نکات افزایش دهنده دقت دستگاه تست قند خون آوان :

 

دستگاه تست قند خون آوان  مشابه با سایر گلوکومتر ها ( دستگاه تست قند خون ) برای شروع تست نیاز به رعایت شرایطی دارد تا کیفیت آزمایش به حداکثر رسیده و نتایج بیشترین میزان دقت را داشته باشند . پیش از شروع ، بهتر است به برخی نکات توجه گردد :

ابتدا این که زمان انجام تست ، بستگی به نظر پزشک دارد . گاها ممکن است پزشک توصیه کند که ازمایش در ساعات ابتدایی صبح و به صورت ناشتا صورت بگیرد . این کار می تواند قند خون پایه فرد را مشخص کند . اما گاهی نیز زمان های دیگری توصیه می شود . ممکن است این زمان شامل قبل از صرف وعده غذایی ، بعد از صرف غذا ، قبل از خواب و … باشد . هرکدام از این بازه های زمانی ، معرف وضعیت خاصی در بدن هستند و تفسیر مربوط به خود را دارند .

از طرف دیگر ، برخی مواد غذایی کاهنده قند خون و برخی دیگر افزایش دهنده ی آن هستند . مصرف این غذا ها پیش از شروع تست ، ممکن است نتیجه ای کاذب به همراه داشته و موقتا ارقام ارائه شده روی مانیتور را بسیار بیشتر و یا کمتر از مقدار واقعی نشان دهد . ارائه نتایج کاذب تاثیرات مهمی در مصرف انسولین داشته و سلامت فرد را به مخاطره می اندازد .

همچنین توصیه می شود پیش از شروع تست ، از انجام فعالیت های ورزشی و به طور کل ، فعالیت های بدنی سنگین خودداری شود . فعالیت های سنگین می توانند موقتا قند خون را کمتر از حد واقعی نشان دهند .

استفاده از نوار تست های سالم که در محیط های استاندارد نگهداری شده اند ، کمک می کند تا کیفیت انجام  کار به بهترین نحو حفظ شود .

دستگاه اوان مجهز به قابلیت تشخیص حجم خون نیست . برخی دستگاه های خاص ، با دریافت نوار تستی که حاوی خون کمتر از مقدار توصیه شده باشد ، الارم ها و پیغام هایی را روی مانیتور اعلام می کند تا فرد ، مجددا تست را با خون کافی انجام دهد . با توجه به عدم این قابلیت در برند آوان ، این مساله باید شخصا توسط فرد کنترل شود . چرا که با دریافت خون ناکافی ، امکان تشخیص غلط وجود دارد . به همین دلیل حتما طبق استاندارد های لازم ، خون وارد نوار گردد .

 

اهمیت استفاده از قلم لنست مدرج در افزایش دقت دستگاه تست قند خون آوان :

 

با توجه به اهمیت حجم خون در روند این کار ، قلم های لنستی در بازار موجود می باشند که به صورت مدرج ، با توجه به تیپ های پوستی مختلف طراحی شده اند . برخی گلوکومتر ها مجهز به قلم هایی هستند که همراه با خرید دستگاه ، به فرد ارائه می شوند . این قلم به صورت تک نیز در فروشگاه ها و سایت های فروش تجهیزات پزشکی موجود می باشد .

نحوه عملکرد قلم مدرج به اینگونه است که سوزن های دو پر یا چهار پر ( با توجه به نوع قلم ) روی آن قرار گرفته ، و محکم می شوند . سپس باید درجه روی ان تنظیم شود . این درجه بندی در برخی قلم ها دارای ۴ درجه ، ۵ درجه الی ۱۲ درجه می باشد . این درجات ، میزان نفوذ سوزن به پوست را مشخص می کند .

افراد با پوست های نازک می توانند درجات کمتر را انتخاب کنند . اما افرادی که پوست آن ها به دلایل مختلفی از ضخامت بالا برخوردار است ، باید درجات بیشتر را تنظیم کنند . در نتیجه ، خون کافی از محل خارج می شود . این مساله با توجه به اهمیت حجم خون ارائه شده روی نوار تست در نظر گرفته شده است . تا با کمک این کار ، همواره نمونه خون به اندازه کافی بوده و نتایج با درصد خطا همراه نباشد .

 

نحوه نگهداری نوار تست قند خون آوان :

 

نوار تست قند خون آوان  مجهز به الکترود هایی هستند که نمونه خون را با کمک کاتالیزور های شناساگر قند ، مورد بررسی قرار می دهد . این معرف شیمیایی از حساسیت محیطی بسیار بالایی برخوردار است . به نحوی که سریعا با عوامل محیطی از جمله اکسیژن هوا ، رطوبت موجود در محیط  و … واکنش نشان داده ، و دچار اکسیداسیون می گردد . به همین دلیل ، نیاز است تا طبق روش های ویژه ای نگهداری شوند .

بسته بندی نوار های تست آوان به گونه ای طراحی شده اند که از محصول تا مقادیر بسیاری در برابر عوامل محیطی نگهداری می کند . با این حال ، لازم است تا نکاتی در ارتباط با مصرف آن ها رعایت شود .

ابتدا در ارتباط با نحوه نگهداری ، نوار ها باید به طور کامل از نور خورشید ، حرارت و گرما ، رطوبت محیطی ، سرما و یخ زدگی و … به دور باشند . تمامی این عوامل روی بخش معرف قند اثرگذاشته و ان را اکسید می کند . از طرف دیگر ، باید در محلی قرار داشته باشند که از اسیب های فیزیکی نیز دور باشند . نوار هایی که دچار شکستگی ، خراش ، تاب برداشتن و … باشند ، نمی توانند پردازش قند خون را انجام داده و نتایج آن ها از اعتبار ساقط است .

بهترین محل برای نگهداری آن ها ، درون کمد اتاق است . چرا که این محیط ها از نور خورشید و سایر عوامل محیطی به دور بوده ؛ و جریان هوا در ان راکد می باشد . محصول باید تا زمان نیاز درون بسته ها نگهداری شده و پیش تر ، از ان خارج نشوند .

در زمانی که نیاز به تست قند خون وجود داشت ، باید یک عدد نوار از سمت پایانه انتهایی آن برداشته شده ، و فورا درب جعبه بسته شود . این کار از تخریب سایر نوار های موجود در بسته بندی نیز محافظت می کند .

از طرف دیگر ،در منازلی که در آن ها کودک خردسال و یا حیوانات خانگی وجود دارد ، باید در محلی دور از دسترس نگهداری شود . چرا که امکان بازکردن درب بسته و در دهان کردن آن ها وجود دارد .

 

تاریخ انقضا نوار تست قند خون آوان :

 

معمولا روی تمامی نوار ها ، تاریخی ثبت شده است که ممکن است به ان تاریخ ، یک سال و یا بیشتر ، زمان باقی مانده باشد . این مساله در شرایطی ست که محصول هنوز به صورت آکبند بوده و پلمپ بسته را باز نکرده باشند . به محض باز کردن این بسته بندی ، تاریخ انقضا ان کاهش پیدا می کند . در این شرایط ، بهترین زمان مصرف نوار ها تا سه ماه است .

بعد از گذشت سه ماه ، نوار ها رو به اکسید شدن رفته و استفاده از آن ها اصلا توصیه نمی شود . چرا که نوار اکسید شده ، از دقت بالایی برخوردار نیست .

بسته بندی نوار تست آوان به گونه ای  صورت گرفته است که بعد از باز کردن پلمپ نیز بیشترین محافظت را از محصول به عمل آورد . در این شرایط ، بهتر است حتما ان را در بسته بندی مخصوص به خود نگه داشته و از جابجا کردن آن خودداری نمود .

این مساله باید هنگام خرید نیز مورد توجه قرار بگیرد . هنگام خرید نوار تست ، باید دقت شود که محصول کاملا پلمپ بوده و از خریداری بسته های باز شده خودداری گردد . از طرف دیگر ، بسته هایی که ناسالم بوده و به هر علتی مخدوش شده باشند ، می توانند از حالت آکبند خارج شده و هوای جاری وارد ان شده باشد . در نتیجه  ، ممکن است عمر مفید ان به اتمام رسیده باشد . امکان تشخیص نوار سالم و فاسد شده وجود ندارد . به همین دلیل ، باید از خرید محصولاتی که بسته بندی های آسیب دیده دارند خودداری نمود .

 

محل و نحوه خرید نوار و دستگاه تست قند خون آوان :

 

این محصولات ، شامل دستگاه تست قند خون آوان  و نوار های تست آوان ، باید از مراکزی خریداری شوند که تحت نظارت و مجوز اداره تجهیزات پزشکی کشور باشند . این مراکز همواره تحت نظارت این ارگان بوده تا محصولات از ضمانت سلامت ، اصالت و … برخوردار باشند . همچنین با توجه به حساسیت بالای نوار ها  ، محل نگهداری و شرایط نگهداری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است . مراکزی که تحت نظارت ارگان ذکر شده باشند ، از محل های نگهداری خاصی نیز برای این تجهیزات ویژه برخوردار هستند . در نتیجه تمامی محصولات از عمر مفید و سلامت برخوردارند .

در حال حاضر ، خرید اینترنتی این محصولات نسبت به سایر روش ها از محبوبیت بیشتری برخوردار شده است . سایت هایی جهت فروش و مشاوره تخصصی محصولات پزشکی تاسیس شده اند . از نمونه این سایت ها می توان به سایت تخصصی بی گزند اشاره نمود . اینگونه سایت ها با داشتن کادر مجرب و متخصص ، می توانند پیش از خرید ، مشاوره های دقیقی در ارتباط با انتخاب بهترین دستگاه ها بر اساس بودجه و خواسته ها معرفی کنند .

سپس فرد به لیستی کامل از محصولات دست پیدا کرده و تمامی گزینه ها همراه با عکس ، مشخصات دقیق ، قابلیت ها و نیز قیمت در اختیار وی قرار می گیرند .

با انتخاب گزینه مورد نظر و پرداخت هزینه ، محصول در سریع ترین زمان درب منزل ارسال می گردد . در این شرایط ، می توان خرید اقلام جانبی دستگاه از جمله نوار های تست و سوزن لنست را نیز از طریق همین سایت انجام داد . خدمات پشتیبانی پس از فروش ، همواره اماده ارائه نحوه صحیح استفاده از محصول ، برطرف نمودن مشکلات احتمالی و سایر خدمات می باشند . به همین دلیل ، نگرانی بابت خدمات پس از فروش نیز وجود نخواهد داشت .

این نحوه ی خرید ، کمک می کند تا افراد بدون نیاز به مراجعه حضوری به مراکز خدمات درمانی ، بتوانند همواره خرید خود را انجام داده و محصولات را در سریع ترین زمان ممکن دریافت نمایند .

 

چرا برند آوان ؟

 

برند اوان ، یکی از بهترین دستگاه تست قند خون ایرانی  است . این محصول با توجه به تولیدات داخلی ، همواره در دسترس مشتریان بوده و با داشتن نمایندگی های فعال ، هرگونه نیاز به پشتیبانی و خدمات تعمیراتی را  حمایت می کند .

خط تولید این محصول همواره فعال بوده و با داشتن قیمت مقرون به صرفه ، می توان در هر زمان به تمامی اقلام و لوازم جانبی آن دسترسی داشت . قیمت مناسب آن باعث شده است تا افرادی که به طور دائم و به دفعات زیاد نیاز به تست قند خون دارند ، بتوانند با هزینه ای مناسب ، ان را خریداری کنند . این امر برای بیماران دیابتی از اهمیت بالایی برخوردار است . چرا که برخی از این افراد ، نیاز است تا روزانه بین سه الی چهار مرتبه در روز ، اقدام به تست قند خون نمایند . در این شرایط ، استفاده از برند های خاص ، می تواند هزینه های سنگینی را در بلند مدت به همراه داشته باشد . به همین دلیل ، اکثر افراد ترجیح می دهند از برند های با کیفیت ایرانی از جمله آوان استفاده کنند .

این برند که با تمرکز بر بیماری دیابت تاسیس شده است ، همواره سعی بر تولید محصولات و ارتقا انان داشته است تا بتوان این بیماری را به نحو مطلوبی کنترل نمود .

با کمک بازاریابی های مناسب ، در کنار داشتن کیفیت عالی ، محصولات تولید شده توسط این برند به خوبی در ایران توزیع شده و در واقع اولین برند ایرانی محسوب می شود که دستگاه قند خون تولید داخل کشور را به ثبت رسانده است .

تمامی محصولات دارای تاییدیه های وزارت بهداشت و تجهیزات پزشکی کشور هستند . همچنین با توجه به استاندارد  های جهانی بوده و سطوح آن با سطوح استاندارد بین المللی برابری می کند .