حالت مومنان را در هنگام مرگ توضیح دهیدحالت مومنان را در هنگام مرگ توضیح دهید را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

سوالات وپاسخ های درس هفتم

درس هفتم:تلخ وشیرین

1-چرا پادشاه زیرک از رفتن به جزیره هیچ ترسی دردل نداشت؟

پاسخ:زیرا ازعملکرد خود در طول این یک سال مطمئن بودوتوانسته بود برای ادامه زندگی خود درجزیره محیطی مناسب فراهم نماید.

2-مرگ برای چه کسانی وحشتناک وناخوشایند است؟چرا؟

پاسخ:کافران وگناهکاران-چون دنیای خودرا آباد کرده اند وآخرت خودرا خراب ویران نموده اند ،دراین دنیا به هوس ها ومعصیت ها پرداخته وهرچه داشته اند مصرف کرده اند وزادوتوشه ای برای آخرت خود نفرستاده اند.

3-حالت مومنان وکافران را هنگام مرگ توضیح دهید؟

پاسخ:مومنان درزندگی خودبه خداوپیامبرانش ایمان دارند وبه فکر زندگی پس از مرگ هستند،وهیچ ترسی ندارند؛چراکه می دانند درزندگی جدید خود نیز درآرامش وراحتی به سرخواهند برد.اما کافران وبدکارانی که تمام زندگی خودرابه خوشگذرانی وتفریح دردنیا می پردازندوبرای سفرخود توشه ای آماده نمی کنند،اصلاًدوست ندارند از این دنیا بروند؛زیرا می دانند مرگ برای آنها به معنای پایان خوشی ها وسرآغاز سختی هاست.

4-وضعیت ماانسان ها درهنگام رفتن ازاین دنیا با انسان های دیگر............است.

پاسخ:متفاوت

5-هنگامی که فرشتگان روح انسان های پاک را می گیرند به آنها چه وعده ای می دهند؟

پاسخ:بهشت

6-هنگامی که فرشتگان جان کافران را می گیرند به آنها په وعده ای می دهند؟

پاسخ:عذاب آتش

منبع مطلب : mfa90.blogfa.com

مدیر محترم سایت mfa90.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

درسـ جو

مرگ برای چه کسانی وحشتناک و ناخوشایند است

جواب تمرین های درس۳ هدیه های آسمانی پایه هفتم

خودت را امتحان کن

۱-چرا پادشاه زیرک از رفتن به جزیره هیچ ترسی در دل نداشت؟

زیرا برای رفتن و زندگی در آنجا توشه اندوخته بود

۲-مرگ برای چه کسانی وحشتناک و ناخوشایند است چرا

برای کسانی که پاک نیستند و دل به زندگی دنیا خوش کرده اند و توشه ای برای جهان آخرت کنار گذاشته اند.

۳-حالت مومنان را در هنگام مرگ توضیح دهید.

آنها چون به خدا و پیامبرانش ایمان دارند و به فکر زندگی پس از مرگ هستند. هیچ ترسی ندارند و فرشتگان به آنها درود و سلام می گویند و آرامش و راحتی و نعمت های بهشتی را به آنها پاداش می دهند.

ترس افراد مومن از مرگ به خاطر بی پروا نبودن آنها نسبت به مرگ و حساب بردن از آن است.؛ نه به خاطر اینکه مرگ، ترسناک و رعب آور باشد. در مقابل افراد مومن که از مرگ، حساب می برند، بعضی افراد، علیرغم حساب نبردن از مرگ، چون اندوخته ای ندارند، از مرگ هراسانند و چه بسا بر ضد آن هم موضع بگیرند.

تردیدی نیست که انسان ها از لحاظ فطری، میل به بقاء و ماندن در این جهان دارند و به گفته صدر المتالهین، خداوند کراهت از فنا شدن را در سرشت آنها نهاده است.

این به خاطر آن است که انسان، موجودی محسوس است و این دنیا نیز با محسوسات گره خورده است؛ مثلا انسان دوست ندارد همنشینی با دوستان و سایر مواهب دنیا را ترک گوید و به دیار باقی قدم گذارد. 

حالت مومنان را در هنگام مرگچگونه است حل تمرین هدیه های اسمانی هفتم

منبع مطلب : darsjo.blog.ir

مدیر محترم سایت darsjo.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

کتایون ریاحی. : :مومنان درزندگی خودبه خداوپیامبرانش ایمان دارند وبه فکر زندگی پس از مرگ هستند،وهیچ ترسی ندارند؛چراکه می دانند درزندگی جدید خود نیز درآرامش وراحتی به سرخواهند برد.اما کافران وبدکارانی که تمام زندگی خودرابه خوشگذرانی وتفریح دردنیا می پردازندوبرای سفرخود توشه ای آماده نمی کنند،اصلاًدوست ندارند از این دنیا بروند؛زیرا می دانند مرگ برای آنها به معنای پایان خوشی ها وسرآغاز سختی هاست

آمنه دشتی : مؤمنان دنیا راگذرگاهی برای رسیدن به آخرت میبینند دراین گذرگاههای کوتاه به گونه‌ای زندگی میکنند که بتوانند ملزومات خانه ی ابدی(آخرت)که همان ایمان به خداوند متعال وفرستادگان الهی وبه خاتم النبیین حضرت محمد صلی الله علیه واله وسلم ودوازده امام جانشینان برحق آن حضرت ودین اسلام که کامل ترین دین و ایمان به قرآن کاملترین و بزرگ ترین معجزه خداوند و پیروی به دستورات قرآن واهل بیت علیهم السلام است وقتی نیازمندیهای آخرت را فرستاده باشند بادلی آرام وقلبی مطمئن به وسیله مرگ به سمت آن درشتابند

یه بنده خدا : یاخدا من تو کتاب اینا رو بنویسم؟????????????????

......غفوری : چرا پادشاه زیرک از رفتن به جزیره هیچ ترسی در دل نداشت؟ دوستان چون که پادشاه میدانست که توشه هایی را اماده کرده و در انجایی که دارد میرود همه چی هست و همه در انجا مهربان اند مرگ برای چه کسانی وحشتناک و نا خوشایند است ؟چرا؟خب دوستان معلومه که برای کافرها ناخوشاینده چرا چون که اون ها تمام زندگیشان را صرف خوش گذرانی و غیره بودند و هیچ توشه ای برای ان دنیا فراهم نکردند و از نظر اونها مرگ پایان خوشی ها و اغاز سختی هاست

الناز : حضرت فاطمه چگونه در اجتماع حضور پیدا می کرد

خوبه : بد نیست

کتایون ریاحی : :مومنان درزندگی خودبه خداوپیامبرانش ایمان دارند وبه فکر زندگی پس از مرگ هستند،وهیچ ترسی ندارند؛چراکه می دانند درزندگی جدید خود نیز درآرامش وراحتی به سرخواهند برد.اما کافران وبدکارانی که تمام زندگی خودرابه خوشگذرانی وتفریح د

???? : من خودم دنبال جوابی هستم که بلد نیستم

دخترک تنها : خیلی چرته

مسلم : ممنون از جواباتون☺

پریسا جون : خداوپیامبرانش ایمان دارند و به فکر زندگی پس از مرگ هستند و هیچ ترسی ندارند

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب