شرکت در این آزمون وجود دارد اما متاسفانه در ایران برگزار نمی شود. از میان میزبان های این آزمون می توان به : برزیل، قبرس، آلمان، فرانسه، کانادا، چین، سوئیس، اسپانیا، یونان، لهستان، ترکیه، امارات متحده‌­ی عربی، انگلستان و… اشاره کرد.

شرایط و قوانین

شرط سنی به جز اتمام دوه دبیرستان وجود ندارد پاسپورت باید همراه داوطلب باشد. همانند سایر آزمون های استاندارد به همراه داشتن لاک غلط گیر، خودکار، لوازم الکترونیکی، جزوه و … اکیدا ممنوع است. داوطلب غیر اروپایی باید حتما دارای ویزای شهروندی کشور غیر اتحادیه­ اروپا باشد. مشاهده نتایج در سایت دانشگاه انتخابی یا MIUR صورت می گیرد.

انواع بورسیه تحصیلی در ایتالیا و شرایط آن ها 

کشور ایتالیا به متقاضیانی که امکان پرداخت هزینه های تحصیل را ندارند، بورسیه های مختلفی را اختصاص داده است تا کمکی به تحصیل دانشجویان خود نماید. البته الزامی است تا از سوی قوانین این کشور، تابعیت کشور های جهان سوم ثابت شده تا امکان دریافت بورسیه فراهم گردد. در ادامه به برخی از این کمک هزینه ها اشاره کرده ایم.

انواع بورسیه در کشور ایتالیا
نوع بورس مزایا
بورسیه استانی  هزینه تحصیل، خوابگاه و مبلغی اضافه
بورسیه طلایی بخشی از هزینه تحصیل
بورسیه نقره ای کمک هزینه نقدی با توجه به شرایط دانشجو

تحصیل رایگان

ممکن است این سوال برایتان پیش آید که با توجه به دراختیار قرار دادن بورسیه های مختلف آیا امکان دارد هزینه تحصیل در این کشور به صفر برسد؟ متقاضیانی که موفق به کسب نمره لازم در آزمون IMAT شوند این امکان را خواهند داشت تا با دریافت کمک هزینه تحصیلی که به دانشجویان کشورهای جهان سوم ارائه می شود، هزینه شهریه و خوابگاه خود را پوشش دهند و از فرصت تحصیل پزشکی در ایتالیا به صورت تقریباً رایگان استفاده نمایند.

شرایط سنی تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی ایتالیا

از جمله نکات مثبت در میان شرایط تحصیل در ایتالیا، عدم وجود شرط سنی خاص برای ادامه در تحصیل در مقاطع مختلف است. بنابراین علاقه مندان در سنین مختلف می توانند نسبت به اخذ پذیرش در رشته مورد نظر خود اقدام کنند. اما با وجود اینکه محدودیت سنی از این بایت وجود ندارد، متقاضیان رشته های پزشکی و دندان پزشکی بهتر است تا قبل از 30 سالگی در آزمون IMAT شرکت کرده و مقدمات پذیرش دانشگاه را فراهم آورند.

آموزش رشته های پزشکی و دندان پزشکی در کشور ایتالیا به چه زبان هایی است؟

پیش از سال 2012 اکثر دانشگاه های کشور ایتالیا تنها به زبان ایتالیایی به تدریس مباحث رشته های خود می پرداختند اما پس از این سال آموزش به زبان انگلیسی نیز به دانشگاه ها اضافه شد. به طور کلی می توان گفت دوره عمومی هر رشته معمولا به زبان انگلیسی تدریس می شود اما دوره تخصصی بیشتر مباحث خود را به زبان اصلی ( ایتالیایی) ارائه می دهد. بنابراین لازم است تا از شرایط دانشگاه ها پیش از اقدام به پذیرش مطلع باشید و در نظر داشته باشید که آیا به ارائه مدرک زبان ایتالیایی نیازی هست یا خیر و سپس روزمه خود را برای گرفتن پذیرش از آن مراکز تقویت نمایید.

آموزش انگلیسی

درصورت پذیرش از دانشگاهی با تدریس به زبان انگلیسی، لازم است مدرک زبان آیلتس را حداقل نمره 5.5 اخذ نموده باشید.

آموزش ایتالیایی

در صورتی که قصد تحصیل در دانشگاه به زبان اصلی ایتالیایی را دارید، داشتن مدرک زبان ایتالیایی با سطح حداقل B1 الزامی است.

به علاوه اینکه بهتر است بدانید، در صورت اخذ اقامت و تصمیم بر زندگی در کشور ایتالیا یادگیری زبان مخصوص بسیار ضروریست زیرا افراد هر کشور عموما از طریق زبان رسمی آن کشور با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

مهم ترین دانشگاه های علوم پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت در ایتالیا

دانشگاه میلان University of Milan دانشگاه پاویا University of Pavia دانشگاه فدریکو دوم ناپل University of Naples Federico II دانشگاه بولونیا University of Bologna دانشگاه میلان-بیکوکا University of Milano-Bicocca دانشگاه رم لا ساپینزا Sapienza University of Rome دانشگاه تورین University of Turin دانشگاه تورورگاتا رم University of Rome Tor Vergata دانشگاه باری University of Bari Aldo Moro دانشگاه پادووا University of Padua دانشگاه مسینا University of Messina دانشگاه برگامو University of Bergamo

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی ایتالیا

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه های مختلف کشور ایتالیا متفاوت است اما به طور کلی می توان به موارد ذکر شده در جدول زیر اشاره کرد.

مدارک لازم برای جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های ایتالیا
اصل و ترجمه مدارک شناسایی (مثل پاسپورت)
اصل و ترجمه آخرین مدرک تحصیلی
مدرک زبان انگلیسی معتبر با حد نصاب نمره قبولی
مدرک زبان ایتالیایی (درصورت وجود)
پرداخت مبلغ معین جهت بررسی مدارک

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی

2 عدد عکس مخصوص پاسپورت نامه پذیرش دانشگاه ایتالیایی کپی برابر اصل پاسپورت مدرکی مبنی بر عدم سو سابقه کیفری گواهی تمکن مالی رزومه انگیزه نامه مدرکی جهت اثبات داشتن اسکان در ایتالیا ( خانه یا خوابگاه ) کارت واکسن ویروس کرونا (درصورت لزوم)

انواع ویزای تحصیلی

ویزای C : این ویزا به مدت 90 روز اعتبار و چند بار حق ورود و خروج دارد.

ویزای D : مخصوص دانشجویانی است که اقامت آن ها بیش از 90 روز است.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیامدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیاهزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

هزینه زندگی و تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی کشور ایتالیا 

مراکز آموزشی در کشور ایتالیا شامل دانشگاه های دولتی، خصوصی و موسسات آموزش عالی می باشد. طبیعی است که دانشگاه های خصوصی به علت در اختیار قرار دادن و امکانات و شرایط بهتر هزینه تحصیل بالاتری داشته باشند، اما تفاوت کیفیت آموزشی آن ها با دانشگاه های دولتی آن قدر هم زیاد نیست، زیرا کشور ایتالیا به خوبی دانشگاه های دولتی را تحت پوشش حمایت های خود قرار می دهد.

هزینه تحصیل

در هر صورت باید در نظر داشته باشید، برای آن که نگرانی ای از بابت تحصیل در کشور ایتالیا نداشته باشید، لازم تا پس اندازی در حدود 500 تا 4000 یورو در سال داشته باشید.

شهریه برخی از برترین دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا
دانشگاه شهریه
بولونیا تقریبا 3 هزار یورو در سال
میلان تقریبا 3900 یورو در سال
پادوا تقریبا 2600 یورو در سال
رم تقریبا 1975 یورو در سال
موسسه آموزش عالی پاویا تقریبا 2569 یورو در سال

هزینه زندگی

هزینه زندگی در یک کشور دیگر عموما شامل هزینه مسکن، اقلام خوراکی و حمل و نقل است که در ادامه به میزان مبلغ مورد نیاز برای موارد مربوطه جهت زندگی در این کشور پرداخته ایم.

مسکن

به طور کلی توصیه می شود مبلغی در حدود 250 تا 700 الی 1000 یورو را به عنوان هزینه اجاره خانه یا دریافت خوابگاه در نظر داشته باشید. البته در صورت اخذ خوابگاه هزینه مذکور کمتر خواهد بود.

اقلام خوراکی

به طور میانگین، هزینه خرید مواد غذایی از سوپر مارکت های این کشور احتمالا مبلغی در حدود 200 یورو را ماهیانه در بر بگیرد.

حمل و نقل

هزینه استفاده از وسائل نقلیه عمومی اعم از اتوبوس، تراموا و مترو برای دانشجویان در حدود 30 الی 40 یورو در ماه بوده و در صورتی که قصد رفت و آمد با قطار را داشته باشید هر سفر معادل 20 یورو خواهد بود. همچنین گزینه رفت و آمد با دوچرخه نیز در میلان وجود دارد که هر دوچرخه را با هفته ای 6 یورو اجاره می دهند.

اعتبار جهانی مدرک پزشکی و دندانپزشکی کشور ایتالیا 

دانشگاه های اروپایی به دلیل برخورداری از جدیدترین امکانات آموزشی، هموراه کیفیت بالایی را در آموزش مباحث تخصصی ارائه می دهند. پس می توان اطمینان داشت مدارک اخذ شده از دانشگاه های ایتالیا از اعتبار خوبی در سطح قاره اروپا و همچنین کشور های آمریکایی برخوردار باشد. همچنین، تدریس برخی مقاطع به زبان ایتالیایی و درنهایت فارغ التحصیلی در آن رشته، گواهی است مبنی بر هوش بالای فارغ التحصیلان خارجی که از پس آموزش به زبان سخت ایتالیایی برآمده اند.

آینده کاری و در آمد پزشکان و دندانپزشکان در کشور ایتالیا چگونه است؟

برای بررسی آینده کاری در هر کشوری می بایست شرایط آن کشور را از لحاظ نرخ تورم و مشکلات اقتصادی و اجتماعی بررسی نمود. در کشور ایتالیا نسبت به برخی دیگر از کشور های اروپایی در مقاطعی از زمان نرخ بیکاری مقدار قابل توجهی داشته اما با تلاش دولت این مقدار تا حد مناسبی کاهش پیدا کرد. در رابطه با وضعیت کاری پزشکان و دندان پزشکان؛ از آن جایی که وجود این دو شغل از نیاز های اساسی هر جامعه ای است، هموراه شرایط کاری مناسبی نیز فراهم است.

درآمد پزشکان و دندان پزشکان

هماهطور که می دانید درآمد متخصصین هر رشته بسته به سطح مهارت، تجربه، سابقه کاری و… متفاوت است اما به طور میانگین می توان درآمد پزشکان و دندان پزشکان را 4000 تا 14000 یورو در ماه تخمین زد.

ادامه تحصیل در تخصص های پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا

برای آن دسته از افرادی که قصد ادامه تحصیل در تخصص های رشته های پزشکی و دندان پزشکی را دارند لازم است بگوییم متقاضیان پزشکی تنها باید در آزمون تخصص شرکت نمایند که خود شامل دو بخش کارآموزی 3 ماهه ( (Stato di Esamo ) و آزمون کتبی است و در آزمون کتبی برای قبولی باید مجموع 60 امتیاز ( هر بخش 18 امتیاز ) را کسب نمایند. آزمون تخصص پزشکی دو بار در سال برگزار می شود.

متقاضیان دندان پزشکی نیز پس از اخذ مدرک کارشناسی دندان پزشکی می توانند در آزمون ورودی تخصص های این رشته شرکت نمایند.

مزایا و معایب تحصیل در کشور ایتالیا

کشور ایتالیا همانند سایر کشور ها امکانات و مزایای مناسبی را در اختیار مهاجران خارجی قرار می دهد تا از تحصیل، کار و زندگی در آن لذت ببرند. البته دور از انتظار نیست که شرایط ویژه هر کشور معایب خاص خود را نیز در بر داشته باشد. در ادامه به نکات مثبت و منفی تحصیل در ایتالیا اشاره کرده ایم تا بهترین تصمیم گیری را داشته باشید.

مزایا

تحصیل در دانشگاه های برتر اروپایی استفاده از امکانات و تکنولوژی های روز دنیا هزینه کم تحصیل و زندگی در ایتالیا تقویت مهارت زبان انگلیسی و یادگیری زبان ایتالیایی امکان کار هزمان با تحصیل امکان اقامت بعد از تحصیل 

معایب

زندگی در یک کشور پر رفت و آمد و نسبتا شلوغ نرخ بیکاری بالاتر از سایر کشور های اروپایی دوری از خانواده در برخی موارد کشور های خارجی رفتار نژاد پرستانه دارند.

اجازه کار همزمان با تحصیل در ایتالیا

برای دانشجویان خارجی که پذیرش دانشگاه در این کشور را گرفته اند امکان کار همزمان با تحصیل فراهم است، همین موضوع به محبوبیت تحصیل در این کشور اضافه کرده است زیرا امکان درآمدزایی برای بالا بردن کیفیت زندگی دانشجویی را  برای دانشجویان فراهم آروده است. البته یافتن کار مناسب و از طرفی برقراری ارتباط به زبان انگلیسی یا ایتالیایی ممکن چالش های خاص خودش را داشته باشد. از لحاط زمانی در طول هفته، محدودیت هایی نیز برای کار کردن وجود دارد که در ادامه به توضیح آن ها پرداخته ایم.

مدت زمان مجاز کار برای مقطع لیسانس: 20 ساعت

مدت زمان مجاز کار برای مقطع فوق لیسانس: 20 ساعت

مدت زمان مجاز کار برای مقطع دکترا: 30 ساعت

قوانین وزارت بهداشت برای تحصیل در خارج از کشور

متقاضیانی که مدرک آنان توسط کارشناسان اداره کل دانش آموختگان تایید شده است، باید در امتحان پیش کارورزی شرکت کنند. متقاضیانی که طول دوره تحصیلی علوم پایه و بالینی آن ها کمتر از 6 سال است باید دوره کارورزی را پشت سر بگذارند. مدت زمان تحصیل در دکترای پزشکی عمومی 6 سال (2 سال علوم پایه و 4 سال بالینی است) بر اساس تصمیم کمیسیون ارزشیابی پزشکی بخش های آموزشی، فارغ التحصیلان دکترای عمومی پزشکی درصورتی که در یکی از امتحانات ECFMG یا USMLE آمریکا و کانادا ،  PLAB رشته پزشکی انگلستان، کنکور انترنی فرانسه و امتحانات نهایی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت پذیرفته شوند از شرکت در امتحان پیش کارورزی معاف می باشند. طول دروه کارورزی پزشکی عمومی 18 ماه است.

 

سوالات متداول

1- آیا تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی ایتالیا مشمول شرکت در آزمون تخصصی می شود؟

بله متقاضیان می بایست در آزمون ورودی IMAT شرکت نموده و حداکثر نمره قبولی را کسب نمایند.

2- طول دوره تحصیل پزشکی و دندان پزشکی ایتالیا چقدر است؟

رشته پزشکی 5 الی 6 سال ( 2 سال پیش بالینی و در ادامه بالینی ) و تحصیل در دندانپزشکی نیز 5 تا 6 سال ( 4 سال کارشناسی دندان پزشکی، 2 سال انترنی) است.

3- بورسیه های ارائه شده در دانشگاه های ایتالیا چه هزینه هایی را تحت پوشش قرار می دهد؟

نوع بورسیه و مزایای مربوطه متفاوت است اما به طور کلی بخش زیادی از هزینه های دانشجو را تحت پوشش قرار می دهد که به برخی از آن ها در متن مقاله اشاره شده است.

{ "@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage","mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "آیا تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی ایتالیا مشمول شرکت در آزمون تخصصی می شود؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "بله متقاضیان می بایست در آزمون ورودی IMAT شرکت نموده و حداکثر نمره قبولی را کسب نمایند." } },{"@type": "Question", "name": "طول دوره تحصیل پزشکی و دندان پزشکی ایتالیا چقدر است؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "رشته پزشکی 5 الی 6 سال ( 2 سال پیش بالینی و در ادامه بالینی ) و تحصیل در دندانپزشکی نیز 5 تا 6 سال ( 4 سال کارشناسی دندان پزشکی، 2 سال انترنی) است." } },{"@type": "Question", "name": "بورسیه های ارائه شده در دانشگاه های ایتالیا چه هزینه هایی را تحت پوشش قرار می دهد؟", "acceptedAnswer": { "@type": "Answer", "text": "نوع بورسیه و مزایای مربوطه متفاوت است اما به طور کلی بخش زیادی از هزینه های دانشجو را تحت پوشش قرار می دهد که به برخی از آن ها در متن مقاله اشاره شده است." } }]}

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

.star svg{ background:#777; } .star svg:hover{ background:#FF0; } .postLike{ margin: 20px auto 50px auto; text-align: center; width: 157px; padding: 0px 0px 0px 6px; background: #F9F9F9; border: 1px solid #F1F1F1; border-radius: 13px; font-size: 14px; line-height: 30px; white-space: nowrap; background-color: #ff6464; color: #fff; box-shadow: 0 0 25px #ffce4961; } .postlike-text{ vertical-align: middle; color: #fff; } .sl-wrapper a { border-bottom: 0 !important; text-decoration: none !important; } .sl-button { font-size: 1em; line-height: 1; font-weight: normal; } /* Colors */ a.liked { color: #da1b1b; } a.liked:hover, a.liked:active, a.liked:focus { color: #666666; } a.liked span.sl-count, .sl-count { color: #fff; } /* Icon */ .sl-icon { margin-right: 4px; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; color: #fff; margin-top: 1px; font-size: 17px; } .sl-icon i { margin-top: 1px; margin-left: 5px; font-size: 17px; } .sl-icon svg { fill: currentColor; width: 1em; height: 1em; margin-left:5px; } .sl-icon svg:after { content: ""; position: absolute; top: 0; right: 0; bottom: 0; left:0; } /* Count */ .sl-count { font-size: 1em; font-family: 'wpyar-BYekan',Helvetica,sans-serif; text-transform: uppercase; vertical-align: middle; display: none; } /* Loader */ .loader, .loader:before, .loader:after { background: rgba(0, 0, 0, 0.2); -webkit-animation: load1 1s infinite ease-in-out; animation: load1 1s infinite ease-in-out; width: .2em; height: .6em; } .loader:before, .loader:after { position: absolute; top: 0; content: ''; } .loader:before { left: -.375em; -webkit-animation-delay: -0.32s; animation-delay: -0.32s; } .loader { text-indent: -9999em; display: inline-block; position: relative; vertical-align: middle; font-size: 1em; -webkit-transform: translateZ(0); -ms-transform: translateZ(0); transform: translateZ(0); -webkit-animation-delay: -0.16s; animation-delay: -0.16s; } .loader:after { left: .375em; } @-webkit-keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } } @keyframes load1 { 0%, 80%, 100% { box-shadow: 0 0 rgba(0, 0, 0, 0.2); height: .6em; } 40% { box-shadow: 0 -.3em rgba(0, 0, 0, 0.2); height: 1em; } }

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب